Приятелят ми е бавноразвиващ
Здравейте, аз съм жена на 26 години. С приятелят ми сме заедно от половин година, и чак сега ми сподели, че е учил в училище за бавно развиващи. До сега не ми е доказал с нещо, че отговаря на това, че е идиот или нещо. Напротив много ми е забавно с него, и правим най различни забавни неща. Забавлявам се с него, много ми е приятно да съм с него. Обичам го, но това ми дойде като гръм от ясно небе. Особено като се има в на предвид, че и родителите ми ако научат за това няма да го одобрят, и ще искат да прекъсна отношенията си с него, понеже държат много човека до мен да е '' начетен''. А аз много го обичам. Моля ви, ако някой е имал същия случай да ми даде мнението си. Много ви моля, понеже много го обичам, приятно ми е с него и винаги ме кара да се усмихвам, и ме е страх да не го загубя заради това.

Коментари

1.   Глупости на търкалета.
Все още не си получила цялата налична информация, но вече изпадаш притеснение за мнението на другите хора. Това, че като дете е бил в такова училище може да означава просто, че в даден момент е изоставал умствено от другите деца. Като временно явление, а не като постоянна диагноза. Просто поговори с него и го разпитай повече неща. Водили ли са го при невролог, за да изследват мозъка му и така нататък. Какви проблеми е имал точно- нещо в поведението или с ученето.
Ти си жена на 26 години, мнението на родителите ти е последното нещо, което трябва да те притеснява. Странно е, че мислиш те какво ще кажат, а не дали причината е изменение в мозъка, което би се предало на вашите деца, ако имате такива. Поговори с него като зрял човек. Ти сама решаваш дали да си с него, никой нищо не може да ти каже.

2.   Синът на мои познати имаше изоставане в развитието като малък и ходи в такова училище. Някъде към 7-8 клас обаче навакса и се премести в нормално. Сега вече е по-възрастен и не може да разбереш, че нещо му е имало. Според мен това е просто временно изоставане.

3.   Хм, много малко предлози! Аз мислех, че е "в на зад около и отгоре предвид"...

4.   Той може и да е наваксал в умственото си и психическото си развитие. Защо му лепваш едва ли не етикет и веднага все едно го приемаш за втора категория човек? Щом ти е забавно с него, щом се чувстваш добре в тази връзка, не виждам причина за притеснение засега.
И не се пише "в на предвид", не е зле и ти да се опиташ да си "начетена".

5.   Имахме едно съседче, което учеше в такова училище, но не му личеше, трябваше доста време да мине мине, за да се види, че взима някакви грешни решения в дадени моменти,но в разговор, не се разбираше. В северна Европа каъо отидох, нормалните бяха доста по-тъпи от него, така че всичко това си е доста относително. Имах и един съученик, който също беше по-тъп от него в нормалното училище. Приятелят ти е бил в това училище по преценка на родителите му, но те са могли да го запишат и в нормално училище, съседите бяха в чуденка дали да си запишат детето в помощното. Вашите какво мислят, няма значение. По-добре ли е да си с някой начетен, но психопат, който да започне да те бие като ви се роди дете примерно? Гледай го и ти го преценявай. Също така не е нужно да им докладваш всяко нещо, нали така? Това си е личния живот н приятелят ти, който няма да му е приятно да го разгласяваш.

6.   Викаш по-добре да ходиш с идиот или олигофрен,който е завършил в нормално училище.

7.   Това,че е учил във такова училище не означава,че и сега е такъв нали му виждаш поведението?Ти си станала жена на 27 какво те интересува мнението на родителите ти нали ти ще живееш със него?Няма нищо срамно във това,че е учил във такова училище!Хората се променят!

8.   Аз познавам такова момиче и тя завърши такова училище и след това завърши средно и сега има семейство и са много щастливи работи си нормална работа.

9.   Ако го обичаш и ти е приятно с него - не го оставяй.
Една позната се омъжи за лекар, много добър и търсен специалист, който обаче я тормози вкъщи. Дори ми сподели че и посяга, а тя не смее да го остави, а и всички ще обвинят нея, защото нали той е много добър лекар и никой няма да повярва...и тя продължава да живее в ад...така че образованието не е гаранция...

10.   Много ме разсмя! Вие сте с една диагноза от какво се притесняваш?!

11.   А ти случайно "В НА ПРЕДВИД" да не си му била суъченичка или си беше в нормално училище, ама часовете ви по БЕЛ бяха съкратени?

Братан.

12.   Имам познат, който в момента успоредно с професионалната си кариера е и преподавател в университет, а като малък е закъснявал доста в развитието си и са го обучавали в клас за бавноразвиващи...не бих съдила по това човека до себе си, особено ако както казваш в момента очевидно всичко си му е наред.

13.   Какъв точно е бил проблемът? Вероятно е бил лек, щом ти не си забелязала да има някакви проблеми като млад мъж сега.

14.   Ако има болест на Даун или аутизъм си е притеснително. Ако няма заболяване, то всеки човек е различен и се развива по различен начин. Сега ако е ок , има професия и пр. Няма причини да се рритесняваш.

15.   Моят съпруг е намерен в кофа за боклук. Свекърва ми го е взела от Майчин дом още като бебе. Били са голямо семейство - още три деца, така че мъжът ми е започнал да работи още в седми клас. Продавал е вестници по пазарите, в закусвалнята на някакъв арабин е месил баници, изработвал е пластмасови украшения, каквото намери... През това време е ходил и на училище. И защото е нямал време от работа да чете учебници, си бил измислил следния номер: слуша много внимателно какво говори учителят и го запомня. До ден днешен има невероятна памет. Между другото, завършил е с пълно отличие, виждала съм му дипломата.
Така че, авторке, не забравяй, че Айнщайн е бил двойкаджия по математика! Това не е метафора, а исторически факт. Прав е човекът, който по-нагоре ти е задал въпроса дали не предпочиташ олигофрен от нормално училище.
Аз съм щастливо омъжена за едно прекрасно същество, намерено в кофа за боклук.

16.   Имах един познат, който повтаряше клас и му се подигравахме заради това, но няколко години по-късно го приеха в английски университет, който завърши без проблем. Щом преди това не си усетила нещо странно у приятелят си, значи няма от какво да се притесняваш.

17.   Не разбрах от цялото описание какво им влиза на родителите ти в работата? Той е споделил личен факт с теб, защото ти има доверие, без да е длъжен. Ако ти имаш проблем с това, ти си го решавай. Не е във връзка с родителите ти, така че не виждам какво и защо има да им се казва на тях. Не мама, не тати ще живеят с него. Така че те нямат глас във взаимоотношенията ви, а и не е като да не може този факт да се държи в тайна. Това с родителите дойде като гръм от ясно небе. Май си търсиш повод да го зарежеш и искаш друг да поеме вината.

18.   Ти звучиш като бавноразвиваща се.