Работа
Здравейте! Все още има време да реша какво искам да уча като завърша и какво да работя, обаче въобще не знам какво да правя с живота си като завършва. Та искам да ви питам да ми предложите някоя интересна работа, в която да не ми е скучно и да не се превръщам в робот.

Коментари

1.   Ако не искаш да си робот, трябва да си шеф, въпреки че и тогава не е сигурно. От теб зависи как ще приемеш работата си, какви интереси имаш и т.н. Съветът ми към теб е като за начало да се хванеш за работа, която ти хареса на теб, от там нататък зависи от твоето възприятие дали ще се приемаш като робот, или щастлив работник. Когато възприемем всичко с положителна емоция, имаш добре платена работа, животът ти сам ще се нареди и ще решиш как да го живееш и какво да правиш с него. Въпрос на гледна точка е.

2.   И аз съм на същия хал. Може би и милиони други хора около 20тте си..

Иначе какво бих те съветвал - Намери проблем, намери решение, направи бизнес от това, бъди полезен на обществото = Живееш един качествен живот.

:)

3.   В България такова животно като "хубава работа" няма !
Съгласен съм с коментар 1, че решението е да си шеф !

4.   До 3

Значи решението е, да си един от тях? .... тц,тц,тц ...

5.   Проблемът е, че не ви се работи, мили младежи. Кранист да станеш, ще вадиш дебела пачка, ще правиш нещо смислено и със сигурност няма да се превърнеш в робот. Ама ти си искаш офисчето за 1500-2000 лева и някое вишу, дето да се моташ по университета до 25-годишен. В случая въпрос няма, защото не искаш да чуеш отговора.

6.   Работата в моловете - сравнително добре платена, а ако попаднеш в магазин за луксозни стоки (напр. скъпи часовници, бижута) може и почти да нямаш работа през по-голямата част от деня. Нямат някакви особени изисквания към кандидатите, а само повече амбиция. В някои магазини за дрехи могат да оценят лоялността ти и за около 3-4 години да станеш дори управител. На мен лично такава работа ми доставя удоволствие. Висше може и да не записваш, в България полза от него няма.

7.   ЛОГИСТИКА - там винаги е весело, и се решават проблеми, не може да се превърнеш в робот, но е свързано със стоене в офис
ЕКСКУРЗОВОД - но трябват чужди езици. иначе е много яко, може да започнеш с екскурзии в България, после да се специализираш в чужбина, обикаля се доста.
УЧИТЕЛ - голяма динамика, много свободно време, но учениците обременяват
ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ - винаги на път, отговаря се за пари и суровини, спазват се графици

8.   Шеф или по скоро част от някоя администрация на ГРОБ да папкаш от общински поръчки и да тръцкаш благо на някой голям стол, без да си мърдаш пръста и да му мислиш много.

9.   Сутеньор.

10.   Работи се за пари, а не работата да е смисъл на живота ти.