Македонки
Какво мислите за македонките? Същите ли са като българките или имат някои разлики?

Коментари

1.   Мисля, че са ужасно нахални, прости и комплексирани. Работя с такива.

2.   Също толкова прости и грозни като българките.

3.   Предвид, че Македония е провинциална държава, прави си сметката. Всички са с комплекс, че са македонки.

4.   Македонките са като цялата македонска нация. Те са с български произход, но мразят България и презират нас българите, заради анти-българската пропаганда в Югославия, която още се изпълнява, защото това е главната колона, която крепи нацията им. В училище са им казвали, че ние сме татари и тюрко-монголи и това се прави с цел да събуди чувството за расизъм у тях, което на Западните Балкани изглежда закърнява много по-бавно и наистина работи, те ни мислят за по-низши. Нищо чудно да те наричат татар през цялото време. Отделно на тва са им казвали, че ние сме били фашисти, които са окупирали тяхната земя, което също е долна измислица на сръбските комунисти и Комитерна, които са създали нацията им. Казват им и че ние сме окупирали някаква си “Пиринска Македония” и там сега сме подлагали “македонци” на асимилация. И тези лъжи ги карат да ни мразят повече от всеки друг в света. Това са най-големите българомразци на света, така че не знам какво има да търсиш при тях. Тях ги вълнува само измислената им история, която ги е направила и улташовинисти, които показват любовта към родината си с омраза към албанците, гърцитени и най-вече нас българите, че дори малко понамразват и сърбите, за които в училище им говорят предимно хубави неща доколкото знам. Може би са успели да им изперат мозъците толкова лесно, защото изобщо не са умни. Били са прекалено дълго под робство и не са имали времето и възможността да се просветят. Първо са били под гръцко робство, след това под сръбско, после под турско, накрая пак под сръбско, все агресивни поробители, които не са седели просто да ги гледат, а са ги тормозели и те винаги са гледали само как да оцеляват и не са могли да се просветят и са останали с доста крачки по-назад от другите и за съжаление тва е било използвано срещу тях и си личи и до ден днешен. Просто много поцсилни държави, като Гърция, Сърбия и Турция са ги поддискали и ние не сме могли да ги защитим. А за жените им съм видял, че макар и да са с български произход нямат нищо общо с българките. Много по-грозни са. Нямат хубави талии, хубави задни части, в лицата не са хубави, някои имат много грозни устни и повечето изглеждат все едно не полагат геижи за себе си и не се поддържат. Разбира се има и много красиви, но се срещат много по-рядко. Като цяло във всички балкански държави има красиви жени, но в Гърция и в Северна Македония са много малко. От “македонските” жени само една-две красиви съм виждал в Инстаграма и бяха наполовина сръбкини и пак не бяха кой знае кво. Като цяло тва знам за тях. Обличат са тъпо, не се поддържат достатъчно, не са много красиви и както каза 1-ви номер са прости, нахални и комплексирани, даже и вулгарни. Да не говорим и че са големи “патрЕотки” и от любов към родината може да те псуват много яко само за дето си българин. Не казвам, че и “македонците” са българи. За съжаление заради анти-българската пропаганда там всичко българско у тях е било изцедено и заменено с омраза към българите, а заради различните ценности в Югославия и ако щете и различната атмосфера там те са развили тотално различен начин на мислене, тотално различни ценности и нагласи. А и много от тях са българо-сръбски мелези. И аз мислех, че са българи, но като видях колко изпрани мозъци са, отвратителното им поведение, яростният им ултранационализъм, различният им начин на мислене и различните им ценности, които са по-назад от нашите в почти всички случаи и разбрах, че ние вече нямаме почти нищо общо с тях. Да допълня и едвам разчетимитвеим псувни, които съм виждал в интернета. Абе, не знам кво има да търсиш при македонките. За тях ти си второ качество човек. Знам, че в тоя сайт виреят родоотсръпници, които сега ше почнат да ме нападат, но аз съм проучил нещата и в коментара ми има много истина и аз си го харесвам. В-)

5.   Все едно да питаш какви са българките, американките и т.н. - няма как да сложиш цяла нация под един знаменател. Хората сме коренно различни един от друг без значение от националността.

6.   До 3

А България капитална държава ли е?

7.   Аз съм номер 1. По принцип не ме вълнуват историческите спорове между нациите и никога не съм била предубедена спрямо турци, македонци и тн, но македонците наистина ни мразят, ако имат възможност - тъпчат и плюят по нас, много са ограничени и са големи селтаци. Както каза 4 - ядат само боклуци, пият алкохол и не се поддържат. Масово мъкнат шкембета и големи гъзове. Тези, които познавам са от Скопие. Извън “столицата” не си ги представям. Наистина не бях предубена преди да имам взимане даване с тях, но сега не бих им стъпила в държавата и не бих комуникирала с тях по никой повод. Сигурно има и изключения, но масовката са много зле. Жена по-добре от БГ, въпреки че смятам, че и българките имат много трески за дялане.

9.   Като българките са. Само че когато пеят Назад моме Калино, вместо "нема по юбаво девойче от македонче" пеят "нема по юбаво девойче от северномакедонче".

11.   Има и ребългаризация сред тях. Познавам две, които завършиха в България, смятат се за българки и се омъжиха за българи. Имат вече по две деца и са много добре.

12.   Нужно ли беше такава помия да се излива? Да не бях пускал темата. Аз в инстаграма си пиша с две много яки македонки едната от Скопие другата от Охрид.

13.   Не, македонките са отзивчиви, като сръбкините. Аз само с една македонка комуникирам на живо, но тя е над 40. Имал съм контакт със сръбските жени, имат прилика. Българките са по-хубави от сръбкините и македонките, ала не са добри в комуникацията и обноските. Прекалено надути, алчни, нелюбезни и важни са. Доста от нашенките са тъй.

14.   До 12 ,в инстаграм е пълно с фалшиви профили,както и във фейсбук разбира се. :)
Какво разбираш под яки? Всички в социалните мрежи се стремят да изпъкват с "красота" под формата на филтри и фотошопи.
Виж ги на живо,тогава може да употребиш думата "яки".

Помия се изсипа срещу македонците,защото българо-македонска дружба е рядко да има!
От край време взаимно се мразим,и не може да оспорваш коментиралите негативно.

До 2,когато лисицата не може да стигне гроздето... казва, че е кисело.
Същото е и с хората! ;)

До 12,сигурно си авторът на темата ...
Не ние си пишем с македонки,а ти,не можеш ли да си направиш сам заключения що за хора са.
Била съм в Скопие,ами не видях красиви жени,нито мъже.
Коментирам от позцията на човек естет,не от гледна точка на патриот.
Почти всички македонци се държат надменно и подигравателно с българите пребиваващи държавата им.
Скопие е много хубав град встрани от всичко,даже от София е по-хубава.

~darkgirl~

16.   За нищо не стават както цялата им смешна държава и оцвъканата им с нелепи паметници столица.

17.   Хора разни, свят широк. Не трябва да се обобощава! За мен хората са два вида - добри и лоши, ставащи и неставащи, без значение от коя страна са. Толкова. Македонците са топли, емоционални хора. Не виждам какво им скачате, изстрадал народ.

19.   Със сигурност по стават за семейство от масата българки.
Манталитета им е по селски,но са добродушни и са далеч по нравствени от тукашните ни разпасани шеврантии.

20.   Най-голямата ми любов, преди жена ми, беше македонка от Благоевград. С македонците сме един народ, същия манталитет и темперамент. Добри и лоши хора има навсякъде.

21.   В държавите на балканите имаме горе-долу еднаква култура и разбирания. Често ако хората от тях се намерят в чужбина стават приятели. Аз познавам само една Македонка, не сме се запознали в България, но едни от най-близките и приятели бяха българи.

Каквото и да говорим, много други фактори като в какво семейство си отгледан и какво ти се е случило в живота определят повече поведението и начина по който възприемаш живота. Добри хора навсякъде има, а също лоши.

Според мен не е хубаво да имаш предубеждения спрямо какъвто и да е фактор - било то държава, религия, език.
ЕДИНСТВЕНОТО общовалидно е, че човек най-много прилича на сбора от 5те най-близки приятели. Ако познаваш нечии приятели- вече можеш да имаш очаквания какъв е той.