Бившият ме дразни
Преди Коронавирусът си тръгнах от връзка, в която той не искаше да задълбочаваме отношенията си. Казах му ок и се прибрах да живея при майка ми и баща ми.
И от известно време във Фейсбук той не спира да качва снимки с някакво ново момиче.
Дразни ме, неприятно ми е, само за това мисля и се чувствам нещастна.
Отделно съседите над нас неспират да тормозят с трасъци. Знаят, че родителите ми са възрастни хора, които имат нужда от спокойствие и нарочно дразнят, предизвиквайки ме да се саморазправям. Полиция преди викахме, но нещо не помага.

Как да се справя с тези дразнители? Знаят, че с това си поведение ме провокират и не спират. Опитвам се да не им обръщам внимание, но те не спират?
Вие как се справяте с такава низост?

Коментари

1.   Блокираш бившия навсякъде, където го имаш. Триеш снимки, криеш или изхвърляш подаръци. Просто блок. Ако намери начин да ти пише, това вече е тормоз.
Колкото до съседите, щом полицията не помага, може би събрание на входа или домоуправителя да говори с тях. Не си написала какви са съседите и е трудно да се прецени.

2.   Когато сте си бивши не си пазите телефонните номера, не сте си приятели в никакви социални мрежи. Този човек спира да съществува за теб. Това е златно правило, иначе все ще се чувстваш нещастна и болката няма да отмине. Избягвай социалните мрежи, поне засега. Най-добре си намери някакво занимание.
За съседите друго освен полиция не мога да ти предложа. И аз съм имал подобни съседи. Полицията идваше през ден. Полицаите вече знаеха адреса наизуст :) Накрая се спряха. То и ти да се разправяш с тях няма много смисъл, най-много да си опънеш нервите.

Успех и гледай отгоре на нещата.
М

3.   Блокирай бившия и не се интересувай повече. Със съседи-психопати също не се разправяй. Като не им обръщаш внмание в един момент ще престанат. Гледай си себе ди,постави си цели, ходи на спорт, на езиции пр.

4.   За бившия решението е супер просто. Изтриваш го, блокираш го и толкоз.
Съседите по-скоро ги игнорирай, особено ако смяташ, че го правят като провокация.

5.   Да бе! Представяш ли си? Низшия гадняр да си намери момиче и да качва снимки с нея, само защото знае, че те дразнят и не престава, наглото му същество!
И тия над теб, понеже знаят, че ще те предизвикат и нарочно тряскат, за да те провокират и да ти е гадно!
И тия с тая корона като знаят, че ще ти е тъпо да си стоиш у вас и да се занимаваш с тия дразнители нарочно я пуснаха, за да ти е гадно и не спират!
Баси живота...не можеш да се отървеш от гадове дето само заради теб и за да те дразнят правят всичко....!

6.   След като си се разделила с приятеля си, защо се ровиш из профила му? Като се дразниш, не го прави. Той е свободен да си прави каквото иска, вместо да гледаш снимките му си потърси и ти някой.
За съседите - има си часове, в които не бива да се вдига шум, но през другото време може да си правят и ремонт? Едва ли някой ще вземе да хлопа нарочно и то непрекъснато, нали и те спят, ядат, почиват? Вместо с полиция щях да направя опит да се разбера с добро и със спокоен разговор.
Изобщо от писанието ти оставам с впечатление, че си доста нервен и раздразнителен човек. В такъв случай потърси помощ при психолог.

7.   До №1 ! За какъв тормоз говориш ако бившия й и е писал...та човека си гледа живота и не го интересува......в големи филми се вкарваш, че и грешни съвети даваш........

8.   Като прочетох заглавието си мислех, че той ти се обажда, пише ти или дори идва пред вратата ти. А то какво било. Ми блокирай го. А за съседите не знам.

9.   7, съветвам авторката да го изтрие и блокира. Щом му гледа профила, явно и той не го е направил. Ако беше я блокирал той, нямаше да може да види какво качва.

10.   7, явно момчето просто не я е изтрило и блокирало. Да, има хора, които го правят с цел да дразнят другия и да му навират живота си в лицето. Или още е в нейните приятели, което е странно. Но и въпросният не я блокирал. Имала съм гаджета, които не са ме махали от приятели, нито блокирвали. И ако не го направя аз, няма и те. Авторката не споделя дали е изтрита и как му гледа профила. Но фактът, че изобщо може да му гледа профила, показва, че въпросният не я е блокирал.

11.   От авторката: Аз съм възпитана и според мен е детско с това блокиране. Преди съм блокирала бивши, но любопитството расте още повече да видиш какво се случва с този човек, който си обичал. По-добре постепенно да се разочаровам от някого и да го разлюбя, а не така рязко и насила, чрез блокиране. Не мислите ли?
А въпросът ми беше общ - как устоявате и запазвате самообладание от хора, които се опитват да ви дразнят и то целенасочено и постоянно?

12.   Като не им обръщаме внимание. Блокирай бившия и ще ти олекне. Само се тормозиш като гледаш къде ходи и с коя. Кому е нужно?! Блокирвайки го, избираш дори и да се сети за теб някога, да не може да се свърже с теб. Както и да ти гледа профила. Да, човекът не изчезва от мислите така, но поне няма да му гледаш статусите и да се изкушаваш да му пишеш. Правиш си услуга. След време ще престане да те вълнува какво прави.
Колкото до съседите , там е сложно. Има доста долни хора, които не се плашат лесно и от нищо.
Един съвет-не позволявай хората лесно да те дразнят, защото само твоите нерви тровиш.