Нещастна невъзможна любов?
Здравейте, ето каква е моята история.

С приятеля ми сме заедно от 3 години, в началото всичко беше прекрасно. Някъде след първата година от нашата връзка започнаха да се появяват заяждане и дребни кавги, почти веднага се сдобрявахме. Усещах, че с всяка следваща кавга се отдалечавахме все повече. И двамата сме правили компромиси, обичахме се (казвам го в минало време, защото вече не съм сигурна, дали е валидно към днешна дата). Имам чувството, че вече всичко е по навик, кавгите стават все повече, все по трудно откриваме причина и начин, да се сдобрим.

Приятеля ми винаги е бил ревнив, много от споровете ни са били заради безпричинната му (доскоро) ревност. Мислех, че никога няма да изневеря, но се случи, чуствам се ужасно заради това. От няколко месеца излизам с друго момче, с него се познаваме отдавна, но бяхме загубили контакт за известно време.

В последните няколко месеца се виждаме, макар и рядко. В началото се чувствах ужасно, че мамя приятеля си, но после открих улики, че може би и той ми изневерява, как можахме да си омръзнем толкова бързо? Не ми олекна, напротив, тази връзка започнала, така красиво вече ми се стува изчерпана.

В момента се чувствам жива и щастлива само с другото момче.Не знам дали той изпитва същото, или ме смята само за другарче за секс. Отношенията ни започнаха в момент, в който и двамата бяхме нещастни и самотни (да чувствам се самотна във дългогодишната си връзка). Досега той е имал само неангажиращи отношения с момичетата, опасявам се, че и мен възприема така. Той е много мил с мен , прегръща ме нежно, говорим си искрено на много различни теми, но ме е страх да му призная, че хлътвам по него. От друга страна не мога вечно да поддържам неангажиращи (може би) отношения, колкото и приятни да са ''откраднатите'' часове с него.
Винаги съм търсила истинска любов.

Имам нужда от съвети.
Дали има смисъл да поддържам дългогодишната си трудна връзка?
Възможно ли е едни отношения започнали главно на ниво секс да прераснат във сериозна връзка?
Дали да рискувам и да призная чувствата си?
Как да преглътна евентуално отхвърляне от негова страна или още по лошото да се направи на влюбен в мен, само и само да продължим да се виждаме?

Коментари

1.   Направи това,което на теб ти се иска.а ти искаш да си с този който те кара да се усмихваш.Дори да те отреже,ти остава утехата,че ще си си изяснила какво означаваш за него.А за дългогодишната ти връзка ти сама каза,че е изчерпана,вземи се в ръце и направи нещо..Не чакай един ден да се събудиш на 30 години и да се отчаеш,че си с мъж,който те е приел за даденост,неудовлетворена,недоволна и ясно да съзнаваш,че изход няма...Пробвай

2.   „Дали има смисъл да поддържам дългогодишната си трудна връзка? “

НЕ

„Възможно ли е едни отношения започнали главно на ниво секс да прераснат във сериозна връзка? “

ДА, определено. Аз така намерих мъжа си, почнахме уж неангажираща връзка, той беше обвързан и нещастен с друга.

„Дали да рискувам и да призная чувствата си? “

Още не. Не е зле обаче да оправиш първо живота си. После ще видиш как ще се развие новата ти връзка

“Как да преглътна евентуално отхвърляне от негова страна или още по лошото да се направи на влюбен в мен, само и само да продължим да се виждаме? “

Ще разбереш, ако действително те отхвърли. Ти първо гледай да се отървеш от приятеля ти, после мисли за новия. Стига си приписвала чувства и мисли на момчето. Стига му, че те дели с друг. Кога ще скъсаш най-после и ще почнеш да живееш нормално?

3.   Не ни сподели все пак на колко години си, а това е важно. Ако сте тръгнали с гаджето ти на 15, е едно, ако сте тръгнали на 25 е съвсем друго, все пак човек пораства психически, и приема нещата по друг начин. Иначе по темата - еми разбира се, че връзките се изчерпват, 3годишна връзка не е гаранция за любов доживот. Ако не се чустваш щастлива, знаеш какво да правиш, няма закога да отлагаш.

4.   Що да е била безпричинна ревността на бившия ти приятел? Това което правиш е некоректно спрямо него и ще ти се върне. Ако първо беше скъсала нямаше да има проблем, но ти го мамиш в момента. Изобщо не ти сачувствам!

5.   Не си рискувай връзката, заради него!