Лъже ли ме Американката от Филипините
Ситуацията е следната : Преди 3 месеца се запознах в Интернет с една жена от Филипините. Казва че е Американски гражданин. Разбрахме се да дойде при мен в Лондон. Дадох и пари за паспорт да си изкара от Американското посолство в Манила.
Още преди 2 месеца ми каза че посолството било затворено заради карантината и от тогава досега й плащам наема всяка седмица. Според вас може ли посолство да затвори по време на карантина? Другото е че й дадох пари за билет от Манила до Лондон и трябваше да дойде. В деня на полета ми написа че не са я пуснали да се качи на самолета защото трябвало да покаже 800 паунда за доказателство че не е човек който ще легне на помощите на английското правителство
. Тя ми каза че от посолството са й купили билета. И само не разбрах от летището ли не са я пуснали или от посолството....
Не знам. Все някакви спънки излизат. Според вас истина ли е това? Какви са тия правила?
Аз като си купих билет за Англия никой нищо не ме е карал да показвам. Не знам. Може правилата във Филипините да са други? Как мислите?

Коментари

1.   Е ти сериозен ли си? Тази схема я имаше още преди доста години. Още ли има балъци да се хващат?

2.   Не те лъже! Така като чета виждам че момичето е сериозно! Прати й още два три бона да си има за джобни! Също така там при тях икономиката не е много добре, още едни хиляда долара можеш да й пратиш за черни дни!

ПС- дай си скайпа ако искаш аз съм свободна и бих те подкрепила във всичко. Изглеждаш свестен

3.   Хаха, прати и на мен някой паунд, ще дойда при теб, обещавам

4.   И питаш още дали те лъже? Две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост...

5.   Лъже те и ти взима парите. Това е стар номер. Сигурно е женена или си има гадже. Спри да си харчиш парите. Толкова ли няма азиатки около теб, щом такива ти харесва. Ако има американски паспорт няма да й искат 800 долара доказателство. Спри да си наивен.

6.   До 3

Само внимавай. Имаше един, дето ей така, получаваше пари от някакви непознати, даже се хвалеше, после се оказа, че бил бушон и 2 години се мъкна по дела, за да пране на пари. Наложи се, да върне всичко изхарчено.

8.   Абе пич, не си личувал за една българка, която лъгала един американец. Тай за да и праща пари уби семейството си. Тази, която ти пише 100% те лъже. Ако не сте говорили по скайп, сигурен ли си, че е жена?

9.   И аз това си помислих - малко ли са азиатките в Лондон? Това си е позната схема, има нашенски цигани които се занимават с такава измама , предлагат момичета на турци и им измъкват парите.

10.   На кой мейл ти пише? Не за друго, ама ще ти пращам по-яки снимки и клипчета от нея... :D

Братан.

11.   Автора : Да ви кажа и аз малко се съмнявам ама от къде да знам просто отчаянието ме кара. Сега тя каза че са й дали туристическа виза от Американското посолство във Филипините обаче и искат да си направи Тест за Корона вирус преди да се качи на самолета както и 800 паунда за медицински разходи в случай че й стане нещо във Англия.
Вие как мислите? На мен ми звучи истинско.

12.   Във фейсбук си пишем. Аз я намерих в един сайт за запознанства. Тя е на 30 и не ми се вярва зрял човек като нея да лъже за пари. Освен това не съм дал много пари. Повече от 1500 паунда не съм дал. То за тия пари струва ли си да се занимаваш 4 месеца почти.

13.   Сега вече се убедих, че се гъбаркаш с нас. Не е възможно да си чак толкова прост. Вярно, че не е като да не съм виждал прости хора, ама чак толкова не го вярвам. Пък ако наистина си чак толкова прост, значи си заслужаваш да те ошушкат.

14.   Не вярвам да си толкова глупав.

15.   Ами обади се в американското посолство и ги питай за всичко това дали е вярно. Лесно е. Според мен, ако има американски паспорт няма да й искат пари за доказателство, както и няма да има нужда от виза.

16.   Липсата на секс какво ли не прави.

17.   Човеко, чудя ти се на кой свят живееш? Освен ако не ни пързаляш нещо. На женицата това ѝ е бизнеса, бе! Сметни ако намира по 2-3 балъка на седмица по 1500 паунда... Може и повече, защото ще ѝ искат и още някакви измислени такси, пък може и да я оберат и да се наложи да вади пак паспорт и билет и още каквито лъжи се сети. Зрял човек си е тя, ама ти си зелен нашенски каун. Четири месеца писане за 1500? Да беше си хванал някоя и друга жрица за тази пари...

18.   Твоята история ми напомня на еднс история от 90 дни до сватбата. Как една украинка постоянно мамеше американец в продължение на пет години и с тези пари е обиколила света, а той постоянно я чакаше и тя все му въртеше номера. Така че по-добре не се занимава с нея.

19.   "Плащам и наема"

Буквално спрях да чета след това.
Стегни се моля те и не бъди балък.

20.   Лъже те и те цоцка за пари, бягай надалеч

21.   С една дума: измама.
Толкова много червени знаменца има в цялата история, че ми заприлича на национален парад в Китай!
Да се запознаеш с жена по Интернет е ок, но в момента когато ти поиска пари за “паспорт” или “болната ѝ майка, на която ѝ е необходима живото-спасяваща операция” е време да спреш и да се замислиш.
Ако говориш/четеш на английски, препоръчвам ти да попрочиташ от време на време www. reddit. com/r/Scams/ за да изградиш интуиция кое може да бъде измама.

П. С. Парите, които си ѝ изпратил, са безвъзвратно загубени; приеми го като урок в живота и не се коси; както казват японците: “Шога-най”.

22.   До 4: Айнщайн е казал, че за Вселената не е съвсем сигурен...

23.   Колкото и да му наливате акъл правите точно обратното.
Имала съм такива случаи, с точно толкова наивни и глупави, все едно бяха хипнотизирани от измамниците.
"Филипинката" може да е филипинец, не малко мъже си правят женски профили или изнудват жертвите си, или ги омотават по "любов". :DDD
Смешно и трагично едновременно, това показва, че амбициите за намиране на партньор до толкова са ни болни, че бихме си затворили очите за явните знаци, а парите изкарани с труд и пот не ги вчитаме за нищо.

~darkgirl~

24.   Добре #23, ще направя стъпка назад; вероятно е авторът да си мисли, че ние може пък и да грешим, но може следното да го убеди, че има нещо нередно в тази история. Ето какво казва посолството на САЩ в Украйна:

https://ua.usembassy.gov/u-s-citizen-services/victims-of-crime/marriage-dating-scams/

25.   Ето и добавка. Този линк е за различни измами с Филипински съпруги:

https://www.christianfilipina.com/forum/thread.php?id=25788