Не може да забрави първата си любов
Моят приятел ми сподели нещо.

Не може да забрави първата си любов. Не я е виждал от 20 години. Не знае какво става с нея. Казва, че му стои като нещо недовършено, неизживяно.

Първоначално ме заболя, но като цяло не я приемам като реална заплаха. И да го приемам, и да не го приемам- тези чувства си съществуват вътре в душата му.

Оценявам, че е честен с мен.

Моля споделете дали това е нещо нормално?
С някой от вас същото ли е?

Коментари

1.   "Не я е виждал от 20 години." - 20 години и още мисли за нея, това ще притесни доста хора в този сайт...

2.   Заплахата не е реалнa, а в главата му, което е още по-лошо. Аз не бих бил с човек, в чиято глава е друг. А 20-те години говорят за сериозно обсебване. Чак толкова не е нормално.

3.   Има ги всякакви. Аз мислех, че е невъзможно някой да търси бивше гадже след години, но не съм познала. Мъжът ми имал някаква си преди повече от 20 години, две-три срещи и опипване, без секс, по неговите думи. Каквото и да е било, аз не съм го познавала тогава и не ми дреме. Обаче преди година тази взе, че се домъкна (живее в друг град), Намерила го е във Фбук, негови колеги и дали номера му и му се обади. После му се представила и лично на едно събитие, започнала да си разказва биографията, но той си тръгнал, без да и обърне внимание. След това му предложи приятелство във Фбук, той я блокира с думите „Тази е изтрещяла, то тогава нищо не е станало, че сега ли?“.
Та и тази сигурно беше тръгнала да си го доизживява и довършва, ама греда...
Аз бих го оставила твоя да си изживява чувствата ако иска още 20 години, само че без мен.

4.   Познавам един такъв. Има вече жена и дете, но още мисли за бившата си отпреди 20 години.

5.   Виж, напълно го разбирам. И аз съм така. На 40 години съм, а още обичам моята първа сериозна приятелка с която бях като студент. Тя беше чужденка в България, друга раса, нещо съвсем различно, влезе ми под кожата, на всичкото отгоре бяхме и много щастливи през всичките 4 години. Но като завърши вместо да остане и да се омъжи за мен се върна у дома си уж само за ваканцията и нейните родители наързо я ожениха за местен жълтурко. Абсолютно никога не съм я забравил и така и ще си отиде. После и аз се ожених тук, и деца имам. Това, което никога не съм казал на жена ми от уважение е, че аз обичам онова момиче. Тя дори не знае, че я е имало. Да, аз уважавам жена си, родила ми е 2 деца, не бих издрънкал една глупост без смисъл, че обичам още студентската си любов. Честност? Ама какво ще промени това? Нищо няма да промени. Не говорим за изневяра, че да сме честни. Говорим за нещо, което е свършило, защо да издрънкам някакво самопризнание за неща случили се години преди да се запозная с нея, като единственото последствие ще е да я нараня и евентуално даже да си рзваля семейството? Това прави ли ме лъжец? Никога не съм изневерявал или предавал жена си, даже и студенстската ми любов да се върне ей сега и да иска да е с мен ще я отпратя. А ти не се впускай във филми. Човешкото сърце е пълно с тайни, нима ти нямаш своите и си му споделила всичко от до? За мен човек трябва да обмисля нещата, които казва, твоят мъж е направил точно обратното - казал е нещо, което няма никакъв смисъл да се казва.

6.   Донякъде е разбираемо. Все пак даденият човек е бил част от живота му. Може да го гложди любопитство какво е станало с нея, какъв е живота и. Стига да не става въпрос за някаква мания и налудничави преследвания, мисля, че нямаш място за притеснения. В какъв смисъл не може да я забрави? Постоянно говори за нея ли, пази снимки ли? Или казва, че тогава е бил млад и глупав и сгрешил спрямо нея? Едно е да го мъчи съвест поради младостта им, друго е да е обсебен от нея. Ако става въпрос само за това какви грешки е правил, няма какво да го мислиш.

7.   Тук става въпрос за мъж над 30 години или над 40. И го наричаш :" моят приятел"? Не сте ли семейни, не живеете ли поне заедно? Нямате ли деца? Какви приятели сте над 30 години? Това е по-притеснително от някакво гадже от тийн годините му.

8.   Заболя ме за теб, като прочетох заглавието. Всъщност всеки си задава въпроси, спомня си за отминала любов, но да задълбочава трайно в нещо отминало е неприятно. И ти му говори за твойте любови и виж как ще реагира.