Объркана съм относно сексуалната си ориентация
Здравейте! Момиче съм на 16, почти 17 години. Объркана съм относно сексуалната си ориентация, затова пиша тук за съвет. Проблемът е, че не съм привлечена към огромна част от мъжкия пол. Много рядко се случва да харесвам някое момче и не говоря само за външен вид. Досега ми се е случвало да харесвам момче само 2 пъти и като че ли съм повече привлечена към момичета, въпреки че не съм харесвала момиче до сега.

Моля без хомофобски коментари!

Коментари

1.   Няма нищо лошо в това да си различна. Всеки рано или късно открива себе си и явно твоя момент е дошъл. Дай си време и сама ще разбереш какво харесваш. Никой не е казал, че веднага на момента хоп и вече не си стрейт. А да това каква сексуалност имаш и ще имаш в бъдеще си е лично твоя работа и се надявам наистина да откриеш себе си. А пък ако се окаже, че не си хетеро ти изпращам много подкрепа за напред, защото ще ти трябва в такова общество.

3.   Стига скачахте на мнение, че сте обратни толкова бързо! :D
Съвсем хетеро си си, просто не са много за харесване тези около теб, а и момчетата на вашата възраст. Ще го срещнеш. Не бързай да допускаш личностно-изменящи крайности.

4.   Има една теория, не помня чия беше, но ако съдя по себе си, доста се доближава до истината. А тя е, че по начало се раждаме бисексуални, с порастването сексуалността се формира, клонящо хетеро или хомо, та дори 100% хетеро, хомо. Та и аз не помня на каква възраст бях, малка, задавах си същият въпрос. Да не говорим, че мисълта за мъже дори ме отблъскваше. Ами в последствие се оказа, че съм си 100% хетеро. Но просто в по-млада възраст като цяло уж бързаме да порастнем и се хвърляме към неща, които още не сме дорасли да ни развълнуват по какъвто и да е начин. Ама пък се насилваме, щото да сме големи нали, или щото другите така правят. Помисли си изобщо имаш ли сексуално привличане към някого, без значение дали момче или момиче. Подозирам, че нямаш. Просто не си готова за такива отношения, малка си още. Изчакай някоя друга година, поне 17-18 и тогава си задавай въпроси. Сега си се занимавай с хобита, книги, развива се, въобще каквото те вълнува. Останалото ще си дойде с времето.

5.   Това ми е познато.... имал съм такива познати момичета, харесваха по-женствен и нежен тип момчета, а първоначално се мислеха за лесбийки. Помисли кое те влече като цяло.

6.   Е, какво толкова - бисексуална си и в това няма нищо лошо. В чужбина е масово, вече и в България не се гледа с толкова лошо око на това, така че си намери партньор без значение момче или момиче и изживей прекрасни моменти!

7.   И аз като теб се чувствах объркана относно сексуалната си ориентация, когато бях на твоята възраст и забелязах, че си падам по момичета.

Не трябва да се чувстваш длъжна да си поставяш лейбъли - прави го само ако теб това те улеснява да се представяш пред хората. Сексуалната ориентация е един спектър - аз вярвам, че никой не е 100% хомосексуален или 100% хетеросексуален. Вярвам също, че всеки има бисексуални наклонности. Аз например съм над 90% насочена към женския пол и под 10% към мъжкия и избирам да се наричам хомосексуална. Вече ти сама си избираш дали си бисексуална или хомосексуална. At the end of the day, няма значение, излизай и прави секс със когото искаш, важното е да бъдеш щастлива. Успех :)

8.   Ами то това е нормално, все пак няма да е нормално с всеки срещнат да се влюбваш и да го харесваш :)

9.   Как няма да си объркана, след като непрекъснато ти тъпчат в главата по радиото, телевизията, интернета, вестници и списания със звездна култура, корумпиран спорт и пошла музика с лирика за кретени, в които се рекламира джендърство, педерастщина, лезбийство, проституция, престъпност и наркомания? !

10.   Ами, аз пък не изпитвам нищо към двата пола, така че... споко!

11.   Нищо ти няма, споко! Съвсем нормално е да не ти харесват момчетата около теб, те на тази възраст още не са мутирали и са супер смешни, а поведението им е детинско. Момичетата съзряват по-бързо. Някъде към 11 - 12 клас на момчетата им се намества акъла и поведението им става по друго. Всичко е наред.