Не съм го забравила
Случвало ли ви се е да си мислите в дълъг период от време, че сте забравили някого, но да дойде момент, в който да се чувствате като в началото, да мислите постоянно за въпросния човек и да не може да го контролирате? Преди 5 години прекратих отношенията си с човек, който ме търсеше, искаше и обичаше, и аз него, но поради ред причини не пожелах да продължим напред заедно. Държа да уточня, че преди този момент бяхме имали кратка връзка и се познавахме от дълго време.
Просто не мога да се контролирам, всъщност има ли такова нещо като забравяне на истинската любов, или в един момент винаги тя възкръсва и ни напомня за себе си?

Коментари

1.   В момента ми се случва и на мен.
Имаше период 3-4 месеца, в които почти я бях забравил. След това, незнайно защо (вероятно на подсъзнателно ниво съм бил все така влюбен в нея) започнах да я сънувам почти всяка нощ. В момента почти постоянно мисля за нея, ставам и лягам с мисълта за нея, толкова много неща ми напомнят за нея.
Ние също се познаваме от доста време, но тя така и не узна, че я обичам. В момента нито се виждаме, нито се чуваме, нито си пишем. Много често се чудя как ли е, дали е добре... И си фантазирам глупави фантазии как й помагам за разрешаването на илюзорни нейни проблеми...

2.   Незрели разсъждения на поредната с фиксация в главата. И не, не ми се е случвало. Явно имаш много свободно време да строиш "въздушни кули". Търси помощ. Трябва ти.

3.   Ми обади му се. Какво чакаш?

4.   Казват, че времето лекува всичко и е така! Но спомена остава завинаги.
Ще си спомняш, но не със същата тръпка като преди. Просто ще си спомняш.

5.   Мисля че истинската любов не се забравя. Еми щом не си го забравила потърси го може и той все още да има чувства към теб щом казваш че сте се обичали. Нищо не губиш ако пробваш. Успех.

6.   На жените все нещо не ви стига, зарязвате, после лазите в краката, но е късно.

7.   И аз съм в същото положение като теб с тази разлика че съм мъж. Вече няколко години не мога да забравя едно момиче с което се разделихме по нейно желание. Дълго време се мъчих да оправим нещата но тя не желаеше и за това спрях да я търся. Ако човека е свободен потърси го може да опрсвите нещата и да се съберете.

8.   Номер 1, а защо сте прекратили комуникацията си? Тя изпитвала ли е нещо към теб, или си решил да се отдръпнеш, защото си виждал, че не е споделено?
Ж30

9.   Вече 7 ма година мисля за първата си любов. Разделихме се по неино желание, въпреки че бяхме повече от 5 години заедно. Ожених се за друга, но почти няма ден в който дори за миг да не се сетя за нея. Мъчно ми е исках да си останем поне приятели, но тя отказа. Въпреки всички обиди и какво ли не които чух по свой адрес бих се радвал да я чуя.

10.   Номер 1 съм - към номер 8.
Обстоятелствата са такива, че преустановихме контакт. Не ми е казвала директно в прав текст, че няма интерес, но мисля, че го усещам по поведението й. И не мисля, че има шанс нещо да се получи между нас. А не искам да изглеждам като натрапник, или още по-малко психопат, който я преследва едва ли не. Ще трябва да страдам тихо и мълчаливо и дано я преодолея в близко бъдеще.