Сполучливи ли са такива връзки?
Здравейте! Имам въпрос, който задавах на близки, приятели и отговорът все беше НЕ.
Та, въпроса е следният.
Връщали ли сте се при бивш/бивша и да сте зарязали сегашно гадже?
Връзката с бившата/бившият процъфтява ли?
Всички казват,че това което е било счупено, пак ще се счупи, няма да бъде същото. Но ако са разбрали грешките си, въпреки времето което е минало и връзките в които са били?

Коментари

1.   Връщала съм се и то 3 пъти .. при един и същи човек. Една от най-глупавите ми постъпки. Значи, нещата стояха така, той не ме оценяваше, ама изобщо, да не говорим, че не ме и заслужаваше, както всички ми казваха, но аз бях заслепена от любов.Та, реших аз да продължа напред, започнах връзка с едно момче, което се държеше прекрасно с мен, минаха 1-2 месеца от връзката ни и той се завърна в образа на тотално влюбен, явно с наренено его и страх, че повече няма как да се добере до мен, ако продължа щастлива без него. Започна да ми пише, да ме търси, а аз още си бях влюбена в него, и познайте, не след дълго зарязах тогавашния ми приятел и се върнах при него. Още след първата среща, той пак се промени, не беше онзи влюбен, който беше отдавна и изобщо преди да ме получи обратно. Така, че връщане при бивш по-добре не, особено, ако ме ви е оценил, не очаквайте това да се промени. А за връзки, които са били кратки и по-детски, в които двамата са нямали шанса да се опознаят добре, съм ЗА.

2.   Не, защото хората не са вече същите. Всяка връзка променя и взима по нещо. С теб ще е бил един, със следващата съвсем друг. Обмисляла съм го, но този човек бе коренно променен, и то към лошо. Все едно съвсем друг беше и това ме отврати.
И да се съберете,резултата ще е същия като преди.

3.   Връщаш съм се около 5 пъти и все беше същата трагедия. Правил съм грешката да зарязвам гадже и да се връщам при бившата , но нещата не стават... По-добре продължавай напред

4.   Автор.
И според мен е така. Просто тези бивши, не се примиряват с факта, че другият човек е щастлив, искат си го отново, обещават промяна, но рано или късно, отново го приемат за даденост и нещата се провалят, колкото и да опитваш.

5.   Имала съм такава връзка, дето се връщах. И резултатът беше, бе си загубих времето и чувствата. Без успех.

6.   Когато нещо е приключило, няма връщане назад.
Една отминала история е като прочетен вестник - знаеш началото, знаеш и края... А няма нищо по-скучно от вчерашния вестник, нали? !
Не вярвам във велики метаморфози...
Преди бях инат, сега пак съм същия образ!
Съвсем случайно срещнах на главната първата си любов...
От един поглед разбрах, че дори и десет години по-късно, пак си беше същия човек...
Поговорихме десетина минути, мнението ми се затвърди, обърнах страницата, затворих вестника веднъж завинаги и... дотам!

7.   Според мен зависи от ситуацията, хората, времето, което е минало, израстването и т. н.
ж

8.   Не, не са. Ако всички го повтарят, може би трябва да се вслушаш.

9.   Коментара от номер 1 показва нагледно как жените скачат от клон на клон.
- още влюбена а тръгва с друг
- идва възлюбленият нехранимайко тя веднага му скача на врата
Надявам се после не си скочила обратно при момчето което се е държало добре с теб, не го заслужаваш.
С една дума - отвратително

Относно въпроса, възможно е, но зависи. Ако човека е бил гнила ябълка, ше си остане такъв. Влюбени били...

10.   И колко време според вас траят тези глупости с бивши? Напълно безсмислено. Недейте, случките се повтарят абсолютно винаги. :) щастливи сте отначало, докато си припомните хубавите моменти, след това пак е същото, преминаване през ада просто.

11.   Аз само веднъж съм правил тази глупост, естествено нищо не излезе и много бързо разбрах, че не случайно сме се разделили първия път. Едва ли са много случаите, в които се е получавало от втория път, освен ако не ги свързва нещо общо като деца например. За такива знам, макар да са малко. Ама ако няма нищо, което да ги свързва освен "доброто старо време", заеби тая работа.

12.   Миналата година се разделихме с първият ми и заради 2-мата. Нямаше изневери, алкохол и подобно, но Той беше компютърен маняк, не излизаше много навън, а пък аз често му обещавах нещо, което той искаше и все не го правех. За дрехи, да го целувам и навън повече, да съм по-страстна. Видяхме, че и 2-мата не сме това което искаме и не можем повече така. Виждала съм го след раздялата по града, мислила съм и аз за събиране, но разбрах, че Когато сме си казали НЕ нека си остане така.

13.   От номер 1 към номер 9:
Не, не съм се върнала при него, въпреки че той искаше, нямаше да е човешко да го разигравам. Да, не съм постъпила добре с него, знам. И като започнах с него, мислех, че съм влюбена и изобщо не съм мислела за бившия ми. Тогава като започна да ме търси, се държеше като влюбен и аз глупачката се върнах назад, защото наистина много го обичах. Не съдете преди да знаете. И аз имам вина, но не съм човек, който би се подигравал с чувствата на другите. Аз приключох с него и тогава се върнах при бившия ми. За разлика от други, които биха лъгали и двамата. Да не говорим какви мъже има, които разиграват момичетата и въртят по 5 на веднъж, търсят само секс, използвачи и пр. Така че, да не слагаме общи знаменатели и да не съдим прибързано. Всеки е правил грешки и е наранявал хора, които не заслужават, и всичко това - независимо от пола.

14.   Приятелите ти са прави.

15.   При мен е 50 на 50. В първата ми сериозна връзка се върнах при бившия само веднъж и то с големи драми- сваляше ми звезди, как без мен се е бил променил и т.н. Върнах се, защото имах някакви надежди, че човекът, в който се влюбих, е там някъде и отново се е върнал. Не беше минал и месец и аз отново си събрах багажа и се изнесох- започнаха същите изпълнения и натякване, че аз съм била виновна за всичко. От тогава се бях зарекла да не се връщам повече при някой. Обаче след няколко неуспешни краткотрайни връзки се появи съпругът ми и при него съм се връщала точно 3 пъти. Никога не сме се карали за нещо важно, изцяло за битовизми и от ревност, но и двамата сме силни характери и не падаме лесно по гръб. След като поживеем малко разделени и видим, че се нуждаем един от друг- отново се връщаме. След брака ни обаче нещата се оправиха и да чукна на дърво дори не се караме. Обаче определено ако се стигнат нещата до поредна раздяла- никога повече не бих се върнала, нищо че обичам съпруга ми с цялото си сърце.