Обичал ли ме е някога
Здравейте! Прочетох доста теми, преди да се реша да пиша и и аз. Темата вероятно и като много други.. просто имам нужда да споделя с някого.
Няма да разтягам локуми ще се опитам да бъда максимално кратка. Имах неангажиращи отношения с мъж в продължение на две-три години, докато той най-накрая си реши да бъдеш с мен. Бяхме заедно една година, всичко беше супер или поне аз смятах така. Той е от типа мъже, които се славят, като женкари много хора, когато разбраха че сме заедно ми казаха, че няма да бъде за дълго. Но той ме убеждаваше, че е това било минало хората просто си говорят и да гледам как той се държи с мен. Тогава наистина много му повярвах. Вярвах на него повече отколкото на себе си. По принцип съм доста сприхава и ревнива, може би защото знам че е изключително харесван. Имахме планове да живеем заедно, имахме планове за деца, които така и не се сбъднаха.. Работата ми е свързана обслужването на клиенти, хората които работят нещо подобно им е ясно колко е натоварващо по цял ден да се занимаваш с хора. Споделях му абсолютно всичко за работата си и той ме подкрепяше, дори съветваше да напусна защото тази работа не ме прави щастлива. Като като всяка друга вечер той ме е взел от работа, направихме си вечеря гледахме телевизия и в един момент в който аз посегнах за да си взема чашата, той беше на телефона и забелязах че се притесни. Но не казах нищо и в този момент той ми каза сега се разсърди защото видя че някоя ми е писала ли? И сега да беше че не видях нищо, просто ми беше станало малко кофти, че той седеше на телефона си аз исках да бъда с него, все пак цял ден не се бяхме виждали. Оказа се обаче че той без да иска се издаде. Беше съобщение от сорта на "Как е в града нещо интересно? " Не бих казала че не ми стана тъпо, но сметнах че това не е съобщение което трябва да ме притеснява. Притесни ме фактът че нямаше абсолютно никакъв друг чат преди това, а той не е хората които си трият съобщенията. Той се опита да замаже положението, че не я е виждал от две години. Реших че няма да се цупя затова обаче той започна да се държи така все едно аз съм виновна за нещо. Ядосах се и го попитах какво му има, не е ли малко глупаво, вместо аз да съм сърдита да е сърдит той.. тогава беше най-големия скандал той започна да ме обвинява, че все съм се оплаквала от работа, не го била ли съм го чула веднъж да се оплаква. Да оплаквала съм се, но нали той е човекът до мен на когото да разкажа. Била ли съм го питала, той как си бил чувствал.. винаги съм била до него, и съм се стараела когато виждам че му има нещо да не го притискам, нещата от типа хора които не споделят и като ги питаш дори се ядосват. Скарахме се тогава но си легнахме заедно, кажи че просто това е някаква незначителна кавга и всичко ще бъде наред. На другия ден обаче, той ми сервира че ще си спи в тях, защото ще бъде на работа 12 часа (имайки предвид че от почти една година, спи в нас) и му е по-удобно да тръгне от тях, отколкото от нас. Знаех че нещо става, но казах добре. Това продължи няколко дни, като през тях е идвал за по час вкъщи и после се е прибирал. Като за това време в което е идвал, и мълчал защото бил много изморен от работата. Започна да ме учудва факта, че телефонът му постоянно седеше в якето, а той е от типа хора които почти постоянно телефонът му е в ръцете. Когато излизах да го изпращам да си тръгва, в момента в който излезеш от входа веднага беше на линия. Това продължи няколко дни и накрая реших да го питам дали не иска да се разделим за известно време и когато се върне от школата (тъй като трябваше да заминава за обучение за шест месеца) и когато се върне да видим дали щата ще се получат. Тогава той категорично ми отказа. Каза, че не иска това. Усещах че нещата стават все по странни. Избухнах, попитах го защо се държи така, нямало нищо. Сега си мисля че това може би е било от негова страна провокация, аз да реагирам с някакъв скандал за да може той да каже, че аз съм виновна. И може би аз се хванах на това, направи скандал защото обичам този човек, а той твърдеше че е с новата работа вероятно ще се виждаме на вратата когато аз се прибирам от работа, а той отива и т. н. и т. н. Знаеше, че това нещо ще ме провокира и стана точно така. като се разплаках по телефона и му поисках обяснение той ми каза че не може да живее повече така и иска да се разделим. Не можах да го повярвам, бях съсипана, не спах цяла нощ. На другия ден отидох до тях и му се обадих да слезе да поговорим. Той се ядоса, нямал съм да му правя такива номера да ходя при тях и да го карам да говорим. Щял да поговори когато той искал, не когато аз съм си наумила. Плаках по телефона, молих му се че го обичам а той дори не трепна. Прибрах се, защото ми се развика и бях съсипана. Отново цяла нощ сълзи.. на сутринта реших, че каквото и да става трябва да говоря с него и да се изясним. Отидох пред тях, той слезе.. качихме се в колата за да не правим както той го нарича цирк пред съседите. Каза ми че вече не ме е обичала, било му писнало да мрънкам от работата. Обясних му че го обичам, ти щом го натоварва това да му споделям проблемите с повече няма да го правя. Но да беше абсолютно студен. Плаках, разкъсвах се, умолявах го, но в него всякаш нищо не трепваше. Опитах се да го прегърна, а той така ме тикна всякаш се гнуси от мен.. Обясних му, че не мога да живея без него, единственото което чух е можеш, можеш. Попитах го да ме съсипе ли иска, да направя някоя глупост ли.. и той ми каза ти и затова нямаш смелост, и да го направиш мислиш ли че си да промениш нещо.. Остави ме вкъщи без да му трепне нищо.. Тогава направих най-голямата глупост, докато ще съжалявам през целия си живот. Опитах се да сложа край на живота си, не не съм искала да умирам, просто исках болката да спре. И главата ми бяха само думите му че и затова нямам смелост. Не искам да коментирам, какво накарах да мине семейството ми ще това действие. Единствените хора, които нараних бяха те. В момента в който го направих, се уплаших и си казах какво правя за Бога.. Звъннах му, и той дойде да ме закара до бърза помощ като през цялото време ме тикаше, псуваше, обиждаше и казваш и съм страшен егоист съм щяла да му съсипя живота. Настаниха ме в болница в която останах няколко дни. През цялото време ми се обаждаше, за да ме пита как съм физически, емоционално не съм го интересувала. Семейството ме прибра от болницата.. най-голямата ми грешка беше може би, че след това го потърсих. Не можех да повярвам, че човек който твърдеше, че ме обича може да ме забрави. той категорично каза че аз съм била единственият човек, за който бил плакал и когото много би обичал, нещата между нас повече нямало повече да се получат. Опитах се да бъдем просто приятели, защото не можех да затрия този човек от живота си.. поисках просто да го видя, но той каза че това щял да се случи когато той прецени. Каза ми, че мога да го търся да го питам как е но нищо повече. Не знам тогава, защо не ми светне червената лампа, ти просто си остава някаква вратичка.. помислих че това може би е някакъв шанс. Старах се да съм мила и добра, но той ме игнорираше.. и както може да го питам как е изведнъж реши че е щял да ми отговаря когато той си преценял.. незнам дали ви стана напълни аз на моята история, може да се наложи да допълня нещо. Но възможно ли е човек който твърди, че не обичал никой друг така както вас може да спре да ви обича за два дни? Може ли след като ви се е случило такова нещо, нито веднъж да не ви попита как сте? Точно два дни след като излязох от болницата той "възобновил" старото си аз, мъжът в който пише на всяка.. и който която и да паднела нямало да я върне.. това човек който много е обичал ли е? Да може наистина да е няма от чувства към мен, или изобщо никога да не е имал.. но доскоро твърдеше, че съм нямала право да му казвам че не ме е обичал. Защото само той си знае какво му коствало да се дистанцира от мен. Може би много му е коствало няколко дни, докато започне да пише пак на всяка вероятно.. Дали просто не искал да опита сериозна връзка с някоя, но просто старото му аз да го влече или наистина аз съм го отблъснала като съм споделяла всичко с него..? Към днешна дата съм блокирана навсякъде, не желае да ме чува и вижда.. не можех да спра да го търся, но вече дори телефона си не вдига. Чух негови приятели че бил много щастлив и се радвал на живота.. може ли човек, който твърди че много ме е обичал да е щастлив, който знае че има някой който страда?

Коментари

1.   Няма да разтягам локуми? :D

3.   Нека локумената фабрика отвори сега!

4.   Грешка е било да се събираш с някой, като знаеш, че е женкар. Хората не се променят, остават си такива, каквато е природата им. Какво значение има дали те е обичал, след като те е оставил? Защо ровиш в миналото? Там вече всичко е свършило, край, няма огън, само пепел, какво искаш, няма да го върнеш. Примири се с това, не се интересувай повече от него- ще пише ли, ще ходи ли с други, това е негов живот и ти не си част от него. Знам, че е болезнено, преживяла съм го , но минава. Концентрирай се върху собствения си живот, ако искаш промени нещо във външността си, гардероба си, намери си друга компания, ако сте били в един и същ кръг, излизай сред природата, чети, намери си хоби, ако нямаш, вземи си животно и се грижи за него, учи чужд език. Въобще гледай да ангажираш мислите и времето си с нещо, за да не се връщаш към него. Погледни на света с други очи, животът е цветен, многообразен и интересен, но трябва да си го направиш и ти такъв. И ако все пак те потърси, го игнорирай.

6.   Каквото и да е чувствал вече не те обича, задушаваш го и си му досадна, покажи достойнство и гордост и се стегни, важно е да престанеш да го търсиш и да се унижаваш.. Опитай да продължиш напред.

7.   Номер 1 и 2 много смешно,а ? На чужд гръб и сто тояги са малко. Ако беше обяснила само раздялата щяхте ли да разберете..? За толкова време не може да няма обяснения. Дано не ви се случи същото!
Относно момичето стягай се мила, един ден ще разбереш,че това че те е напуснал е било голяма награда за теб!

8.   Въобще не става въпрос за чувства тук. Сигурно си чувала онази приказка, че вълка козината си мени, но нравът не. Ами, това е твоята история в едно изречение.
Женкарят не е издържал на "напрежението" да е във връзка. Въпреки прекараното време с теб, той не е от типа хора, които искат да са наясно с живота на половинките си и да са съпричастни. Все още не е бил годен за връзка и ти си си изпатила. Не е искал да знае за проблемите ти, не е искал вечер да стоите кротко пред телевизора, не е искал да си тънете в интимност и романтика. Тези като него намират смисъла и тръпката в други неща- свалки, секс с различни, излизане с приятели. Нито той е човекът за теб, нито ти този за него. На него му трябва някоя откачалка, която приема живота страшно леко и си се рее из него. На теб ти трябва човек, в чието лице да срещаш разбиране и подкрепа, идващи директно от сърцето. Не си загубила много в тази раздяла, но очите ти са се отворили по доста болезнен начин. Направила си и доста голяма драма, но пък ти е дошло в повече и мога да си представя бурята от емоции, в чието око си попаднала. Не ти трябва да го искаш и да го търсиш въобще. Този човек не е надежден и не може да ти предложи нищо стойностно. Буквално страдаш за мъж, който не е способен да има пълноценна връзка с теб и да ти даде нужното.

10.   Ами определено действията ти след това са затвърдили решението му. А и защо искаш да си с човек, който категорично ти заявява, че не те обича? Дори и да се съберете какво ще стане? Ще следиш телефони, ще се чудиш дали е с теб от съжаление или от страх да не се самоубиеш? Той заслужава нещо по-различно от това, което ти изглежда можеш да му дадеш. А ти заслужаваш човек, на който мрънкането за работа няма да му натежи никога. И добрата идея е да го оставиш да го потърси, а и ти също.

11.   Авторката:
А дали не съм давала прекалено много, дали не съм се радвала за него и да смятам,че той няма да си тръгне? Дали не съм задушила? Дали не съм смятала,че ако се съгласяваш с него той ще остане с мен ? Дали не съм си позволили да играя мъжката роля в отношенията ни и с това да съм го отблъснала?

12.   11 Авторке, на тези въпроси можеш да отговориш самата ти. Ние не сме били с вас по време на връзката ви, коментираме това, което си написала.
Вероятно, разказана от него същата история ще изглежда по-различно.
Пак ще повторя това, което написах по-горе - той не иска да е с теб. Не гледай повече назад, от това ще ти е по-тежко. И не допускай повече грешката да вярваш на някого повече отколкото на себе си.

13.   Този мъж не те обича и никога не те е обичал, постоянно си е запълвал времето с теб, той е егоист, бягай от лъжци и измамници като него и не се обръщай.

Това, че не те обича ти вече си го разбрала.

Преди години в живота ми имах такъв екземпляр, много ама много боли вярвам ти, наглия тип се ожени за друга имат дете и ми е съсед.

Аз пък срещнах мъжът на живота ми и сега съм щастливо омъжена... все още нямаме деца от брака ни , но и това ще стане.

Когато разбрах, че на измамника съсед му се е родило момиченце, интуицията ми подсказва, че вероятността един ден да правят така с нея е 99,9%, защото всичко се връща. Безплатен обяд няма.

14.   Авторке - тук имам и аз една любовна драма,съвета който ми дадоха хората ,беше точен и ясен.Но глупавите жени с ниско самочувствие още търпят/търпим такива долни идиоти.Аз също съм се опитвала , като теб да си посегна на живота (всичко беше театър обаче за пред "мъжа" ) . Макар и в моята история да не се говори за типичния "женчо" , много добре знам ,какво преживяваш и колко страдаш.Минала съм през адски гадните и болезнени връзки.Няма смисъл да разказвам , защото и цял един живот няма да ми стигне..била съм бита,малтретирана ,както физически така и до много голяма степен Психически.Знай и много добре си го набий в главата !!! - един мъж наистина трудно си променя характера и нрава!Нима си мислиш че те е обичал ? Мислиш си , че е искал деца и семейство от теб? Да , ама не !Била си една играчка,колкото поне така мисля , да се опита да живее с някоя и да излезе от зоната си на комфорт !Но вътрешно в себе си е знаел,че той не е такъв поне на този етап от живота си и е искал да си живее,само както той си знае!И да се съберете пак,нищо хубаво няма да видиш да го знаеш !Ще стане още по страшно,защото ще знае че ти имаш чувства към него,а той към теб НЕ ! Ще си достатъчно лабилна, за да си играе с теб.Не само ще си крие телефона,ами и ще ти изневерява до дупка!И като разбереш , ще завърти нещата в своя полза и пак ти ще си виновната.А по натам може и бой да ядеш заради някоя негова изневяра,ако случайно разбереш.Не бъди глупава като мен и не си усложнявай живота.Психическата травма още я имам,борех се за любов,която беше само в моето съзнание.Той спечели това,че вече не съм му на главата и си живее живота,както иска , а аз само загубих,защото съм емоционално нестабилна и в периодични депресии.Спри дотук от сърце те моля,без да те познавам.Спаси се сега ,после ще страдаш и то не по малко отколкото сега !
Ж 25

15.   Номер 13 и номер 14 изключително много Ви благодаря за подкрепата!
Бъдете много щастливи и благословени!

16.   Авторката:
Много благодаря на всички,че отделихте от времето си, за ми отговорите!
Може би е време да се почерпя, че този човек си тръгна от мен, защото може би аз нямаше да имам смелостта да го направя. Вероятно щях да седя до безкрай в тази връзка, в която само давах, а не получих нищо. Вероятно щях след време да съм жена с дете и постоянно изневеряващ мъж.
Ще отделя време за собственото си израстване и когато съм готова и се появи моят човек ще разбера, че това което ми се случи е било урок!
Благодаря Ви на всички. Бъдете щастливи!

17.   Най-важното е, че трябва да спреш да се занимаваш с него! Край! Блок! Започвай да търсиш други мъже, с които да излизаш, само и само да се разсейваш.

18.   Връзката ви е била токсична. Той явно го е усетил и за това е поискал да се разделите, което е най-доброто и за двама ви в случая. Трябва да продължиш напред.