Как да продължа след тази връзка напред?
Здравейте. Пиша Ви, за да споделя мъката си. Мъка от предателство, лъжи... и прочие. Аз съм на 23г. До сега съм имала само 1 сериозна връзка, продължила 6г. През тези години бях много щастлива, обичана, уважавана, подкрепяна. Представях си живота с него, мислех си как ще изглеждат децата ни. И всички подобни неща, които една влюбена жена би правила. Бях му напълно вярна, през ум не ми е минало да бъда с някой друг. Аз на него му бях първата. Той много пъти ми е казвал, че има два варианта да се разделим. Първият е ако му изневеря, а вторият е ако той го направи, но понеже много държим един на друг това няма да стане. Около нас приятелите ни непрестанно се разделя ха, сменяха партньорите си, но ние си оставахме все заедно и все така щастливи. Семейството му ме прие много добре, като свое родно дете. Майка му и бабите ме обичаха и уважаваха страшно много, дори и до ден днешен. Всичко вървеше добре, докато един ден не предложи да се разделим, нямали сме общи интереси, нямало какво да си кажем, обичал ме, искал да бъде с мен, но не искал да ме наранява, че не може да ми обръща нужното внимание. Бях съкрушена, не очаквах, та така ли се приключва такава връзка? Но в крайна сметка, реши, че е сгрешил и не се разделихме, от този ден насетне аз правех всичко за него още толкова, каквото искаше това ставаше. Нямах претенции само за да не се караме и да не поиска да се разделим, но тази мисъл негова за раздяла мина през главата му още няколко пъти, но винаги усоявахме да се оправим и да останем заедно. Докато един ден преди 4месеца не ми каза, че е решил да се разделим. Обича ме, иска да бъде с мен, но не може да ми даде нужното внимание. Разбра се, че той не е готов и за нещо по-сериозно като живеене заедно. Тук е моментът да отбележа, че ние не сме живял и заедно никога. Когато ставаше въпрос за женитба, деца той отклоняваше темата. Сега ми каза, че нямал такива планове с мен за бъдещето. Пооутах го какво е правил с мен 6г. той каза, че му било хубаво, но дотам.
Искам да попитам как се продължава след такава връзка, какви неща ми е казвал и правил за мен, а накрая.. Сякаш не ме е обичал никога. Наскоро разбрах, че е отишъл на събиране и е могъл да спи с някакво момиче, но се отказал накрая. А той до сега не е бил с друга.. Как ме забрави толкова бързо...?

Коментари

1.   За съжаление така свършват почти всички дълги връзки... ако свършват, де. Всяка голяма любов, ако изтлее, накрая не можеш да познаеш човека до себе си и той ти се струва по-чужд и от непознатите на улицата. Приеми, че ще намериш и по-голяма любов. Млада си, даже малка. Излизай с приятели, забавлявай се... Времето лекува. Само то и нов човек ще помогнат да забравиш това момче, но не бързай с новите връзки все пак. Успех!

2.   Да ти кажа, по- добре, че е станало така. Млад човек, който е нямал много опит с различни хора и животът му се е въртял около една жена/мъж, рано или късно иска да опита нови неща. Хората се плашат от прекалено предсказуемото бъдеще.
Но нещата не са праволинейни. Тпй наистина може да те обича или да те е обичал, но това не значи, че той ще е с теб завинаги. Ако не вижда дс имате обши интереси, неща, които да го задържат с теб, той в случая избира себе си, защото това е неговата реалност.

3.   Радвай се, че е бил откровен с теб. Не гледай назад, пусни го да си иде и да си продължи живота както иска и с която иска. Ти направи същото. Ще намериш човек, с когото искате едни и същи неща. Разбирам, че ти си била по-влюбената, но те съветвам никога повече да не се унижаваш и да просиш връзка от някого. Насила не става. Той просто не е бил твоят човек, а ти не си го забелязала. Или не си искала да забележиш. Хората не се променят. От теб зависи кога ще приемеш ситуацията- още сега или смяташ да се тръшкаш месеци наред с ама защо, ама как, да го следиш...спести си го. Този мъж е бил част от живота ти, ок, отишъл си е, ок, не мисли повече. Запълни си живота с нещо полезно. Успех!

4.   От написаното разбирам, че ти си му първата, а той на тебе не. През годините не е могъл да преглътне този факт, тази липса на еднакъв опит и понеже държи на теб е решил да не те наранява, затова е поискал да се разделите. Той ще преспи с няколко момичета и вероятно ще те потърси отново за разговор, ти ако си ок ще приемеш, ако не, просто продължаваш напред.

5.   Няма как, в една връзка винаги някой го играе неудовлетворен, каквото и да правиш за него. Повечето хора наистина те забравят много бързо, включително приятели. В днешно време трябва да си подреждаш живота така че ти да си центъра, собственото ти развитие, собственото ти щастие. НИКОГА спрямо някакво имагинерно "ние", защото вече няма такова нещо.

6.   Благодаря за отделеното време и съветите Ви! Оценявам го! Ще Ви по слушам, явно няма връщане назад, трябва да продължавам само напред, пък някой ден ще срещна истинския човек за мен-Дано! :)

7.   Благодаря за отделеното време и съветите Ви! Оценявам го! Ще Ви по слушам, явно няма връщане назад, трябва да продължавам само напред, пък някой ден ще срещна истинския човек за мен-Дано! :)