Обича ли ме, или не? Имам нужда от помощ...
Здравейте! Аз съм момче. Имам приятелка вече от пет месеца скоро стават шест. Работата е там, че понякога просто имам нужда от нейната подкрепа и от няколко думи, с които все пак да ми припомни, че все пак знача нещо за нея. Там е работата, че тя никога не се сеща. Трябва първи да започна... Много пъти съм водил този разговор с нея, наистина много, започнах вече и с гаден тон да говоря понякога, понеже постоянно напомням и после на мен ми става тъпо и гадно. Започвам да се съмнявам вече, дали изобщо ме обича. Започна често да крие от мен когато има проблем, дали свързан с мен или не... Трябва да разпитвам в продължение на часове. Нямам и пълно доверие точно заради това. Какво да направя? Как да говоря с нея отново? Какво да и кажа? Според вас изобщо обича ли ме????

Коментари

1.   Първо, ако искаш някой да ти влезне в положението и да ти даде съвет, ще е добре да кажеш на колко си години и тя на колко е! Не може да очакваш, всичко да е едно и също ако сте на 15,25 35.. Хубав ден

2.   Ами по-скоро е егоистка. И не иска да я натоварваш с твоите проблеми. Има и такива хора. Ако не се чувстваш добре с нея се разделете. Не можеш да я промениш. Да си груб няма никакъв смисъл. Явно сте различни.

3.   Погледни тя дали се чувства добре. Дали няма някакви проблеми.

Ni

4.   Всеки е израснал в различно семейство и има различни разбирания за любов. За някои семейства подкрепата е в думите- ще се справиш. За някои е когато всичко се обърка да са до теб когато имаш нужда, но винаги да те критикуват.
Не трябва да съдиш никого само по един критерий.
Ако не можеш без това говори с нея пак.
Дори и да скъсаш с нея не е сигурно, ще следваща ти приятелка ще те подкрепя с думи. Просто хората са различни. Или можеш да ги приемеш такива каквито са или си тръгваш и търсиш други... Но се и подготвяш с търпение, че може да не са това което търсиш.
Връзките са свързани с търпение и компромиси. Не всичко винаги е лесно, не всяко решение е лесно.

5.   (Автор) 1, на 15 сме и двамата.

6.   (Автор) 4, благодаря за съвета! Твърде много я обичам, че да я изоставя... Ще остана с нея. Разбрах какво имате предвид! Благодаря!

7.   Любовта се разбира различно от всеки. Иска ми се да беше достатъчно лесно, че да можеше да съдим какво се случва в нечие сърце само от подобни факти. Уви, не е.
Има хора, които просто не са подкрепящи и това е. Не са грижовни, не знаят как да реагират на чуждите проблеми. То сърцето им може да се къса от мъка, че на теб ти е зле, ама да стоят като препарирани и само да киман. Има още и хора, които трудно показват чувствата си, ако ще и вътре в тях да има буря от емоции. Ние тук не познаваме приятелката ти, знаем, че тя не може да реагира с топлина и любов на проблемите ти, но можем само да гадаем за причините. Или си е такава, или наистина не изпитва толкова дълбоки чувства към теб. Заедно сте едва от 5-6 месеца. Може да ти се струва като ужасно много време, но не всички обикват за толкова. Може би трябва да спреш да мислиш и говориш за този проблем. Ако постоянно ѝ обясняваш, че не е подкрепяща и разбираща, тя определено няма да се чувства добре и ще изгуби всякакво желание да бъде до теб.