Има ли сатанистки сектанти в България, какво се случва с хорта?
Здравейте, вече чувам лично и чета истории по форуми, включително от този, които стават все по-невероятни. По принцип не съм някаква моралистка, нямам проблем с хомосексуалните хора например, все ми е тая какво правят, след като ги влече. Разбирам, че много други хора изневеряват и това е някаква норма вече и се случва почти на всеки, доколкото разбирам, както сега, така и преди. Аз си имам моите разбирания, но приемат останалите, каквито са, без да ги съдя, опитвам се да бъда либерална, доколкото е възможно. Но нещата така като гледам започват да излизат извън контрол и не мога да си обясня на какво се дължи това, просто западна култура или някакво сектантство е плъзнало? Чувам вече от много хора, че са суингъри например, всеки втори вече прави тройки за добро утро. Ок, до някъде приемам и това, ако не вредят на други хора. Но извращенията стават все по-невероятни, тия хора не спират да удрят дъното. С бившия ми мъж наприемер веднъж като бяхме на метъл бар, той от нищото ме пита дали бих била гадже с Луцифер. Реших, че просто се е надрусал или е изчаткал нещо. Междувременно ми споделя как искал да спи с различни хора, мъже и жени и то ако може на обществени места, започна да заплашва близките си. Реших, че просто нещо не е добре, обаче някакви хора го подкрепят в публикации, в които ме обижда във фейсбук, а те дори не ме познават. Отворих профилите на някои от приятелите му във фейсбук. Гледам едно от момичетата си е сложило пентаграм с пица. Това е педофилски скандал от щатите на политици, които са доказани педофили, убийци на деца и се говори, че се друсат с адренохром, проверете в гугъл какво е това, за който не знае, дори не искам да го напиша... Други пък 30 и кусур нагоре мъже, излизат с 15-16 годишни момиченца и спят с тях. Редовно гледам публикации в профилите на тези хора на някакви демони и кървища. Значи и аз слушам метъл и не виждам нещо лошо, но не си публикувам сатанински картинки в профила и общо взето намирам изображенията на обложките им за някакъв вид шоу и пиар, не мислех че някой може да го възприема на сериозно това. Но редовно си постват картини със сексуално съдържание и изображения на някакви демони и надписи как сатаната ги обича върху селфи снимките си. До сега си мислех, че разните му там метъл фестивали са просто шоу(когато излизат и пият кръв на сцената например в центъра на областни градове, предполагам изкуствена) и може би наистина е така, но вече заповам да се чудя, просто поведението на тези хора не е нормално. Дали са някакви обикновенни наркомани или имаме и в България такива секти, възможно ли е това? Вече почва да става доста гнусно и притеснително, защото не става въпрос за един човек, а са страшно много. По принцип бих си помисилила, че просто се правят на интересни, но това с пицата и пентаграма, не виждам как може нормален човек да го направи. Нито пък поведението на тези хора, които са безпричинно агресивни. Наскоро по новините даваха убиеца на Милен Цветков, че се бил друсал с адренохром, а приятелката му си поствала как яде карантии във фейсбука. Тия неща са вече по новините, значи вероятно не е просто шоу и правене на интересни. Някой знае ли какво става?

Коментари

1.   ЯБааааа ...
Нема, споко!

2.   Едва ли, просто хората се вживяват и се правят на интересни. Мисля, че го възприемат като мода, както преобличането за Хелоуин. Не вярвам някой наистина да взема тези неща насериозно.

3.   Не съм чувала за това за "пицата и пентаграма", но това че някой носи пентаграми и качва кървави неща във фейсбука си, не значи, че е сатанист или изобщо разбира от сатанизъм. Сега религиозните християни ще ме нападнат, но аз нямам намерения да споря с тях, тъй като съм го правила и не намирам смисъл и не ми се занимава. Сатанизмът е много древна религия и първите сатанисти са били против неща като жертвоприношения и разврат. Сатанизмът е строго обвързан с индивидуализма, затова като цяло изключва участие в секта, защото всеки сатанист си има свой си сатанизъм и следва своя си път. Но, естествено, ако един сатанист иска да участва в секта и да прави жертвоприношения, то той е свободен да го направи и ето тук идва противоречието. И все пак, Луцифер означава носител на светлина и той уважава всичко живо. Луцифер и висшите демони не са зли, те са перфектният баланс между добро и зло, но много хора се държат неуважително с тях, опитвайки се да осъществят контакт със самите тях и си навличат гневът им, което е абсолютно естествена реакция. Винаги трябва да има уважение. Ако се обърнеш с уважение към тях, ще получиш уважение.
Част от недоразумението относно какво е сатанизмът в представите на мнозинството и какво в действителност представлява, се корени в това, че само малка част от източниците на информация са истински. Повечето са унищожени, скрити или изопачени, а голяма част са писани от пристрастни фанатици или объркани хора. Да си сатанист, поне според това, което са ми казвали моите познати сатанисти, означава да си силен, свободен и да се себеусъвършенстваш. Нищо общо с разврат, наркотици и насилие. Приятелят ми е сатанист от години, никого не е убил и с него сме в абсолютно моногамна връзка, нито пушим, нито се друсаме, рядко пием алкохол и то в разумни количества. Мен лично ме съмнява суингърите или поне повечето от тях да са сатанисти, но почти не съм срещала такива, така че само предполагам. А част от така наречените "сатанисти" не са нищо повече от едни филмари и ако се прекланят на нещо, то това вероятно са някакви нисши сили или паразити (а това е голям проблем).
Относно концертите - зависи от групата дали използва фалшива или истинска кръв. Обикновено в Блек метъла музикантите ползват истинска кръв и то далеч, не всички, както и не всички са сатанисти (има езичници, има и християнски Блек (уайт) метъл, правен от християни). Аз лично бях на Блек метъл концерт миналата година в Mixtape5 (групата се казва Мардук, ако има значение) и всичко си мина доста културно, не беше гъчканица като при Кенибъл Корпс и Слейър. Предполагам знаеш, че в Микстейп не се пуши, а ако хванат пияни и друсани, ги изхвърлят навън.
Колкото до гаджето на убиеца на Милен Цветков - много неприятен елемент. Отново много силно ме съмнява изобщо да разбира от сатанизъм. По- скоро всичко е с цел привличане на внимание, но понеже тя е сложила обърната пентаграма в профила си и край, вече е сатанистка.
Между другото, обърнатата и правата пентаграма се ползват като щит, поне доколкото съм се информирала, но ако не знаеш какво правиш с тях, може да провокираш именно някоя злобна гадинка.
В заключение ще кажа, че и аз като теб недоумявам някои неща като например това да си лягаш с който ти падне, но хората са различни. И да знаеш, както има добри и лоши християни, така има и добри и лоши сатанисти (да не забравяме, че понятията "добро" и "зло" са субективни).

Black Sabbath

4.   Сатанизмът е почитане на богът Бофамен,бог на мъдростта и плодородието.Изобразен е като полунчовек-полу козел,който сочи с дясната си ръка нагоре,а с лявата надолу ,изобразявайки по този начин равновесието във света.Датанистите не се обличат в черно ,освен за техните си ритуали.Някои сатанисти вярват в бофамет други не.
Да има някои сатанистки групи,знам за три съществуващи .
Те са метериалисти и хора ,вярващи в науката ,които се противопоставят на безсмислиците в Библията.Още изучавам какво представлява сатанизма и за сега знам само това .
Нека всеки вярва в каквото желае,стига да не е намесено убийство или мъчение ,на жив организъм!Това е мое мнение.
Сектантите са друга работа те са опасни.
Маниакални същества ,които често убиват малки животни,докато не се престрашат да сторят нещо по- голямо.
Съжалявам за тези хора,чиято цел е да изпитват наслада от такива деяния,неспособни да намерят друга радост в живота.Или просто са толкова глупави,че не осъзнават какво вършат.
Лично аз,макар да се имам за добър човек ,бих посегнал на човек ,наранил и мъчил животно.
Поздрави ако искаш прочети сатанинската библия.Не мисля че има глупости в нея .Почвал съм я два пъти,но съм оставал в началото.
Разказва се ,поне в началото ,основно как църквата служи за масова манипулация и тн.
Докато индивидуалните отцепници,сатанистите вървят срещу нея.
Е ,нека всеки вярва в каквото ще !
Поздрави!

×17годишен×

5.   Истинските сатанисти, моето момиче, не са идолопоклонници, не правят жертвоприношения, не членуват в секти и не издигат в култ Сатаната. Те просто ненавиждат всички религии а веруюто им е, че човека е в центъра на Вселената. Не пропагандират нищо, просто работят по своето себеусъвършенстване и образование. Има секти в България като "Пътят на Лявата ръка", "Бафомет", но всички които парадират с нещо или някак са палячовци с изгубени души.

6.   Black Sabbath, толкова си свестна, а да се хванеш със сатанист... Думи нямам, не го очаквах от теб.

7.   И какво като спят с 15-16 годишни момиченца, дошъл ли им е цикъла са отредени от природата за сексуално активни. Защо 15-16 годишни момиченца искат да спят с 30 годишни? 18 годишни спят с 70 годишни мъже в очакване да умрат и да им завещаят имуществото си. Понякога си ги и убиват

8.   БС, ти сатанизма го изкара егати свястната религия, а демоните - ангели.

9.   Ами ако вместо в профилите на някакви напушени откачалки започнеш да ровиш в тези на почитателите на чалгата, сигурно ще стигнеш до извода, че всички в България слушаме такава музика. В моя град обаче се е случвало да падне чалга концерт поради липса на публика. Не мисля, че сега развратът, педофилията, тройки и извращения са толкова масово явление, просто сега за тези неща се говори много по-открито и свободно. От всичките ми познати един е правил тройка, наркомани и сатанисти няма. Мисълта ми е, че всеки се събира със себеподобни, с хора със сродни интереси, но по тях не може да се правят изводи за всички.

10.   Баси глупостите. Прочетете малко Хараре и ще ви стане ясно, че вярата и религиите са толкова измислено нещо, че не може да бъде. Сексът си е секс и се практикува под всякаква форма, не от 100, не от 1000 а от доста повече хилядолетия (говорим, за аналния, тройките...оргии и др.). Вярваш в ангели и пр. Но твоят ангел пазител, за врага ти се води изключително рогат демон. А религията в 21 век вече е паднала на ниво, колкото да могат хората да са организирани. Като цяло новата религия е либерализмът и всеки вярва, че е уникален и че има права които трябва да се спазват. Вярва се и във парите, вярва се и във рекламите...в способностите на пилота да вдигне самолета и пр. Религията колкото и странна и противоположна да е, не значава анти и сатианизъм. И през вековете ще има и такива религии разбира се, но това е защото има хора които ВЯРВАТ колкото и да не го разбираме във дяволи, Христос, Буда, Аллах и други супер герой. Тя самата библия като се замисли човек в сегашния и вид е от има няма 200 години написана, редактирана и старателно прегледана, да няма грешки от Православната Църква... така, че това в което вярваме си остава строго индивидуално и нищо чудно да има хора вярващи в дявола...все пак дявола според библията си е напълно реален и си се опълчва дори на всесилния ни Бог, без втория да може да го победи колко хиляди години вече... Та правте си сметка, дали ви манипулират.

11.   6, благодаря за думите, но приятелят ми е свестен, уважава ме, търпи ме, нито ми изневерява, нито ми посяга, изкарва си парите честно и почтен. От нас двамата той е по- търпеливият. Това, че е сатанист, не го прави лош човек. Това са глупави предраздъци. Има добри християни и сатанисти, но има кофти такива.

Black Sabbath

14.   Как ще е сатанист тоя твой приятел бе Black Sabbath убил ли е и един човек за прослава името на падналия ангел? Най-много bdsm да те ръца от време на време и толкоз. Шарлатаните са навсякъде

15.   Метъла е просто изкуство и всички неща около него са за привличане на вниманието на публиката. Така се прави във всички жанрове. Хората го приемат по различен наччин, има филмари, който се вкарват във филма и такива, който подражават щото е готино. Във Фейсбук е същото, едни си вярват, а други само парадират. Това с пицата не го приемай толкова навътре, може момичето изобщо да не знае какво означава. Не навързвай всичко около един жанр или една групичка хора. Разшири мирогледа си, има и много стойностни неща по света.

16.   Здравей, авторке! Пише ти човек, който е навътре в мистиката и любител на духовното преживяване. Не слушай повечето от коментарите, които с лека ръка и с безгрижен тон ти казват, че това сатанизмът не е нещо опасно, дори напротив, било много хубаво нещо! Слушай, всяко зло е от сатаната, всички неща, които сама изброяваш като педофилия, жертоприношения, разврат, злоба, и т. н. Дяволът не е носител на светлина, а обратно, на тъмнина! Но той изкусно мами хората и се представя във фалшив образ, дава измамни надежди, че ще успееш, че ще добиеш поулярност и богатство, ако го последваш. Накрая сатана винаги смазва тези, които са му повярвали.. И така, ти питаш има ли сатанински секти. Със сигурност има. Влез в гугъл и напиши думите сатанинска секта Там ще прочетеш много материали. Не искам да бъда многословна. Но първо ще кажа, че още Иисус Христос е бил изкушаван от сатаната, който го е карал да се хвърли от голяма височина, с думите, че ако е Бог той ще остана невредим. Но самият Господ не е повярвал на измамните думи на дявола и е казал: '' Махни се от Мен, сатана!'' Ще продължа с това, че отците от Света гора са казали да не изкушаваме дявола. Аз не искам да пиша за него, а за сатаниските секти, но тъй като сектите са свързани със сатаната, не може да не го спомена. Разбира се, че може и сам човек да е последовател на сатаната, без да влиза в група, наречена секта. Такива отделни единици намират материали, знаци, числа и символи. Чела съм и за библията на сатаната. Слушай, ти тъмнината и злото ли предпочиташ, или светлината и доброто. Няма добро в дявола! Какво е той, това е горделив и непокорен на Бога паднал ангел, наречен демон. Той има хиляди последователи, също невидими духове, наречени бесове. Всеки бяс, или демон има задача. Един онговаря за пристрастяването на хората към алкохол, друг, към- дрогата, трети- към разврата и т. н. Колкото повече души уловят, толкова по- нависоко се изкачват в йерархията. Дяволът често се явява на чисти и неопитни хора и ги хваща лесно, като им предлага блага. Разбира се, той не се явява като от рисунките- с рога и козя глава. Той праща своите демони да изкущават човек и да го предизвикват. Да, виното е хубаво, жените са красиви, да мамиш с цел е забавно и т. н. По този начин душите се улавят и те самите не знаят, че работят за дявола. Прочети моля ти се материали в нета, не бъди наивна. В сектите се прилага ритуал. В русия някакви младежи излъгали едно момиче и го убили в гора, пили от кръвта й и я заровили. В България също много хора изчезват. Тези, които не са открити със сигурност са убити. От кого- не и от добри хора! Сатаната обсебва хората, дори да не му се кланят директно. Но щом водят живот, извън Божиите заповеди, те са уловени души, те са духовно загинали. Не искам да влизам в конфликт с никого тук, но ще кажа, че НЕ Е ВЯРНО, че някой сатанист е добър човек! Не знам защо се пишат тези глупости. Това, че сатаната носел светлина е извратена мисъл, или майтап. Или пълна некомпетентност! Да мислиш, че няма АБСОЛЮТНО ЗЛО и АБСОЛЮТНО ДОБРО е грешка, не се поддавай на некомпетентни думи! Да, ние не сме съвършени, но имаме желание да сме добри. Ако сгрешим се разкайваме за постъпката, извиняваме се. При сатаниста такова нещо няма. Той е човек обладан от злото. Никога няма да ти помисли добро, с хитра усмивка ще те измами. Знаеш ли колко момичета са изнасилени и в изнасилването да присъства техен познат! Не е ли това дело на лукавия? Слушай, авторке, ако искаш да се задълбаеш в тази материя, има материали в нета, не слушай този и онзи. Ама той е сатанист и е добър! Той със сигурност не е сатанист, а иска да е забавен и разиграва сценки..Но със сигурност, ако прави злини ще стане сатанист.
Авторке, не знам дали ме разбираш, дали ти е ясно какво искам да кажа. Но те съветвам да зарежеш такива приятели. Аз съм широко скроен човек, дори гледам хоръри и имам абонамент на руски сайтове, които разказват страшни истории. Искам да опозная злото, за да се боря с него. А това може да стане само ако вярвам в доброто. А кой е доброто? Доброто е Бог! Не, не съм някаква фанатичка и постник. Гледай филми в нета как се изгонват демони. Това става с помощта на екзорцист. Прочети и какво е това. Не може да си толкова наивна и да мислиш, че света е едно голямо добро. Но ти можеш да носиш доброто в себе си и да се бориш то да победи. Начинът ти на държане, честността и любовта към хора и животни, грижата ти ще те издигне във високо духовно ниво. Така никакви сатани няма да те уловят. Луцифер е просто грозно нещо, което погубва човешките души! Не вярвай, че носел светлина и добро!!!
И аз обичам метъл, но не ходя по концерти. Това не е много добро място. Човек съм, който познава материята. Бог да те благослови! Пиши, ако мислиш, че има какво да ми кажеш или да питаш. Елеазар

17.   Номер 2 съм.

Връщам си думите назад. Явно има и хора, които приемат тези неща насериозно.

Искрено се надявам хората, които вярват в подобни религии и в смисъла от тях, да са младежи под 25-годишна възраст.

Струва ми се глупаво зрял човек да се занимава с подобни философии. Все едно личната ми лекарка да почне да прави магии насериозно. Няма лошо, ако е за забавление, на шега. Всеки е викал дама пика като ученик, на всеки му е интересно да му гледат на таро ей така за смешката, нищо че е скептичен. Но да вярваш в ангели и демони в нашия век си е загуба на време и смисъл.

18.   Това че някой носи пентаграма и се прави на идолопоклонник на някакви козли не го прави сатанист. Хората се определят според действията им
Най лошото нещо което са извършили "Най-големите" сатанисти, които познавам е да си намажат лицата с пудра.

Преди 20ина години четох една книга , която ме разтърси . Разказваше се за един скуат( комуна в която се събират да живеят съмишленици, най общо казано) в Германия , в една гора. Изоставена фабрика.За едно момче което неволно влязъл в сектата . Тази секта е била влиятелна дори на политическо ниво. Имали са 33 нива , също като масоните или илюминатите. А може и за тях самите да е ставало реч. Тези на дъното са ги наричали "глутницата" и тяхната задача е била да прецакват себеподобните си за да могат да се издигат. Всеки е имал някаква брутална задача за вършене. Правели са и масово оргии и жертвоприношения. Наказанията са били да им рисуват по кожата с нож и да поръсват раната със сол, неща от този сорт.
Автора е избягал като по чудо, но беше сигурен, че ще го намерят и убият. Историята беше по истински случай и изобщо не даваше признаци за измишльотина.
Ако някой е чел книгата и си спомня заглавието да каже , моля . Аз го забравих , а ще ми се иска отново да я прочета.

19.   14, никого не е убил, защото не е психопат, а нормален сатанист. БДСМ и религията нямат нищо лошо. Вземи прочети нещо по темата, но не от книгата на приказките - библията, а нещо реално да видиш, че едното няма нищо общо с другото. Заеби глупавите стереотипи, които ни пробутват по филмите и от църквите.

Black Sabbath

20.   19, БС, сатанизъм има и той е опасен и коварен. Може приятелят ти да не е представителна извадка за сатанисти, но самият факт, че се определя като такъв - значи погледа му е обърнат към злото.

21.   Към тукашната " звезда " на сайта, така наречената Black Sabbatt имам питане. Какво целиш с писанията си по темата? Тук едно младо момиче не знае нищо за сатанизма и иска адекватни съвети. Пита какво става с хората, практикуващи това. Ти седиш някъде в пространството и спокойно пишещ, че това е нещо едва ли не нормално, че твоят приятел не е психо, а нормален сатанист...Не знам на колко години си, мисля, че не си в първа младост, виждал съм ти подписа още преди години, когато мимоходом преминавах през сайта, та да прочета нещо смислено, нещо споделено от горещото огнище на живота.. Не искам да те обидя, но не мислиш ли, че едва ли не подтикваш това момиче да посети сатанински купон, щом е нормално и готино?...Моите уважения, но падналия ангел, който бил изгонен заради завист към Бога има хиляди уловки да обладае такива неопитни души като авторката. Ти си играеш на модерна и готина..Чудя се защо не се възхищавате на Христос, който е бил красив и безпределно добър, правил е чудеса, изцелявал е болни, възкресявал е...Навместо това приятелят ти се покланя на сатаната. Ако не на него, тогава на кого, скъпа госпожо? Какво е според теб сатанизма, вяра в какво? Играеш си на дребно с хора в пространството. Аз съм бил репортер при доктор Пулиева и правих предаване за сектите в България..Това е необятна тема...Ти не знаеш колко човешки съдби са погубени в тези секти! А сатанинските секти са подобни на обикновените секти, само че там се покланят на дявола. Е, всеки сам си избира пътя. Библията е приказка и измислица според теб, а пък сатанисткия ти приятел членува в истинска организация? Или може би той сам е някакъв нов гуру, който е посветен в истината..Защо целия свят празнува Възкресение и Коледа според теб? Или хората имат нужда от приказки и измислици за лека нощ? Защото все пак ИМА БОГ, който макар и да отричаш той ще те съди един ден според вярата ти. Ние българите и османско иго сме претърпели, но с вяра в Бога. Нашите манастири са били средище на култура и дух..Защо се правиш на интересна? Какви БДСМ и религии, какви лева. Бог е един. И сатаната е един. Бог е светлината на живота!..Не пропагандирай, че дружката ти е'' НОРМАЛЕН САТАНИСТ'', защото такъв няма. Или просто се правиш на интересна и такъв просто няма в живота ти. Странно, имах мнение, че си доста печена и човек с обща култура, а се разочаровах..
До авторката: Госпожице, прочети само в гугъл какво пише на сатанински секти! Направи си този труд, моля те! И бягай, просто бягай от такива приятели, не им дължиш и обяснение.
А иначе имената на някои сатанински секти са Деца на сатаната, Орденът на сребърната звезда, приятели на сатаната и др. Нормални сатанисти, ха-ха!...Питайте почернените майки на деца, самоубили се по инструкции във фейсбук от ръководители сатанисти, питайте убитите хора, с които са правени жертвоприношения и стотиците разбити съдби на наркомани..
Ти избираш какъв да си...
Елеазар

22.   20, хаха, и кое му е злото? Мале, стоим и се смеем. Много ми е интересно как определяте човек, когото дори не сте виждали на снимка. Нищо зло няма в него, тъкмо обратното е и за толкова време ми го е доказал. Много ми е интересно и какво точно визирате под думата "зло". Какво точно разбирате под понятието "добър човек"? Някой, който редовно ходи на църква? Стига глупости. Както казах, сатанизмът не е зло. Първородният сатанизъм е доста против жертвоприношения и разврата. Сами по себе си жертвоприношенията навличат много, изключително много негативна енергия, а развратът освен, че е излишно хабене на сексуална енергия е и тотално неуважение към собственото ти тяло и всичко това е противопоказно за духовно израстване. Говорила съм си със сатанист по темата и това са негови думи. Това, че има някакви филмари, които се прекланят на бесове и нисши същества (срещу които и първородният сатанизъм се бори) и се самоопределят като сатанисти, е отделен въпрос. Сатанизмът цели духовно израстване, а не богатства и пари. Това е характерно за Илюминати. Истинско богатство имаш, когато живееш в хармония със себе си, каквото се цели в сатанизма. Сложила си някаква откачалка пентаграма на снимката във фейсбук като гаджето на убиеца на Милен Цветков и вече е сатанистка. Да, ама не. Но не те виня и не виня никого. Както казах, истинската информация за сатанизма е скрита или силно изопачена.
Между другото, и християнството е извършило злини, но за това не са злини или просто защото са в името на исус, не са злини

Black Sabbath

23.   Библията забранява на хората да пият кръв (без значение дали е животинска или от хора).
Общото при сатанистите е, че правят обратното на нещата от библията - т. е не спазват завета от Господ.
Ако искаш да се предпазиш, чети Библията. Но не слушай мнението на другите, защото е книга която всеки интерпретира по свой собствен начин.
Колкото и конспиративни теории да четеш като пица гейт и т. н - повече ще се отвратиш.

Съвета ми към теб и музиката която слушаш е да подбираш правилно местата където ходиш. Ако интуицията ти казва, че нещо не е наред -значи не е наред и ти не трябва да бъдеш там.

24.   Зло-няма такава злоба, ненавист и омраза като човешката в цялата Вселена. Няма нищо толкоз черно и такива пагубни мисли както в човешката душа. Тези чувства са присъщи само и единствено на човека, а той има навика да ги приписва и отъждесвява с тях другите същества-дяволи, демони. Няма нищо свръхестествено има все още необяснимо, но рано или късно всяко нещо си има обяснение. Да не забравяме че хората са умирали от страх от гръмотевица дори!

25.   В България няма такива неща. Православната църква не си върши кой знае колко добре работата си, но много стриктно следи да няма секти и надига голям вой , ако ги има. Иначе повечето от тези хора се правят на интересни , дето ги описваш. Истинските зли хора са тези, например, които обрекоха милион пенсионери да взимат по 200 лв на месец. Опитай да живееш с тази сума. Това са истинските лоши хора, но те се обличат в костюми и говорят нормално по медиите. Гледай какво правят хората, а не как се обличат и какво постват в интернет. А в чужбина как стои въпроса незнам.

26.   Душичка, сатанизъм има отколе. Металист съм, и когато бях тийнейджър, което беше доста отдавна, в моят град имаше група, които свиреха блек метъл. Вокалистът обикаляше магазините за месо да си купува кръв за да си я пие вкъщи и на сцената. Говорим за преди повече от 25 години, пиленце...

27.   В България има сатанинска секта, да! Сред обществото е по-известна като Българска социалистическа партия.

29.   Номер 21, на 21 години съм. Не съм госпожа, а госпожица и не се правя на интересна. Приятелят ми е напълно нормален човек, даже има добродетели, които вече рядко се срещат и аз много се гордея с него. Много по- добър е от разни "нормални" християни, които се наливат с алкохол, бият, лъжат, лицемерничат или изневеряват. Писнало ми е от хорица като теб, които етикират другите, без да ги познават, но това е типично овче мислене за хора като теб. Това, че в библията - книгата на фантасмагориите - има някакви измислени писания за Луцифер, който съществува много преди християнството, както и сатанизма, е отделен въпрос. Наскоро са превели много стара библия, близка до оригинала. Там пише, че исус е бил обикновен пророк и дори не е бил разпъван на кръст. С какъв акъл вярвате на книга, превеждана и преписвана толкова много пъти през годините?! От нея са изваждани и добавяни текстове.
Аз никога, ама никога не съм целяла да бъда модерна или пък готина и интересна. Винаги съм следвала себе си и да не ти казвам през какво ми е за това какво е модерно и какво не.
Колкото до приятелят ми - пределно ясно съм написала, че не членува в никакви секти, нито е убивал хора. Не знам какво четеш и какво съумяваш да асимилираш от прочетеното. Това с убийствата на хора са измислици на църквата, пропаганда от филмите или се правят от хора, прекланящи се на бесове и нисши духове. За сатанизмът пак повтарям, че цели свобода и духовно израстване, а не робско мислене като в християнството - страх от бога и това, че ако не го почиташ, ще отидеш в някакъв си ад. Това автоматично изключва разни секти. Сатанизмът е индивидуализъм. Няма как да виреят секти при него. Това, че някакви депресирани тинейджъри се хващат на въдицата на разни болни психопати, смятащи се за сатанисти, е отделен въпрос. Те и йеховистите се имат за мирни християни, но когато се опиташ да избягаш от сектата им, започват да те тормозят. Аз, приятелят ми и сатанистите, които познавам, сме твърдо против такива психопати, които затибяват хора било то "сатанисти" или християни от някаква капсулирана секта.
На въпросът с конкретните сатанисти - събирала съм се с тях и с нищо не са ми навредили. Сядане някъде, пускаме си музика, пием кола и си говорим за живота. Нищо сектантско или "дяволско", хаха, излез от филма. А толкова пъти са имали шанса да ме отвлекат и да ме убият. Напълно нормални хора са си, нито убиват, нито изнасилват. Просто такива като теб трябва малко да погледнете в реалността.
И между другото, Коледа, носенето на мартеници, боядисването на яйца - това са все езически празници, откраднати и превърнати в "християнски" такива.
П. П. Коментарът ми, в който говоря за БДСМ, е отговор на номер 14. Виждам колко си чел от написаното от мен - от тук и от там.

Black Sabbath

30.   Black Sabbath и какво е сатанизма според теб? Прекланяне пред Сатаната, това ли му викате духовно израстване?

31.   30, вече пределно ясно обясних какво е сатанизмът. Чудя се какво четете. Май сте като този Елезар или там какъвто е, който чете отгоре- отгоре и смело се впуска в разни дебати. Съжалявам, не се прави така.

Black Sabbath

33.   За АВТОРКАТА и следващите, които ще прочетат това:

Християнството е вяра в Бог и живот по един стандарт на Бог, описан в Библията - Бог е свят Бог. При него няма да влесе нищо нечисто, нито лъжци, крадци, мъжеложци, хомосексуални, и т.н. Според Библията сексът НЕ Е ГРЯХ единствено, когато е в брак и не по извратен начин.

Сатанизмът е всичко противно на Бог, защото се покланят на дявола. Помисли за всички известни песни, кого възхваляват, дявола и греховното. ПОМИСЛИ за бракът, който Бог е създал - не е модерен. Модерни са из изневерите и всичко грешно ... Греховно...

В Библията на дявола пише да си правиш каквото искаш. Искаш да спиш с Еди кой си, да се дрогираш и всякакви други извращение - прави каквото искаш това е мотото на дявола.

ОТ ДРУГА страна Бог казва да живеем чист и свят живот. Защото стеснен е пътят, който води към живот и към небето.

Според както живееш се покланяш или на Бог или на дявола. И дали вярваш в Исус, разбира се.

ВНИМАНИЕ!!! АКО искаш да разбереш за духовния свят, чуй някой бивш поклонник на дявола. Изгледай този клип.

https://youtu.be/jP8aBweRFIY

34.   33, Луцифер не е никакъв дявол и сатанизмът няма нищо общо с това да спиш с когото ти падне или да се друсаш. Ти сатанист ли си, за да говориш толкова компетентно за сатанизма? Защото аз съм сатанист, но съм и бивша християнка. Хайде, ако обичате, драги християнчета, да спрете да лъжете за сатанизма и да ни изкарвате най- злите хора на планетата, защото това не е така. Вие самите си противоречите, защото религията ви уж ви забранява да лъжете, а тук се изсипахте да лъжете! Вашата религия е робска, целяща да уеднакви всички вас, а това е противоестествено, защото всеки отделен човек е една отделна и различна вселена! Погледни какво пише в стария завет. Не е нормално вашата "мирна" религия да има такова отвратително отношение към жените. Като към втора ръка хора. Не е нормално да сте такива върли хомофоби, а същевременно да се биете в гърдите, че сте били смирени и че "бог бил любов". Не съм забелязала вашият бог да е любов. Пълно лицемерие. А и да не забравяме християнството по какъв "мирен" начин е било наложено на хората, а именно чрез проливане на много кръв и взимане на жертви. Колко още невинни жертви са взети, най- вече от католиците, защото погрешно са били обвинявани във вещерство? Пък и дори да са се занимавали, защо е трябвало да бъдат убивани? Колко невинни хора са били убити, защото не са искали религията ви, просто не вярват в богове или са били учени, доказващи научни факти? Да, вашият бог е любов. Ама много криворазбрана любов!

Black Sabbath

35.   Всъщност сте на прав път. Ние нямаме само физическо тяло, а и енергийно разделено на седем енергийни колела - чакри. На всяка чакра отговаря нота. При хора, които ги активират се усеща влиянието на всяка музика. Имаше един японец, който засне молекули на водата, които се променят при различна музика. Тялото ми съдържа 75 процента вода. Най- съсипващата музика е метъла. Колкото и да не Ви се вярва. Чакрите се баласнират с класика или мелодична музика. Когато слушате метъл музиката набива като с чук долните три чакри наричани животински. Тези три чакри са уязвими от нисши същности. А символиката в метъла ме е
не е случайна. Това са сатаниски окултни знаци и се знаят много добре от всички практикуващи сатанизъм. Разврата води до деградация. И без това не знаете как да правите секс освен като животните. С всяко изпразване мъжете губят енергия- в бойните изкуства се нарича ци и така се приближават към смъртта. Разврата и бисексуалността отварят долните три чакри за демонични същности. В следващ живот ще са дщще са по- големи боклуци и повечето с умствени проблеми. Разврата е патент на дявола. Ние сме стадо, което се дои. При секс
през пъпа изтича Ци енергията и подхранва едни доста грозни същности. Всички чудовища като символика в метъла са абсолютно реални. Някои от Вашите приятели със сигурност ще ги водят съвсем скоро. В доста неприятна ситуация. Знаците пък с ръката са почит към дявола. Той между другото според твърденията на херметици, катари, богомили се храни с душите ни. Разкъсва ги. Ние нямаме безсмъртна душа. Целта на престоя ни тук е да получим божествена. С хеви метъл и разврат, ще загубите и нисшата си душа. Така, че опасенията Ви са правилни. На Ваше място не само ще спра да слушам метъл, ами ще се разведа на секундата. про изневери освен всичко се прехвърля не само кармичните обременености на поредният партньор, а и една доста неприятна компания, която следва жертвата прераждане след прераждане.

36.   Никой от писалите тук не е сатанист или привърженик на луциферианството.

5 - говориш за луциферианизъм, сатанизмът е в съвсем друга категория и е религия в истинския смисъл на думата;

Black Sabbath - не си осведомена достатъчно добре и смесваш религии и вярвания, които нямат общо със сатанизма. По-добре е да си замълчиш в някои ситуации и тази е една от тях. По коментара ти съдя, че никога не си имала нищо общо нито със сатанизъм, нито с луциферианство и си говориш общи приказки, видяни и прочетени оттук-оттам, нямащи много истина в себе си.

Останалите коментари също са под всякаква критика, с малки изключения.

Нека изясним нещо.

1. Луциферианизмът и Сатанизмът са КОРЕННО различни неща. Едното е философска идеология и ценностна система с конкретни принципи, другото е религия, която се явява като антирелигия на християнството и е популяризирана в модерния свят от Ла Вей и неговата библия.
Законите на Дявола са вписани в неговата книга точно по подобие на "божиите" и могат да се потърсят в гугъл.
Като е хубаво да имаме предивд, че не всеки сатанист зачита Църквата на Сатаната, създадена от Ла Вей, и има много, които практикуват самостоятелно.
Сатанинските ритуали варират според това откъде си и с какви практики точно се занимаваш, към какво се стремиш.
Има и кръвни такива, дори не един.

2. Пентаграмът е винаги обърнат. Петолъчката (изправеният пентаграм) е от друга религия - Уика, която почита съвсем други божества и спазва други принципи, занимава се с други ритуали.

3. Източници за луцеферианството и сатанизма ИМА.
Потърси Codex Gigas, един от най-обсъжданите трудове, свързани с Дявола. Написана е на латински език и може да се каже, че това е оригиналната Дяволска библия, написана много преди глупостите на Антон Шандор Ла Вей да вземат връх.

Повече няма да споделям, защото е безсмислено.

До авторката : Пичовете, които описваш, не са сатанисти, спокойно.
Описваш ми типичните лекета, които се правят на интересни и се друсат/напиват по концерти и мероприятия. Такива "имиджари" - бол.
А като им покажеш истинска кръв, бягат с 300 или повръщат (примерно). Не им обръщайте внимание. Дебилчета са просто.
И да... спрете си интернета и намалете малко социалните мрежи.
Прекалено много внимание обръщате на другите.

35 - прегледай се при психиатър, душичко християнска. Може да заведеш и другите от сектата си там;

37.   Тук гледам изписани някакви фермани, очевидно има от същите тия промити мозъци. Да, има такива хора и секти, утайки на обществото и олигофрени, точно в метъл средите можеш да попаднеш на подобни същества. Затова либерални и толерантни не можем да сме до безкрай, а да има някаква ясна граница и всички дегенерати отвъд нея да се затварят в институции, пращат по трудови лагери или да се разстрелват на място.

38.   37 е типичният пример за тъпичко българче, вярващо в още по- тъпи стереотипи, за което всички метъли са сатанисти. 37, прав си, че не можем да бъдем толерантни и то към тъпи същества като теб. Крайно време е да евтанизираме тъпите хора в българия, макар и това да бъдат към 70- 80% от обществото. Не трябва да бъдем толерантни към тъпаците като теб!

36, писанията на Ла Вей са си истински атеизъм. Лавеистите не са нито сатанисти, нито луцифериани, а атеисти, които следват това, което е написал Антон Шандор ЛаВей, а той отхвърля съществуването на всичко свръхестествено. Престанете да бъркате лавейзмът със сатанизмът. Все едно аз да кажа, че съм атеист, но да вярвам в христос.

Black Sabbath

39.   До номер 21
Недей да се подписваш като Елеазар Хараш. Ако имаш досег с него и негови лекции и книги нямаше да пишеш нещата, които си написал. Просто не се подписвай като него.

40.   Боже, Боже.... Метъл музиката... Има истини, които си написал за музиката, номер 35, музиката и водата, музиката и цветята... гледала съм тези експерименти. Харесвам и слушам различни подвидове на метъла, но съм съгласна, че е по-скоро деструктивна музика, с изключение на симфоничния метъл, но пак зависи.
Н. 36 е обяснил достатъчно за разликите между луциферианството и сатанизма. Някои хора дори бъркат атеизма. Бъркат Сатана и Луцифер, които са също са различни, въобще е мазало. Много християни пък като чуят за паганизъм и все едно е нещо грешно, а то е вид ранно християнство. Също така, това, че някой е наркоман или убива животни не го прави нищо друго освен наркоман, а в другия случай садист/психопат. Не разбирам защо стереотипизирате, след като не разбирате нещата.

41.   38, мнение, идващо от кофа за сатанистка с.... а слабо ме вълнува. Не виждам някъде да съм написал, че всички метъли са сатанисти, това си го съчини. Всички твои мнения, които съм чел, включително последното, доказват че си абсолютно 1 към 1 ходещ стереотип на това, което съм описал и отдавна ти е късно да се промениш.

42.   Повечето от вас тук сателисти имате нужда от специализирана помощ. Какви теми ви вълнуват и спорите даже, не е истина.

44.   Бая невежи хора пишат тук/ "Гледам едни форуми". Хулите учените.. ама нас са ни учили кое е източник на информация и кое не. У СЕЛО Я ЗНАМ КО МИ КАЗА СЪСЕДЯ И ТО ИСТИНА

47.   Все още чакам някой дето приказва колко е зле метала да ми извади от другите жанрове смислен текст каращ те да се замислиш за някои неща. Всичко е кой на кой разбил сърцето любовна драма коли пари жени/мъже. Дайте от други жанрове текстове като примерно:

Conception full of illusions - But eyes filled with pain
What yesterday was still today - Is tomorrow against away
The suffering from other life - in the new built within
From mistakes will be learn - But reached stolen mind

As is to be death in life - And lifed for the death
Or is to be insanity from sorrow - Or from trouble insane
The life is a child play - But no game for children

The eyes of suffering-The eyes of suffering
In the eyes of suffering - You lifed for you death
In the eyes of suffering - To know more as words and mind

Many times ago - Your rotting flesh feeled away
Your corpse full of holes - Lying in a small coffin
Your soul leaved away - Your bones to fall to pieces
A dinner for maggots - remaining dust to stay

или пък:

Всяка секунда отлита на място
където не можем да стигнем
толкова бързо изтича животът,
че просто оставаш учуден

Спомени остават само накрая
а бъдеще няма да има
искаш отново да бъдеш дете
ала няма такава машина

Там да те прати в началото твое
пак да си млад и зелен
пак да се учиш на всичко в живота
и пак да се бориш за хляба

Искаме много а даваме малко
това е което ни пречи
всички обръщат в материя всичко
къде е духовното в нас

После е трудно да бъдеш човекът
на който всички да вярват
просто сме пионки на тази система
и всички ще бъдем в безкрая

Там ни е мястото някъде в мрака
вързани в този затвор
там да се лутаме дълги периоди
мислите чисти да станат

или

Той създаде ни защото искаше да бъдем
негови чада послушни с неговият образ
но получи се дефект във неговото дело
нии сме само външен образ, вътре сме червиви
нищо вече не е чисто в нашите души
дяволът ни изкушава, вършиме злини

Престъпвай законът, бори се за тронът
преди божият гняв, защото умирайки
ти ще усетиш - какво? Божият гняв

Раят е затворен вече доста дълго време
Ад направи за да сплаши слабите душици
Содом, Гомор, Вавилон, даже и потопа,
всичко мина и отмина, станахме жестоки
и спасител ни изпрати преди 20 века,
смърт на кръст обаче, беше дело на човека,
вяра няма вече никой в божийте закони,
простотата ни поглъща в своите каньони

Страшна битка във небето води се отдавна,
ангелите се бунтуват, те са срещу нас,
Луцифер, единствен той за нас се е застъпил,
знаейки, че ние сме обречени на него,
ние пък се бориме да станем богове,
мъчим се творци да бъдем, ала не и не

Божият гняв се стоварва на всеки
и всеки докоснат е вече мъртвец,
въпреки всичко, човекът остава
злината на своят творец

Жаждата да бъдем горе, вечно ни изяжда,
лягайки в пръстта обаче, всичко се разяжда,
иска ни се да сме също, вечни, като него,
само, че уви, сме всъшност туй дефектно дело
разрушаваме от злоба този свят прекрасен,
скоро време ще напомня, втори ад ужасен