Хамлетова дилема
Здравейте, на няколко пъти забелязвам, че когато кажа, че имам някакъв проблем с нещо, което приятелят ми прави - например, че не избърсва масата/плота и оставя трохи след като е ял без мен - иначе аз бърша - или че е ял лук и ми мирише, въпреки че е взел дъвка (но не си е измил зъбите), той гледа да ме клъвне по някакъв начин, сякаш ей така, вербално-агресивно. И то така ме клъвва, че понякога чак ми се доплаква. Може би аз съм чувствителна, не знам. Говорила съм с него, че така не става, не виждам резултат. Струва ми се глупаво към момента да прекратявам връзката, но се чудя това поведение с времето дали пък няма да е точно причината да се разделим. Та, главното ми питане - как да култивирам тази негова нагласа, че когато едната страна във връзката има проблем с нещо, то другата следва да проима проблем с нещо изсмукано от пръстите по един обиден и вербално-агресивен начин. Ако се примиря, ние цял живот няма да имаме градивни аргументи. Ако се разделим, кой знае на следващия какво няма да му е наред...

Коментари

2.   Не може да култивираш никого, освен себе си. Сигурно и ти имаш навици, които дразнят другите, никой не е идеален. Тези неща, които описваш ми се виждат дребнави и смешни. Не си чистел трохите, ами остави ги, защо ги чистиш и мрънкаш? Ял бил лук, ами напаткай се веднъж и ти с лук и чесън и му мириши, да види, че е гадно. Че вие отсега като се дразните и се обиждате от всяка дума, как ще живеете нататък, с дете например? По-добре се разделяйте сега.

3.   За какво ти е култивираш комплексиран мърляч? Или си с него и го приемаш, или да си търси мърла като него. Това с култивирането няма как да стане.

4.   "Ако се разделим, кой знае на следващия какво няма да му е наред"

Следващият вероятно си задава същия въпрос. В дисфункционална връзка, но ако му се падне някоя неуравновесена посредственица, която ще му търси кусурите още преди да го е срещнала...

5.   Мдаа, няма да го бъде. По принцип с опити да се промени някой не се постига нещо добро, а в твоя случай по-лошото е че на него му е през оная работа за теб. Хапливите забележки които ти прави не са случайно толкова остри а ефекта да те засегне дълбоко е това което той цели. Според теб по такъв начин ли постъпва човек който те обича ? Ето ти истинска причина за раздяла, проблема не са трохите а липсата на чувства.