Млада жена влюбена в стара мома. От 8 години се въртим в кръг. В коя е проблемът и какво да правя?
Здравейте! Пиша отново историята си, защото ми я публикуваха след повече от седмица и остана некоментирана много назад, а аз много отчаяно се нуждая от съвети, надявам се този път да я публикуват. Обръщам се към зрелите хора, мъже и жени, моля ви прочетете до край какво се е случило и кажете как да постъпя. Съжалявам ако допусна граматични грешки в бързината. Млада жена съм на 23+ години. Чувствам се в безизходица вече, от дни все плача и анализирам, много се обвинявам, сигурно скоро или след време ще тръгна и на психолог за тази история, духовен лечител или не знам какво. Историята е сложна, необичайна и дълга, затова ще се опитам да я резюмирам точно и обективно, без скрито или преувеличено, за да добиете ясна представа, защото на мен ми се губи нишката между събитията. Когато бях на 16 години писах два пъти тук. Бях още дете, когато в 9 клас в гимназията се влюбих в моя учителка. Още преди това бях наясно, че ме привлича моя пол и психиката ми е такава, но никога не се бях влюбвала, въпреки че съм доста женствена и симпатична и отхвърлях доста момчета до днес, защото вътрешно се чувствам мъж. Тя е адски красива и чаровна. Тук държа да подчертая, че това за нея не са някакви болни фантазии. Първо, защото съм много свястно и скромно момиче- пълен отличник с медали, никога не съм пиела, пушила, пробвала наркотици, обичам да помагам на хората, домошарка съм, но с доста хобита, от много възпитано и топло семейство съм и нашите винаги са ме разбирали, обичали и са ми осигурявали всичко. Точно затова нямаше как да споделя и да им причиня такова разочарование. Второ, защото с въпросната учителка (която е стара мома на средна възраст без гадже и деца и дори ми казва, че никога не е ходила на среща, т. е. нямала е и връзки в живота си) много бързо станахме много близки, тя постоянно търсеше компанията ми, постоянно си говорихме, ходихме на кафета, на ресторанти, споделяше ми всичко за себе си, постоянно ме даваше за пример, бъркаше се и наричаше всяко момиче с моето име, намигаше ми, гушкаше се в мен, питаше другите къде съм, ходихме заедно на училище, едната чакаше другата на една спирка сутрин, правихме си селфита, държахме се за ръце по пътя, купувала съм й гривни, рози, шоколади, магнитчета, ходихме заедно по магазини и театри, глезихме се, ходихме дори на организирана екскурзия в чужбина за 10 дни аз, тя и още 3 момичета, когато завършвах 11 клас, където впрочем едната вечер дойде до моята стая гола завита в къса хавлия от банята след полунощ. Казваше ми, че й е много хубаво да си бърбори с мен, че само на мен ми пука за нея и й е хубаво, че мен ме има, че двете много си приличаме, че я разбирам, че съм много готина, хубава, умна, че се обличаме еднакво, че съм зодията на баща й и си приличам с него, играеше си с медальоните ми, докосваше ме, заглеждаше ме постоянно замислено, разказваше ми за всичко, което обича, детството й, възгледите й за света, за смъртта, за конспирациите и т. н. Дори какви са мебелите й вкъщи и кога си ляга. Аз пък доволна до 7-мото небе и мислейки си, че любовта ми е взаимна все повече си позволявах да й правя лични комплименти, да я докосвам, да оставам на лични консултации в хранилището, да й споделям лични тайни, да й подарявам рози за щяло и не щяло, печелих състезания по предмета й.. Освен това имаше слухове, че е спала с ученик, а и все ми казваше, че й се струва, че искам да й призная нещо и ми казваше, че било хубаво да знае, че на някой му пука за нея. Ако не беше стара мома, без дори партньор и деца, нямаше да си позволявам да се разкривам и да хлътна така, ако беше заета и семейна. Все пак имам някакъв морал. Пораснах и наближи да завършвам, не издържах и разкъсвана от емоции лекомислено и прибързано й разкрих изцяло чувствата си от до. Тя започна да се държи супер объркано, на факта, че съм влюбена и я обичам тя отговаряше "благодаря, добре", "не трябва да ме обичаш толкова", "хубаво", "18 години нали имаш" "аха". Интересно, че не каза нито на класна, нито на психолог или родител. Разтреперваше се, държеше се ту грубо и студено, ту много мило, ту абсолютен флирт с очи и уста, ту притеснено или кокетно-засрамено. Минаха няколко месеца и превес взе дистанцията, избягваше ме, като ми казваше, че съм действала емоционално, и трябвало да се слуша разума, а не сърцето, и дяволското било във всеки от нас, но трябвало да се игнорира, че за нея не били окей такива връзки, че все едно с детето й, ако имала такова. Беше срамежлива и дезориентирана. Въпреки това после пак ми намигваше мръсно или се усмихваше с изчервени бузи и търсеше компанията ми- веднъж ме видя дори в автобуса и специално се премести при мен и ми каза, че дошла да ми пожелае лека нощ. Имах неблагоразумието и наивността да споделя с приятели от класа, които го разгласиха на целия випуск. Тя естествено побесня и говори направо с директора и се извъртя за половината неща, че е едва ли не жертва, че аз ходя по дире й, а не тя при мен по коридорите. Че сутрин я чакам по спирките, а на мен казваше "Днес защо не ме чака? Толкова ми е приятно да отиваме заедно. " Аз я защитих пред него и поех вината и дори излъгах, че съм я преследвала и, че съм объркана тийнейджърка и няма да се повтори, а той ми каза, че знае, че съм свястна, защото съм от най-изявените му ученици и, че няма да имам проблем ако не създавам повече проблеми. Като опитвах да я прегърна, както обичайното, тя вече казваше "не, всички знаят, то като си казала на един, двама, какво си мислиш". В 12 клас заради мен само на нашия клас ни бяха сложили друга учителка. След това постепенно отношенията ни се върнаха на тези след признанията ми, отново ту много топли все едно нищо не е станало, ту предизвикателни, ту много студени. Бях адски объркана, така се държеше преди, че бях сигурна, че е взаимно и затова й се разкрих. Недоумявах защо стана толкова смутена и дистанцирана. А преди това така ме привърза към себе си.
Сега по същество.. Завърших, подарих й подарък, много плаках, минаха 4 години, вече предстои и да завърша университета след година, имам нова среда и хобита, друг град, приятели и ухажори, но не мога да я забравя, не минава ден без постоянно да ми е в акъла, влязла ми е под кожата, през вечер я сънувам, и по няколко пъти в годината отивах да я видя в училище, като съответно пак ту беше много мила и ми намигваше и правеше комплименти, ту стреснато и студено ме отблъсваше с лицемерна любезност. Веднъж дори отидох с едни червени рози и тя така се зарадва и като си казахме чао я видях без тя да ме вижда как си гледаше розите и ги миришеше и се смееше и усмихваше много миличко и ги притисна в нея. И така до онзи ден, когато не реших да ида в мола след карантината и не я срещнах в един магазин. Не знам какво ми стана, не бях на себе си, страшно се стреснах и ошашках, блокирах и ме досрамя да я поздравя, направо цялата се разтресох от вълнение, защото не съм я виждала от есента и я изпуснах. Хвана ме страшен яд, че така съм се засрамила и тръгнах да я гоня да я настигна. Като някаква ненормалница като столкърите тръгнах след нея, докато стане удобно "случайно да се пресечем". Толкова ме е яд, глупаво и безразсъдно. Не разсъждавах. Оказа се, че тя няколко пъти ме е видяла, защото стигна един плод и зеленчук и аз изведнъж изскочих и я поздравих, а тя много ядосано и стреснато ми каза "Ако още веднъж те видя да се навърташ около мен ще подам жалба! ". Никога не се беше държала така и такова ядосано и с досада, уплах и гняв. Стана ми супер обидно, че ме е помислила за някаква психопатка и преследвачка и й казах, че не е каквото си мисли и съм я срещнала в мола и ме е хванало срам и съм тръгнала след нея докато се успокоя да я поздравя и, че нищо друго не съм искала да направя. Извиних й се, че много съжалявам и обърнах обратно по пътеката и си тръгнах. И аз на нейно място щях да се стресна и ядосам. Лятото предното пък й писах по вайбър, че й честитя имен ден и тя ме блокира, а есента все едно нищо не е било и се държа много мило и кокетно с мен. После ме отблокира, после пак ме блокира. И други нейни ученици се оплакват, че си мени настроенията и веднъж като я поздравят им се усмихва, веднъж изсумтява и им маха с ръка да се махнат. Такава е и с колежките си, изведнъж като дете им се разсърдва за нещо. Странна е, но все ухилена до уши, за да скрие самотата. И друг път редовно съм я срещала сама из града да се шляе от магазин в магазин и все нацупена, когато е сама. Другият вариант е да е с другото момиче от випуска ни, с което са си много близки приятелки и ежедневно са по заведения заедно като тя е тук. Но в мола още преди да ме види беше много ядосана и си вееше агресивно с едно ветрило. Тази 2020г. ни прави всички луди.
Страшно ми е мъчно и обидно от онзи ден. И направо сякаш животът ми губи смисъл. Защото си бях навила в главата, че ще имаме връзка или поне приятелство. Не искам да се притеснява от мен, толкова я обичам и й желая всичко най-хубаво на света, аз и на мравката път правя, не представлявам никаква заплаха, камо ли за нея. Осъзнавам, че страшно съм хлътнала години наред и направо съм развила емоционална зависимост без да имаме интимна връзка и без да съм сигурна какво точно изпитва тя. Но аз изпитвам страшно силно привличане към нея, както и много топли и дълбоки чувства и страшно я идеализирам, защото много ми харесва и се чувствам супер комфортно с нея и готино и под адреналин. За нея- както казах необвързана, а вече на 50 (знам, че разликата е огромна! ), но повярвайте страшно е младолика, вдетенена, красива, привлекателна, супер чаровна усмивка, симетрично тяло, гладка мека кожа, фриволна и т. н. Ходи с кецове и късани дънки с кръпки и едри дупки. Редовно казваше в клас "акълът ми е по-малко от вашия тийнейджърски", "аз съм много специално момиченце" и т. н., а в следващия момент сама се нарича чума и змия.. Обича постоянно да ходи на гости у родителите си в село, те и двамата са важни хора иначе. Не ползва социални мрежи, само вайбър. Ходих на астролози дори, направихме й натална карта и всеки казва, че тя е абсолютно ориентирана към себе си, самовлюбена, саможива, свободолюбива, много високо его, самочувствие, перфекционист, повърхностна, няма нужда от връзки, плаши я обвързването, и емоциите й са блокирани, има много лоши квадратури на всички планети с Марс, което означавало, че става много агресивна и дива и можело дори да посяга физически ако я ядосат. Може би затова ми сподели, че като млада е тренирала джудо, и е искала да става полицай, че вкъщи сама си прави ремонти. Много е женствена и нежна в тяло, но има силен гръб и широки рамене и астролозите казаха, че има много пращяща мъжка енергия в нея и, че дори е предразположена към нетрадиционни връзки и може би е асексуална или хомосексуална.
Не знам какво да правя занапред. Страшно ми пука за нея. Исках есента да ида да я видя в училище, но след този скандал онзи ден абсурд. Не искам да изляза като някаква психопатка, нито съм обсебена, нито искам да я контролирам, нито я ревнувам, нито бих й навредила. Разумът ми казва да изчакам 2-3 години да й избледнее това и да й се наредят мислите и да отида след време на някой празник последно да се изясним и да й кажа, че просто я обичам и не искам абсолютно нищо от нея, а й желая доброто, искам поне да си върна уважението в нейните очи, че много се изложих без да искам, като някаква обсебена. Не знам аз ли не съм достатъчно идеална, в нея ли е проблема, че цял живот не търпи ухажори и партньори и бързо се отегчава, двете ли взаимно се заблуждавахме в гимназията и се объркахме, писано ли ни е или не. Но тази жена ме отказа за цял живот от любовта вече, и от мъже, и от жени. Никога няма да допусна повече такова нещо. И никога няма да мога отново да обикна толкова силно и така да се доверя и привържа чисто и по детски и никой човек няма и да ми хареса толкова много външно и т. н. И да имам връзки ще са супер повърхностни. Просто винаги съм чувствала, че тя е човекът за мен и няма по-добро. А и аз също съм малко повърхностна и оценям по външен вид и чар. Обмислям и да напиша книга за нея един ден. Според вас изобщо имала ли е някога някакви чувства към мен или просто й галих егото, нормална ли е психически или аз не съм, възможна ли е връзката между млада жена и стара мома и изобщо има ли някаква перспектива още да се надявам? Защото миналия месец се запознах по интернет с едно момиче колкото мен, което има връзка с 48 годишна жена и живеят заедно в Англия от 2 години и при тях се е получило, а й е била дори асистентка в университета в Бристол и разгледах много техни албуми и т. н. Още съм млада и ми е чуждо как се чувства една жена на 50, какви нужди и търсения има, до каква степен изпитва още романтика, влюбване или либидо, особено пък и стара мома. Аз ли бъркам някъде, по-смела или по-дистанцирана трябваше да съм? Или е асексуална. Въобще има ли потребности такива или не и затова е сама по неин избор? Може би като стана на 50 ще я разбера. Но много обичам всичките й черти, и лоши, и добри, толкова е сладка, дори когато е нацупена или ядосана. Различна е от всички хора. И така ме възбужда и размеква. Искам да си върна поне уважението един ден и не искам да се стига до такива грозни ситуации като жалби и да си мисли, че мога да й навредя. Вмомента не мога да си представя живота си в бъдеще без нея в него, ще е сив и лишен от тръпка, без да я виждам поне веднъж годишно и да вижда успехите ми, а аз тя как е, и да знам, че е добре, а тя да знае, че още я обичам. Просто безусловна и платонична любов поне. Но я уважавам и знам, че насила хубост не става, ако няма грам симпатия, обаче как да няма като се държа така мило и предизвикателно преди. В пълна безизходица съм, не бих си посегнала, но изпадам в някаква депресия и безпомощност. От 8 години сякаш се въртя в кръг с нея. Но си затварям очите, защото е толкова специална и не искам да я губя от живота си. Просто с нея ми е готино както с никой друг. Какво мислите? Явно нещо ми убягва, сигурно от липсата на още години житейски опит, такива ли са обичайните ситуации и толкова ли са сложни жените? Аз явно мисля повече като мъж и се водя от импулси, чувства и либидо и знам какво искам, а тя не. След години ще си е променила ли мнението, ще се зарадва ли да ме види и ще е късно ли за някаква връзка, приятелство или сексуален контакт дори и веднъж, или сега щеше да стане????
Какво е характерно за "старите моми" като нея и имат ли въобще потребност от любов, секс или нещо повече от приятелство? Аз не съм против и тя да е самовлюбена и нарцис във връзката, защото и без това ми е слабост и я обичам повече от себе си, но не знам. В крайна сметка искам да е щастлива и ако е без мен окей, но защо е толкова непостоянна и объркана, държеше се все едно е влюбена или ме сваля пък сега изведнъж за жалба да говори. Не знам направо цялата тази история как ще ми се отрази в бъдеще и как ще я преодолея ако нищо не се получи. Вие виждате ли някакъв шанс и как определяте нейното поведение?

Коментари

1.   Този фалшив US секс разказ сценарий на лезбийски порно клип що не е в раздел "Измислени"?

2.   Знаеш ли, през дългия си и нелек живот съм установил с абсолютна сигурност едно нещо - всяко нещо е такова, каквото е, защото има причина (и често - не само една) да е така.
Например, твоята учителка неслучайно е стара мома - очевидно е с лабилна психика или с психическо разстройство/отклонение, което може би не ѝ пречи да си изпълнява учителските задължения, но ѝ е попречило страшно много в личния живот. Причината за това може да е прикрита хомо/транс-сексуалност (подобна на твоята), влизаща в конфликт с религиозното ѝ възпитание, да речем... Но това няма значение, по-важното е, че е човек, който постоянно си мени мнението и настроенията, с което става негодна за връзка/семейство/нормално приятелство или каквото и да е друго подобно... С две думи - тя неслучайно е сама!
Ти, ако примерно си решила, да влезеш в ролята на неин спасител ("колко много ти пука за нея" - както се изразяваш ти), понеже си доста по-млада и неопитна, а и не осъзнаваш психическите ѝ проблеми, рискуваш страшно много да те повлече и тебе в нейния водовъртеж...
Една част от нея (разумът ѝ) осъзнава това, и всячески се опитва да те разкара от себе си, с цел да те предпази разбира се. Но "сърцето ѝ" (т.е. подсъзнанието ѝ, нейната несъзнавана същност), толкова зажадняло за елементарно човешко внимание, понякога надделява и те иска обратно...
Тъжна картина, но най-лошото за тебе е, че от нея ти нищо не можеш
"да спечелиш" (ако мога така да се изразя)...
Единственият полезен съвет, който мога да ти дам е - колкото и да боли, сложи край на тези отношения! Не само наяве, но най-вече в главата си! Насочи чувствата си, любовта си, енергията си, към друг обект - който ти е равностоен по възраст, по психическа стабилност, по зрялост и разбирания за живота. Хората след дългогодишна връзка стават толкова задружни и пасващи си, не защото "са правени един за друг", а защото СА ИЗРАСНАЛИ (в житейски смисъл) ЗАЕДНО, напасвали са си характерите си, научили са се да не се дразнят и т.н.
Знам че ще боли, знам че изисква време, много време и много пренастройка... Докато старото, познатото, макар и обречено, дърпа като отдавна изкопана яма в пясъка, от която всячески се опитваш да се измъкнеш (с малки и внимателни стъпчици), но е много по-лесно да се отпуснеш и да се свлечеш отново в нея... Така става и с наркотиците, и с хазарта, и с високите скорости, и с много други неща, предизвикващи силна зависимост...

Също така (това много сериозно ти го казвам!) - опитай се, потърси, намери в себе си, ако ще и само една искрица хетеросексуалност да има - разпали я, раздухай я, направи я огън (ако трябва - превърни се в педераст, да му се не види) - опитай се да обикнеш мъж, да създадете семейство, деца... Това е същината, това е изконната, оригиналната, природната цел на една връзка! Да оставиш след себе си поколение - човечеството да продължи да живее, да се развива...
Знам, че това звучи още по-сложно да го направиш, дори и от предишното, но не го ли направиш, твоят род приключва с теб... Двамата ти родители, четиримата ти дядовци и баби, осмината ти пра-, 16-те ти пра-пра- и т.н. остават без наследници! Умно момиче си, замисли се, моля те, много сериозно над това! И не е ли то по-важно и от сексуалната ти ориентация, и от "любовта" ти към тази учителка, ако ще и тя да е най-прекрасният човек на Земята (а тя, повярвай ми, не е! Идеализирала си я в съзнанието си, само защото никога няма да бъде твоя..).

Прегръщам те и от все сърце ти пожелавам успех!

(А ако те интересува "какво" съм аз - мъж, на достатъчна възраст, за да ти бъде баща, бял, хетеросексуален, психолог, със семейство и деца.)

3.   Много е дълго. Представи си каква част от четящите са млади жени с хомосексуални наклонности, колко от тях са имали проблем подобен на твоя, в край на сметка колко от тях биха прочели целия ферман.
Това твоето вече не е любов, това е някаква форма на обсесия.
Даже не съм сигурен дали наистина не харесваш мъже или само така си мислиш.
Иначе, сцената на тогава около 45-годишната учителка, влизаща в хотелската стая само с една къса хавлия върху прекраснот й голо тяло, ме възбуди, но аз съм мъж все пак.

4.   Не успях да изчета всичко. Но първо-ти си я изложила в училище и са могли да я уволнят. Тоест действала си против нея. После, ако тя не иска хомоистория, няма как да ти отвърне на чувствата. Ако не те иска, нищо не можеш да направиш. Насила хубост не става. Ако си ориентирана към жени има вероятно сайтове, на които можеш да срещнеш хора, които мислят като теб, или клубове, където се срещат. Ориентирай се към тях.

6.   Момиче на теб определено нещо не ти е наред с главата. И нямам предвид това, че си падаш по жени, нито възрастовата разлика. Факта колко си обсебена по тази жена с, която сте имали съвсем нормални взаимоотношения, нищо специално, камо ли връзка, не е в реда на нещата. Това идеализиране на нея, мечти свързани с нея и какво ли не, е само в твоето въображение и глава. Тя няма, нито е имала чувства към теб. Как може да си мислиш да чакаш години, после да я потърсиш, и евентуално тя да е осъзнала, че иска да е с теб. Пълни фантасмагории. Не си пропилявай хубавата младост. Забрави я и си живей живота, с нея бъдеще нямаш и колкото по-скоро го осъзнаеш , толкова по-добре за теб.

7.   Може би в главата ти има една твърде идеализирана представа за тази жена. Дори тя да има някакви чувства, вероятно разумът й взима превес. Подобна връзка би била съсипваща за кариерата й, хората са пълни с предразсъдъци. Второ- вглъбила си се в идеята-" какво би било..."! Смени града, изтрий я от контактите си, опитай се да намериш любовта другаде и просто си дай шанс да бъдеш щастлива.

9.   В много як филм си се вкарала... За мен тя си е чесала егото с теб, ако всичко е така, както го описваш. Нямаш бъдеще с този човек, разбери го. Спри да се унижаваш и занимаваш с нея. Има някаква романтична идилия в представата ти за нея, която, според мен се държи на влюбването ти и тя не е човека, който мислиш, че е. Старите Мими са една особена категория хора, не искам да обидя никого, но имам мнение за тях и то хич не е ласкаво.

10.   Пърео и напиши писмо, че я желаеш, че искаш да си с бея и възрастта за теб няма збачение. Второ, увери се, че го е получила и го е осмислила. Трето, поискай да ти отговори, ако желае, тя как те приема, за приятелка, за добра компания, за някоя, която и вдига самочувствието или как точно. Имй предвид, че хора, които са сами на такава възраст, допускам към 40.обикновено има защо да са сами. Особняци, интровертни, егоисти, може да ди има и някой скрит дефект, от който да се срамува, дори медицински проблем. Важното за теб е във функция на нейния отгояор да осмислиш поведенивто и живота си. Ако не те желае, не предствляваш обект на желание за нея, просто я забрави, не се фокусирай вече в нея. Намери си приятелка, влюби се, ще видиш как времето лекува. И гледай във всеки случай да запазиш хубавите си и чозитовни чувства към нея. Това ще ти остане хубав спомен завинаги! Успех!

11.   Не мислиш като мъж. В това писание няма нищо мъжко - не се заблуждавай.
Не си ли си помисляла, че учителката ти може да не си пада по момичета?
Не виждам какво толкова си направила, че да се обвиняваш чак толкова. Голяма работа - засрамила си се и после си я поздравила.
Моя съвет е да си намериш гадже и да продължиш напред. Тя не те харесва по този начин. Най-вероятно въобще не харесва жени сексуално.

12.   Тази история е не само фантазия, но и моля модераторите да сложат лимит до определен брой знаци. Утре някой ше си публикува книгата от 1000 стр. И все по-често ми се случва млади хора, да не могат да отсеят същественото и да ни занимават с ненужни детайли. Кой ще го чете това? Тази история спокойно може да се съкрати на 1/5. За пореден път се убеждавам за нивото на българското образование. Може да се учат всевъзможни ненужни неща, абсурдни анализи и матури и резултата е пълна нула.

13.   Смятам, че при нея мнението на околните, на обществото е повлияло, за да те отблъсне. Замалко е щяла да загуби работата си в училище, градът е малък, хората говорят.. Дори да е имала нещо към теб, си е наложила да го потисне в името на онова, което обществото очаква от нея - 50-годишната, зряла жена.
Но и да тичаш след нея, пак няма да стане.. Само още повече ще се дърпа. Нямаш избор, освен да чакаш.. времето да покаже.
Бъди силна!

14.   От Авторката: Номер 1, историята ми е абсолютно реална, жалко, че не си я и прочел и си извадил такова заключение. Номер 2, благодаря много за съветите, ще следя още темата, прав сте, че е много объркана и също има психологични проблеми сигурно, но наистина много я обичам. Не знам какво ще правя, то се изчерпах от старание и от обърканото й поведение, но наистина сега ми се вижда направо непосилно да се откажа и загърбя и хем много я желая, хем наистина се чувствам неин спасител и искам да й дам любов и топлина. За ориентацията малко трудно бих харесала мъж, особено след нея, добре, че имам братя и братовчеди поне те да оставят поколения. Да, нищо не мога да спечеля от нея и не й предстои друго освен остаряване, но тя е всичко, което искам и ме прави щастлива. Не, че не ме правят щастлива успехите в образованието, работата, времето с близките, една пица или торта или обувки, но тръпката от щастието от времето, прекарано с любимо същество не може да се сравни с нищо по интензитет и дълбочина. И съм станала много привързана и зависима от нея. Може би трябва наистина години да не я потърся и ако още не ми е "минало", да отида при нея пак за последно и да си проличи дали съжалява, че ме е изгубила и дали й пука или не. Но тя наистина е много летлива и инертна, много бързо се запалва по нещо и много бързо и неусетно й омръзва, било то филми, хора. Отива в една държава, връща се и казва това е моята държава, после в друга и вече не харесва и отрича предната екскурзия, омръзват й хобитата. Беше записала английски курс много устремено и на 3-тия месец изведнъж се отказа, така и йога и италиански и готвене.

15.   И така. Дори не мога да си представя в колко трудно положение си. Мъж съм не знам какви са отношенията между жени. Но пък знам какво е да си влюбен в учителката си. Съвсем набързо ще разкажа моята история пък дано да ти бъде от полза.

Както казах мъж съм на 26 години. Не съм от София и през далечната 2007г. започнах училище в София. Като през следващите 5 години живях първо при стринка ми 2 години, а след това при леля ми 2,5 години, последните месеци в 12 клас си пътувах от вкъщи.
Завършил съм една от големите гимназии в София. Още с преместването ми на ново място у мен се разви една депресия или по-скоро страх от непознатите нови места и начин на живот. Факта че живеех при роднини трябваше да ми действа успокояващо, но все пак бях на чуждо място, с нови правила. Затворих се, станах по-стеснителен, с по-ниско самочувствие и самооценка.
Дойде и часът по Литература. Учителката още първия час беше много странна, много темпераментна, много притесненса от факта как след 5 години ще представиме на матурите. Млако след това дори ми беше написала 1-2 двойки, беше ми се карала и с две думи не я харесвах, дори омраза на моменти изпитвах към нея. И така докато един ден през януари 2008г може би заради настинка или грип ми стана лошо. Нищо сериозно просто ми се виеше свят и имах главоболие. Тя дойде до мен много загрижена, разпита ме как съм имам ли нужда от лекар и т.н. След като бях болен няколко дни, след часа по литература й благодарих и може да се каже, че ледовете между нас започнаха да се топят. Започнах и да уча повече и да слушам внимателно в часовете.
Един априлски ден през 2008 в междучасието видях през бюрото че госпожата се е събула боса. Просто от любопитство я попитах защо е боса и обича ли да е боса. Тя се засмя и учуди. Тогава си поговорхме неформално, разказа ми че обича морето и топлото време и други общи приказки. Колко му трябва на едно 14 годишно момче за да започне да си фантазира разни истории. Вече тя ми беше любимата учителка.
В следващите две години това приятелско отношение между двама ни продължи. Разбира се когато не учех си получавах слабите оценки. Така докато почти в края на 11 клас не се скарах с тогавашното ми гадже. Тогава все още не бях правил секс, само орален. Това беше и причината за скандала с гаджето ми- тя все още не искаше, а аз много настоявах. Вече живеех при леля ми в Люлин, госпожата също живее в този квартал. Вече имах доста по-голямо самочувствие, на моменти дори бях арогантен към околните. Прибирах се и се засякохме в градския транспорт. В ядът си й разказах че сме се разделили с гаджето ми. След няколко дни трябваше да се подготвяме за изпит по литература. Нямах въпросната книга( мисля че беше нещо на Йовков). Тя ми каза, че я има, каза ми след обяд да й се обадя и да отида в тах да я взема. Все още много добре си спомням как отидох с нагласа за секс, колко и нелепо да беше. След кратък урок, а след това и след много задълбочен разговор от нейна страна, за това че никъде не трябва да казваме за това нещо и че няма да е добре прието и за двамата, последваха целувки, опипване и фелацио, също така и обещание, че ще има още няма да се само този път. Секс нямаше, но пък бях много щастлив, защото знаех че ще има още. Месец по-късно по същия начин правихме секс с нея. Беше ми за първи път и както всеки първи път беше нелепо и страшно дори. Случи се през юни 2011г. И така лятото ходих няколко пъти до София специално да се виждам с нея. Срещите и секса с нея продължиха и когато бях в 12клас. Но в края отношенията ми се изостриха, в следствие и на това че предстояха матури, а госпожата ми( ще я наричам Тя) явно беше загрижена да завърша успешно( и не само аз а и другите ученици).
Минаха матурите, по литература естествено имах над 5, но на матурата по математика имах 2. Не успях да завърша. Целия свят ми беше крив, затова че не бях седнал да уча достатъчно. Не отидох дори на церемонията по дипломиране( нямаше за какво). Тогава отново в ядът си преустанових контакт и с нея и с класната ми ръководителка и с 98% процента от съучениците ми не само от моя клас, а като цяло от училището.
Изтрих телефона й, нямах и фейсбука й. Мина се време лятото бях отново на матура, завърших. Започнах да уча в университет. Нови среди нови хора. В годините между 2012- 2017 имах две неуспешни връзки. Като и двете завършиха с несподелена любов. Това много ми повлия, самочувствието ми отново стана много ниско. Ниска самооценка. В мен се появи чувство, че съм излишен на тоя свят, че не съм успял да постигна нищо. Нямах работа, нямах пари, само една суха диплома. Малко след това през 2017 започнах да подреждам или по-скоро да се опитвам да подредя по някакъв начин живота ми.
През всичките тези 5 години не успях да я забравя госпожата ми. Постоянно си припомнях разни случки и разговори с нея от преди време. Опитвах се да я намеря в фейсбук, но без успех, нямах и телефона й. И така един ден мой съученик беше харесал нейна снимка. Открих я, разменихме няколко думи. След това поговорихме малко. Минаха няколко месеца и из нежду краткотрайните флиртове и връзки с други жени около моята възраст, пак започнах много настоятелно да мисля само за нея. Но вече исках не просто секс, а връзка. Бях се влюбил, но вече не по тинейджърски. През есента на 2017 се видяхме. Разказахме си кой какво е правил през тези години. Разказах й да връзките ми, тя миказа че имала приятел сега.
Тук трябва да кажа че разликата ни е 27 години. Още в началото когато бях ученик аз бях на 17, тя на 44-45 години. Тя не е била омъжена, няма и деца. Има племеница и племенник, които са 6-7 години по големи от мен.
Малко след срещата ни последва втора среща и го направихме пак. Разказваше ми как имат проблеми с приятеля й. Явно за 50 годишен мъж, не знаеше какво иска. Аз междувременно тогава учех в УНСС и имах 2 краткотрайни връзки и 2 пъти просто неангажиращ секс.
Но в сравнение с изпитваните емоции с учителката ми, тези връзки бяха абсолютно нищо.
Така продължих с нея до есента 2018г. Когато в УНСС срещнах момиче и се влюбих от пръв поглед. Последва флирт , любов и много изпепеляваща връзка, която отново завърши с несподелена любов( или по-скоро несподелени интереси). Срещите с учителката ми намаляха, повече се чувахме по телефона. Само 3-4 пъти го бяхме правили в този период. Бях много зле емоционално, отидох на психотерапевт и лайф коуч( донякъде помогнаха). Съответно това продължи до миналата пролет.
Тогава Тя вече се бе разделила с нейния приятел, а аз с моята приятелка. Видяхме се няколко пъти на кафе. Като проведохме много приятни, задълбочени разговори.
От тогава категорично се влюбих в нея. Но не е тази любов, която те кара на викаш и крещиш от радост, а е тази любов, която много по-зряла, която ме кара да чувствам че имам опора, че имам на кой да споделя когато имам нужда и че мога да я изслушам когато тя има нужда да поговори. Секса вече премина изцяло в любов. Интимността и емоциите са много по истнски. Изградихме доверия по между си. Тя ме прие с моите недостатъци и физически и психически, както и аз нея. Все пак разбираш че всеки има недостатъци, но едно е когато си в 20-те си години, съвсем друго е когато си на 54. Въпреки, че тя за годините си изглежда в прилична форма. По същия начин е и с прсихическото състояние. Вижданията за живота на двама ни се различават, но това не ни спира.
Разбира се има и недостатъци в тази връзка. Един от тях е, родителите ни и на двамата не знаят за тази връзка. И тук реално започва въртенето в омагьосания кръг за мен. Защо, защото годините минават, връстниците ми създават семейства, но пък само като си помисля за моята връзка и настъпват прекрасни емоции в мен.
Знам че с нея няма как да създам семейство, не знам дали ако след време създам свое семесйтво тя ще е под някаква форма в живота ми или не. Всички тези въпроси са доста трудни за дискутиране.

Не знам ти дали си хомосексуална или бисексулана, искаш ли да имаш семейство с мъж и деца или не. Но е добре да помислиш сериозно по този въпрос. Защото все пак не трябва да нараняваш и родителите си.
Дано да съм ти бил полезен. И най-вече дано нещата при теб да се развият по на-добрия начин за теб. Успех!

16.   Номер 2 ти е казал всичко, няма какво да добавя. Чети, препрочитай и се бори!

17.   Здравей! Искам да ти кажа, че ако е имало шанс досега да се е случило. Не позволявай животът ти да се върти около една несподелена любов. Вече не си дете и нейна ученичка. Може и да не си й напълно безразлична, но тя няма тази смелост, която е необходима, за да се осъществят вашите отношения. Може би просто си е повдигала самочувствието от твоето внимание. Не сравнявай хората навън с хората в нашата страна. Там са много по-демократично настроени и нямат нашето закостеняло мислене. По-добре се обърни към психолог, а не към астролог и се опитай да я забравиш. Трудно ти звучи, но ти го казвам от опит. Няколко години се борих за любовта и вниманието на жена, която хем не ме искаше, хем не ме отблъскваше категорично. Веднъж я попитах даже защо го прави - не ми отговори нищо. Харесваше й идеята, че толкова много я желая, но общественото й положение и общественото мнение са по-важни за нея. Донякъде я разбирам. Ако не се бях разкрила щях да съхраня приятелството. Пожелавам ти да слезеш на земята, защото споделеното е любов. Всичко друго е обсебеност. Сигурна съм, че ще срещнеш нова любов. Стига да погледнеш реално на нещата. И ако те вълнува на първо място външната красота значи не е толкова силна любовта, а по-скоро химията и страстта. Ти не я познаваш чак толкова като човек, за да я обичаш. По-добре се опитвай да не я виждаш. Успех.

19.   Половината от романа можеше да се съкрати. На първо време, какво точно очакваш от тази жена да направи, когато си ѝ буквално ученичка? Ти си я унижила и си ѝ застрашила не само работата, а и репутацията. Какво ще кажат родителите ти (и не само твоите), ако разберат как 16-годишна има връзка с учителка? Тази жена може да бъде съдена за педофилия, отстранена от длъжност и повече да не може никога да работи в училище. Това е мекият вариант, някой побеснял баща може и на улицата да я причака с прът. Достатъчно е някой от по-долен клас да каже, че тя го е заглеждала еди-как-си. С кой акъл си казала на връстници, с кой?

В последствие осъзнаваш, че тази жена има неясни тенденции в поведението. Води те за носа, после се отрича, цупи се на колеги, държи се инфантилно. Ако пиремем, че ти си права и не съчиняваш някоя друга подробност (жената няма как да се защити, когато се говори зад гърба ѝ), то възрастната учителка може да има психически проблем. Това е почти сигурно, защото не е нормално цял живот да не е имала и една нормална връзка. В такъв случай и знаейки това, не ти ли е поне малко гузно? Поне малко не те ли е срам, че се надяваш една объркана и възрастна жена да ти пусне? Имаш ли някаква представа колко грозно, мръсно и отблъскващо цялото ти изказване звучи? Тази жена не иска хомосексуална връзка, щеше иначе сама да я потърси. Играла си е с вниманието ти, и тя не знае навярно какво прави с живота си. Нейната вина се изчерпва до това, а и стана ясно, че може да не е добре. Останалото си е твоя отговорност.

Поведението ти е неадекватно за възрастта. Да не кажа, че начинът ти на изразяване и това ниво на обсебеност са притеснителни. Не вредиш уж, но си успяла да изплашиш стара жена, че да те заплаши с полиция. Май не осъзнаваш колко стрес си ѝ причинила и ти пука само за едно. Обсебена си и не го криеш. Не знам колко от историята ти е вярна, но отвън изхлеждаш като баш преследвач. Остави жената, толкова. Няма какво да ѝ предложиш, а и тя на тази възраст скоро няма да има какво да ти даде.

20.   Твоя ли беше темата “Харесвам учителката си”?

21.   Харесай си някое момиче на твоята възраст, ще се изкефиш колко лесно ви се получава.

22.   Не знам какъв съвет точно да ти дам..освен да идеш в друг град и да си далеч от нея. Любовните рани се лекуват като почнеш на чисто. Съгласна съм със 7 и 11. Прекалено много си си втълпила, че тази жена е уникална, неповторима и едва ли не някаква богиня. И в това няма нещо лошо, все пак когато обичаш някого изключваш лошите му черти и виждаш само добрите..но това обикновено се случва в началото, а при теб са вече 8 години за бога, не успя ли да разбереш каква е всъщност? Малко психически нестабилна ми изглежда, тези постоянни сменяния на настроения и мнения...абе доста си е биполярна да ти кажа. Може и това да е причината да е стара мома.
И наистина не е ли възможно причината да се държи така да е просто, защото не те харесва или не харесва момичета въобще? Тя се е държала приятелски с теб, всички тези намеци и намигвания дето обясняваш може да са просто самовнушение...или просто защото тя се държи разкрепостено за възрастта си и по-младежки...

23.   Това е жена с проблеми и ти нямаш никакъв шанс да я издърпаш или да и помогнеш. Отношенията ви очевидно са токсични - виж как ти се отразяват досега. Щастието ти не е там. Спри да гадаеш, как се чувства и какво иска - приеми, че не си желана и имай достойнство - отдръпни се и спри да мислиш и да правиш планове за нея. Тя не желае повече да е част от живота ти - ако желаеше, вече щеше да бъде. В случая нямаш думата. Според мен ти си жертва на психически нестабилна личност, която си е играла с теб, може би дори несъзнателно, за да запълни вътрешните си липси. За съжаление за момента дори не осъзнаваш до каква степен ти е навредила. Съветът ми е да се насочиш към момичета/ момчета на възраст около твоята - всичко е пред теб, заслужаваш да бъдеш щастлива с половинка, която те цени, обича и има смелостта да застане открито до теб.

24.   Авторке, ти явно изобщо не можеш или не щеш да вденеш това, което се опитват да ти кажат хората!
Ти чужда съдба не можеш да промениш, в каквито ще и роли да се вживяваш, но занимавайки се десетилетия наред с глупости, можеш много сериозно да объркаш своята съдба.
Това твоето не е "любов", а си е чиста обсесия - клинично състояние, което не осъзнаваш, но за да излезеш от което ти трябва специализирана помощ. Приличащ досущ на жените, които мъжете им ги спукват от бой, но те се връщат отново и отново, понеже не могат да преодолеят обсесията си.
Освен това братята и братовчедите ти няма да ти родят децата - нито ще те освободят от твоята отговорност, нито пък притежават детеродни органи като тебе, които си длъжна да използваш, понеже всички твои прародители са го правили, за да те има теб и да можеш тука да "разсъждаваш" колко неправилно са постъпили.
В тая "връзка" няма никакво бъдеще - само съсипия, само разруха. Резултатът ще е един напълно пропилян живот. И никакво щастие няма да получиш, както си го мечтаеш. Ще последват безчет случки като тази в мола и в магазина.
"Любимото същество", а? Конкретното "любимо същество" съвсем спокойно може да ти е майка - тя е от друго поколение, не от твоето! И вместо да те води като майка, да те съветва, закриля и да ти показва грешките, тя те консумира, понеже си е отрязала мостовете към всички други хора. Всички други, освен теб, отдавна са си дали сметка, че от нея нищо не става, на нея не може да се разчита, нито за връзка, нито за семейство, нито а нищо. Само ти, със своята обсесия, си решила "да докажеш на света колко много е сгрешил". Е, светът не е сгрешил - ти си в голяма грешка! Като ритнеш Земята няма да я преместиш от мястото й - ти ще отскочиш, или най-много да си навехнеш крака.
Твоите любими същества трябва да са мъжът ти, около твоята възраст или малко по-голям, и децата, които ще създадете. Всичко останало са миражи, пясъчни кули и привидения без никакъв смисъл и бъдеще.
Ако смяташ да пропилееш живота си заради някаква абсолютна глупост и обсесия - давай!
Но ако решиш да промениш нещо, слушай какво ти казват номер 2 и 16, и се бори!

25.   Определено имаш нужда от психолог. Търси професионална помощ, не бившата си учителка.

26.   От Авторката: Благодаря много за всички съвети, бяха ми от полза, оставам с изводи, че явно и при двете ни има някакви проблеми на психологично ниво. При нея, че е вечно сама и има страх от обвързване и голяма доза егоизъм и саможивост, може да има и други проблеми, които не знам, но наистина е много непостоянна и много ме обърка и обнадежди напразно. При мен, че наистина се държах супер тъпо и нелогично на моменти и й създадох много стрес с глупаво и недомислено поведение особено в гимназията, не ме оправдава и изпитвам голяма вина, но все пак съм била дете и не съм разсъждавала напълно зряло, някои хора и на 50 дори не могат да достигнат до пълна зрялост, както жените като нея и т.н. Наистина съм мислила как само да се получи нещо, а не съм си задавала въпроса в какво положение я поставям, сега ако върна времето назад нямаше да си разкривам чувствата преди да завърша, особено на съученици, но им имах наивно доверие, че няма да споделят, детски акъл. Сега май няма какво да направя, особено след онзи ден. Ще оставя нещата на времето и ако до няколко години не ми минат чувствата ще я потърся пак, но вече без никакви очаквания, обяснения и преследване, с примирение, просто ще ида да я поздравя в училище за някой празник, ще й пожелая здраве и късмет и само ще й кажа, че я обичам и уважавам и ценя и нищо повече, нито ще я търся пак скоро. Ако се зарадва ще отивам пак така веднъж годишно, освен ако тя не поиска по-често. Просто имам нужда да я виждам поне рядко за минута две, не искам да я губя нацяло от живота си, защото рядко се срещат хора с които да се чувстваш толкова специално. Искам тук там да я виждам как е. Ако е било писано нещо и е имала някакви чувства някога ще се получи нещо, ако не здраве да е. Не съм обсебена, а що се отнася до дългия текст просто говоря много и се изразявам дълго и обичам да разказвам нещата с подробностите и пълната картина, не виждам нещо излишно, има и по-дълги истории тук. На много хора се е случвало такава разлика в годините, ето дори френския президент съпругата му може да му е баба, за любовта няма граници, години и пол. Като цяло мен хора близки до моята възраст не ме привличат. Не знам дали ще имам семейство или не, дали харесвам единствено жени, дали бих се влюбила пак някога, ще разбера с времето, не съм се отрекла от всичко, но вмомента съм много наранена и уморена, разочарована и от себе си и от нея, свикнала с години с идеята за нея. Ще си дам време и шанс и ще се оставя на съдбата. Но никога няма да мога отново да обикна толкова много, да се привържа до такава степен, и по-добре.

27.   На теб не ти трябва психолог, а истински мъж, не някое пъпчиво джендърче. Трябва ти яко чукане, поне два пъти на ден и ще видиш как ще се успокоиш, а не както сега да ти дими главата и от обърканост да се катериш по стената.

28.   Хората ти го казаха, но и аз да се включа с една история. На мен ми се е случвало нещо подобно, само че аз бях на мястото на твоята учителка. Разликата ни беше 10г. и се сприятелихме случайно в неформална среда т.е. не съм ѝ била учителка. Има доста прилики, като тази с хавлията. Все висеше в нас, аз влизам да се къпя и излизам по хавлия, за да си взема дрехите. Не съм хомосексуална и не ми е минала никаква подобна мисъл в главата. Тя обаче след време ми сподели, че ме е оглеждала тогава. Изобщо цялото приятелство беше объркано. Чудех ѝ се на акъла, аз изляза с друга приятелка, тя звъни постоянно, а когато си хванах приятел беше страшно. Получавах десетки съобщения всеки ден, не бяха злонамерени, но адски досадни. По едно време и аз ѝ споменах за ограничителна заповед, беше ми дошло до гуша. Проблема тук беше, че аз не знаех и не допусках, че е влюбена. Може би и при теб това е проблема, тя те приема като дете, нейна ученичка, радвала се е на успехите ти и те е поощрявала. На всеки учител ще му хареса подобно отношение от ученик, това означава, че си е свършил добре работата. За всички тези години тя сигурно не е изпитвала такива чувства към теб. Просто сравнявам историите. Знаеш ли колко е гадно да ти се лепне някой от същия пол и всяко нещо да приема по негов си начин, да ти пише постоянно, да досажда - това си е тормоз. Аз след хиляди обяснения, че всичко се случва само в главата ѝ накрая я блокирах отвсякъде, защото тя така и не прие. От нея се чуваше ,,аз те обичам'' , то хубаво ама мен не ме влече, май имаше някакви психични отклонения това момиче, още се плаша при мисълта, че мога да я срещна някъде. Отклоних се от темата, приеми, че на сила хубост не става. Тя ако искаше да е с теб или те желаеше силно поне за един път щеше да намери начин. Имаш насреща човек, който ти е казал, че ще иска ограничителна заповед, това какво ти говори. Изплашила се е от теб. Остави жената на мира и потърси помощ, за да продължиш напред.

29.   С такива драстични промени в настроението и, още ли се чудиш защо е стара мома. Може да има Биполярно разстройство или просто има комплексен и труден характер.
Като си намериш нова среда, постепенно всичко това ще отшуми. С нея нямаш никакво бъдеще и колкото по-скоро се отдръпнеш, по-добре.

30.   От Авторката: Номер 28, аз не съм се държала чак така, нито съм й звъняла, нито веднъж не съм макар че години й имам номера, нито съобщения, само веднъж й писах по вайбър честит имен ден. Нито я ревнувам, нито я контролирам или нещо. А и тя не е имала приятел, и е по-възрастна.
Номер 29, да наистина доста често и рязко си мени настроенията, и към себе си дори, например веднъж в един час първо беше весела в началото на часа щото бяхме имали заместничка предната седмица и вика " липсвах ли ви, знам, аз съм слънце, знам, че аз съм най-добрата, може да съм красива, но остарявам". После накрая на часа изведнъж намусена и тъжна и вика "то от мене по-голяма чума няма, още едно доказателство, че съм змия. " И ей така странно се държи. Но аз страшно я харесвам, първо, че външно наистина е идеална и забележителна и годините грам не й личат, според мен слага всички млади в джоба си. Второ, това нейно детско поведение и егоизъм, не знам, но много ме увлича, например веднъж едно момче от класа беше направило домашен чийзкейк да ни изненада и да ядем в голямото междучасие, а тя в малкото след нейния час набарала кутията под чина му и видяла какво има, че й харесва и ние се връщаме и гледаме седнала на стола и си хапва с лъжичката чийзкейк. Просто ей така си прави каквото си иска и мисли само за себе си и нищо не й пука. А аз го намирам за сладко и възбуждащо, да се държи така на тия години. Може би ако беше семейна и по-улегнала и "поизхабена" и по-заземена нямаше чак толкова да ми

32.   Като изключим пълните глупости как си била длъжна да си намериш мъж и да раждаш деца (и то казани от психолог, ако номер 2 изобщо е психолог, за което искрено се съмнявам), наистина си си изгубила времето, нервите и психическото равновесие покрай тази учителка. Дали е хомо или би, или просто се кефи на внимание, няма кой знае какво значение. Очевидно е психически нестабилна, а и ти наистина си я изложила на риск с това споделяне на съученици. Щом те привлича собствения пол, намери си приятелка на твоята възраст. Еднополовите връзки в България е без това са рисковани, няма нужда да си усложняваш ситуацията допълнително като преследваш жена, която може да ти бъде майка.

Успех!

33.   Трябва да посетиш специалист. Спешно!
Това, че си се влюбила в учителката си, не я прави хомосексуална, защото влюбената си ти, не тя. Режисирала си си някакъв филм и преекспонираш фантазиите си върху нея, като тя въобще няма и на идея какво се случва в г;авата ти.
Изложила си я пред училището. Това е учител. Има някакъв авторитет все пак. А ти си постъпила толкова долно. Как щеше ти да се чувстваш, ако тя беше разказала в училището, че ти си лесбийка? Нали се сещаш, че щяха да те спукат от подигравки...
Защо е сама, си е нейна работа. Имам приятелка на същите години, също сама, но това не значи, че би осмукала нечии женски зърна. Просто е направила своя избор в живота и така се чувства добре.
А преследването в мола е просто плашещо.
И не няма да й мине - не изключвай варианта тази жена вече да изпитва страх от теб.
Аз на нейно място бих.

34.   От Авторката:
Номер 33, знам, че съм виновна, много съжалявам, но не смятам, че чак съм плашеща. Да, беше много тъпо и детинско това с мола, върви й обяснявай после, че не я следиш, но наистина беше само за да я поздравя и по никакъв начин не бих й навредила. А за съучениците просто не знам на какъв акъл съм била да им споделя, но не мога да върна времето. Въпреки това тя не е била толкова ядосана щом продължи да бъде много мила с мен следващата година 12 клас и даже да ми намигва и заговаря и т. н.
Освен това преди няколко дни тя отново ме разблокира от вайбър. Писах даже на администратори имейли да питам възможно ли е да се е самоотблокирало при някакви обстоятелства, но казват, че няма как. Също през последните 10 дни сега 2 пъти я срещнах случайно с мои приятели, веднъж в центъра и веднъж вечерта в парка. И двата пъти се направих, че не я виждам и ги накарах да се отклоним от пътя. Тя беше все с други приятелки видимо на нейната възраст и не знам дали ме виждаше. За 3 седмици 3 пъти се засичаме из цяла столица, явно съдбата иска да ни каже нещо, но тя както винаги е объркана.
Аз съм решила да не я търся повече, поне две, три, четири години. Няма да ходя нито в училище, нито ще й пиша по разблокирания вайбър, ще се старая и да избягвам квартала й. Тя ако иска да се свърже с мен винаги може да ме намери. Ако не ми мине и още държа на нея след няколко години мога да ида да я видя за някой празник в училище, ако се ядоса веднага ще се извиня и ще си тръгна и вече никога няма да я потърся. Ако реагира нормално мило също. Ще чакам тя да ме потърси пак ако съм й липсвала. Само ако нещо много се зарадва и ме пита къде съм се изгубила или, че съжалява за това за жалбата тогава може да го приема за намек да продължа да я търся, ако изобщо иска комуникация и ако е много мила. Ако не, всяка да си гледа живота и така. Наистина много я обичам и ценя, страшно е специална за мен, но не искам да й създавам никакви проблеми повече и много съжалявам за това, за което съм съгрешила досега. Ако не мога да я превъзмогна наистина ще тръгна и на психолог, но аз вече започнах да си давам сметка, че всичкото е изгубена кауза и трябва да се откажа.

35.   Аз съм номер 28, включвам се отново, защото до някаква степен ми е жал за твоята учителка. Отричаш, но с държанието си я накарала да се страхува от теб, кой знае колко стрес е преживяла жената заради теб. Не знам до колко тя е объркана, но ти със сигурност си. Тя те разблокира, а защо те е блокирала?
, , За 3 седмици 3 пъти се засичаме из цяла столица, явно съдбата иска да ни каже нещо, но тя както винаги е объркана. '' - виж колко се филмираш, хората се засичат по улиците, нормално е, няма намеса на висши сили. Аз засичам всеки ден познати, какво ли иска да ми каже съдбата? ... хахаха. А откъде знаеш, че тя е объркана, след като не сте разговаряли? Тя може да е с точна представа за теб, но ти да не я приемаш. Това че се е усмихвала и ти е намигвала също може да се приеме по много начини. Манипулативен подход, който прави човека харизматичен, кара те да правиш каквото иска. Използва се от много хора и от учители, защото те трябва да те накарат да ги слушаш. Понякога просто така хората си намигат, не е задължително да има сексуален подтекст. Ама ти с едното намигване ли се влюби така? Знам че звуча иронично, но не искам да съм груба, по-скоро искам да се погледнеш отстрани. За нас четящите е смешно разказана история, донякъде и тъжна, но за учителката си е истински стрес. Помисли, защо я подлагаш на това? Също мисля, че я е било жал за теб и малко се е страхувала и затова се е държала учтиво, което ти възприемаш грешно. Няма значение какво ще ти кажа аз или друг, важното е ти да осъзнаеш тези неща. Влюбила си се, не е страшно. На всеки човек се случва, всеки си въобразява разни неща за човека на мечтите му, когато обаче не е споделено, тогава е страшно. Вече осъзнаваш, че трябва да се откажеш, тя няма да те потърси, щом до сега не го е направила. Тя ако искаше да е с теб вече щяхте да сте двойка или поне един път да сте правили секс. Вместо това тя те блокира, мисли за ограничителна заповед, държи се леко грубо - знаци, че досаждаш. Свикни постепенно с тази мисъл, изкарай я от главата си и си живей живота. Звучи просто, но не е, ако имаш желание ще се справиш.

36.   От Авторката:
Здравей, номер 35/28, да, осъзнавам тези неща. Благодаря и на теб и на всички коментиращи, беше ми много полезно да видя нещата отстрани!! Много ме е яд и за поведението ми в гимназията, и за това миналия месец. Наистина я обичам много и най-малко имам желание да й причинявам стрес и негативни емоции и да се страхува от мен. Много се обвинявам, но не мога да върна събитията. Дано не ме мисли за някаква ненормалница или дано поне не си мисли, че бих била някаква заплаха за нея. Както казах няма да я търся и притеснявам повече. Аз така и бях решила преди, просто я срещнах и така се блокирах и омотах, че така тръгнах след нея уж да я поздравя пък стана тя една.. Вече като я видя изобщо гледам да отклоня засичането. Блокира ме по вайбър лятото, когато й честитих имен ден и само й писах, че й желая много здраве и щастие, дори не й писах обичам Ви и т. н. А ме разблокира миналата седмица. Моя приятелка смята, че може да се е почувствала гузна, че е била така груба към мен. То всички набори сме на един акъл... Но не смятам и да й пиша повече. Не защото ме е страх от жалба, а защото не искам да й причинявам повече стрес, смущения и тревоги. Не знам дори дали бих имала смелост да я потърся пак някой ден след години както коментирах. Отново, защото ще ме е страх да не се уплаши и ядоса. Сигурно шансът да й е минало ще е 1-2%. А и вече ще е на повече възраст и за връзка и дума няма да може да става. Просто да види, че все пак е станало човек от мен, а не съм някоя луда в лудница или затвор, и, че още я обичам. Ясно е, че и тя има някакви проблеми и нестабилности, интровертна е, егоистична, непостоянна и т. н. Не знам как ще се стече животът й от тук нататък, тя си беше казала "тя моята вече е свършена" за връзки и прочие, но искрено се надявам да е щастлива и да намери хармония и баланс и ако някой ден попадне на тази история тук докато си долче фар ниентва, искам да й кажа, че винаги ще я обичам и ще й изпращам положителни мисли, както и да ми се стече животът ще запазя само положителните спомени от нашите скромни взаимоотношения и не съм й сърдита за нищо, а се надявам и тя да ми прости един ден и да ме спомня и с нещо положително и мило. Тя винаги ще е любимата ми учителка, любимия ми човек и много важна част от живота ми. А аз ще си взема поука завинаги и поне получих един кармичен урок, да се науча да се отказвам и приемам нещата и загубите, както се казва на английски to let it go. Надали бих обикнала отново така интензивно и самодеструктивно.

37.   Авторке, 33 съм.
Твоята работа вече е "едно баба знае, едно си бае". И като е така, защо въобще търсиш съвети тук?
Ти не смяташ, че си плашеща. ТИ. Понеже тук има замесен и друг човек, е важно какво мисли ТОЙ (в случая тя).
Това, че ти е смигнала някога, някак си, няколко пъти, не значи "искам да сме гаджета". Това, че си я видяла 3 пъти за 3 седмици, въобще не е съдба. Мъжът ми срещна в Турция двама свои приятели от село, единият живеещ от години в Бургас, другият в Германия. Това се случи в две различни пътувания. Ти ми говориш за София. Светът не е толкова голям, колкото си го представяш.
Иска ми се да ти кажа да оставиш тази жена само в мислите си, но това значи да се самоблокираш и да изградиш стена между теб и евентуалните ти бъдещи партньор(к)и.
Да не говорим колко си самоувреждаш психиката, щото наистина си се натикала в някакъв страшен филм и вече показваш маниакално поведение, което засега е само в главата ти, но все някога ще избие на накъде и не се знае дали ще можеш да го контролираш правилно.

38.   От Авторката:
Номер 33, имах предвид, че не съм плашеща в смисъл, че не бих й навредила по никакъв начин ( физически и т. н. ) иначе ясно е, че съм я стресирала. Съжалявам, казах, че няма да я притеснявам повече. Да, в нейните очи след тази случка сигурно съм плашеща и в самото ми поведение и постъпка бях. Но не бих била способна на никакво насилие и нарушаване на личното пространство, нито бих я следила отново, просто така стана тогава. Имам само положителни мисли и чувства към нея и не искам да съм й проблем и тревога. И преди не бяха само намигвания, бяхме супер близки, като сестри и най-добри приятелки, след като признах чувствата отношенията леко охладняха, но пък се редуваха точно баш с флирт, а после и на мен не ми е ясно защо така си мени мненията и отношението, явно и аз съм била виновна, обсебваща и неадекватна, и тя пък много непостоянна. Няма да я търся повече и така. Винаги ще я обичам, но нищо не очаквам от нея. Ако някой ден си промени мнението и иска да е с мен добре, ако не здраве да е, само да е щастлива.

39.   От 35/28:
Здравей отново, очевидно не си лошо момиче.
, , ако не здраве да е, само да е щастлива. '' Това показва, че наистина я обичаш. Последният съвет, който ще ти дам е да я замениш с някоя друга. Опитай все пак да излизаш с други хора, момчета или момичета, поне да се разсейваш. Може и да срещнеш по-специален човек. Никога не се знае, ако пък не стане поне ще си прекарала супер. Не мисли повече за нея. Това е втората крачка. Първата вече я направи като осъзна много неща. Това, че не се натрапваш е добър знак. Пожелавам ти успех и не забравяй, щастие има за всички, просто трябва да го потърсиш на правилното място.

40.   От Авторката:
Здравей номер 35/28/39, благодаря още веднъж за съветите. Да я заменя надали ще мога, особено в близкото бъдеще, но да, не смятам изобщо да й се натрапвам и занимавам повече, точно защото я обичам и не мога да постъпвам егоистично и против волята й, а тя явно не може да разбере какво точно аз изпитвам и, че наистина й желая само доброто. Затова няма смисъл. Примирих се, а времето ще покаже по-нататък дали пак бих обикнала и допуснала някоя или някого, но ще ми е полезна поуката от сега никога да не се привързвам толкова и да не очаквам нищо, да знам, че нищо не е вечно и хората се менят.

41.   Знам, че са минали вече 6 месеца вече и може би авторката не следи вече темата, но искам да попитам. Има ли развитие? Оправихте ли отношенията си?

42.   И аз искам да попитам авторката, какво се случи? Дано има положително развитие.
Следяла съм и предишни твои теми, които са от няколко години, когато още беше в гимназията. Спомням си,че четох всичко с голям интерес и много ми се искаше нещо да се случи между вас. Знам какво е да изпитваш толкова силна любов и то към грешният пол...Знам колко силна и изпепеляваща може да бъде любовта между жени. Колко рисковано и приятно може да бъде едновременно. В абсолютно същото положение съм, с разликата,че аз в момента съм ученичка, и никога не съм признала за моите чувства. Аз и нямам тази смелост - ужасно съм срамежлива.
Поздравления, че си събрала смелост и поне си била открита, като си говорила за чувствата ти и си й признала.
И това са толкова години, което красноречиво говори, че я обичаш много.
А нея... може да я спират много неща, може да е консервативна в това отношение, да се страхува от наложените стереотипи и предразсъдъците на обществото и макар ако евентуално те харесва, да се опитва да скрие чувствата си, защото си мисли, че е неправилно и неморално, или пък заради това, че може да се разчуе, че ще стане обект на много коментари...
ПОЖЕЛАВАМ ТИ КЪСМЕТ!