Притеснявам се за майка ми
Здравейте имам огромен проблем в семейството ми.
На 28 съм и имам 2 сестри но не сме от един баща.
Майка ми е много мила жена и добра домакиня.
Но баща ми (ужасен и затова не го обичам).
Не приема друго мнение освен своето и е агресивен, но много работлив и не пие много алкохол.
В къщи скандали има много - това е еджедневие.
Кара се и натяква след това с часове.
И лошото, е защото за елементарни неща(нормалните мъже не биха се замислили за караници). Ще дам примери
-Примерно и казал нещо а в случая нищо важно но, защо била забравила как така можело той и казал а тя забравила.
-Ако нещо не е разбрала по тв, и го е попитала пак почва да разтяга локуми.
-Ако има измити чаши в кухнята които не е занесла на секцията в хола-Защо не си ги преместила и така кисел до вечерта.
-Ако нещо без да иска изпусне или бутне на масата, отново се започва скандал, защо не внимаваш и обиди след обиди.
-Ако говори много телефона, а в случая като я заприкзват и дълъг става разговора и се почват коментари и обиждания.
-Ако недай си боже е пресолила манджа-обиди ама всякакви а то се случва много рядко 1 или 2 пъти на годината. НО в същото време той обича солено и ако той си го насоли никъв проблем просто, защото е тя и проблемите са безкрайни.
А и той говори мн повече по тел но За него всичко е позволено но не и за нея... за тези неща се сетих в момента.
Проблема е че може бидо края на годината ще се преместя да живея у приятеля ми. Близо сме в съседни градове... Но много се притеснявам да я оставя с този психопат. Тя е много емоционална и го обича, много реве и приема нещата на вътре. А и не работи от много години, финансово е зависима от него.... А сестрите ми те са много далеч, снахи са в чужди къщи и няма шанс да иде при нито една.
Но има къща в която може да иде, няма удобства но ще е спокойна, но пък от към пари трябва да мизирува.
Аз работя но теглих заем заради баща ми и той самия има.
Много не мога да и помагам. Въпроса ми беше как да действам. Не спят заедно от години и всичко им куца.
Малко над 60 год са, а да говоря с него не би помогнало (просто го познавам)! Извинявайте че стана дълго и много моля за всякакви съвети и да се публикува.

Коментари

1.   Няма какво да я мислиш майка ти. Тя си го е избрала, живее толкова години с него, не го е напуснала, няма.и да го напусне. Такива жени много често се оплакват, че страдат, но никога не напускат мъжа си.

2.   Единственото, което можеш и трябва да направиш е да не следваш примера на майка си. Ако не познаваш добре приятеля си не бързай да се събираш с него, ако видиш, че не те обича и уважава, бягай от него. Това е трябвало да направи майка ти, вместо да се остави да бъде парцал. Не можеш да и помогнеш, тя носи последствията от грешния си избор. Живей своя живот. И никога не се оставяй да бъдеш материално зависима от мъж.

3.   Вече не си говорят но не знам, защооо това ме дразни.
Яко се тормози реве, не спят и заедно от години.
Вече го мразя толкова много., наранява я пули и се, обижда я.
Става ми много мъчно, че трябва да го търпи. С 300 лв на месец
няма как да и стигат.
В къщата която е в др град, тя е зле няма никакви удобства.
Баща ми е ужасен, кофти характер е.
И не признава различно мнение, много искам да помогна но е невъзможно. Някакви идеи имате ли? Доста се ядосах и реших да не живея при приятеля ми.
Ще му обясна, всичко ще му кажа и ще му предлижа да живее у нас.

4.   Трябва да започнат да спят заедно, това ще им помогне, нищо друго.

6.   Отново авторката.. Извинявам се за допуснатите грешки но пиша от телефон и не доглеждам.
Нищо ново няма, заглежда се по по - млада и на всичко отгоре и звъни а онази му вдига, а е семейна.
Мъжа и обаче не е в Бг.

7.   Вече ти писах - колкото и да са зле нещата между тях, не можеш да ги промениш. Късно е за ново начало, чудеса в живота не стават. Да докараш приятеля си у вас да гледа отношенията им е лоша идея, просто ще му писне от простотии и ще си бие камшика. Единствения начин е да напуснете баща ти, но два ли имаш достатъчно доходи да издържаш себе си и безработната си майка, ако се махнете. Или майка ти да подаде молба за развод, но за това трябва консултация с адвокат.

8.   Жалкоооо, хем не искам да я оставям хем приятеля ми иска да живеем у тях.
Близо сме били и да не се притеснявам.
Но мисля, че ще бъде много зле ако я оставя.
Ще споделя на сестра ми. И също мисля да сложа камери някъде без да знаят.

9.   Ти не можеш да решиш проблемите на майка ти, трябвало е да го направи самата тя и то отдавна. Това пък със скритите камери май е незаконно, не може да заснимаш хора без съгласието им, в съда не биха приели такъв запис за доказателство. Камерите как ще променят нещата? Бодигард ли ще ѝ наемеш да я пази?