Приятелство с омъжена жена
Преди 3 години се запознах с една жена. Тогава бях на 21г а тя на 29г. В началото имаше флирт помежду ни и се разбирахме доста добре, имаме доста общи неща. Тя работеше до нас в денонощния магазин и често ходехме там с един мой приятел. Постепенно забелязвах, че той има чувства към нея, но аз се правех, че не забелязвам. С времето разбрах, че той е говорил на нея неща за мен, но съм сигурен, че тя не е повярвала. Често ходех при нея дори в късните часове на ноща, нищо че на следващия ден трябваше да ставам рано за работа. Тогава преминавах през много лош период много семейни проблеми, лични проблеми и така нататък. И когато отивах при нея просто забравях за всичко като я погледна и се разтапям. Обичам я като приятел, но с времето започнахме да се отчуждаваме, преди това аз я търсех, тя мен. Но със времето тя спря да ме търси само аз я търсех попитах я защо, а тя каза че имала много задължения и така нататък, мисля си човек колко и да се зает все ще има време да звънне един телефон. И така до ден днешен нито веднъж не ме е потърсила само аз съм я търсил през това време. Дори сега на 21 май имах рожден ден не ми го честити. На какво се дължи това отчуждение??

Коментари

1.   Най-вероятно на това, че има връзка с друг и вниманието и е насочено към него. Ти просто не си и необходим.

2.   Абе човек гледай си живота и остави семейните на мира. Явно е преценила, че няма какво повече да си кажете. И аз така навремето проявих състрадание към проблемите на един колега, той като взе, че се лепна за мен видях се в чудо, а знаеше, че съм омъжена жена с две деца. Накрая ясно му казах, че всяко приятелство си има граници, които не могат да се прескачат. За мен по важно нещо от съпруга и децата ми няма. Разбра ме, макар и трудно, но сам се отдръпна. После напусна и нито се чуваме, нито се виждаме. Та така. Не мисли какво - що. Никой не ти е длъжен с нищо.

3.   Ами тя е омъжена... може в началото и тя да е изпитала някакво привличане към теб, но после се е усетила че има мъж и не иска да си разваля семейството с някакъв хлапак.

4.   Не се занимавай. И аз съм бил в подобна ситуация, но никога не съм хранел илюзии, че ще прерастне в нещо. И пак накрая е неприятно... Но съм поддържал контакт, по същата причина поради която и ти - жените на твоята възраст не те удовлетворяват и търсиш по-зряла, по-съзнателна жена. Не мисля че обаче се получава, и то и при двата полове, но особено при по-младите мъже. Тъй като най-вероятно търсиш стойностен, зрял човек, тя няма да остави семейството си, нито ще и е приятно да изневерява. Това го правят жени с детска психика, които можеш да намериш и на твоята възраст. Не мога да ти дам съвет, освен - него вземай на вътре и не очаквай нещо...

5.   Ако искаш вниманието на тази жена, без значение дали е семейна, трябва да се държиш като истински мъж...

6.   От описанието ти не става съвсем ясно какво е било това между вас и кой какво е очаквал от него. Аз лично не вярвам в чисто платоническите приятелства между мъж и жена.
Според мен в началото на запознанството ти и/или тя сте имали някакви сексуални намерения. Тъй като ти не си предприел нищо сериозно към задълбочаване на отношенията ви, тя се е отказала и се е насочила към друг обект.
Разбира се, възможно е и да е решила, че семейството и е по-важно и просто да е решила да прекрати плахата ви свалка.
Забелязал съм, че в първоначалните отножения между мъж и жеа има нещо като "времеви прозорец", в който ако нищо не се случи, после всичко изведнъж умира, енергията се разсейва. Основната вина нищо да не се случи, е обикновенно на мъжа, който по ред причини не е направил нужното отношенията да се задълбочат.
Съветът ми е да продължиш напред и да нсочиш енергията си към друг обект. С тази жена вече всичко е свършило и няма как да се оправи. Повярвай ми, бил съм в това положение многократно, преди да стигна до изводите, които ти казах по-горе.
Успех!