Обичах го, а той ми изневери
Здравейте на всички! Момиче на 18години съм, адски много си харесвах едно момче, той ми беше първата истинска любов... в мен наистина пърхаха пеперуди... държах на него 2години въпреки, че не ми даваше признаци, че и той ме харесва. Накрая се получиха нещата и тръгнахме, но един месец след това той започна да ми изневерява... За жалост бях прекалено привързана към него и не го оставих веднага продължих да искам обяснения за ситуацията, соето така и не получих... той ме блокира от всички социални мрежи... И сега не спирам да обвинявам себе си за всичко случило се... за това че може би не съм достатъчно добра, за това че продължих да говоря с него, а не си тръгнах веднага... Моля Ви дайте ми съвет била ли съм права за всичко случило се... понеже адски много държах на него... или не съм била права? Трябва ли да де обвинявам така? Как да продължа?
Моля публикацията ми да бъде публикувана, за за мога да видя съвети за моята ситуация от хора, които вече са я преживяли!

Коментари

1.   Съжалявам наистина. Бъди силна и... продължи напред. Остави го да си отиде,остави го някъде там-именно миналото. Така ще бъде най-добре.

2.   Не си виновна за неговите действия. Не си виновна за действията на никой друг, никога!

Виновна си единствено, че си позволявала такова отношение към теб. Запомни, че във всяка връзка идваш ти на първо място и после другия. И за това има най-елементарно обяснение (даже две):
1. Как може една връзка да е щастлива ако ти не си щастлива сама по себе си и не се погрижив сама за себе си първо?
2. Не забравяй, че всеки човек може да си тръгне, но ти ще трябва да се гледаш в огледалото и да живееш със себе си цял живот

Знам, че сега боли, но ще мине. И пак ще те боли и ще мине и така докато един ден намериш правилния човек.

Лола

3.   Знаеш поговорката Насила хубост не става. Ако той не те харесва нищо не можеш да направиш. А и не се вкопчвай така в хората. Ти за нищо не си виновна, просто той така е решил. Приеми решението му и продължи напред.

4.   Всяко зло за добро. Смисълът е, че така натрупваш житейски опит, учиш се от несполуките и не ги повтаряш в бъдеще. Ако имаш достатъчно ум в следваща връзка няма да признаваш чувствата си и колко държиш на него, а ще си по-дистанцирана. Колкото ти си по-отдръпната, толкова той ще се стреми към теб, изобщо смени ролите.

5.   Прочети темата “Как се държат манипулаторите” два или три пъти! В същия раздел е. По-добре за теб, че на тези години се сблъскваш с това. Ако имаш достатъчно сиво вещество ще си благодарна за това, което преживяваш сега на 18, а не на тридесет и... (не че имаш гаранция, но поне ще имаш опит). Знам, че ти е много мъчно, съчувствам ти и съжалявам за болката ти, но не наранявай сама себе си повече! Ще ти струва голяма травма за цял живот, без да си засалужава, няма смисъл! И един приятелски съвет от мен, пребори се с чувството си на вина в тази ситуация, защото вината ще те направи още по-лесна жертва за това “човече”, което ще спекулира и ще използва докато може... или докато позволяваш. Обичай себе си повече. Хора идват и си заминават, ти си тази, която ще е сама със себе си, независимо с мъж или без. Успех, мило дете!