Мнения за живота в Португалия?!
Здравейте,
всички читатели на блога!!!
Пиша ви момче на 19г., относно живота в Португалия и по конкретно в Лисабон все пак е столица, а аз си падам по по-големите градове тип мегаполис!!!
Интересно ми е дали има българи, които са запознати с начина на живот в тази страна? !
Интересува ме абсолютно всичко!!!
П. С. Моля историята да ми бъде публикувана и без обиди!!! :)

Коментари

1.   Лисабон не е точно мегаполис, има къде по-големи градове :-) Иначе там са с южняшки манталитет, както и в Испания и Италия, купон е и веселба. Лошото е, че икономически са в криза, а сега с пандемията - още повече. Не знам какво смяташ да работиш там, но Португалия е от страните с най-висока безработица.

2.   До 1коментар.
Благодаря, много за информацията!!!
Моля,ако има хора, които в момента живеят там в Португалия да ми дадат информация за живота в тази екзотична страна?
Интересува ме общо взето всичко, защото не мога да намеря актуална информация от тези години (нека изключим пандемията с коронавируса, защото все пак то е на всякъде).
1. Какви са хората в Португалия спрямо българите? По какво си приличат и по какво не с нас? Аз вече имам някакви изводи, но държа да чуя вашите, защото имате повече опит и ще съм сигурна дали съвпадат или не с моите.
2. Как възприемат чужденците и по-специално българите? Чували ли са за нашата страна и какво се говори за нея там (ако изобщо)?
3. Кухня. Знам, че доста тачат виното си (като бях на екскурзия в Португалия ни показаха зелено вино Mr. Green), обаче какви са най-типичните ястия там? В хотела, където бях общо взето готвеха вкусно, само че интернационална кухня като че ли.
4. Документи, легализации и други бюрократични спънки - най-плашещата част от емигрирането. Joy Мога ли с лична карта от България да живея там или трябва да си извадя португалска такава? Двойно гражданство възможно ли е? Лесно ли се взима португалско такова? Трябва ли да карам шофьорски курсове на ново за португалска шофьорска книжка?
5. Цени спрямо заплати и контраст с България?
6. Брак/приятелство с португалци - за и против? Какви са им семейните порядки? Останах с впечатление, че там семейството като че ли е по-важно от колкото при нас.
7. Мъжете и жените красиви ли са, също дали са много сексуални и разкрепостени в леглото?
Благодаря, много на всички,за и отделеното време!!!
Автор момче на 19години!!!;)

3.   Няма нищо мегаполистично в Лисабон.

Заплатите не са високи, спрямо прекалено високия стандарт, който изисква градът.

Целият е изтъкан от неспирни баири. Ако трябва да ходиш пеша си направо загубен.

Има предостатъчно българи в Лисабон, ако това е нещо, което те интересува.

Но пък е красив град, доста чаровен.

Братан.

4.   Бачкам в Англия, но имам 1-2ма колеги португалци.
Както казаха по-горе, купон безкрай. Топли, слънчеви хора. Позитивни и усмихнати, не са ботове като британците.
Но всички ми разправят, че в Португалия е зле като икономика и доста хора бягат. Дори това лято мислех да ходя на почивка там, но с тази пандемия май ще ми се размине.
Испания също е яка страна, бил съм там няколко пъти, но и там от към работа е зле.
Прави като мен, бачкай в Англия или Германия, и лятно време се раздавай по Испания или Португалия.

5.   Аз работя в Англия точно с португалци та не знам колко е добре
От Мадейра са ама не знам за Лисабон

6.   Благодаря за отговорите!!!

7.   Като цяло не бих отишъл там да работя, освен ако не става въпрос за предварително уговорена и високоплатена работа. Както са казали в някои от горните коментари, доста португалци като нас, българите, бягат в Англия и Германия. Ако знаеш английски или немски, по-добре отиди в някоя от тези две страни.

8.   До 7,но Португалия не е ли по добре от България?