След брака
Здравейте, омръзва ли ви половинки те след брака? Желаете ли ги по същия начин, съвети за справяне с рутината в брака?

Коментари

1.   Писва, разбира се. Всеки има нужда от глътка въздух навън.

2.   Ако човекът до теб е свестен и дава всичко от себе си за връзката ви, и ако това е взаимно, е поносимо всичко, дори най-ужасните трудности. Върху много взаимност и внимание се градят дългите бракове. А от рутината няма как да се избяга, тя е навсякъде. Във приготвянето на вечерята, в ходенето на работа, дори в секса. Първите десет-двайсет пъти може и да ти е забавно да правиш фасул, да кажем, но след това остава единствено нуждата да нахраниш семейството си и то да е сито. Та, така.

С човека до мен живеем заедно в добро и лошо вече осем години. За влюбване и пеперуди в стомаха и дума не може да става. За толкова време и толкова трудности по пътя си научавате и кътните зъби, всеки малък детайл от навиците сутрин, всяка миризма, всяка болежка, всичко. И това никак не прави нещата мистични, загадъчни и секси. Но когато виждаш едно мило отношение, когато си уморена; когато усещаш едно разбиране, когато света ти се срутва; когато ти кажат, че си богиня, а ти си като гръмнал бойлер в косата и си качила 30 кила поради болест, тогава ти идва да ревнеш от щастие и да си обичаш човека до теб във всеки остатък от вечността.

Омръзнал ли ми е след толкова години? Опознала съм го. В дълбочина и детайли, за които майка му може само да мечтае (не живее с нея от 18-годишен). Със сигурност той ще каже същото. Но за да ти омръзне някой е нужно да има неприязън, да има отегчение и умора. А там, където ги има тези трите, любовта си е отишла временно или за постоянно.

Така че моята формула е първо да намериш човек, който се отнася към теб с уважение и нежност, с истинско разбиране и дълбока обич, и после, когато сте заедно и му отвръщаш със същото, да не забравяте през какво сте преминали. Да се гордеете един с друг. Да си цените времето заедно. Да се целувате много, да се прегръщате, да си правите комплименти от сърце. Да се поддържате един за друг в добра форма. Ако изборът на партньор е правилен и грижата за любовта е налице, ще бъдете заедно и рутината не може да унищожи нищо.

3.   Като искаш да избегнеш скуката и рутината в брака, не сключваш брак.

4.   Моя съвет е никога да не принадлежиш напълно на твоя мъж. Запази твоя си характер и не се сливай в половинката си, което правят много двойки. Стават като един човек, мислят като един човек, УЖАС. Запази твоята индивидуланост. Изразявай своите желания и мнение. Аз съм вечно контра на моя мъж, и това го побърква положително. Никога не знае какъв ще е следващия ми ход, как ще реагирам. Ха да е стъпил накриво, знае ще веднага ще има реакция от моя страна. Винаги е на нокти и не престава да се старае. Това продължава години. Казва, че аз съм му неговия наркотик и се чувства страхотно с мен. Мъже...

5.   Правилният човек не омръзва.

6.   Един мъдър човек беше казал: "Основната причина за разводите, това са браковете".

7.   Когато обичаш и уважаваш някого и получаваш същото в замяна, той не ти омръзва, а напротив - все искате да сте заедно и все ви се струва, че нямате достатъчно време.

8.   Един мъж да ми омръзне, не конкретно моя сега, а по принцип, за да се случи, по начало нищо не съм изпитвала. Много гадно ми звучи, как се търпите ако сте си омръзнали? Да го гледаш и да няма нищо, не знам дали бих го издържала това. Обаче пък аз на моя съм му сърдита от доста време, дразни ме, поскарваме се често, от над 10 години сме заедно, че и дете имаме. Но не мога да кажа, че ми е омръзнал, не изпитвам досада към него. Честно казано "омръзването" би било най-пагубното нещо, което може да се случи. Предполагам ако го имаше, нямаше и да му се ядосвам, все пак си е емоция към конкретния човек. Но и аз не съм от типа хора, които се вкопчват в половинката си. Някакси моят свят си е моя, неговия си е негов си, мъжки.

9.   След почти десет години брак мога да кажа за себе си, че към днешна дата съм по-влюбена в мъжа си, отколкото в началото на връзката. Разковничето вероятно е в това, че ние никога не изпадаме в рутина. Винаги измисляме нещо забавно: игра, пътешествие, ново хоби. Постоянно опитваме различни неща. Даже имаме традиция веднъж седмично да готвя екзотична кухня: индонезийска, тибетска, виетнамска, грузинска и т.н. и се чувстваме все едно сме на екскурзия. Често вечер си танцуваме сами у дома. Имаме много приятели. Не се вманиачаваме в битовите проблеми. Той няма проблем с това да простре прането, докато аз правя салата, например. И обратното: не го чакам да се прибере, за да смени крушката, вземам стълба и готово. Постоянно флиртуваме един с друг, това е много важно. Но това се получава с един конкретен човек. С друг вероятно ще бъде различно.

10.   След години заедно нещата преминават в обич, че и в приятелство.

11.   Не, след брака единствено искам да ми е жив и здрав и да прекарваме повече време заедно. Обичам го, той е част от мен :).