Не може да ме погледне в очите
Здравейте! На 30 сме и двамата. С бившата ми приятелка се разделихме лошо, в смисъл, че аз я нараних много, игнорирах я преди да и кажа, че искам да се разделим, а обстоятелствата, прш които това се случи, не и дадоха възможност да изкаже собствената си позиция. Говорех и за съжителснво и семейство, а накрая си трйгнах. Постъпих много неадекватно с нея, и го осъзнавам прекалено късно, от което и мен много ме боли.
Осъзнах, че направих голяма грешка с нея и надали нещата могат да се поправят.
Не се бяхме виждали месец и половина, но от сега нататък след карантината, започваме отново да работим заедно и следователно да сме почти по цял ден ежедневно заедно. Работим на едно място. Видяхме си веднъж на една работна среща вчера и поговорих с нея.
Направи ми впечатление обаче, колко тъжен беше погледът и. Като говореше с други хора се усмихваше, в други моменти погледът и затъваше в мисли, а мен се опитваше да избягва всячески да поглежда в очите. Повиках я да разговаряме слид това и се извиних за всичко случило се помежду ни, поговорихме спокойно, но тя не можеше да ме погледне в очите. Като ме погледнеше за секунди се изнервяше, свеждаше поглед, знам че я нараних и го виждам.
10те минути разговор станаха повече от час, пршказките за нас преминаха към всякакви теми, посмяхме се малко, споделяхме как се чувстваме и почувствах спокойствието, което имаше помежду ни докато бяхме заедно. Но не можеше да ме погледне в очите или да задържи погледа си нито за миг.

Как мислите е правилно да продължа да се държа с нея? Какво говори поведението, осъзнавам че направшх грешка спрямо нея и искам да си я върна, но знам че нямам право да го искам дори.

Коментари

1.   Ами най-добре ако няма да и предлагаш брак да се разкараш веднъж завинаги от живота и.

2.   И защо поиска да се разделите? Най-важното си пропуснал да ни споделиш.

3.   Аз не само, че не бих те гледала, ами нямаше и да говоря с теб. Освен служебно ако се наложи. Или най-много да ти кажа, че повече не искам да имам нищо общо с теб. Хората не са ти пионки да ги разиграваш както ти скимне. И като знаеш, че нямаш право да я искаш, не я занимавай, остави я да си живее живота.

4.   Предложи и брак!

5.   Имаш късмет, че пак те е допуснала близо, малко жени биха. Ще да е някое добро и неуверено в себе си момиче. Ако не си сигурен в чувствата си я остави на мира. Според мен имаш някакви социопатски наклонности, те игнорират, нямат емпатия за да разберат колко жестоко е това. За 30 годишен си много незрял, дано осъзнаваш, че ще извадиш голям късмет ако ти прости.

6.   Здравей,
Отговорът е твърде прост. Жената не те гледа в очите, защото очите са "прозорецът към душата". С две думи, жената не може да те гледа, т. е. не може да те понася. Това, че сте се посмяли малко, нищо не значи. При обстоятелствата, при които сте се разделили, не я тормози с присъствието си. Така ще е по-добре и за двамата.
Казвам ти го без да те мразя или упреквам.