Моля за отговор
Моля ви, да публикувате тази история.
Така, момиче на 16 години съм. Девствена съм, имам приятел. Преди около 3 седмици той свърши на леглото ми. След около 15 минути той си тръгна, аз дръпнах покривалото и не забелязах, че е попило на чаршафа ми. Легнах и тогава усетих, че пижамата ми на дупето ми е лейо влажна. Вече от 9 дни ни закъснява, пих аналгин, канела, чай от магданоз, за да предизвикам цикъл, но не става. И друг път се е случвало да ми закъснява. Преди около 10 минути пробвах "домашен" тест за бременност с урина и сода. Възможно ли е наистина да съм бременна? Моля ви отговорете. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Щом Дева Мария е заченала непорочно, защо да не може? Може да се забременее, дори ако някой си е ударил чикия в басейна и ти си плувала там. Или ако стрела е минала през нечии ташаци и после се е забила в матката ти.

Даскала ти по биология

2.   Стегни се. Шансовете да си бременна, ако така са се развили събитията, са колкото да съществува домашен тест за бременност с урина и сода. Нулеви. Направи колкото можеш коремни преси, спри витамин Ц, ако ползваш, и си направи една хубава топла баня и би трябвало да ти дойде. Ако мастурбираш, можеш да си предизвикаш менструацията и като свършиш няколко пъти. При мен и това действа. И от стрес закъснява, не само от бременност. Друг път, когато се паникьосаш пак така, в аптеката има едни тестове за ранна бременност, които са евтини и показват резултат след седмия ден. Виж в интернет. Свали си и приложение за следене на менструациите, ако нямаш, и, ако продължава да не ти е редовен цикъла, е най-добре да посетиш гинеколог.

3.   Естествено, че не си бременна. Още не ти се е нормализирал цикълът. Щом вече правиш секс, би трябвало да придобиеш елементарна обща култура по темата, за да не задаваш подобни въпроси.

4.   Който го е страх от мечки не ходи в гората.

5.   Намери си някой да те отвори, а този с ръчната, на ръчна вкъщи. Сериозен съвет.

6.   Виж сега в нета има информация за всичко. Ако си правила секс, а на 16 г се предполага, че знаеш какво е това, си купи тест за бременност от аптеката . Ако не си правила, значи няма от какво да се страхуваш. А ако незнаеш какво е секс, пусни на търсачка в интернет и ще прочетеш.

7.   бременна си!

8.   Авторката
До номер 1, нямам нужда да ме нареждаш, а просто тръся отговор, за да се упокоя. А до номер 3,не правя секс. Благодаря все пак за отговорите! :)

9.   Успя искрено да ме разсмееш, за което ти благодаря! Моля те порови из Интернет, има доста информация как точно се случва забременяването, как не е възможно да се случи и т. н. Отделно може да погледнеш за полово предавани болести, как да се пазиш също, хубаво е да си наясно с тези неща, преди да започнеш полов живот.

10.   Отиди в аптека, която е извън квартала (ако в близката аптека познават родителите ти примерно), но ако живееш в голям град това не е проблем имам предвид малък е този риск да ги познават. Купи си тест за бременност, прочети инструкциите заключи се за малко в банята.
След това го изхвърли във варела отвън, защото ако го хвърлиш в коша в къщи вашите могат да го видят. Не се паникьосвай, за лично успокоение ти давам този съвет.

Lisa

11.   Няма как, бъди спокойна!
Даже като свърши вътре не означава, че ще забременееш, при мен отне месеци за да забременея.
Не се тривожи за цикъла.. малка си още и не се е регулирал, напълно нормално е

13.   Благодаря на всички, които се отнесоха сериозно към моят въпрос! <3

14.   Моля ви момичета, започнете да си четете уроците по Биология поне. Нищо лошо няма да ви стане от тях.

15.   Боже, колко мъка има по този свят, боже!

16.   До номер 6 - А пък ти си неграмотен/неграмотна, ама даваш съвети! Думата не знам се пише разделно! Ех бе, големи спецове сте всичките, пък не можете елементарни правила за правопис да спазвате!

До авторката: За такива сериозни въпроси, по-добре иди на гинеколог и говори с родителите си. Интернет не е подходящото място за съвети от този тип. А и закъде бързаш, на 16 г. се юрнала да спи с момчета... не си престаряла, не трябваше такива лекомислени действия да вършиш.