Избор на смартфон до 350лв
Здравейте, от известно време започнах да се оглеждам за нов смартфон, тъй като сегашният ми Samsung Galaxy S3 Neo (ползвам го от почти 5 години) започна да изнемогва - бутона "Начало" блокира, батерията вече пада по-бързо, бавен е, грее като печка, започна да се рестартира сам и т.н.
Бих желал да ме ориентирате към някой бюджетен смартфон до 350лв. Нямам кой знае какви изисквания: РАМ паметта да е поне 3 GB, батерията да държи много, резолюцията на дисплея да е добра, екранът да не е много голям (до 6 инча) и най-важното - да е от надеждна марка т.с да не ми се налага да го сменям след година заради бъгове в софтуера. Камерата не е от голямо значение.

Ще го ползвам най-вече за гледане на видеоклипове в YouTube,
интензивно сърфиране в интернет, обаждания и от време на време някоя друга игра.

Цена - ДО 350 ЛЕВА!

Коментари

1.   Има си сайтове за тая работа, в които си задаваш параметрите (gsmarena например) вкл. цена и ти излизат. Дори в самите интернет магазини си има филтри. Ама по-лесно е да пишеш по форумите и да чакаш някой да направи това вместо теб. Научете се на малко инициатива и самостоятелност, не е добро в живота това мислене.

2.   Авторе, ако бях на твое място и си търсех телефон до 350 лв, бих си взел този:

https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redmi-note-8t-dual-sim-64gb-4g-starscape-blue-redmi-note-8t-64-4-blue/pd/DV2LW8BBM/

3.   Samsung Galaxy A20e

4.   Погледни Samsung А40 е най-добрият вариант за теб.
5.9”, 4 GB рам, 16 MP камера, добра батерия и 64 GB памет.
Намира се за 320-340 лева, нов, без оператор.

5.   Отваряй алиекспрес и търси фонове с марката Umidigi. Аз такъв си взех преди една година - с 4 гб рам, 4150mAh батерия, за някъде 200-220 лв. общо (телефона доставка ДДС) и като цяло съм много доволен.

Само че моделът дето си го избрах е с екран 6.3 инча, та над максималния ти допустим размер.

6.   Xiomi Redmi Note 8 е супер за нещата които описа. Един приятел има подобен и е много доволен.

7.   Huawei Y5 или Y7 са супер, около 250 лв, мисля

8.   Телефон за 350 лв абсурд да издържи повече от година и половина максимум. Понеже и аз не обичам да си сменям често телефоните и карам с един по 4-5 години, вече си купувам от по-скъпите (над 1000 лв) и наистина ми изкарват 5 години сравнително без проблеми.

9.   Ако ще е Xiaomi redmi note 8, аз бих си взел UMIDIGI F2 от Aliexpress за 180$. 6ГБ срещу 4 ГБ, 128 ГБ - 64 ГБ, 5100 mAh - 4000 mAh. УМИ-то има 4 задни камери и една селфи. Основната камера, 48 МП е една и съща за двата модела. Жена ми има такова УМи, аз имам Xiaomi, предния модел. За мен това УМИ е една класа над Xiaomi. Имам много забележки към софтуера на моето Xiaomi.

10.   HUAWEI Pz ли как се казваше... Абе тоя дето е с поп камера дето изкачва отпред. Батерията е много издръжлива, много голям екран и не е тежък. Бърз телефон. Това е най добрия. Аз случайно си го купих и се оказа много добър.

11.   Телефоните на Huawei са най-добрите. Всички остават много доволни от тях.Препоръчвам ти тази марка.

12.   Аз от няколко години съм с Nokia и съм изключително доволен. Има модели, които перфектно се вписват в бюджета ти.
Не съм имал проблеми с тези телефони и мога спокойно да ти ги препоръчам

13.   Най-добре Самсунг, моя го взех през средата на 2016-та за 350лв. и още държи, не е станал бавен, батерията си държи почти толкова, колкото като беше нов.

14.   От автора:

До номер 8: Грешиш, сегашният ми S3 Neo го взех за 350лв в края на 2015-та и едва преди няколко месеца започна да ми прави проблеми. Преди това бях с едно смешно Prestigio за същите пари и не издържа дори година. Та точно заради това искам телефон от някаква надеждна компания. За сега се колебая между Samsung A40 и Xiomi Redmi 8. Обаче нямам опит с марката Xiomi и не съм сигурен дали вторият е удачен избор.

15.   Можеш да си вземеш някой телефон Xiaomi. Имах Xiaomi Redmi Note 4X и беше добър и го купих дамо за 350 лева. Но екрана излъчва синя светлина, което не е много полезно, особено ако гледаш клипчета в YouTube. Има и хубави телефони Huawei на такива цени. Може да се насочиш и към нещо втора употреба от ОЛХ или База.бг. Сегашният ми смартфон е Samsung Galaxy A5 2017 и го взех от Базар.бг в началото на 2019-та само за 230 лева. Майка ми ми са караше, че съм го взел, но телефона се оказа супер. Работи бързо, батерията държи един пълен ден и водоустойчив е, което много ше ти хареса. Камерата не е много точна, но нали викаш, че няма нужда. Но най-якото е, че има Амолед дисплей в много хубави цветове и не излъчва синя светлина. Може и да излъчва малко, но нищожно количество, напълно нищожно. И тонколонката е поставена отгоре, а не отдолу и ще можеш да го държиш спокойно без да я запушваш с ръката си, както би ставало с някой друг модел телефон. Но Galaxy A5 2017 е малко стар модел и по-добре ако решиш да си взимаш такъв гледай по-новите модлеи от серията. Разрови се малко в Емаг, ОЛХ и други такива сайтове и ше намериш нещо много подходящо за теб. Много ше ти харесат клиповете ако ги гледаш на Амолед екран. Аз като взех моя бях много приятно изненадан от високото качество на цветовете, а уж телефона ми беше само за 230 лева.

16.   В момента съм с ред ми ноте 8 про 128гб памет с 6гб рам 8 ядрен мисля че е 64мгп камера 3 броя са и карта памет с 128гб, но мисля да го махам и да си остана на вярната марка хуауей нп само хуауей мате про моделите, повече лайт ниските боклукчиви модели не. Иначе редмито бива има много реклами ме дразнят. 6.5 дисплей голям телефон не е забил 1път 128гбпамет с 6гб рам върви като мед и масло, играл съм тежки игри по 1.2гб грее ама врви яко на макс графика ей така му давам жега, батерията пада на играта бързо нормално ама само жега не карам на икономични режими. Лично препоръчвам хуауей ей така харесват ми, самсурници не, кой колкото пари има такос да зима

17.   Xiaomi redmi 8T . Това е твоят телефон !

18.   Въпрос на предпочитания. Ние всички в къщи сме с модели на UMIDIGI. Открихме тази марка и сме доволни.

19.   Авторе, защо просто не си закупиш втора ръка телефон - аз продавам един с 4ка рам Honor 10 е, можем да се разберем за цена, ако искаш остави имейл, и ще ти излезе по евтино отколкото смяташ а и качеството на телефона е доста добро.

20.   Redmi note 8 pro
430 лв някъде е
Но пък си заслужава супер много за парите