Постъпих ли правилно?
Здравейте. Пише ви мъж на 24г. Ще разкажа колкото се може по-кратко тази дълга история. Имах 5 годишна връзка, но последните години от нея бяха някак токсични и за двама ни, не се разбирахме, тя ме отбягваше, не искаше някакви по-сериозни неща с нас, направи 2 аборта. След много неразбирателства, обтягане, се разделяхме, опитвах се да разбера причината, но така и не успях. Няма значение, след това пак се събрахме, но последва същото. Взех решение да я оставя. Намерих ново момиче, толкова красива, мила добра, самото съвършенство, даваше ми всичко, за кратък период от време много се привързахме и разкрихме един пред друг. Тя знаеше, че още не съм забравил предишната, но реши да остане и да ми помогне. И така продължих с нея, бях щастлив, открих отново щастието. Но понякога пак си мислех за нея, преди 2 седмици реших да я потърся, защото просто отвътре ме караше, събрахме се.. знам че постъпих зле с момичето, тя много страда, а аз все още имам чувства към нея. Но 5 години ме върнаха назад и реших, че трябва да дам шанс. Според вас, добре ли постъпих, ще има ли промяна за нас, или не трябваше да оставям новото момиче? Въпреки, че чакам на времето да покаже какво мога да очаквам от събирането ни отново и се надявам този път да се получи.

Коментари

1.   Абортите по желание ли са били или спонтанни? Много зависи от вас двамата как ще продължите напред. За мен лично ако нарочно е правила два пъти аборт, не иска да имате общо бъдеще и дете, за това те питам.

2.   Много зле си постъпил, но и да стоиш с нея, когато си влюбен в друга, не е добре. Следващият път или приключвай с чувства и бивши, или не губи времето и не наранявай други жени.

А иначе, жена която прави аборт с твоето дете, не те обича. Вероятно и ти си на нея утешителна награда вместо истинската любов, с която не й се е получило.

3.   А новата колко аборта направи? Как не те е срам да пишеш

5.   Не трябваше да оставяш новото момиче.

6.   Голяма глупост

7.   Зависи от коя гледна точка гледаме ситуацията.
Ако си искал спокойна и нормална връзка, както и щастие, то си направил тотално грешен избор. Защото е повече от ясно, че чувствата ти към бившата ще бъдат по-силни поне една година от започването на новата ти връзка. Грешка е да се надяваш, че десетки пъти ще се събираш с един и същи човек, но ще е различно. Не няма да бъде, никога не е. С новата ти приятелка сте имали още път в опознаването, просто си сглупил. Погледнал си везната, преди да си сложил всичко върху нея и затова е натежала към бившата.
От друга страна, добре си направил. Дал си шанс на момичето да намери мъж, който ще остане с нея, защото очевидно не си имал чак такива чувства и не си искал да дадеш шанс на тази любов. Направил си избора, към който те е теглило сърцето. Ще бъде много грубо да го счетем за грешка. Дал си шанс на любовта си с бившата, нищо, че е за стотен път и сигурно финалът вече е ясен, но поне ще се убедиш лично и няма да имаш въпроси след това. От този ъгъл, когато нещата са представени така, не си направил грешка.

8.   Ха-хах, ти като мухата, която прави кръг из стаята и отново и отново се блъска в стъклото. После прави пак кръг и пак се блъска, като не може да проумее с мушия си акъл, че там има стъкло, а не отворен прозорец.
И така пак и пак докато накрая не си разбие мушия череп...

9.   Щом е направила 2 аборта, значи не те иска. Пак ще се разделите. Защо си губиш времето?ИЛи поне я пази като спите заедно.

10.   Постъпил си като абсолютем льохман и си заслужаваш съдбата.

11.   Вие сте като онези от маалата - събират се, карат се, бият се, разпърдят се, сетне айде пак са заедно и много се обичат до следващата раздяла и после пак и пак... „Лудост е да правиш едно и също нещо отново и отново, очаквайки различни резултати" е казал Айнщайн за такива като теб. Жал ми е за момичето, което си е губило времето и чувствата с тебе, но и тя си е виновна донякъде, че е приела да бъде заместител на някаква бивша и да ти бърше сълзите и сополите. Постъпил си гадно с нея. Надявам се когато и този път не ти се получи да не можеш да намериш кошче за душевните си отпадъци.

12.   Към номер 1. Да. И двата пъти беше нарочно, първият беше млада, вторият път и двамата бяхме в една възраст, в която можеше да имаме дете.
Знам. Съдете ме,направиш грешка с момичето, още не мога да я забравя, мисля за нея. И мисля,че чувствата ми към предишното момиче няма да изчезнат. Не знам вече какво да правя, абсолютно объркан съм от действията и мислите си.
Благодаря ви все пак, може би ми давате ясна преценка за края на връзката ми със сегашната ми приятелка.

13.   Софи Маринова и Гринго ряпа да ядат.

Бий ма, обичам та. Още първия път кат ма удари, разбрах, че ма обичаш. Щом са карате, значи са обичате.

Та и вашта работа.

14.   Интересно как в началото на разказ си, се наричаш "мъж". :) не. Няма да се получи, жалко само за момичето, а я описваш като самото съвършенство. 99тия път не стана, какво ще кажеш да пробваме за стотен? Глупак си.

15.   Срещнал си другата, защото си страдал явно много. Някак си съдбата ни помага понякога, но си глупав и сляп за любовта на другата. Такива като теб не ги разбирам. Дано и на нея съдбата и прати мъж, който да я обича и цени. За теб не ме е жал съжалявам, ще си получиш отговорите много скоро А между другото дали тези аборти не са били плодове на любовника й?

16.   Блазе й на новата мадама, че й се е разминало да обикне мазохист. Отивай там да те отбягват и да се чудиш кво става, нали трябва да има драма за да ти е интересно.

17.   След дъжд качулка, защо въобще питаш, ти си си взел решението. Кармата сама ще покаже.

18.   Брато ти си за турски сериал , и да много кофти щом си оставил човек който ти е подал ръка в труден за теб момент. Ще ти издам една тайна ако си обичал първото момиче никога няма да я забравиш ,но това че си се събрал с нея не очаквай различен резултат.

19.   Мъча се да си спомня името на това състояние в което човек повтаря едно и също всеки път и очаква различни резултати. Лудост май се наричаше.
Проблема ти авторе е че си обсебен, много си се навил на първата си приятелка, не защото я обичаш, а защото не можеш да приемеш собствените си грешки. Както повечето хора останали обсебени от бившите си между другото. Грешен е избора ти, не това което си правил във връзката, защото ти няма как да промениш ежедневието и навиците си в такава голяма степен. Но вместо да останеш при девойката с която имате взаимност и обич ти търсиш тръпката на нестабилните и емоционално заредни отношения. Ще си получиш заслуженото в крайна сметка.
Само 1 запомни - не се връщай при новото момиче като те зареже старото. Поне там не постъпвай като идиот и я остави да си живее живота на спокойствие, далеч от мъжленца като теб.

20.   2 аборта пожелание в 21 век. Просто при теб навика е надделял. Да сте заедно.

22.   Не знам дали ние,жените, сме мазохистки, но мъжете не сте по-различни. За пореден се обеждавам,че колкото повече ви тъпчат, толкова повече сте като куяенца и тичате след фустите на господарките си! Има изклчения, разбира се, и при единия и при другия пол, но изключенията потвърждават правилото.

Авторе, направи ни на всички една услуга и не се връщай при красивото и милото момиче, след като нещата не потръгнат с бившата ти приятелка!

Лола

23.   Пич, преди време и аз направих същото,но момичето си нямаше представа,че аз още обичам бившата, а за теб да не говорим,че тя пък е искала да ти помогне,а ти си я захвърлил с лека ръка. Та зарязах и аз момичето си. След половин година,мисля че толкова беше се проклех за действието си,още във влизането на старата ми връзка,започнах да виждам разликите между двете жени,но късно. Така и ти,сега ще си пилееш времето и ще си събраш попарта след време,както бях и аз. И до ден днешен не мога да намеря момиче,което да бъде такъв диамант, по думите ти,новата също е била диамант в пясъка. Грешен избор. Човек който убива детето ти,не те обича,няма и да се промени,зашото ако до петата година,не сте предприели по-сериозни действия,не очаквай това да се случи. Скоро сам ще разбереш,или когато вселената прецени, тогава ще се убедиш,че сега всички коментиращи тук сме прави, а аз го казвам и от личен глупав опит.