Нормално ли е ....
Нормално ли е мъжът ви да ви упреква, че изкарвате по-малко пари от него и че не може да разчита на вас? Е, това е моят случай.Поради създалата се ситуация с ковид дохода ми падна и се наложи да снижа стандарта , но това не значи , че се лишаваме , а просто няма как да пестим и заделяме за глупости . Винаги сме си деляли парите за сметки , храна и т.н като в последните дни той пое малко по-голяма част .Е моят мъж смята това за неуважение и подигравка с него и знак , че на мен не може да се разчита, понеже той изкарва парите в къщата и . Не е ли това избиване на комплекси и защо мъжете в днешно време станаха такива ? Все пак аз върша всичката домакинска работа от първото до последното задължение ( тъй като той няма усет за хигиена и чистота ) , а и жената е тази която износва и гледа детето , като в същото време не спира да работи.. И ако трябва да изкарвам и аз парите в къщата и да взимам всички важни решения в едно семейство , което е правилно според него , та в крайна сметка закакво всъщност ми е той ? Нямаме ли и ние право да се почувстваме слаби на моменти и защо ролите на мъжа и жената в днешно време се размениха???

Коментари

1.   Тоя мъж не те обича изобщо
мъж който обича истински прави всичко за жена си.
Този те използва за слугиня.

2.   Никъде не пише, че трябва да е равно. Деца имате ли?
Жената се грижи за дома, децата, може и да не вкарва големи доходи, мъжа е глава на семейството, той трябва да изкарва повече.
Съвременните мъже искат да им е сготвено, чисто, сметките разделени, детето да се гледа, а той просто да даде за половината сметки
Явно е свикнал и сега му идва нанагорно.
А, ако трябва да си в майчинство втора година и имаш доход 380лв какво ще правите тогава?
Много мъже са така, да не се минат с някой лев...

3.   Ти за какво си с него? За безплатна чистачка навсякъде ще те вземат.

4.   Аз бих го изритала на твое място. И не заради парите, а затова, че е мързеливец, чакащ всичко наготово. И нямаше и ден да прекарам с него, виждайки що екземпляр е. Как все от такива раждате деца? Как ги търпите и преди това??? Главата ми не побира... Аз лично никога и за нищо на света не бих се събрала с мъж, който не върши домакинска работа.

Ж,22

5.   При нас всичко е общо и не броим кой колко е сложил на общата купчина и колко е взел от нея. Нито си делим сметки, нито нищо. Като има разход той е за двамата.

7.   Ами не мога да кажа, че е мързелив, а даже напротив. Изкарва пари, но не обича да споделя явно и да се натоварва с други хора. Аз също винаги съм разполагала с пари откакто съм самостоятелна, но с времето кариерата изостана за сметка на семейните задължения, та все пак и аз съм човек. И тогава той започна да ме сравнява с меркантилните жени, които живеели на гърбовете на мъжете си и как той не бил от тези мъже въпреки, че еинаги съм имала с мои пари и сме си деляли всичко. А относно чистенето, той просто не е свикнал да го прави толкова често, тъй като след съжителството си с него разбрах, че хигиената му е на много по-ниско ниво от моята и не държи на уюта и чистотата в един дом. Та това доста ме обиди и се замислих....

8.   Няма го сближаването, ако е по-сближен, ще го има ли това "недоверие"? Не е мъжко това по-горе. Да те упреква. Какво има предвид? Той е мъжа, нали? Ами сближавайте се като си задавате въпроси. Даже... Имаше 36 такива в интернет, които водят до влюбване, пробвайте с тях. Казвайте си преди това кои неща харесвате в другия... Говорете си.... Изкарайте най-доброто от себе ди. Мислете в Решения, не в проблеми. Нещата ще се оправят.

9.   Кажи му, че бавачка и чистачка са платени професии и че ти не си слугиня все пак. Използваш си времето за да ги вършиш тия работи-пресметни му 8 часа на седмица за чистене и готвене и 20 часа за гледане на дете. От тук нататък да вземе да ти ги плаща тези пари и така ще си изравните доходите.

11.   Всеки има право да се чувства какъвто си иска - силен, слаб, велик и т, н, Какъв е в действителност и как го възприемат другите е отделен въпрос. Има право и на развод като нещо в семейството му не го удовлетворява.
Генерални изводи за днешното време, ролите на мъжа и жената в него не правя и не ме интересуват.
Мога да кажа как е в моето семейство- от момента, в който сме заедно няма мои пари и твои пари, мои мебели и уреди и твои, моят дял и твоят и т. н. Има нашето, държим си парите на едно място, имаме една банкова сметка, решаваме, избираме и купуваме заедно, грижим се за децата и дома си заедно. Сметките ги плащаме от общите пари. Мъжът ми има по-голям доход от мен, работи на свободна практика, но не го прави на въпрос. Изкарах две майчинства едно след друго, децата са с малка разлика, тогава мъжът ми беше на държавна работа и аз ги гледах, помагаше като се върне, доколкото може, между другото готви по-добре от мен и му е хоби да поддържа неголяма градина.
Не си държим сметка кой какво е направил, кой колко дал или взел точно.
Не сме богати, но не сме и в лишения, гледаме да харчим разумно. Така сме си решили материалната страна на живота.
Във вашето семейство сте се справяли по друг начин, ок, животът всеки го живее както го разбира. Но щом според теб нещо в него не върви, говори със съпруга си, изяснете си проблемите и търсете решение заедно, нали за това сте се събрали, не само за да плащате сметките.
Ако толкова не можете да се разберете, кой откъдето е.
Но общи приказки за времето ни, глобалното положение, защо мъжете са такива и пр. с нищо няма да ти помогнат.

12.   Мъжете не оценяват, че чистиш, готвиш, ако теб те няма маминка ще направи всичко...
Един месец дал повече и много му дойде. И защо да си била меркантилна. Той нали иска да му е сготвено, изпрано, в замяна поне едни сметки да плати. Той ли взима повече пари?

13.   Като не иска да споделя, да не се жени. Щото като имате деца и за тя ще му е свиди. Ти си жена му а не чужда, ако на теб нр даде, на кой...

14.   Аз съм домакиня и откакто се омъжих не работя. Моят мъж има много добре платена свободна професия, но много работи, по 10-12 часа на ден. Колеги сме в професията, аз бях на стаж в неговата кантора, решихме той работи аз домакинствам, грижа се за всичко, за детето, за свободното време, пазаруваме само заедно заради тежестите. Носи си парите у дома, имаме две карти от банковата сметка, аз ги разпределям. Никога не ми е намекнал, че ме издържа.
Не е правилно да работите и двамата, а той да мързелува, нито да натяква за пари. Парите в семейството са общи, всеки прави необходимото за доброто на семейството. Как така си делите разходите? А остатъка всеки си го къта за себе си? Вие не сте семейство, а съквартиранти. Прецени този човек, ами ако се разболееш от нещо и трябва няколко месеца да почиваш какво ще стане? Няма да ти дава хляб да ядеш от неговия? Напусни го при първа добра възможност, това не е добър човек.

15.   Вдигни му таксата за секс и си компенсирай дохода. Да си плаща и за това, че му готвиш, переш, чистиш и му създаваш кефа!

16.   Поначало в едно семейство се появяват гласни и негласни задължения. Идеята е просто да се дърпа напред с общи усилия, без значение естеството на усилията (кой ще готви, кой ще чисти, кой ще плаща сметки, кой ще заведе детето на училище). Важното е и двамата да драпат в една посока и да се чувстват добре.
Когато живееш с някого не може винаги да е 50/50, както е най-честно. Понякога се случват беди, животът е непредсказуем. Идеята е, че можеш да се опреш на другия човек така, както и той може да се опре на теб. В твоята връзка този баланс не съществува. Около пандемията много хора останаха ощетени откъм заплати, а много си загубиха и работата. Не е планирано, не си започнала да вкарваш по-малко пари у дома от каприз. Моето виждане е, че всеки от двамата трябва да изкарва толкова пари, с колкото би могъл да живее сам. Естествено, предвид сегашните обстоятелства в доста семейства нещата не стоят по този начин. Мисълта ми е, че ти не си длъжна да изкарваш повече от него. В колко къщи мъжа и жената работят за еднаква заплата? Не много. Всъщност, тук има и нещо друго, ти си жена и вероятно един ден ще бъдеш майка. Тогава какво? Няма да работиш, ще взимаш майчинство само. Дали приятелят ти тогава ще разбира положението? Изобщо, цялата тази работа ми се струва много грозна. Няма значение кой от двамата е по-слаб финансово към момента, другия не бива да го съди, нали сте едно цяло и вървите в една посока. Какви са тези делби на мое и твое, не трябва ли всичко да е за общото бъдеще?

17.   Раздели се с него. Или да ти плаща за чистенето -чистачка, за гледането на деца-детегледачка и пр. Не ти трябва такъв мухъл.. Няма нищо мъжко в него.