Какво е истинската любов и съществува ли тя?
Какво е любовта според вас?
Какво трябва да изпитва човек, когато е влюбен към другия човек.?
Трябва ли човек да е импулсивен в любовта, без да се замисля толкова в думите си към гаджето си, в начина си на изказ и изразяване, в начина си на показване на любов. Къде се крие магията? Душевността и сливането на емоциите. Защо всичко е война между половете. Дори в една връзка, когато има неразбирателство се усеща сексизъм. Съществували въобще такова понятие истинска любов, уважение между половете и непринуденост?

Коментари

1.   На тая планета няма истинска любов или душевност. Човекът е животно, и това което изпитва е просто емоция/инстинкт. "Любовта" е просто сексуален нагон, който служи за репродуциране на вида. Ако вярваш, че има нещо наречено "душа", то на тая планета поне, това нещо е в плен на тялото и неговите нагони. Сексът е проява на инстинкта за оцеляване, затова е и непрекъсната борба. Животът си е борба за оцеляване. Такова нещо като "сливане на емоциите" няма, защото емоциите са нещо индивидуално, определено от позицията в която се намираме, ролите които изпълняваме в цикъла на живота. Няма как да стане "сливане" между противоречиви неща, а ние сексуално като полове имаме противоположни роли. Дали има такова нещо като "сливане на душевност"... не мога да отговоря, защото както споменах, тук тя е роб на тялото и емоциите му. Много се заблуждават, че двете работят в синхрон, което е очевидна лъжа. Но повечето имат нужда да се самозалъгват и играят ролята която животинската им приророда диктува. 95% от хората според мен, и въобще не се замислят дали има нещо повече. Алтернативният път, е природата на монаха, който е зарязал секса и всички заблуждения покрай него. Ако искаш нещо истинско, те това е. Самотата, саморефлекцията е единственото истинско нещо което имаме на тая планета. Всичко останало са временни роли.

2.   Много спорна тема. Разбира се, че любовта съществува, но хората сме различни и не показваме чувствата си еднакво.
Когато някой те обича, той иска да си добре. Това не означава, че ще бъде перфектен и винаги ще прави нещата, както на теб ти се иска. Определено ще се случва неволно да те нарани, спорейки за нещо безсмислено. Този човек все ще си има граници и собствени разбирания, които няма да са като твоите. Различията между вас ще са благодат един ден и проклятие на следващия. Но... ще се притеснява за теб, ще ти мисли доброто, ще иска да прекарва време с теб, да те вижда с усмивка. Често ще ти угажда, особено за битовизми. Бившият ми харесваше гроздов оцет, а аз ябълков, но купувах винен заради него. Наистина не го понасям. Той сам ни пускаше типично женски филми, защото знае, че аз предпочитам блудкава комедия пред екшън. Любовта често прозира през такива дреболии на пръв поглед. После става съвсем ясна, когато животът ни подложи на изпитание- болест, безработица, лични и семейни проблеми. Всяка трудност ти отваря очите. Този, който те обича, ще се кара с теб и това е нормално, но няма да прекрачва нарочно граници, които ще ти разбият сърцето и ще загубят вярата ти в хората. Няма да стои безучастно като непукист, когато света ти се руши.

3.   Някое дете невръстно ли пита? Не си ли бил/а влюбена, че питаш?
Каквото и да ти кажем, няма да ти помогне с нищо, като хлътнеш да уши.

9.   Не съществува. Това, което хората описват като хлътнат по нещо си, не е нищо повече от емоционално привличане с хормони, с цел да природата да успее да задържи едно семейство и въпреки това не е задължително.

24.   Авторе (или авторке), любовта е тъкмо обратното на написаното тук. Коментар номер 2 го е обяснил добре, но не всеки изпитва такива чувства. Някои от пишещите тук със сигурност са неспособни на това. И все пак вероятно някой обича и тях дори - майка, баща, гадже, приятел... Невинаги трябва да сме добри хора, за да ни обичат, и невинаги сме обичани, въпреки че сме добри хора...

27.   Любов има, но те не искат любов. И са много злобни, защото заради тъпата си интуиция се набиват на тъпаци и мухъли. Е, нормално да мразиш мъжете. Търсиш задник и намираш задник.

28.   Любов няма, всичко е сексуално привличане и интерес. Когато сексуалното привличане свърши оставя интереса, а ако няма такъв двойката се разделя.

29.   Нарича се Семейство. Когато човек се прибере при мъжа/жена си целуват се, ядат, пият, гледат ТВ и се обичат завинаги. Без интереси "Жена ми трябва да ми сготви хубава храна и да ми изпере дрехите", "Мъжа ми трябва да донесе парички този месец и да отида в мола" И човек не знае каква ще е Любовта на живота му преди да я намери. "Искам слаб мъж с хубава коса и да му е голям", "Искам жена с големи цици и коса и да не мрънка много" Когато намерите любовта ще се смеете на това. И любовта се намира един път в живота. Преди това всичко е било хормони. "Искаш ли още бившия си? ", "Защо ми е Нокия, когато имам Айфон? "

30.   Има истинска любов!

31.   Любовта е възпитание и желание!
Ако ти искаш да обичаш истински, също и ако човекът до теб, иска да обича истински. Вашата любов е истинска.
Толкова е елементарно.
Просто сега всички хора са толкова глупави, че не знаят какво искат.