Проблемна ситуация
Здравейте! В момента се намирам в много заплетена ситуация и се нуждая от вашите съвети. От 1 г. насам имам връзка с мъж, който в момента е на 30 г.
Проблемът е, че с неговите родители не се разбираме изобщо, според тях не съм достойна за сина им. ( за тях никоя не е достойна)
Преди е живял с друга жена на семейни начала и имат 2 деца- но не е сигурно дали едното дете е негово и не се води на негово име. Ще карам направо:
Преди 1 седмица моят приятел получи поредното обаждане от бившата си жена, която звъни всеки ден по 24 часа като ни кълне, заплашва по всякакъв начин, обижда и т. н. Тя не може да осъзнае, че между тях всичко е приключило и пред нищо не се спира. В момента тя се е свързала с родителите на моя приятел и заедно правят планове как да ни разделят. Те самите не са в добри отношения с нея, но целта да ни разделят ги сближава. В момента не живеем заедно, той живее с техните, а аз с нашите. Той работи с баща му в една и съща сфера на едно и също място, а аз съм студентка. През тази 1 г. се срещахме тайно от техните и нашите, защото са против нашата връзка. От 1 седмица насам не сме се виждали и чували. Разбрах от негов братовчед, че техните са му взели телефона и не му го дават.... телефон, който е купен от негови пари, но картата е на името на майка му, защото по не знам си каква причина в близката 1 г. няма как да изкара карта на негово име. Премахнал е профила си във фейсбук, блокирал е номера ми и този на всички наши общи приятели и нямам известие от него. Той работи с баща му по цял ден и след това останалата част от деня е пак с техните, може би е и под ключ.
В момента колата му е в автоморгата на части и не разполага с друга. Няма телефон, за да ми звънне или пише, защото телефонът е в техните. По цял ден е с техните и няма откъде да ми звънне, защото са плътно до него. Обеща ми, че при първа възможност ще ме потърси. Знам, че звучи нереално и смешно, но в момента и на него му е трудно и го разбирам.
Няма собствено жилище, няма кола, няма телефон, техните го манипулират, заплатата му зависи от баща му и бившата му го притиска по всякакви начини, за да се върне при нея като замесва и децата им. Не знам колко дълго ще продължи тази неизвестност и какво ще прави той от тук нататък. Трябва да избере : техните, които ръководят живота му или аз, която го обичам. Според вас как да постъпя в тази ситуация? Обичаме се много, доказали сме си го, просто в момента са го притиснали в ъгъла... какво да направи, за да се освободи от техните окови..?

Коментари

2.   Да си намира друга работа за да не зависи от родителите си, излизате на квартира, намирате някакво решение да сте си само двамата, ако той не иска -оставяш го, 10000% родителите му са го разделили от бившата му, така, че имай не едно, а две на ум

4.   От авторката : Благодаря за съвета! Това решение да излезе на квартира и да си търси друга работа е най- уместно, и аз съм му го казвала много пъти. Проблемът е, че неговите родители са властни -бъркат му се във всичко( колко и за какво си харчи парите, с коя жена да бъде и с коя да не бъде, с кои приятели да дружи и с кои да не, как да си гледа децата и т. н. ) Не знам защо изобщо се е съгласил да работи с баща му като знае какъв е той. Не знам как ще се измъкне от тях безпроблемно, защото и преди го е правил, но в която и квартира да е отишъл са го намирали и са идвали на скандал, говорили са с хазяите да го гонят от квартирите род предлог, че няма да си плаща квартирата с цел да го изгонят и да е на улицата. Също са ходили и по работните му места, за да накарат и шефовете да го изгонят или съкратят с цел да е зависим от тях и да го мачкат. Той от дете не е бил обича но дете и до ден днешен е така, той сам ми го е казвал. Има брат, за който си дават душата, изучили са го, купили са му кола, апартамент и къщата, в която живеят техните също цялата е на него записана. Той също бута фитили на техните и му се бърка в живота. За бившата му жена да не говоря- тя ми беше писала и ме заплашваше чак. Прави всичко възможно, за да ни раздели като намесва и странични хора, включително и техните. Какво да направим, за да не ни пречат нито техните, нито бившата му? Все още нямам известие от него, не знам какво се случва вече 2 седмица започна. Как да се свържа с него? Телефонът е в техните, отива на работа с баща му, прибира се с него и 24 ч. е с техните. Полудявам вече, а искам да вземем някакво решение, не знам дали сме във връзка още дори, за 1 път ми се случва такова нещо. Отчайвам се...

5.   Е, какъв е тоя мъж на 30 години да не тропне с ръка по масата и да им каже да не се месят? ! Че и под ключ бил и без телефон, да не е тийнейджър или малко дете? ! Не знам, но лично на мен това ми звучи смехотворно и чисто пързаляне. Май те будалка. Кой мъж няма да се свърже с уж приятелката си, ами чак блокирал, телефон нямал и други фантастики и неща, присъщи за малките деца? !
Не знам, но май в тази връзка си сама. Или те лъжи, или е мамино синче, зависещо от техните. Не е добър избор.

6.   Искам да разбера как да направим така,че да вижда децата си и в същото време бившата да не ни се бърка в отношенията и да ни прави мизерии . Тя му е казала,че ако иска да си вижда децата трябва да се върне обратно при тях,ако не няма да му ги дава и в същото време го заплашва,че ако не плаща издръжка ще го даде под съд. Звъни му всеки ден и,ако той не й вдигне започва да звъни настоятелно,да праща есемеси и да го заплашва и кълне. Държи му сметка къде и с кой е ,а са разделени. Ако той не й вдигне тя звъни на техните и оттам ги намесва като си измисля истории от типа: " Дава си парите по к***и и не си плаща за децата",

лъже че е бременна постоянно техните, иска да му взима цялата заплата и още куп глупости. Оттам идват и проблемите с техните, които го обиждат , хем му се бъркат в решенията ,хем не му дават свобода, натякват му неща,които не са верни и те го манипулират и заплашват. Как да се отдели от всички и да започне на чисто без да му направят нещо - намеса на работното място и квартира? Без да дойдат на скандал ? Как да избяга,когато баща му не му дава парите,които той изработва, колата заради него е на автоморга и за капак и телефона са му взели...Не допускат да има социални контакти???

7.   Авторке, май е избрал гаден и страхлив начин да скъса с теб. Лично на мен така ми звучи цялото това блокирване и изпаряване от лицето на Земята. Винаги може да се свърже с теб, дали чрез имейл, служебен телефон, профил на друг човек, да си направи друг профил, или каквото и да е. Отдавна е минал 18 години, че да не може да се оправи сам стига да иска. Дори и да е вярна цялата тази версия за злите родители и как се държат с него като с Пепеляшка, този мъж просто не е надежден и не може да защити семейството си. Изгубена кауза.

8.   А колкото до лудата бивша, всяка жена е чувала , че предните жени са луди, ужасни и направо демони. Но щом въпросният е бил с нея, че чак и деца имат, значи истината е друга . А може просто още да се виждат тайно.
Или отиди лично до там, където в момента се намира твоят, и поискай да се видите. Нахалствай, настоявай, звъни на вратата, колкото трябва. Не си стой и чакай той да се сети уж да те потърси. Намери истината сама за себе си. Просто цялата тази история не е много наред и има доста съмнителни неща.

9.   Номер 8: Не мога сама да го потърся на вратата му,защото техните ще подадат сигнал срещу мен,че отивам със злом и ще викнат полиция,повече ще влошат нещата. А и така доказвам ,че наистина имаме връзка и те още повече ще му правят проблеми.
Разбрах,че са ограничили обажданията му към нас.
Остава ми да чакам отговор.

10.   Авторке, вложи и малко разум освен чувства и престани да гледаш на приятеля си само като жертва на властни родители, лоша жена, брат-използвач и какво ли не, а на връзката ви като спасителна мисия! Човекът е мъж на 30 години и баща, не е на 10! Вината за това, че се е докарал до това жалко положение е изцяло и единствено негова. Той им е позволил да се държат така с него, защото е безхарактерен, слаб и безволев човек. И каквото и да направиш, ще си остане такъв. Дори да успееш да го "спасиш" от родителите и бившата, няма да имаш мъж, на когото да разчиташ и да се опреш, а дете, което да ръководиш. На твое място не бих си губила времето с подобен.

11.   От 8
Авторке, просто това е начин да получиш информация. Не знам как си седиш и чакаш той уж да те потърси. Тук става въпрос за мъж на 30, не за дете, че чак такъв надзор. Смешно е и жалко . Просто това звучи съмнително и то доста. Нали си представяш ,че в 21 век може да ти драсне имейл, смс от друг телефон, да ти напише от друг профил. Варианти бол ,ако някой иска да се свърже с теб. Винаги може да помоли някой колега да драсне един ред от неговия телефон. Другото са оправдания. Просто да не останеш неприятно изненадана. Аз не бих имала твоето търпение и не бих повярвала и грам във версията за Пепеляшка и домашният арест. Първо става въпрос за мъж на 30, който даже и деца има вече, второ как в 21 век не може да се свържеш с някого? Те даже и затворниците пишат писма и намират начин за контакт. Просто да не останеш неприятно изненадана.

12.   "Но щом въпросният е бил с нея, че чак и деца имат, значи истината е друга . "

Има кондоми за 24 стотинки, има и такива за 89 стотинки.

13.   Тоя ще ти направи и на теб две деца и ще те зареже точно както е зарязал бившата си.Точно днес,на кафе с приятелки коментирахме един такъв хубостник,наш познат,който има 6....да,шест деца,всичките момчета от три жени.И кое е най забавното-децата са на една и съща възраст,малките ходят в една група в детската градина,а по-големите-в един клас в училище.Разбирай-с разлика от дни или седмици,той е оплождал и трите.Тоя твоя като образ ми се препокрива с нашия познат.

14.   Мъж на 30 е под ключ, без телефон, без фейсбук, без никакви средства за комуникация от родителите му??? Моля, кажете, че се шегувате, това не може да е истина в 21 век :-)