Изневерих на съпруга си
Здравейте, ще се опитам накратко да разкажа историята си и да получа вашите съвети и мнения. Със съпругът ми сме женени от 9 години. Бяхме заедно 2 години преди да се оженим. Секса в началото не беше много добър, но си мислих, че след като няма физиологични проблеми всичко е въпрос на напасване, научаване и желание, но явно съм сгрешила жестоко. След като се оженихме той леко по леко взе да ме приема за даденост. Секса започна да става все по-зле и по-зле. Междувременно се роди и синът ни. Рутината и еднообразнието в живота ни станаха постоянни гости. Много пъти съм говорила на тази тема с него, но без успех. Обяснявала съм, че дребните жестове подобряват отношението в семейсрвото. Имало е случаи да забрави за рожденния ми ден, за 8ми март, за годишнина от сватбата дори цвете не съм получила. Все аз бях тази, която иска нещо, иска да излезем, иска да отидем на разходка, на почивка, на екскурзия, все аз давах зор, а той все не искаше, или ако идехме някъде се почваше колко пари сме изхарчили, и че било безсмислено да се ходи. Тук е мястото да спомена, че сме в доста добро финансово състояние, в смисъл не са проблем парите, а желанието от негова страна. В годините секса за мен стана отвратителен. Години на ред сме го правили без дори да ме целуне по устата, за друго да не говорим. И тук е мястото да спомена, че съм чиста и добре поддържана жена. Говорила съм с него на тема сакс, и съм казвала многократно, че не може да правим секс, а той дори да не ме целуне по устата, че за жената подготовката възбудата преди секс е много важна. В отговор съм получавала - глупости - или кажи какво точно да направя, сякаш иска точна рецепта, пак без страст, без закачка, без изненада. Отговаряла съм седни прочети, погледай, има доста образователни клипчета, има много информация по въпроса, просто е нужно желание да има човек. Но от негова страна, нищо. Казвала съм, показвала съм, че не ми е приятен секса по този начин, но насреща нищо. Казва ми докато не ми кажеш какво искаш, аз нищо няма да направя. Примирих се, повтарях си че секса не е най-важното нещо в живота, това ми бе и следващата грешка. Роди се и дъщеричката ни. Секса вече беше едно изключително досадно и неприятно задължение за мен, отбягвах го, нямах грам желание да правя секс. Опитах се да се примиря, че така ще живея, това ми е късмета и тн., докато в един момент избухнах, просто ми падна пердето. Изневерих му съвсем целенасочено и с пълно съзнание, исках да пробвам в мен ли е проблема. Така започнах да се виждам от време на време с въпросният човек, няколко месеца. В един момент съпруга ми разбра. Бяха грозни сцени, скандали, убиди и каквото можете да се сетите. След няколко месеца живот като в ада, след холяди скандали, той разбра защо съм го направила, защо съм му изневерила. Сега твърди, че е разбрал грешките си и иска да си запазим семейството иска да оправи отношението си към мен, към децата като цяло. Но тук идва проблема вече от моя страна, аз съм страшно истинала към този човек,нямам никакво сексуално желание към него. Опитвам се да си настроя мозъка, опитвам се да го пожелая пак, но не ми се получава. Пак го правя един вид на сила, само и само мир да е, понеже като откажа и той почва да ме напада, че ако любовника ми бил тук съм щяла да му се метна и всякаква такива грозотии, които ме отблъскват още повече от него. Мислите ли, че желанието, страстта, любовта може да се върнат в една така наранена връзка. Все пак имаме 2 деца и здравия разум ми подсказва, че трябва да направя всичко възможно, за да си запазя семейството,а от друга страна душата ми е празна, не съм щастлива, подтисната се чувствам, сякаш живея насила. Слагам маската, усмихвам се всички покрай мен да са щастливи и спокойни. Как се живее по този начин, да нямам грам желание за секс, а да съм длъжна да го правя. Моля споделете мнение или ваш опит за подобни ситуации. Благодаря предварително.

Коментари

1-50 от 62

1.   Ако не се разведете изнервените от твоя страна ще продължават. И ще стане още по-лошо. Ти не обичаш съпруга си и то не от сега, ясно е. В тоя филм няма деца. Човек има един живот и трябва да го изживее пълноценно - обичан и обичащ. Всичко друго е лицемерие и лъжа.

2.   Аз мисля, че трябва да се разделите.

3.   Поредната... Сама си се насадила в такава ситуация. След като 2 години не сте могли "да се напаснете", как си представяше, че ще имате хубав секс по-нататък? Отделно целувките, жестовете и др. неща, от които си недоволна. Вместо да се разделиш с човек, който те отвращава, противно на всякаква логика раждаш 2 деца. За мен е абсолютна фикция да очакваш (особено след като те е хванал да изневеряваш), че някога ще имаш нормален семеен живот. Каква любов, желание и щастие ще ви се появят, след като се преструваш пред близките си, правиш секс без никакво желание, а той винаги ще помни какво си направила. Не се лъжи, че в душата си ти е простил, просто и той като теб не може да напусне „зоната на комфорт“, да разруши статуквото. Според мен така и ще си останете в едно формално съжителство, в един фалшив брак, ще крепите семейството за “пред хората"(от децата няма как да го скриете).

4.   Ще дойде време когато всичко ще ти се върне на теб или на децата ти и тогава ще разбереш колко много си сгрешила. Ти си една безделница която се чуди какво да мрънка докато съпругът ти се гърчи от работа за да живеете един нормален живот но какво разбираш ти след като всичко ти идва на готово. Познавах жена като теб и знаеш ли любовниците и я третираха като парцал. Има едно мнение чужда кола и чужда жена са само за развлечения. Един ден като го осъзнаеш може да е много късно.
Ж 50г.

5.   съжалявам за рутината, в която сте изпаднали. Аз бях в същото положение. но нямах друг човек. мъжът ми ме напусна, а аз го натиснах да се разведем, защото той не ме потърси след това и след 2седмици се появи новия човек в живота ми. но преди него бях разбрала, че вече нямаме нищо общо освен децата. моят съвет е да помислиш добре дали искаш да му дадеш втори шанс. докато при жената желанието се усилва с годините, то при мъжете е обратно. ако искате посетете семеен терапевт.

6.   Не си длъжна да правиш секс. Седни и поговори пак с този човек, щом един път е разбрал грешката си и се старае да оправи нещата е твърде вероятно да те разбере. Обясняваш му всичко, което написа тук, но дипломатично. Направи ми впечатление в разказа ти, че си му казала да се учи, а това може да се приеме обидно от много хора. Трябва по-лекичко да се изглаждат нещата, за да се напаснете. Ако искаш да си с него трябва само с обич да се действа, Виждаш къде греши, но не вдигаш скандал, гушкаш го и малко по малко му разясняваш. Желание и търпение трябва от твоя страна. Не го обвинявай за всичките проблеми, винаги има две страни на монетата. Успех и не забравяй, желание, обич, тактичност и той ще промени постепенно отношението си към по-добро.

7.   Разбирам те , или живеете заедно като съквартирантиили се разделете , насила хубост не става . Разбира се е можело да го оставиш преди да изневеряваш , търси в теб вината , а такава имат двамата , в един момент просто ти се иска да те желаят и се получава изневеря .. И да пробвате , все ще е май същото . Иначе и моят забравя рожден ден , за годишнина пък да не говорим , също си пада леко подобен тип ...

8.   Скъпи читатели на мен ми писна да чета едни и същи бози за това как мъжа не ставал. На вас не ви ли писна?
Междувременно се роди синът ни... Не скъпа, синът ти не се е родил междувременно, а ти си го позволила, за да вържеш мъжа ти и после спокойно да го обвиняваш, че не се грижи за вас. Като ревете толко, че мъжете не стават шо се сещате чак след 10 години??
Не ми разпраеяйте после, че имало любов. Има сметки и колко ше бъде изгоден мъжа, това има.

9.   И като прочетох всичко си помислих само едно - този човек нищо не ти е направил и не заслужава това и е съвсем логично че се чуди как да угоди на капризите ти, че все нещо в секса не ти харесва...

10.   Много дълго и широко. Плосто казано си поредната ку*ва. Бично мнение. Ако го нопуснеш бързо ще се простиш и с лйбовника си, те направо си умират за самотви майки, че и с 2 деца. Моли се да не те изгони, че ти е спукана работата, а накрая децата бързо ще те обвинят, че за едното чесане на слива си ги оставила сами и гладни

11.   K*рво, ти защо не мисли като го избира тоя мъж? А защо не си тръгна като вече не се разбирахте?

Братан.

12.   Ето мили дами и бъдещи жени, които ще изневерят.

"Не ми бил подарявал цветя за 8-ми март, не прави онова, не ходим там..." Единственото нещо, което чувам от всяка една...даже не втора, направо ВСЯКА е - ИСКАМ, искам...искаммм!!!

Само и единствено това е. Винаги искате...това, онова другото. Когато обаче го получите, вече не го искате и се почват проблемите.
Проблемите не са в мъжа ти, че не те е целувал или че го правиш как каза..."секса е досадно задължение".

Никъде в нищо няма проблем и никога не е имало - ти си го създала с твоите мисли подтикнати от милион филми, статии и клюки с приятелки. Само и единствено това ви е в главата на вас жените и знай, че ако не се осъзнаете и не приемете нещата такива, каквито сте и спрете да се опитвате да променяте хората...светът би бил много по-красив.

Продължавай да изневеряваш, нищо, че имаш деца, а мъжа ти кротки си седи вкъщи, гледа децата, работи и се грижи за всички ви. Ти си дръж на целувките по устата, цветята, почивките и страста.

Отвартен съм, още по-отвратен съм, че 99,99999 процента от всички жени мислят по твоя начин и се водят по акъла на какви ли не.
Ония ден чета някаква статия за жена, която преспала с 36 мъже за 1 година, ползвайки сайт за запознанства. И не, тя не била к...ва, ами експериментирала, разбираш ли. Значи ние мъжете сме разбрали погрешно, извиняваме се за което!

13.   Края му се вижда ,ти вече не го обичаш ,налитиш ли към чуждо един път всичко е друго вече и пътя е един -раздяла

14.   Не е трябвало да изневеряваш, а направо да се махнеш! С този човек не сте съвместими и това си личи. Как така ще ти забрави рождения ден? И на 8-ми март едно цвете да не ти даде? За мен този човек наистина те приел като даденост. Кажи ми честно, с голяма разлика ли сте в годините? Защото като те чета, имам усещането с този човек нямате нищо общо. И защо сте правили деца, като вие сте напълно несъвместими? Пак ще изневериш рано или късно,всяка една маска в един момент натежава. Раздели се с този човек а децата пак си ги гледайте, и ТОЧНО заради децата трябва да се разделите. Много тежко се живее с родители които не се обичат, аз бях такова дете. Бях свидетелка на стотици скандали и глупости. Остави го този човек точно ако обичаш децата си.

Орочи

15.   Първата тема до момента свързана с изневяра, в която ще подкрепя нежния пол. Това което си споделила звучи много тъжно човек... Мъжа ти звучи тотално незаинтересован от теб. Секс без целувки по устата, ми той все едно спи с проститутка, тях никой не ги целува или подготвя. Разделяйте се, особено като вече си истинала до толкова. Вие няма как да имате нормална връзка, още повече, че мъжете не забравят за изневяра и самия факт, че сам не е прекратил връзката ви след като е разбрал говори за липса и на достойнство от негова страна. М23

17.   На тези въпроси ти сама трябва да си отговориш и то, е трябвало да стане преди изневярата. а, още по-добре, преди да родиш второто дете. Ти сама си виждаш вариантите -развеждаш се или живееш с него, с или без любовник.
Мъжът ти е слабо интелигентен, след като ти трябва да му обесняваш как се прави секс. За излизания, екскурзии и тн. , да ти кажа, много мъже са така. Просто, нямат никакъв интерес, съответно, идея или желание. И накрая, скучаят и правят сметки. От там идва приказката зле придружена. Но можеш да бъдеш придружена от себе си или приятни хора, след като той няма желание. Това не е лош вариант - ти се забавляваш някъде без него, той -без теб се занимава с нещо свое.

18.   Абе хора, всички вие ,които пишете против авторката.... Как удобно игнорирахте факта, че това е мъж ,който дори и рождения ден забравя!! За какво говорим въобще. Нормално като грам не цениш нещо и му показваш абсолютно безразличие да го изгубиш, СЪВСЕМ НОРМАЛНО! Това ,че работил и носил пари "за семейството" ...ами дай да търпи щото "пари носил", а тва че тя за него е някъв придатък към пералнята, кухненската мивка и печката, дето даже и за РД не заслужава да я поздравят ,нито се сеща, голяма работа, нали? Само вие с типичния крив бг манталитет трябва да се нахвърлите върху жената. Видиш ли тя е виновна. Булшит, в 1 връзка има 2 човека. И е време да го осъзнаете ,особено БГ комплексарите и бг женичките ви дето ви подкрепят (сами се прецаквате "мацки"),щото такова им е възпитанието. Ами то на жените в Саудитска арабия също им е кеф да носят бурките ,нали? Така им е било набито в главата ,така го искат ,без мисъл в главата колко потискащо е това за самите тях като жени... ако ме разбирате въобще

19.   № 18 Остана сега да обвиниш тези, които пишели против авторката, че са я омъжили насила с опрян на главата пистолет за някакъв боклук, държали са я 9 години затворена и са я вързали, та да може въпросният да ѝ направи две деца.
За такива като нея и като теб има едно много точно изречение „От ума си тегли".

21.   Мацка, ще ти дам личната си рецепта. Иначе, идеално те разбирам и не те упреквам, съчувствам ти. Когато съпругът ми се прибере от работа - без значение какво съм правила, какви ангажименти съм имала, каква работа съм вършила, а аз също работя - тараторът, който той обожава, е в хладилника, пържолите са във фурната, салатата е на масата, къщата свети, аз съм с прическа и хубава рокля. Никога не съм го посрещала по анцуг. Оттам нататък той е Кралят: горещ душ, студена биричка, пухкав халат, меки пантофи, хубава музика, ароматни свещи, искаш ли?, заповядай! И го изслушвам: какви проблеми е имал през деня, кой колега му е скъсал нервите, как го е прецакал конкурент и т.н. За моите проблеми по същите ресори си трая, аз вече съм си ги решила, но той трябва да се отпусне. От 10 години, откакто сме женени, не е имало случай вечерта да не приключи със секс и то такъв, какъвто на всяка жена пожелавам. Ако е много уморен, просто се гушкаме на дивана, но това също е много приятно. Вдигни му ти стандарта на твоя човек, авторке, и той не може да не отговори. Забавлявай го, това също е много важно. Понякога лятото готвя само по куненска престилка и високи обувки. Е, как да не се прибере с цветя за мен?! Едно време една приятелка казваше: "Какъвто си го направиш, такъв ще ти влезе". Т.е. да резюмирам: ако искаш да си кралица, дръж се с мъжа си като с крал. А това с изневерите е загуби-време работа... Защо си усложняваш живота?

22.   Номер 18, много стерилно живееш явно, щом някои неща не са ти ясни. Няма нищо, може би ще ти уври акъла. Има и такива ,които не разбират живота все пак... ;) who cares. Авторке, игнорирай такива вредни мнения. Не знам какъв типаж трябва да си да пишеш коментари с цел вместо да помогнеш ,да си го "изкараш на някой", е така просто с цел обида хаха смешна история сте някои

23.   Един мъж може да те има за кралица , но като те вземе да станеш пепеляшка . Когато брака не се подържа от двамата , а единия не полага усилия се получават такива неща , но винаги има изход .

24.   Добре де изневерил, изневерила чудо голямо, човек иска малко разнообразие, стига да не е системно, веднъж станало, или ще оцениш какво имаш, или какво нямаш, обещаваме ли някъде вярност?

25.   21 повечето мъже приемат за даденост салатката , като задължение , не всеки оценява какво правиш . Моят предпочита да поиграе , отколкото на дивана със мен ... А защо и мъжа да не направи салата и пържоли на жената , а само тя трябва . Деца имате ли ? Моят като се прибере се ядосва , че има играчки по пода , а очаква да му е чисто , но с малки деца как да е чисто , а и аз имам нужда от почивка ...

26.   Номер 21 Няма как да изразя всички емоции породени от твоята "рецепта" ОТНОШЕНИЕТО ТИ ! На кратко : Браво ,Браво , Браво ... Поклон пред теб с цвете в ръка !!!!!

27.   Сори, обаче мъжът ти е егати дървото. Но от части вината е и твоя - кажи му какво искаш да ти прави - орален секс, къде искаш да те целува, кое те възбужда, дай му някакви наставления. Явно не е имал много опит преди теб и си мисли, че само при вида на онази му работа се възбуждаш. Има такива мъже, затова трябва да му казваш. "Не мога да правя секс с теб, ако не ме целуваш по устата, чувствам се като проститутка." И тн. Доста обидно е неговото поведение.

Не знам как ще го караш с този мъж. Понякога май без секс е по-лесно отколкото с лош секс.

28.   Мда, колко добре те разбирам...
Аз пък имах нещастието да съм невървежна и затова цял живот си ходя недоебана...
Като не те харесват, просто се примиряваш...
Събрах се с мъж с много посредствено либидо и си казах, че край, сексуалният ми живот ще спре преди още истински да е започнал...Защото мъжете, от които ми се подкосяваха краката, просто не ме отразяваха...И срам, не срам, си останах с моя...
И така...Мъка...
Да, но в последно време нещо взех да се разделям с примиренческата си психика и започвам много сериозно да копнея за як секс...
Но не с мъжа ми...
Разни невероятни фалоси работят и се раздават на макс само за мен, в мечтите ми..., не знам дали ще мога обаче в действителност да се нанижа на чуждо...
В сънищата си се чукам с часове и ме побъркват от секс, а събудя ли се, картинката е плачевна...
Не знам как ще се живее така...
Понеже никога не са ме харесвали, не вярвам точно сега да ме заискат..., затова детето си расте, вече е в гимназията, аз се гърча, неудовлетворена и нежелана, завиждайки на тези, които си имат мъж да ги желае и да ги ощастливява...
Не знам какво да те посъветвам...
След изневяра бих се чувствала гадно...
Със задоволен нагон, но...кофти!
Не ща да се крия, но не вярвам някой да иска да е с мен за дълго..., затова сама се обричам като си налягам парцалите..

Кураж ти желая!

29.   Авторката. Благодаря на всички, които отделите от времето си, за да коментирате.

30.   Към N4. Ж 50г. предполагам, че сте жена? Не помня да съм споменавала, че не работя и всичко ми идва на готово в живота. Странно е жена да не оцени трудът, който се полага, за да изгледаш 2 деца, да потдържаш дом и да работиш. Сравнението безделница в случая мисля, че не е адекватно. Задълженията на един мъж в едно семейство не се изчерпва само до изкарването на пари.

31.   От авторката към N 6. Много пъти съм говорила с него на тези теми. Пробвала съм дипломатично, с обич, желание, да признавам си понякога съм и избухвала. Е не става, той просто не разбира, или така му е по-лесно не знам. За него тези неща са глупости и не са важни. Страх ме е, че точно тази толерантност и търпение от моя страна, проточиха проблемите ни толкова години. Обяснява се по 100 пъти едно и също без особен резултат. Разбира се, че и аз съм грешала, не твърдя обратното. Просто той се оказа доста костелув орех, знае си неговата и не се променя.

32.   Към N14 от авторката. Разликата ни е 4 години. По голям от мен, не мисля че е много. И да прие ме за даденост, и най-дразнещото е, че съм споделяла с него, че не се чувствам добре по този начин, че нещата не са ок. Казвала съм му, ако продължаваш така ще ни съсипеш отношенията, все пак всеки има някакъв предел на търпение. Е казвай си......

33.   Авторката към N 15.Благодаря за подкрепата. Изневярата не е добре да се случва в едно семейство. Виждам, че ако изобщо прости ще е много трудно. Но бях натрупала толкова много негативни чувства и обида през годините, че в един момент си казах, до кога да търпя, и аз съм човек и аз заслужавам да получа хубав секс. Не казвам, че постъпката ми е правилна, но го предупреждавах многократно, че такова отношение от мъж към жена не е нормално, освен както казахте, когато си плащаш за услугата.

35.   Авторката към N27. Казвала съм, почвайки отдалеч. Обичам да ме погалиш, лек масаж, да ме целунеш. Казвала съм многократно: ти осъзнаваш ли, че дори не ме целуна преди да правим секс. Ииии, ами казваш, ама няма кой да те чуе, следващия път пак същото. Нямал е опит преди мен, да и е доста непохватен, но това не е оправдание. Има ли желание човек ще се научи, дори с леки стъпки ще постига напредък. Точно за това съм му казвала да чете определена литература, да опознае женското тяло и психика. Но той сякаш на инат, е не и не. Той иска точна рецепта и всеки път да прави едно и също, без да положи малко усилие да разнообрази и подобри секса. Да и аз реших, че без секс ще ми е по - добре, но той не е съгласен.

36.   Авторката към N21. Благодаря за съвета. Само едно мога да кажа ЕВАЛА, за това което правите. Изисква се много усилия, енергия и труд за да го постигнете. Правила съм подобни неща за него, не точно същите, но близки. Разковничето е, че вие имате стимул да го правите, защото вие давате, а отсрвщната страна ви отвръща подобаващо. Но когато се получи така, че само едната страна дава, а не получава, стимулът се губи. Просто спираш да даваш , защото не очакваш нищо хубаво. Търпиш определено време, подтискаш се и накрая друг ти го дава, като твоя не мръдва на никъде. Колкото и грозно да звучи при мен така се получи за жалост.

38.   N 28 много тъжно

39.   Мила,, жената задава стандарта в един дом (21 съм). Вдигни летвата ти и той ще трябва да скача по-нависоко! Мъжете не са толкова емоционални същества като нас, те имат по-непосредствени необходимости. Искат храна, напитка, секс и удобство, само това им трябва. Това ние лесно може да им го осигурим. А! Искат и почесване на егото. Дай му го това и оттам насетне се наслаждавай на живота! Не ми казвай, че твоят мъж е нещо извънземно и не е податлив на тези изкушения. Разбира се, че и той иска това! След две седмици, по моята "рецепта", ще си забравила за проблема напълно и ще пуснеш тука тема: как да го спра този сексуален манияк. С мрънкане тази работа не става, къде ти е малката черна рокля, м? Ами извади я от гардероба, облечи я довечера, ама без бельо, направи една хубава вечеря, пръсни си три капки парфюм, посрещни го негодника с целувка, усмихвай се, кажи му, че той е гениален, но другите не разбират това, и.... Утре сподели!

40.   Не може да ме убедиш, че не искаш секс. Сигурен съм, че пак ще му изневериш. Всички жени като изневерите постъпвате по един и същи начин -втълпявате вина на мъжа. Не ви обичал, не ви изненадвал, не ви целувал, не ви подарявал цветя, не ви ценял като личност и други такива шаблони. И той наистина ще се почуства виновен и ще започне да прави всичко за да ти угоди. Просто, защото е страшно объркан, наранен обиден и все още не може да осмисли какво му се е случило. Но с течение на времето (ако все още сте заедно)ще преосмисли всичко и ще разбере, че той няма вина. Виновен за изневярата е само и единствено този, който изневерява. Той никога вече няма да гледа на теб така, както е гледал преди изневярата. Ако закъснееш, ще си мисли, че си била с любовник, никога вече няма да ти вярва, дори да твърди обратното. Няма да има любов и щастие във семейството ви. Ще живеете, като съквартиранти и ще се правите на семейство за пред децата.

41.   #28 - има едни предмети, казват се вибратори. Купи си един, може и от онлайн магазин и се чукай колкото си щеш.

42.   За мен има само едно решение и то е развод. Развеждате се, но си оставате като приятели заради децата. Намирате си други половинки и така хем вие сте щастливи и хем децата ви. А не да живеете насила заедно уж, че заради децата, правите скандали и децата ви слушат постоянно сцените ви. Никое дете не заслужава в среда в скандали и изнервена обстановка.

43.   Не съм чела другите коментари, но ще споделя при мен как е. С мъжа ми сме заедно от 3 години и имаме дъщеричка на 1 годинка. В началото сексът беше страхотен, НО.. започна да иска само в една поза, вече не ми е приятно, той свършва бързо, аз не свършвам. 47272829374738291 пъти съм му казвала да разнообразим позите, да включим любовна игра, която я няма. Чувам само хубаво и до там. Отделно от това съю го хващала да си пише с други жени и ми призна, че гледа порно. Много съм злопаметна и помня всичко. Ще ми падне пердето като на вас и на пук ще му изневеря, защото съм сигурна че и той го прави. Следователно, аз трябва да си му върна. Не обичам да оставам длъжна.
Той ми е първия и единствен мъж в живота (на 27 съм) и никога не съм била с друг. Изобщо не ме интересува сега дали някой ще го изкоментира това, че ми е единствен, просто го споделям.

44.   Ти сама си се вкарала в капана.С какъв акъл роди две деца?

Ако имаш възможност да се справиш сама.Съвета ми е само един..Разведи се. Това вашето не са отношения ,не е семейство.
Не мога да си представя живот с мъж заради удобството. Мен лично би ме убило.
Като разведена жена го казвам.
По-добре сама ,вместо зле придружена.

Ж 43г

46.   Здравей и аз в момента съм в подобна ситуация и те разбирам напълно. За жалост немога да ти дам съвет, защото и аз не намирам изход от моята ситуация. Наистина е много трудно, така да се живее. Усеща се постоянно това напрежение и безпокойство в душата. Всичко ти става противно и имаш чувството, че просто съществуваш а не че живееш. Дано някой ден намерим изход. Аз също съм бременна в момента и чакам дете и не виждам изход за раздяла.

47.   Авторке, получила си това, което искаш. Обаче нещата се усложняват от наличието на децата ви. Ще те приемат ли любовниците с децата ти? Готова ли си да се справиш като разведена, самотна жена? Защото мъжът ти никога няма да ти прости изневерите, независимо дали е разбрал причината или не. Рано или късно той ще реагира. Може да започне да пие и да те тормози. Може и той да ти изневери. Може да започне да играе хазарт и да харчи парите ви. Ще видиш как ще реагира. Още от сега си обмисли варианти да се разделите. А усложнението при теб идва от децата ти. Малко са мъжете, които ще приемат и гледат две чужди деца. Освен секса имаш вече отговорност за децата и те да са щастливи.

48.   Виж какво пишеш:

Говорила съм с него на тема сакс, и съм казвала многократно, че не може да правим секс, а той дори да не ме целуне по устата, че за жената подготовката възбудата преди секс е много важна. В отговор съм получавала - глупости - или кажи какво точно да направя, сякаш иска точна рецепта, пак без страст, без закачка, без изненада. Отговаряла съм седни прочети, погледай, има доста образователни клипчета,

Като повечето двойки,
и двамата също нямате идея как да комуникирате за секса.
Търсете психолог за двойки преди да изхвърлите връзка на толкова години.

49.   21 е умна жена и знае как! Злобните феминистки и вечно мрънкащи женици да я прочетат 100 пъти!!!

50.   А той как разбра, че е имало изневяра. Аз иначе с бельо, без бельо съм пробвал, но.... Утре...

51.   №21 е чела твърде много женски списания.. Аз лично не и вярвам на нито една дума. Такива съвършени жени просто няма. Отдавна и прочетох коментара, но мислех да го подмина с мълчание, но като виждам колко хора са и са вързали се подразних не заради друго-за това, че насажда комплекси за малоценност на много други жени, не дотам "перфектни"като нея. Кога и остава време на тая жена да работи много, да изчисти идеално къщата, да сготви, да си направи прическа и още други неща, които е изброила. Я да се опита да обясни на някоя например касиерка в голям магазин-примера е произволен, това се сетих в момента-, която е стърчала часове наред на крак, слушала е ругатните на капризни клиенти, та да и обясни как да сложи високи токчета и престилка на голо и да посреща и разтоварва Краля? Мадам, съвременото семейство не се състои от султан и прислужница, а от равноправни партньори, които работят и гледат семейство. Аз пък лично посрещам мъжа си по-о, ужас-по анцуг или дънки и тениска. Важно е, че съм чиста и спретната, и аз стърча на моята работа права и първото като се върна е да си събуя високите обувки, защото жив човек има право поне в къщи да си отпочине и да се почувства комфортно. На тая дама съм и чела коментарите и мисля, че това е втора съпруга на мъжа си-познах я по стила. Тя многократно прави сравнение с първата му съпруга, която е мърла, алкохоличка и скандалджийка. И човека попада-о, манна небесна-на съвършенство като нея. Прекалено хубаво, за да е истина. Написах коментара си съвсем не да се заяждам с нея-казах кое ме подразни. Предположих в един момент как се чувстват жените, които не са в състояние да осигурят този "рай"за мъжете си. Моля ви, уважаеми модератори, пуснете коментара ми

52.   до 51

ако въобще е мъж. Защото по стила на писане ми прилича повече на мъж. Всяка вечер 10 г. секс, айде моля ти се. Тази жена няма мензис, няма нищо. А и не знам за мъж, който да харесва изтривалки. Нито пък знам за жена, която да не иска да сподели собствените си проблеми да ги таи в себе си 10 г., а в същото време да иска да слуша мъжа всеки божи ден кой го прецакал и да се натоварва.

53.   Ще ти отговоря 51. Номер 21 съм. Изобщо не съм съвършена, работеща жена съм и то не като касиерка в магазин, което все пак е регламентирано работно време и щеше да е по-лесно, а движа три проекта. Скапвам се и аз. Разбира се, че и аз си искам своята почивка, внимание към мен, глезотийки и така нататък. Но за да си ги получа, трябва нещо да дам, нали така? Е, след това, което мъжът ми получава от мен, на него просто не му остава полезен ход. Оттам насетне той няма очи да каже: няма да окося тревата, сипи си сок сама, няма да платя тока, влачи си ти торбата, няма да правим секс, няма.... и така нататък. Аз просто играя хитро и не му давам възможност да ми откаже нещата, които НА МЕН са ми необходими. Останалото е въпрос на организация. В понеделник сваряваш килограм и половина месо и оттам насетне имаш меню за цялата седмица. Колко му е да му добавиш ориз, или грах, или лук и да направиш кавърма? Винаги имам заготовки в камерата. За 15 минути мога да приготвя каквото каже. А и при съвременните уреди нещата стават лесно. Три лева е една ароматизираща свещ, която поне две седмици ползваш на масата, но пък атмосферата е съвсем различна. Що се отнася до контенето за съпруга, то на мен ми е по-приятно, отколкото на него. Коя жена не иска да изглежда добре и да види възхищението в погледа на мъжа си?! Ами приятно е. Вместо, номер 51, да ме иронизираш, помисли за това, че един брак е отборна игра. Не може само единият да търчи по терена, а другият да си пили ноктите. Дай и ще получиш. А и баба ми навремето многократно ми повтаряше, че "жената трябва да е артистка", така казваше. Но тази "роля" не е за хора, които не обичат. Ако аз не обичах съпруга си, нямаше да се старая да направя времето му, прекарано у дома, приятно. Всъщност, просто нямаше да съм с него.
Много често бедите в едно семейство се случват от това, че неговите членове приемат прекалено сериозно битовия живот. Липсва забавлението. Липсват пакостите, които да извършите заедно. Ние у дома например си танцуваме редовно, само двамата, смеем се до сълзи, в два през нощта сме приготвяли кошницата и сме отивали на пикник в гората. Не раздавам съвети. Просто това, че аз съм инициатор на тези лудории, на мен ми върши работа. Хората са различни. Може би друг някой мъж би повдигнал вежда и би попитал: "Ти луда ли си? Какъв пикник посред нощ?" Но явно сме се събрали емоционални хора и винаги сме на една дължина на вълната. Аз само се опитах да посоча на авторката на темата една посока, която може да направи живота й по-добър. Не познавам мъжа й, не мога да разчитам, че това би свършило работа. Споделям опит.

54.   И аз правя и обяд и вечеря, но моят и секс отказва често, други предложения?

55.   Тази женица 21 и 53 яко се е вживяла в измислената си роля. Работи по проекти... нерегламентиран работен ден... демек, пия си кафето пред компютъра, ходя си на маникюр кога ми е кеф. Чудя се, с толкоз веселба кой ви гледа детето, на нощния пикник водите ли го и как пред него готвиш гола...? Ааа.... нямате дете.... Еми има известна разлика. Една майка не може да си позволи всичките простотии, които си описала по ред причини. Седни и напиши един розов роман, стига спами тука.

1-50 от 62