Тестостерон
Здравейте бихте ли ми дали съвет как да увеличат натурално тестостерона си. Преди месец реших да спра с маструбирането и всякаквото гледане на порно (no fap). Тогава си имах и приятелка с която правихме доста секс. След no fap забелязах че вече жените ме забелязват повече и започнах да имам по голямо влечение към тях, но пак се чувствах изморен и изтощен. И реших да пия цинк и сега се чувствам доста по-добре. Вмомента пия чай от бабини зъби, но не усещам кой знае какъв ефект. Разказвам ви това понеже мисля, че е важна информация отностно темата. Какво друго бихте ми препоръчали за да повиша тестостерона си понеже тялото ми е високо и леко слабо и костите ми не са кой знае колко едри и нямам много брада а много искам натурално да я накарам да ми порасне. Храня се здравословно с жива не преработена храна и хапвам доста протеин, но мисля, че може още да подобря нещата ако ме разбирате... благодаря ве предварително!

Коментари

1.   И аз искам да повиша моя, но пробвах с таблетки tribulus и dhea и освен че ми излезе ужасно акне, друго не забелязах. Спрях ги и акнето изчезна, сега вече не се занимавам с такива глупости, и аз искам много да имам хубава гъста брада, но май няма да стане.

2.   Ходи на фитнес.

3.   Най-добре е да си намериш нова приятелка, вместо по цял ден да се чудиш, какво да ядеш и пиеш за тестостерон.

Може и да ти отива и без брада.

4.   Ако имаш някакви притеснения относно хормоналният си баланс, най-добре е да отидеш в лаборатория и да ти вземат кръв. Целта е да видиш дали реално имаш ниски нива на тест.
Ако нивата на тестостерон са ти в нормални граници. То изобщо няма да имаш нужда от бабини зъби, трибулус и прочието им разновидности.
Просто при нормални нива на теста, гореспоменатите добавки не правят нищо и разлика няма да усетиш.
За брадата- Всъщност можеш да имаш нормални нива на тестостерон, но пак да нямаш брада. Тестостерона и окосмяването не са съвсем свързани, както си го представят хората. Можеш да си с нисък тестостерон и да си космат, може и обратното. Имаше друг хормон свързан с теста, който отговаряше за окосмяването, но не мога да се сетя в момента.
За да увеличиш евентуално тестостерона, започни да тренираш. Вдигане на тежести, ходене във фитнес залата. Като цяло анаеробна дейност.
Другото нещо е достатъчно сън и липса на стрес, както и качествено хранене, високо на белтъчини и мазнини. Ако пиеш алкохол, гледай да е в нормални граници, защото той увеличава естрогена.

5.   Природата си го е измислила, ефект на Куулидж се казва. Или казано с две приказки - ново гадже всяка седмица. Всичко друго е пунта мара.

6.   Номер 4 е прав. Стресът намалява тестостерона в тялото. Това е получава, защото хормонът на стреса - кортизол се прави от същия прекурсор в тялото, от който се произвежда и тестостерона. Ако си много стресиран, тялото ще прави кортизол вместо тестостерон.

Ако основната цел на питането ти е заради брадата, то тя няма да стане с тестостерон. Трябва да имаш фоликули за косъмчетата, за да имаш брада, а това е генетично обусловено. Аз имам висок тестостерон, гъста брада, но имам едно малко плешиво място на брадата и там е гладко - няма фоликули. Имаш избор между две неща - или да си пресадиш брада в клиника в Турция, или да започнеш да се харесваш какъвто си.

7.   Клековете трупат тестостерон, даже има жени дето с мъж и дете ще ти се хвърлят, наслушал съм се и съм се нагледал. И аз от скоро ги започнах, но един приятел прави клекове от 7 години по 250 всеки ден, пи*ките ги върти една след друга. Аз съм от две години,но след втория месец усетих чудото. Бройкат те, усмихват ти се, абе има си разлика.

8.   От автора: забравих да допълня , че съм активно спортуващ и ходя на фитнес и имам доста добри резултати.

10.   Номер 7 какво имаш предвид, че от клекове се трупа тестостерон и по този начин те харесват жените ли? (Наслушал съм се и съм се нагледал) може ли малко повече по въпроса? Благодаря!