Първа любов или още най-добрата ми приятелка
Здравейте! Аз съм мъж на 27 години. Нека първо да ви разкажа в каква ситуация се намирам. Преди около 10 години от общи познати се запознах с момиче и започнахме да си говорим чрез социалните мрежи. Аз бях на 17, а тя на 13. Ще я наричам Гергана. Беше ми приятно да си разговаряме, както и на нея. Бях хлапак и излизах с различни момичета, тя ме излушваше и ми даваше съвети. С нея станахме много близки и си споделяхме всичко. Аз я виждах като най-добрата ми приятелка и нищо повече. Моите приоритети тогава бяха футбол и цици. Раздавах го тежкар, а тя беше скромно момиче. В един момент съвсем на шега се оказах във връзка, която продължи доста дълго. Приятелката ми не удобряваше нашите отношения с Гергана и твърдеше, че най-добрата ми приятелка изпитва различни от приятелски чувства към мен, но аз не вярвах на това. Започнах да се отдръпвам. След около 1 година прекъсване на контактите ми с Гергана, отново започнахме да си говорим. Тя ми разказа, че си харесва някакво момче. Изпитах странни за мен чувства, които не разбирах. Ревнувах най-добрата си приятелка. А с момичето, с което бях не се разбирахме. Постоянно се разделяхме и събирахме. Не след дълго дойде Нова Година. Аз се бях разделил с приятелката си за N-ти път. Говорихме с Гергана, беше пила, а тя по принцип не пие. Аз и казах, че трябва да и споделя нещо. Казах и че я обичам, а тя ми отвърна: "и аз". Беше се случвало и преди, да си казваме "обичам те", и за това и обясних, че я обичам като жена, а не като приятелка. Тя ми каза, че изпитва същите чувства. И двамата бяхме много объркани, а тя много малка и явно се е изплашила и спряхме всякаква комуникация. Моята връзка с приятелката ми продължаваше по старому. Караници, скандали, разделяния и събирания. Не съм изневерявал на приятелката си. Бяхме заедно около 5-6 години. Винаги съм изпитвал някакви по-специални чувства към Гергана и съм я мислил. Липсваше ми. Но не исках да я търся за да не и обърквам живота. В един момент между мен и приятелката ми вече не беше останало почти нищо и аз виждах, че няма смисъл, но не казвах нищо. 4 години след въпросната Нова Година, Гергана ме потърси. Това беше повратния момент. Тя също имаше и все още има сериозен приятел, с който не се разбираше. И двамата бяхме във връзка. Беше ясно защо ме търси. В началото си говорихме общи неща, аз излизах с приятелката ми, тя с приятеля си, но и двамата знахеме, че трябва да променим нещо. Разделих се с моята приятелка съвсем цивилизовано, в момента се уважаваме, дори понякога говорим, ако се случи нещо. Не можех да кажа на Гергана да се раздели с приятеля си, а тя най-вероятно е чакала това. Тъй като много я обичам като човек и уважавам, не казах нищо. Обичам я и като моя сестра и като моя жена и това се оказа пробрем. Смисъл привлича ме сексуално и физически, но има нещо от преди, което ме кара да се чувствам кофти. Тя излизаше с него, карахме се. Тя вероятно е чакала да взема нещата в ръце, а аз не направих нищо освен да ревнувам. Ходих на работа, прибирах се късно, говорихме за малко, после си лягахме. Брат ми се събра с братовчедката на Гергана, но момичето живее в друга държава. Нямам идея какво съм очаквал да се случи, търсих вината само в нея и правих супер малоумни неща. Когато брат ми се събра с братовчедка и, вниманието се измести върху тях. Ние с нея някак си забравихме за нас. Тя на няколко пъти ми каза, че това не може да продължи така, спирахме да си говорим, аз обаче отново не направих нищо. Отдалечавахме се, почти не говорихме за нас. Тя е много спокойно и мило момиче. Аз съм задник. Мисля за работата си, работя страшно много. Имам собствен бизнес. Винаги съм искал да имам достатъчно средства, които да стигат за всичко, което съпругата и децата ми искат. Мислих, че работата е най-важното нещо на света. Искам да имам семейство, не си падам по излизания и така нататък. Или с няколко думи- искам съвсем прости неща от Гергана, които в днешно време не изглеждат прости за всяка дама. Но за да се случи това се е искало някакво разбиране от моя страна, компромис и разговори. Аз естествено не направих нищо. В един момент с Геграна изобщо спряхме да говорим, аз не си давах сметка, че няма да ме потърси. Мислих, че ще мине време и тя ще се върне, но не. От тогава може би мина 1 година. Брат ми също се раздели с приятелката си, много пъти опита да се съберат, но момичето така и не иска. Сега и двете не искат да говорят с нас двамата. А аз се пуснах по течението и пренебрегвах случилото се. Сега ми светна червената лампичка, че обичам тази жена и я искам. Просто ме е яд да и се моля. Никога не съм молил жена за нещо, не съм такъв. Не купувам цветя и бомбони и не говоря мили думи. Обадих и се преди 2 дни. Поговорихме и и казах, че искам да се видим и да си поговорим, но тя ми отказа. Извиних и се. В началото когато и се обадих гласа и омекна, после започна да се изневря. Накрая на разговора и казах, че я обичам да си знае, тя помълча, каза "добре", отново гласа и трепереше, след това ми каза повече да не я търся. Тя е моята детска любов и искам да си я върна. Но тъй като съм много горделив, не знам дали има смисъл да и се моля при това положение. Според мен се зарадва, че и се обадих. Не съм свикнал да чувам "НЕ". Като повечето мъже предполагам. Киселяк и нервак съм. Не умея да бъда мил и романтичен, но тя си ме обичаше такъв. Въпросите ми са към женската аудитория. 1. Има ли смисъл да и се обаждам отново? 2. Никога не ми е казвала, че не ме обича, каквото и да е ставало, ако изобщо ми вдигне, да и кажа ли "добре, ако ми кажеш, че не ме обичаш ще спра да те търся"? 3. Има ли смисъл от цветя и рози? 4. Ако някой има идея как да си я върна да даде съвет. Много ще ми е трудно да направя каквото и да било, но си я искам. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Не стана ясно освен разговори и копнежи имали ли сте физически контакт? Може би варианта е да отидеш до тях и да й се обадиш че си там да излезе, че искаш да ти отдели няколко минути и няма да я притесняваш повече, целуни я, кажи й че те е яд за загубеното време и искаш да бъдеш с нея и да даде шанс на отношенията ви и дали има шанс да го направи.. Поне направи някакъв опит да й покажеш пределно ясно че я искаш до себе си, пък каквото стане, поне да знаеш, че за разлика от преди си опитал.. Но физическият контакт и привличането със сигурност ще помогне, за това е важно да уредиш нещата така че да се видите и да сте насаме, за да можеш да действаш и по този начин..

2.   Хубав букет, бонбони и плюшена играчка с една картичка и нещо сантиментално на нея. Важно е и как ще ги поднесеш. Ако това не помогне търси друга.

3.   Колкото по-бързо разбереш, че хората не са играчки, с които да си играеш днес, утре да захвърляш, после, когато ти доскучае да изровиш отново, толкова по-добре за теб и по-малко ще чуваш думата НЕ. Голям мъж си уж, пък звучиш като хлапе - искам си я, как да си я върна...Че тя била ли е твоя? Тези приятелства с жени в повечето случаи са прикритие на неосъзнати и/или непризнати интимни желания и вашето не прави изключение. Само тук не знам колко теми са пуснати по въпроса. Обикновено накрая не остава ни приятелство, ни любов. Аз лично не харесвам и страня от такива "приятелски" отношения с другия пол, но това си е мое мнение.
Ти, както се казва, си изпуснал питомното и сега ще гониш дивото. Дали ще го стигнеш обаче не зависи само от теб и твоите желания.
На въпросите ти - Смисъл от показване на внимание чрез цвете, подарък, някакъв мил жест винаги има. И жените ценим това, но в случая си закъснял с това. След като ти е казала да не я търсиш повече, според мен нещата са приключени. Протакането на финала с обаждания, разговори и т.н. само прави нещата по-тегави и неприятни. Не виждам начин да я върнеш.
Добре е, ако от случилото се си извлечеш поука за бъдещите си връзки. Най-вече да разбереш, че в любовта не можеш само да искаш без да дадеш нещо от себе си.

4.   Тя може би е обвързана сега.Но това, което ме изненадва, е че вие изобщо не сте се видели на живо и ти си влюбен в някаква фантазия. Вижте се наживо, поговорете си, без да я притискаш с обяснения и я усети. Може на живо да не те привлича, да не ти хареса. Сега вярваш в някакъв измислен образ и се измъчваш от измислени чувства. Вижте се на живо, говорете си като приятели. И виж дали на живо ще ти хареса.