По любов или вече защото си на 30 и нямаш много време
Бихте ли все още чакали да се влюбите до уши за да създадете семейство или ако сте вече към 30-тте само защото няма много време за губене и защото вашите връстници на тези години имат деца, бихте се съгласили да създадете семейство с жена, която не обичате но с чиято сте вече в взаимоотношения и сте свикнали?

Коментари

1.   Не бих, за мен е по-мъчително да съм с човек , когото не обичам, отколкото да съм сама. А и човекът до теб заслужава да намери щастието, а не да бъде лъган.

2.   Само по любов. Другото не важи. Значи ако я мотаеш, но не я обичаш си еба ти тъпото , скапано същество. Остави жената на мира.

3.   Хаха ,абсурд,ти добре ли си ,по заглавието си помислих ,че си жена ,тогава щях да я разбера ,но за мъж за какво закъснение говорим ,приятелите ми до 30-32 живеят и ги сменят една след друга ,за памперси не са и помислили ,повечето се сещат да създадат семейство след 30-те вече ,тепърва търси партньорка за брак ,имаш много време ,при мъжете не тиктака часовник

4.   Веднъж ходих с мъж, когото не харесвам, защото бях отчаяна и самотна. Възможно най-малоумното решение в живота ми. Никога с човек, към когото нямаш чувства. Лъжеш него, лъжеш себе си... Но има хора, за които общественият натиск и "Мичето и Гошо вече имат деца", е изключително силен. Склонни са да оставят емоциите на второ място. Възхищавам им се, сигурно е доста по-лесно да се живее така, отколкото да търсиш правилния.

5.   Аз съм жена на 30, след дълга връзка, която завърши с раздяла миналата година, не бързам. Ако се влюбя, ще пробвам да създам семейство, ако не - здраве да е, някои се откриват късно, на други не им е писано да имат свои деца. Важното е да си искрен в живота и да не правиш нищо насила.

6.   Мъжете в това отношение винаги сте били в по-изгодната позиция. Имаш още много време. Най-важното не спирай да вярваш, че ще я срещнеш. Носи я в сърцето си, моли Бог да ти я изпрати.Тя също чака теб. Съдбата си знае работата.Ще се появи в най-неочаквания момент и ще се чудиш тогава как си могъл да се задоволиш с по-малко от една истинска чиста любов.

7.   Много е лошо да си с някой , който не обичаш .Много е трудно , отнема много повече да лъжеш ,и да мажеш от колкото да идва от самосебе си . Говоря ти от опит, недей. В моя случай мен ме обичаха ,но разлюбиха ,аз така и не обикнах друга и се събраха под натиска на околни . Нестава и често съжалявам , но няма обрат за мен..

8.   Любовта до уши или голямата химия са до време. След това остават разбирателството, партньорството, уважението. При мен беше така. С мъжете, в които бях силно влюбена, нещата не се получиха. Със съпруга ми сме заедно от 20 години, без да сме били влюбени до уши един в друг.
И да, сега смело мога да кажа, че той е любовта на живота ми. Сексът с годините също стана много по-добър.

10.   Любовта до уши е тийнейджърска работа. Зрелите хора според мен не хлътват "до уши". Това в някаква степен замъглява вярната преценка на ситуацията, все пак става дума за хормони.
И не, не бих живяла и градила семейство с човек, когото не харесвам, но и не бих чакала цял живот луда любов като при 15-годишните. Любовта е обич,привличане, уважение към другия човек, не само разпалени хормони.

11.   Почти на 27 съм и всички покрай мен са минимум сгодени, ако не вече женени. Бувално имам само една необвързана приятелка. И натискът започна. Отвсякъде, постоянно, непрекъснато - тоя вече има деца, тоя ще се жени, тоя се сгоди, тия са заедно от 10 години. Дразня се, защото половината ми приятели реват от мъжете/жените си. Ама нали вече са се намерили...Предпочитам да умра сама, отколкото да не понасям човека, с когото имам деца. И аз искам прекрасен мъж, с който да създам семейство, ама като не съм го намерила - какво?

12.   До 10

Много са тея зрелите хора, да ти кажа.