Изневерил ми е, докато сме временно разделени
Здравейте. На 24 съм, с приятеля ми сме заедно от 2 години, може би най-щастливите от живота ми. Малко преди да обявят карантина заживях при него и нещата бяха прекрасни. След време нещата се влошиха и спорът помежду ни преминаваше в караница. Той обикновено е доста хлъднокръвен във връзките, а аз се паля повече. Един от пътите не се сдобрихме, както обикновено, а просто си мълчахме. После ми каза, че иска да си дадем ''почивка''. През това време се изнесох и веднъж бяхме излизали да го обсъдим, като стигнахме до заключението, че не сме скъсали, а е временно, докато се успокоим. Наскоро от обща приятелка разбрах, че излиза с някакво момиче от работа, но без сериозна връзка. И супер много се засегнах, вече даже не знам дали да го обсъждам с него или да сложа окончателно край, защото го обичам, но той явно мисли как да ме разкара..

Коментари

1.   Бързо му е минало, търси друг. Той е намерил.

2.   Със сигурност имате нужда от един дълъг и честен разговор на по чаша вино или кафе за страховете, плановете и болките. Твоите. Неговите. Никой от коментарното поле няма как в ролята на напълно непознат човек да прецени адекватно ситуацията ви, още по-малко имаш нужда от още хаос в мислите си.

Има много тежест, много его, много недоизказани неща между вас. Една връзка категорично не може да сработи така. Изяснете се по човешки и или продължете заедно след това изясняване, или прекъснете отношенията окончателно и както трябва, така че да няма недомлъвки и недоизчистени сметки.

Разбира се, ако е вярно и доказуемо това, че той бързо е намерил с кого да си прекарва времето, подобно решение не говори за чувствата му като да са силни и истински. И сама си стигнала до извода, че е възможно да я е харесвал още по време на връзката, щом така бързо стават една идея по-официални, тоест излизащи заедно.

Ако искаш истината, намери начин да си я вземеш от него. Ако не ти я даде и увърта, прави се на луд, опитва да послъгва и т.н., сама си прави сметка какво доверие заслужава и какъв материал е за връзка.

Ако искаш окончателно да прекъснете така или иначе, остани настрани и направи всичко възможно да ти е готино с добри хора наоколо, да има кой да те чуе и да говори с теб по човешки. Споделяй, плачи си. Не го задържай в себе си. Дай си всичко, което ти е липсвало с него и постави уверено основите на едно хубаво слънчево начало в живота си. Няма да е лесно в първите седмици, но след това ще ти става все по-ясно защо си си тръгнала, ще си все по-силна и все по-горда със себе си. Освен това ще имаш истински шанс да бъдеш още по-красива, по-успяла и по-завършена като личност.

Само ти си способна на това.

Не позволявай на една нещастна връзка да ти отнеме живота, който можеш да имаш.

3.   Той си излиза с друга, място там нямаш. За него нещата са приключили и си сваля жени. Трябва ли ти човек, който се размотава с други?
Не го търси, няма смисъл. Той се изживява като свободен мъж, защото вътрешно така се усеща. Имали сте проблеми и сте се разделили. За теб може да е временно , а за него е окончателен край и си търси ново гадже. Това клише ,което ти е казал, че е почивка, е само по-омекотен и страхлив начин да ти каже, че това е края. Не е постъпил добре, като един вид ти е дал надежда и да чакаш някакъв бъдещ момент. Просто не му е стигнал куража да ти каже истината в очите.
Забрави за този човек,не си заслужава.

4.   Явно докато сте се карали тя е проявявала интерес и те държи просто за резерва, ако с нея нещата не потръгнат или просто иска да си легне с нея 2-3 пъти. Ако питаш мен, не си заслужава да те унижават по този начин - продължи напред сама.

6.   Щом е пожелал да си вземете “почивка” значи ще се разделяте, дарлинг. Търди си нов!

7.   Аааа аъъъъъъ бъъъъъ ввъъъъъъъ

Или сте заедно или не сте заедно. Ако не сте задно... кви изневери?

8.   Разкарай го тоя, колото и да те боли. Времено почивка, за да топне чушката при друга. Щом за две години му е писнало, не ми се мисли за след повече. Знам че ти е много гадно, но не се връщай при него, той ще си го получи щом не те е оценил.

9.   Ако наистина те обича, не би погледнал друго момиче. Но пък.. може да е бил пиян и под въздействието на алкохола да не е премислял действията си. Най-добре поговори с него, дръж се все едно нищо не знаеш и го поразпитай. Ако усетиш, че се разкайва и не може да те погледне в очите може да му дадеш още един шанс - ако го пропилее вече наистина драскай чертата

10.   А защо не си го питала какво значи за него "почивка"?

Според мен не мисли да те разкара, защото си му удобна.
Въпроса е, че не те взима на сериозно. Според мен един мъж ако някога изневери, значи че е окей с последствията. Мъжете по природа не са моногамни. Ако имат възможност с 10 да спят и да нямат последствия - повечето биха.
Стават моногамни ако жената с която излизат я харесват много и знаят, че ще си тръгне ако открие изневяра. Лесно кратко и точно.

Проблема при теб е, че си се съгласила с нещо което не си била съгласна. Аз мисля, че ти не си искала почивка, а си се съгласила защото той така е искал.
Т. е ти си готова да кажеш на някого "да" за нещо и в същото време да кажеш "не" за себе си. Научи се да поставяш граници и да не позволяваш на никого неща за които не си съгласна.

Една изневяра не винаги значи край, значи промяна на правилата.
Ако много си влюбена и си го искаш обратно трябва да му искаш нещо в замяна което иначе не би ти дал. Нека да понесе някакви последствия ако иска да се върне. Ако не си готова да му поискаш нещо което на него не му изнася е по-добре да приключиш връзката, защото в такъв вариант без последствия ще си прави каквото си иска, а ти само ще търпиш.

11.   "we were on a break" както казваше Рос от "Приятели"

12.   Ами почивал си е от теб човекът и то активно. Разкарай го без обяснения - то е ясно, още като е искал тайм аут. Ако ти се обади, просто му кажи, че си почиваш от него- безсрочно. Защо трябва да обичаш някой, на който не му пука за теб?

13.   Ами ти си видяла още от началото какво му е отношението към тебе, защо се изненадваш сега? Той още от началото си е бил кръшкач,и без това не му е пукало за тебе а ти само си си въобразила,че го обичаш и той те обича. Не си струва главоболията,това е от "играчите",дето бодват за една вечер. Разкарай го,нищо не губиш.

Марина

15.   Да, така правят мъжете при временните раздели. После ще ти каже, че иска да се върне при теб и пак ще се съберете. Но връзката вече ще е счупена...

16.   Временната раздяла всеки я разбира по различен начин. За едни не е нормално да ходят наляво и надясно, за други щом се водите дори и временно разделени, значи могат да си правят каквото искат. От теб зависи

17.   В заглавието се крие всичко без да чета подробностите.

18.   Първо, не ти изневерява, защото сте разделени. Дали е временно или не никой не може да ти каже. Но обикновено мъжете "имат нужда от почивка", когато искат да те разкарат,или по-скоро ти сама да се сетиш, че отношенията ви са приключили. Това, че вече излиза с друга, трябва да ти говори повече от ясно, че не иска да е с теб. Ако искаше, нямаше да се хваща с друга, дори да е само за секс. Не си причинявай повече мъка и не се занимавай с този мъж повече. Няма какво да се обяснявате дори, то е повече от ясно, че вече между вас няма нищо.

19.   Не уточнихте ли правила на "почивката"? Редно е да има уговорка дали ще се виждате с други междувременно или не, защото могат да станат големи драми така..
Иначе предполагам, че се "оглежда" за други варианти. Говори с него, уточнете се и прецени дали би искала да продължиш с него при това положение.

21.   Фактически не ти е изневерил.

22.   2 години гаранция-толкова е експлоатационния срок, който се дава на всеки ел уред, чието дефектиране се отстранява от сервиза безплатно! Явно и във връзките е съвсем същото! Мине ли гаранционния срок, сменяш уреда/партньора, защото вече е дал фира!

23.   Аз бих говорила с него, бих го изслушала, за да разбера всъщност и неговата истина. Чак тогава бих взела решение какво да последва. Според разговора ви, ти ще усетиш дали казва истината, кок се чувстваш, дали искаш да си с него. Лично аз не бих направила компромис с щастието ми и бих си го пазила. Ако някой ме кара да се чувствам зле, значи няма място в живота ми.

24.   Да излиза с момиче и да ти изневери, са две различни неща.

25.   Ами... от това, което казваш... излиза, че за него вече сте скъсали окончателно.
Може да не е започнал нова връзка, но щом излиза с друга, нещата отиват на там.
Ако събереш смелост, му се обади и се вижте.
Изяснете си как стоят нещата.
Редно си е било да ти каже дали „почивката“ е свършила и дали сте още двойка.
Стигне ли се до такива „почивки“, смятай, че нещата не са на добре.
Защото докато си „почива“ от теб и докато го чакаш за отговор, той си се чувства свободен да прави каквото си иска и изобщо не му е съвестно, че те държи в неведение.
А и все пак, не е коректно от негова страна да постъпи така след 2 годишна сериозна връзка. Имам предвид, редно си е да ти каже дали сте окончателно скъсали, или не.
И аз имах подобен проблем преди 3 години. Сама може да се сетиш как свършиха нещата.
Иначе и аз съм на 24 и от 2 години съм обвързана. Надявам се този път да не се стига до „почивки“ и до положението „Ще видим! “.

Пожелавам ти да си изясните нещата възможно най-бързо и да го преодолееш.
Дано да намериш човек, с когото няма да се карате за глупости и няма да си изневерявате! Искрено ти хо пожелавам, на теб и на всички дами!
Чао!

26.   Че той е измислил цялото нещо с "почивката" точно за да излезе чист че е спал с друга докато "не сте били заедно" и после да се събере с теб ако реши че си му удобна. Не си струва да оставяш да те взема на подбив така, нито те уважава, пък за обич дума да не става.

27.   Ами искането на "почивка" по принцип е деликатният начин да кажеш на някого, че искаш да се разделите.