Какво означава мъжкият "игнор"?
Въпросът е ясен, мъже , какво означава когато престанете да отговаряте на съобщенията на една жена.Знам,че ситуации и обстоятелства много, но в най-честия случай.
Нека отговарят само мъже.
Конкретната ситуация е следната, виждат се месеци наред, за хубав секс, тя му казва,че е влюбена, няколко месеца по късно той също й го казва (никога на живо не са го обсъждали).Тя заминава за кратко в чужбина.И край.Тя го е помолила, да не й пише, но едва ли това би му попречило, ако наистина държеше на нея, нали?
Мъжът си пада тип "интернет женкар", но все пак има някаква извратено чувство за ценност да не залъгва жените.
Историята звучи тийн, но става въпрос за срели и осъзнати хора.

Коментари

1.   Много неясно е как от "заминава за кратко в чужбина"
се стига до "И край"
и "Тя го е помолила, да не й пише"

Но после продължаваш с следващото:
"но едва ли това би му попречило, ако наистина държеше на нея, нали?"

Ти някаква психопатка ли си?
"не" значи "не" - край.
Това да казваш "не" и той да те продължава да те гони
то се казва сексуален тормоз.
Надявам се повечето мъже които четат твоята история
да го осъзнават
защото прекалено много са тия мъже
дето мислят че когато жените казват "не" имат предвид "да".

Ти питаш какво означава мъжкият "игнор"
(той те остави за някоя дето казва да)
но аз ще ти отговоря какво значи твоето "не"
което толкова много искаш да ти го разберат погрешно.

Значи че искаш искаш да се правиш на интересна,
да ти обърне повече внимание
и това е толкова важно за теб
че си готова да бъдеш лош пример за поведението на мъжете към жените.

21 век, не е ли тъпо още жените да се притесняват да са "лесни"
и сексуалният тормоз да се смята за флирт и упоритост?

2.   Щом го е помолила да не й пише, това не е игнор, с уважаване на желанието.

4.   "Въпросът е ясен, мъже..." Ами той и отговорът е ясен, жено. Не можеш ли да се сетиш сама? Нали ставало дума за срели (предполагам зрели) и осъзнати хора? Та такива хора първо знаят КАКВО точно искат. Като искат да бъдат с някого не казват не и не ме търси, а след това да се чудят защо са ги игнорирали.

5.   Заради такива жени като теб мрежата е пълна с вицове за женското мислене :)))
От твоите разсъждения произлиза следната задача - Дадена жена си пише с например 3-ма мъже едновременно. В един момент, по някакви си нейни причини, решава каже и на 3-мата, повече да не и пишат и да не я търсят. Тя, обаче, тайно иска само Гошо да продължи да и пише и да бъде "по-настоятелен". Разбира се Гошо е в тотално неведение за тези нейни помисли. Останалите 2-ма също. И тримата не са надарени с крайно рядката в днешни дни способност да четат мисли.
В задачата се пита
1. Как Гошо да разбере, че "Не" всъщно е "Да" за неговия частен случай, и ако продължи да напира, няма да бъде обвинен в сексуален тормоз и предаден на органите на реда?
2. Ами ако някой от другите двама се "обърка" и реши, да е по-настоятелен, и съответно бъде посетен и предупреден от органите на реда във връзка с упражняване на сексуален тормоз на г-ца Х? Как тези 2-ма несретници да разберат, че са отрязани не на "ужким"?

Жените искат точно определен мъж да бъде по-настоятелен, а останалите незабавно да изчезнат от хоризонта. Те обаче почти никога не дават на "избрания" да разбере това, освен понякога с много завоалирани и крайно противоречиви "намеци" и "сигнали", които само те си разбират.
Аз като мъж нееднократно съм попадал в подобна ситуация на чудене дали едикоя си, казвайки ми, че "повече не иска да ме вижда" и "да не я търся", всъщност има предвид точно обратното. И след време ми се появява от нищото с "Защо не ми се обаждаш?". Разбира се, имал съм и обратните негатиивни преживявания да бъда по-настоятелен, решавайки, че някоя всъщност ме харесва повече, отколкото изглежда на пръв поглед...и съотетно крайно грубо отрязан и заплашен с побой от нейни познати, ако не я оставя на мира.
Не знам къде е истината?! За мен "златната среда" е ние мъжете да възприемаме казаното от жената буквално. Когато каже "не", значи "не". Ако тя е имала наум друго - да ми се обади тя. Но всъщност тя чака аз да и се обадя, защото не може така да се "унижава" да звъни първа на мъжете.....Параграф 22 :))))
Горното не е нападка към нежния пол, който аз обожавам. Просто е забавно наблюдение на неговата често лишена от логика психология.

6.   Мъжки игнор означава, че престъпваме към прага на 22век.

7.   Да, мила за нас " не ми пиши" означава "не ми пиши".... нищо друго няма да ни хрумне в главата. Емоционалното ти състояние е верно като на тийн и кое ти е зрялото не знам.

8.   Здравейте, значи въпросът беше наистина този от заглавието, дали в действителност в повечето случаи когато мъжът не отговаря на съобщения/обаждания от жена, отговорът е "he is just not into you" или нещо друго. И ако желаете да споделите ваши ситуации, защо сте спряли да общувате с някоя.За да може да ни/ми е по-лесно да ви разбирам.
Кратката история, която споделих беше просто вметване.
И за да бъде наистина кратка пропуснах някои уточнения, което разбира се е моя грешка. Като това, че жената му е казала да не я търси, за да могат да продължат доколкото е възможно личният си живот безпрепятствено и независимо един от друг, тъй като тя вече няма да живее в България. А не за да се направи на интересна с надеждата той да бъде настоятелен. Но тъй като коронаворуса прецаква всичко, тя не заживява в чужбина, а се връща в България и тогава прави опит за контакт, с който да покаже че иска контакт, но тогава се явява съответното игнориране. Защо, не се знае, може да има друга (най-вероятно) и съвсем естествено, но знам ли какво е в мъжките глави. Та затова казвах, че ако наистина държеше на въпросната жена, щеше да я потърси обратно, въпреки първоначалната й молба, уговорка

9.   Имам усещането, че много жени не харесват някой мъж и го отхвърлят, но въпреки това им е приятно вниманието. Когато мъжът най-се откаже, жената се чуди как така той сам ще се отказва, не може такова нещо. Трябва цял живот да се опитва, а тя да го отрязва, защото е недостъпна красавица.

10.   До номер 6: Много тъпо изказване, далеч сме от 22 век и освен това никой не е длъжен да обръща внимание на някого, щом не иска.

11.   Ами той е наранен, как защо игнорира?
Първо казваш обичам те, после не ми пиши, айде да продължим по отделно.. Ако обичаш някого не приключваш така нещата. А и разбираш, че не можеш да заминеш сега и абе айде да продължа да се виждам с него и после като решиш да заминеш пак да има обичам те, ама да си продължим разделени..
И аз да съм и аз няма да ти обърна внимание.

12.   Към #5

Вярно е, че е пълна глупост да казваш едно и тайно да се надяваш на друго, но доста нечестно приписвате подобно объркващо поведение само на жените. От опит мога да кажа, че мъжете доста често говорят едно, мислят друго, а искат трето. Например, имах един бивш, който говореше някакви неверни неща, с цел да предизвика някаква реакция у мен и така да ми разбере истинските чувства. Като теглиш чертата, опира до едно и също. Вместо да са директни, хората се опитват по един или друг начин да предизвикат нещо у теб. И всеки си има някакви негови си мотиви, които в главата му звучат много смислено, ама резултат е съвсем друг. А иначе съм пробвала и с директното, и пак не става, защото или не ти вярват и пак търсят под вола теле или пък си имат някакви техни си мотиви и искат да те залъгват. Та това за рационалния и емоционалния пол са си пълни градски легенди.

13.   Авторите, мисля, че и ти много ясно осъзнаваш, защо не ти отговаря ! Аз съм жена и се сещам ! Ако ти държеше на твоя човек, щеше да искаш да поддържаш контакт с него, щеше да търсиш варианти да бъдеш с него и да се съберете. Сега важи приказката - Върви си . . .не ми се получиха нещата, ела ми . . да бе да ! Нищо, че съм жена и аз не бих искала този мъж, ако някой постъпи така с мен! Яко си си затворила вратата ! Сама си се прецакала !

14.   "Тя го е помолила, да не й пише, но едва ли това би му попречило, ако наистина държеше на нея, нали?"

LOL NO!

Ако някой има молба към теб, той или тя има молба към теб и ти я уважаваш!

"21 век, не е ли тъпо още жените да се притесняват да са "лесни"
и сексуалният тормоз да се смята за флирт и упоритост?"

Мм да брат, ама прекалено много жени са ми казвали "обичам по-настоятелните мъже", което винага важи само за по-настоятелните мъже, ако приличат на филмов актьор, фото модел или са много богати, с малките изкючнеия на онези мъже, които с думи побъркват жените. Ама тоав са 5% от мъжете. За останалите оношението е абсолютно същото, но изискванията не са.
Хем "не ме занимавай", хем "защо не опита пак ... явно не ме харесва досатъчно".

15.   Егати, това жените са уникално нещо. Молиш го да не ти пише и той спира, после идваш тук да анализираш ситуацията. Преди да познавах жените и аз имах подобна ситуация, бях на 20 и имах приятелка на 18. Правихме секс няколко пъти и тя ми каза мислиш само за секс (тя искаше да почнем да правим секс и тя го инициира) не ме търси повече?! И аз не я търсих 5 дни ли беше колко и тя ме потърси със следното съобщение - ааааа, значи чук и чао а? Както казах, тогава бях хлапе и не знаех какво се има предвид. Сега, след като съм женен, семеен и бил с повече жени знам какво значи женското НЕ ми пиши - значи искам да ми пишеш пръв, за да не ми е кофти. Ама ти голямо его имаш а?