Немска или испанска - Бургас?
Здравейте! Имам 1 месец да реша къде искам да вляза и наистина ми е доста трудно. Всъщност съм си избрала испанската, но много хора смятат, че съм за немска. Аз мисля, дори и да изкарам висок бал, да вляза в испанска, защото чувам доста добри отзиви. Вие как мислите? Сигурна съм, че доста от вас биха казали немска, заради реномето ѝ, но смятам, че и в гимназията за романските езици дават добра подготовка. Някой, който вече е минал по този път и съжелява за гимназията, която е избрал... или някой, който и за миг не е съжелил за избора си?

Коментари

1.   Просто реши кой от двата езика ти е по-приятен. Гимназията няма никакво значение. Важното е да научиш поне още 1 чужд език освен английски.

2.   Като завършил Испанската в София, не мога да кажа, че съжалявам, но определено с немския ще си по-търсена на пазара на труда, ако решиш да си го доразвиваш след гимназията.

3.   Аз съм завършила немската гимназия в Бургас и мога силно да те посъветвам да учиш НЕМСКИ ЕЗИК. Този език в Европа е на второ място по атрактивност и изполвзаемост след англисйкия. На мен колко врати ми се отвориха само от това , че знам немски... В Момента съм на 24 години и си позволявам много висок стандарт, имено поради знанието на немски език специалността, която завърших.

Средата, в която ще попаднеш също е на ниво за града. Прекрасни учители, отдадени на професията си.

Послушай ме за езика. Тези 5 години ще изтекат много бързо, ти реши дали ще оставиш един голям капитал след теб.

4.   Както го чувстваш така направи, никой не трябва да избира вместо теб! Преди време и аз като кандидатствах нашите искаха да влизам в математическата, но аз вече твърдо бях решил, че искам да уча в немската и не съжалявам. Но ако смяташ, че не е за теб не си губи времето.
Успех (:

5.   Аз уча в МГ Бургас и мога да ти кажа да не си губиш времето в ГРЕ, имам много приятели които учат там и само си играят на училище.Нито испански ще научиш , а за подготовка за матурите.... .Давай в немска, подготовката за матурата е най-важна , а там също както и при нас ги подготвят много добре, испански винаги можеш да научиш извън училище - в езикови центрове

7.   Избери езика, който НА ТЕБ ти харесва и имаш желание да го учиш!
Завършила съм Немска езикова гимназия - имах съученици, които не по свое желание, а по принуда на родителите си се обучаваха във въпросното учебно заведение. Нито научиха немски на високо ниво, нито показаха особено високи резултати на държавните зрелостни изпити.
И двата езика ще ти свършат работа, така че избери този, който ти се струва по приятен за слушане и говорене. Не се води по класации и т.н. - миналата година НЕГ беше с най-висок резултат в област Бургас за матурата по БЕЛ... но НЕ благодарение на учителите! Директорката на гимназията уволни дългогодишно преподаватели, за да назначи свои хора... Изкарах шестица на матурата, но без да стъпвам в часовете по БЕЛ, защото новата преподавателка беше с НУЛЕВ ПЕДАГОГИЧЕСКИ ОПИТ и психически проблеми. Статистиките не са меродавен критерий. Не знам как е в ГРЕ... но си е до човек. Мария Андреева учеше там и стана първа в света на състезание по френски... Имала е желание - учила е.