В главата ми ли е проблемът, в лицето ми , в родителите ми или какво по дяволите?
Здравейте всички, пише ви един седемнайсетгодишен. Единайсти клас съм. Напоследък почнах да се замислям над нещо, което абсолютно всички други, колкото мен могат да имат с лекота, а за мен още е нещо непознато. Искам да подчертая изрично, че не съм някакъв слаб, задръстен, зубър или нещо подобно. Не, не съм такъв, а напротив, висок съм 1. 73-4 см и съм 85-88кг, като това тегло е мускули, тренирам фитнес сериизно от близо 2 години, а преди фитнеса съм тренирал бокс 2 години и 7-8 месеца. Та, предполагам вече разбирате, че физиката ми е на по-високо ниво, отколкото в сравнение с повечето на ноите години. Развит съм не само от към физика, спокойно, не съм прост. Досега успехът ми в училище най-малко е бил 5. 60. А максималният ми в последните 2 год е 6. 00. Та, главният ми проблем е с момичетата, никога досега не съм бил с момиче, никога не съм целувал момиче, където и да е, дори не помня да съм гушкал момиче, но може и да се е случвало. И сега въпросът, защо такъв като мен, уж със е*ати здравото и хубаво тяло, пък не е докоснал момиче никога? Ами, точна причина не знам, не мога да определя, донякъде може би, защото лицето ми не е никак красиво, имам белези от рани по лицето, до мен падна стъкло, когато бях малък и при счупването парчетата ме порязаха в областта на челото и сега имам нещо като дупки по челото, то е голямо и лесно се виждат предишните рани, особено както съм и с къса коса, друго - носът ми е счупван, ушите ми стърчат настрани по грозен начин, дори е отблъскващо леко, много хора са ми споменавали, че ушите или носът ми са големи, стърчат и подобни думи с еднакво значение, просто че съм грозен тип. Аз съм приел външния вид на лицето си, не се комплексирам от него, нито ме е срам да кажа, че например съм носил очила в период от над 6 години. Не се обиждам от такива думи, но казвам всичко това, защото са факти и не мога да ги променя. Да оставим външния вид настрана. Семейството ми е много лошо, двамата ми родители редовно прекаляват с цигарите и също с алкохола, почти всеки ден изпиват бутилката, имат да изплащат дългове на банки и не само, дори и на хора от които са взели понякога. Това е така откакто се помня. Спомням си, че нямах първи клас, когато чашите и пепелниците бяха пълни догоре. Като се замислите какво е да плащаш по над 1000лв всеки месец заеми и отделно да даваш по няколко стотин за цигари и алкихол, разбирате, че парите за мен са малко. Родителите рядко ми дават пари. За спорт пари намирам от детски, стипендии и назаем, които после с 300 зора връщам, защото нямам. Тук проблема е, че се срамувам от родителите си и от това, че другите излизат по кафета, дискотеки и тн с жени, а аз си броя стотинките в джоба, за работа питам, но оставам само с лъжата, че ще ми се обадят. Ето, например мен ме е срам да поканя момиче у нас, не защото е мизерия, напротив напълно нормално изглеждащ дом, но какво правим, когато майка ми или баща ми си дойдат пияни, изнервени и тн? Често стават скандали, защото аз съм виновен, ей така просто, защото съм се родил. Често чувам изрази като "Ти защо си ми? " "Не става нищо от теб" и тн, а това, че съм с най-висок успех в класа, например и че имам грамоти от състезания е без значение. Не съм бил с момиче може би, защото нямам пари за мен, камо ли за друг човек, тоест момиче, от друга страна заради срам от родителите ми, особено като се заговорят едни цинизми, като "Къде ти е гаджето, е*ете ли се с нея? " "Прави ли ти св***и? " и всякакви подобни нецензурни изрази. А реално аз с момиче не съм бил никога, колкото и да ме е срам при положение че съм почти пълнолетен. Познавам се с много момичета, но не излизам по барове, кафета и тн, нямам финансите за това удоволствие. Често си повтарям, че единственото, което мога да си позволя са тренировките и заради това е нужно да го правя на 100%. Тренирам заради себе си, не за да впечатлявам някого.
Дайте ми съвет какво да правя, случвало се е да впечатля момиче с ума си и да ми каже, че съм интелигентен човек и може да разговаря с мен много време, но какво от това? Просто приятел, нищо повече. Между другото не се притеснявам да говоря с момиче за каквото и да е, но за излизане заедно, за връзки, предлагания и тн направо умирам, но не мога да започна такава тема, не знам защо, може би, защото не мога да си позволя парите, за това ли, заради лицето ми ли, защо? Дайте ми съвет, какво да правя, къде е проблемът? В психиката ми ли, в родителите ми, в лицето ми, във финансите ли? Нямам представа просто. Нали жените търсят уж, силни мъже, с хубаво тяло, интелигентни мъже, но май не е така, сигурно само колите, вещите и парите имат значение в сегашния свят.

Коментари

1.   Във днешно време всички момичета само гледат колко ти е пълен портфейлът. Малко останахме тези, който обичаме, ценим и уважаваме човекът до нас. Без значение дали е беден или богат. И аз съм едно от тези момичета от втория тип.-Момиче на 16г.

2.   Мило момиче, "стискам ти ръката", за успеха ти в училищ е и за разсъжденията ти. Но не се успокоявам и не спирай, продължавай да четеш. Търси си работа, но търси в сериозни фирми с реални осигуровки, където няма да те преметнат и ще си получиш заплатата със сигурност. Средата те е смачкала. Седни и си направи краткосрочен и дългосрочен план. Може това да ти изглежда добре, но смрадтта на цигари и алкохол явно си свикнал с това. Събиратй някак си пари, работи и в момента в който можеш се махни от средата в която си, тези цинизми, негативност, вибрации спъват бъдещето ти. Поддържай умерен контакт с вашите, но ги махни от ежедневието си. Когато заговорят цинизми и такива идиотски въпроси, им дай пълен игнор. Утре ще говорят това и на твоите деца.

3.   Прекалено много мислиш за пари. Ако беше така само богатите в света щяха да са женени. За всеки влак си има пътници. Има и момиче за теб някъде. Като си говориш с момичетата ги докосвай уж случайно. Прави им комплименти колко са хубави. Научи няколко вица и ги разсмивай. Разсмееш ли момиче шансът да ти стане гадже е голям. Изслушвай ги с внимание, когато говорят за себе си или ти споделят нещо. Така се сваля момиче. Парите са на втори план. А като пораснеш си намери работа и се изнеси от вкъщи.

4.   Добре си осъзнаваш някои от нещата, но и ти като повечето мъже проявяваш склонността да изпадаш в драматизми от рода на, само материалното се гледа, никой не харесва свестните и т.н. Стегни се, вместо да търсиш начин да изкараш жените виновни, направи обективен разбор на нещата и търси решения.

Вероятно лицето ти наистина отблъсква. Особено на тези години, момичета обръщат дори повече внимание на това и си падат по хубавички момчета.

За сметка на това, парите още не са чак такъв фактор, защото на тези години живееш при родителите си и от там идват средствата и сигурността. Да, важно е да можеш да поканиш момичето на едно кафе, но ако те бива с приказките и имах готин характер, ще минеш и без това.

Проблемът с лицето трудно ще го решиш, трябва да го компенсираш с другите качества. Първото и най-важно е да се научиш да общуваш свободно и без притеснения с жените. За в бъдеще е добре да се развиеш и професионално, а с твоето семейство задължително трябва да се изнесеш от вкъщи веднага щом станеш пълнолетен. Мъжът трябва да има стабилност и самостоятелност. И последното, търси момиче от твоята категория. Щом не си първа хубост, не се хвърляй на манекенки. Освен ако не направиш много пари, тогава определен тип жени сами ще те намерят, но друго ще ги привлече, няма да са с теб заради теб. Ако не ти е проблем това, можеш и в тая посока да действаш.

5.   Може да отидеш на дерматолог,ако ти е комплекс.
А след някоя година може и да си направиш някое подобрение по лицето, вероятно е скъпичко, но ще почнеш работа еее
спокойно де. Още си малък.
И момичета ще има... може би просто имаш комплекси

6.   Мило момче, съжалявам за семейството ти, но в крайна сметка един ден ще излезеш от него като самостоятелен и разбиращ стойността на парите млад мъж. Това определено привлича сериозните жени. Някой е писал, че тийнейджърките предпочитат по-красиви момчета на тези години и това е така. Аз все пак мисля, че независимо от лицето, добре сложеното тяло при един мъж е достатъчно атрактивно по-нататък. Виж, при жените като че ли е по-важно в лице да е симпатична, тогава целулитът може да бъде простен. :D Както и да е, като цяло жените независимо на каква възраст са, харесват мъже, които имат изграден социален статус - популярни са сред връстниците си, имат онзи вайб на "готиния". При теб вероятно това им липсва, след като нямаш финансова възможност да се развличаш на местата, където те се събират и не си един от известните във випуска. Спокойно, избери си по-обикновено момиче и му разкажи историята си, ако не се трогне и не поиска сама да ти направи съдбата малко по-приятна, пък на!