Да се оженя ли за когото и да е, за да са щастливи нашите.
На 25 г. Съм. Случи се така, че все не намирам подходящото момиче, не че много и ми върви де...

На родителите и на близките ми това много ги тормози. Нашите искат снаха, внуци. А ако ви кажа, че съм от малцинството не знам дали ще ми повярвате.

Въпросът ми е, щом не мога да открия човек според моите критерий, дали да не ги смъкна малко? А повярвайте ми не са много високи.
Под смъкване имам предвид - разведена мома на около 20 г. Предлагат ми да се оженя за такова момиче.

Аз съм на мнение, че женитбата е само веднъж в живота и трябва много да се внимава, защото е за цял живот. Но не искам родителите ми да страдат. Единствено дете съм, а няма да живеят вечно редно е да ги зарадвам със снаха и внуци... Помогнете мииииии!!! :(

Коментари

1.   Не мисля, че е добра идея, но ти си знаеш.

2.   Не... Една сватба трябва да е по-любов и двамата да се искате, да се обичате, да се познавате добре! Не се жени за тази която вашите ти избират!

3.   Даже ако може да е най-любов.

4.   На никого нищо не дължиш, освен на себе си - да си щастлив. Не забравяй, че един живот живееш, няма да има поправка и прави каквото ти смяташ, че е добре ЗА ТЕБ. Ако живееш за другите, един ден горчиво ще съжаляваш. На 25 не си престарял! И на 35 няма да е късно. Какво толкова!

5.   Не, не се жени заради други. Ти ще живееш с нея, ти трябва да я харесваш и да се чувстваш добре с нея. Оглеждай се, не си престарял...

6.   Майната им на вашите. Животът си е твой. Ся разбирам да си някой дърт ерген на 40г., но ти си само на 25. Сам прецени кога да се ожениш, не слушай другите!

7.   А къде е твоето щастие. Смени малко средата, попътувай, запиши се да учиш нещо.

8.   НЕ! Няма щастие с човек, когото не обичаш! На 25 не си престарял, имаш време за брак и деца. Започни да учиш, ако ще и някакви курсове, ще намериш нова среда.

9.   Изобщо не слушай родителите си, а слушай сърцето си. Няма смисъл да се жениш за някоя, която не обичаш и да се измъчваш само. Жени има бол, все някоя някога ще се намери. Представи си, че докато си женен за тази, която не обичаш, се появи жена, с която искаш да бъдеш. Мислиш ли, че тя ще иска да се занимава с женен мъж? Ако е съгласна- следват разводи, съдилища, пари на вятъра, заради желанията на родителите ти. Живей си живота и това е.
П.С Моят мъж дори беше на 31, когато се оженихме. Всички в семейството му са го карали да се жени, но той твърдо си е чакал мен и това е. :Д

11.   В никакъв случай! Сам го казваш, бракът е нещо сериозно и ако сгрешиш, ще страдаш с години! Нима искаш да си нещастен цял живот само за да угодиш на вашите? На 25 си, не на 45, имаш време да срещнеш правилната жена, да имате деца и родители ти да се радват на внуците. Ако не стане до няколко години, не е краят на света! И на 30 да се ожениш, не е късно стига да е по любов. И повярвай ми, така ще е най-добре за всички. Направиш ли компромис, всички ще сте нещастни и ти и жена ти и децата ви. А не вярвам родителите ти да искат това. Всеки родител иска най-доброто за детето си, а не да го обрече на страдание. А точно така ще стане ако се ожениш по принуда.

12.   Батко, разведена мома на 20 означава, че ще се разведе още 20 пъти докато стане на 40. Ти за вашите ли живееш ? Стига с тея компромиси, не живееш за внуците на вашите, не си длъжен нито да се жениш, нито да имаш деца, ако не искаш. Следвай собствените си инстинкти.

13.   Мъчение е да живееш цял живот с някого, само за да угодиш на някого другиго. Това не са един и два дни. А ако имате деца, и те ще страдат от липсата на отношения между вас.

14.   Не, не го прави. Кажи им че ще се ожениш тогава, когато обичаш, а не когато ти наредят. Няма смисъл насила да се мъчиш с човек, който не е за теб.

15.   Аз съм момиче на 26 и съм в същата ситуация. Имам много сериозни планове за реализиране в България, но случайно срещнах подходящ човек за мен. Мил, отдаден на връзката ни, кротък и умен. Родителите ми веднага настояха да сключа брак с него. Да родя по скоро дете. Изведнъж ме поставиха пред големия избор на живота ми: да направя щастливи всички около мен или да направя щастлива себе си. Натискът е голям, а моят приятел вече иска и деца. Но като му заговоря за плановете си, казва че са фикс идеи и да ги забравя.
Ако създадем семейство за пред обществото ще сме идеална двойка и родители, но аз ще съм като птичка в клетка само, за да зарадвам родителите си. Ти щом си нямаш половинка и не ти се занимава , по добре бягай със сто от плановете на родителите си, защото не са твой планове. Защото после ще станеш черната овца на семейството с това, че не искаш да си осигуриш това, което те смятат, че е добро за теб. В детството ми баба казваше: " на мен ми е студено, значи и на теб ти е студено". Та и тук същата работа. На мен ми се женеше като бях на твоята възраст, начи и на теб ти се жени. Стари нрави...

16.   трябва да избираш жената много внимателно, защото последствията са за цял живот ( когато са намесени деца). Жените обичат шит тестове, затова такива тестове трябва да се правят и от мъжете. Жената избира на кого да си вдигни краката, но мъжът избира дали да подпише или не. Иначе казано жениш се по твоите условия а се развеждаш по нените условия. Вашите нямат думата, защото ти ще живееш и градиш семейство с бъдещата си жена, не те!!!!

17.   Момче, който иска "снаха и внуци", да си се жени и да си ги ражда! Така им кажи. Ще бъдеш нещастен с жена, която не обичаш. По тази причина и нея, въпросната жена, ще направиш нещастна. Децата ще са нещастни, защото ще усещат липсата на любов между родителите си. На този фон и родителите ти ще са нещастни. От теб зависи да не допуснеш това. За доброто на всички!

18.   Не. Човек се жени, когато е срещнал подходящия човек и има деца, когато го иска, не когато мама и тате му кажат. Ти ще живееш с тази жена и ти ще гледаш това дете, така че подбирай внимателно.

19.   Първо ми кажи от какъв произход си, ромче,турче, помаче? Питам защото поведението ти сочи към тези неща. Не прави сватба, с човек който не обичаш, това ще ти бъде огромна грешка. Смени града си, ако искаш иди да учиш, но не оставяй в тази среда, защото ще си нещастен до живот, а никой човек не иска това. И кой на 20 би искал брак не знам, може да си живееш с някоя, и без брак. Брака е едно ненужно и глупаво нещо излишен шум. А като искат внуче, да си го осиновят, няма нужда да те притискат!

Хелга

20.   Спорен мен родителите ти ще са по-шастливи, ако ти самият си щастлив. Ако ти си нещастен макар и женен, съмнявам се и те да са. Колкото и да не осъзнавт сега.

21.   Мила 15, и ние с жена ми бяхме притиснати от двете роди с подобни щения. Е, НЕ СЕ ОЖЕНИХМЕ! Напук на тях! Сестра ми и зетят (малко по-млади от нас) също нямат брак, по същата причина!
Сега, 20 години по-късно и ние с жена ми, и семейството на сестра ми си имаме по 2 чудесни деца. Гледаме си ги, образоваме си ги, съответно ние много се уважаваме и обичаме, НО нямаме брак...

22.   Абе, хора, не разбрахте ли, че проблемът на автора е че сам не може да си намери/привлече симпатично по неговите критерии момиче по една или друга причина... и от отчаяние обмисля дали да не се ожени за жена, която техните са му намерили, за да не остане сам накрая. Това с щастието на родителите му са пълни глупости.

23.   21, да направиш напук на родителите също означава, че те реално те контролират. Наистина свободен си, ако не си се оженил, защото не искаш, а не защото вашите са искали обратното. В единия случай го правиш заради себе си, а в другия - заради тях. Дано да осъзнаеш разликата.