Гаджето на моя приятелка има профил в Tinder
Видях приятеля на моя близка приятелка в Tinder и в още един сайт за запознанства. Да й кажа ли или да мълча?

Не мисля, че профилите са стари. В единия е бил активен преди 2 дни.

Мина ми през акъла, че може да търсят разнообразие в секса заедно, но тя изобщо не е такъв тип човек.
Двамата излизат едва от няколко месеца, няма как да са си омръзнали. Той изглеждаше супер влюбен в нея. Дори на рождения й ден я отмъкна на почивка и тя отложи празнуването с приятели. В компанията се шегуваме, че няма да й видим очите, защото си намери мъж... Познавам я от години - винаги е искала честни и открити, моногамни отношения.

От една страна, все пак е възможно нещо да не съм разбрала. Не искам да се намесвам в чужди работи. Не искам да им създавам проблеми. Не искам и да я карам да се срамува, камо ли да я загубя като приятелка.

От друга страна, тя едва ли би одобрила той да има такива профили... А и ми е трудно да мълча, защото се чувствам като предател.

Вие какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   По-добре й кажи. Би я изгубила като приятелка, единствено ако премълчиш и тя разбере от друг или след време й го кажеш. Такива неща се казват направо.

2.   Аз лично щях със сигурност да й кажа, насаме разбира се и щях да се изразя възможно най-деликатно, че не искам да й създавам проблеми и не знам каква е ситуацията, но да е на ясно че случайно съм попаднала на профилите му, че на никой друг не съм казала и няма да го коментирам пък тя да си прецени как ще действа по този въпрос.

3.   Кажи ѝ... по-добре да знае, че псевдодобрягата ѝ изневерява на 100%, отколкото да стои с него и да ѝ слага рогца.

4.   Аз бих и признала. Кажи и точно това, което си видяла- че има профил там и че е бил активен преди два дена. Даже може да направиш скрийншот на профила му. По-добре да знае.

5.   Пълни идотщини от коментиралите по горе.
Не бива да й казваш в никакъв случай.
Чувала ли си че и вестоносеца е мразен.
Случвало ми се е така да съм във връзка и някакви да ми казват- ама гаджето ти така направи онова направи еди къде си. И знаеш ли какво стана. Намразих тези дето искаха да ми отворят очите.
Какъвто и да е приятелят й тя рано или късно ще разбере и без теб. Няма нужда да й казваш и да унижаваш и нея.
Не се бъркай.

6.   Аз бих го издала на твое място и ако въпросното момиче наистина ми е близка приятелка. Но преди това задължително направи скрийншотове на профила му, за да не те изкарат лъжкиня.

Има, обаче, една малка подробност. Ако онзи е красив, може някой друг да си е направил фейк профил с неговите снимки. Вероятността е малка де, но все пак трябва да се има предвид това нещо. Лично на мен ми се е случвало да ми пишат фалшиви профили и да клъвна (веднъж беше), оттогава много внимавам.
Но за всеки случай кажи на приятелката си, онзи може да се окаже поредната мъжка курва.

7.   Кажи и!
Ж21

8.   Не се меси в чуждите отношения, защото накрая ти ще излезеш виновна. Може да й намекнеш, евентуално.

9.   Казвайки и, рискуваш да слушаш как той не е такъв, как е верен мъж, как това е грешка и си измисляш. Дори и снимки да покажеш, пак може да ти каже, че това е друг човек. Ще измисли всякакво обяснение, за да го оправдае. Някои жени не искат да чуят истината, да се пропука розовия балон и да излязат от илюзията си за страхотна връзка. Защитен механизъм. Може пък и да повярва бързо,което е малко вероятно. Може да е имала съмнения и сега това да ги потвърждава.
Хората по принцип не обичат да им се показва как бъркат в избора си на човек, особено ако той спрямо тях е изряден и мечтания партньор едва ли не.
Аз бих казала, все пак никой не заслужава да е лъган.

10.   Кажи и, не е много добре да лъжеш! Ти си и приятелка! Не я разочаровай!

11.   Ами ако в действителност профилът е фалшив и всъщност не е той? Може някой да си прави шега или дори да се опитва да направи интрига. Не всичко е такова, каквото изглежда.

12.   Не им се получава и не се развиват интимно, а той си търси алтернатива. Другият вариант е да е някакъв боклук и да я използва, ама не ми се вярва. И най-добре не се бъркай в отношенията им, защото една като теб ми съсипа връзката преди няколко години. Приятелката ти нищо няма да разбере, няма и да ти се сърди. Но съм 100% убеден, че ще го направиш.

13.   Дали щеше да му кажеш, ако приятелката ти имаше Tinder?
Не, напротив, Просто щеше да прикриеш. Вие жените сте злобни и правите глупости. Тайно завиждаш на приятелката си и се опитваш да съсипеш връзката. Знаеш ли кога ще повярвам, че си се трогнала дали е лъгана. Цялото женско съсловия се защитавате по тоя начин, не защото ми пука индивидуално за човек.

14.   Аз лично не бих й казала. Може да не ползва приложението, но просто да не е изтрил профила си. И при всички положения не е твоя работа да се месиш. Много е вероятно и да си развалиш отношенията с приятелката ти, защото ще повярва на него, не на теб. Не се набърквай в излишни проблеми.
Ж28

15.   А, не ти ли, мина през ума, че профилът му може да е от преди това, да е гадже с приятелката ти... и, че не е задължително да е, , курвар, , и да търси секс, само защото има там профил!
Ти защо имаш профил там... и ти ли си такава, тогава?
Остави ги на мира и не се бъркай в чужди отношения.
И как пък случайно му видя профила... търсила си го, може би по име, да видиш дали ще ти излезе. Май загрижеността, която проявяваш е в друга насока...

17.   Приятелството се крепи на искрени взаимоотношения и откровеност. Не е редно да прикриваш това, което си видяла. Разбирам колебанията ти, но опитай да се поставиш на нейно място - вероятно би искала да знаеш истината, колкото и сурова да е тя.

18.   Не им се бъркай - накрая те ще се разберат, а ти ще излезеш виновна и няма да искат да общуват с теб.

19.   Бих й казала, че имам акаунт в тиндър и бих й показала неговия профил, да го разгледа, да го разследва и сама да се убдеи дали това е гаджето й или не. Но да знаеш, че понякога убиват вестоносеца. Затова просто й покажи профила му!

20.   Аз бих и казала, ако ми е много близка приятелка. Ако е просто позната, нищо не съм видяла. Не обичам да се меся в чужди работи.

21.   Може да му е от година-две, какво те топли? Остави го сам да се издъни, не се бъркай.

22.   Не се бъркай, връзката е прясна, не е необходимо да се държат като женени още. Ако бяха от години заедно и живеят заедно щях да те посъветвам да й отвориш очите, но сега дори може да са наясно,че не са сериозни. Или поне мъжа. Мъжете винаги търсят нещо по-добро. Ако още има профили (със сигурност ги е имал преди нея, не ги е направил сега) просто не е сериозен към приятелката ти,но това отново не е твой проблем, тя ще ти разкаже сама като я зареже.