Лято и дрехи
Така, много ли е лошо да се поразголим малко лятото, да покажем леко деколте, не прекалено, да облече рокля с гол гръб, къси дънки. Сложих рокля с гол гръб и ми се казва, че съм била гола, според вас какви дрехи можем да носим лятото, , лошо ли е да покажем малко женственост без да прекаляваме и защо трябва да бъдем с поло яка? Нямам предвид да излезем без дрехи все пак. Какво обичате да носите лятото?

Коментари

1.   На мен обикновено ми го казват разни несигурни жени. Същото както когато си с нормално тегло и си стройна (аз съм 57 килограма и пак го чувам), а някоя едра приятелка или леля ти казва, че си "хърба" или че ще се счупиш... Комплекси. Не идва от теб, а от тях. Ходи си както ти харесва, само не прекалявай, защото наистина не е красиво всичко да е разголено накуп. Но да, рокля с тънки презрамки или изрязан гръб си е напълно нормално за лятото...

2.   Всяка дреха си има място и време къде да се облече.

3.   Аз обичам къси летни рокли да нося, с тънки презрамки, но на работа с такива не ме пускат.
А що се отнася до роклята с голия гръб - носи каквото ти харесва, стига да е красиво, удобно и подходящо за случая и хич да не ти пука кой какво казал.

4.   Не нося дълбоки деколтета, не нося и твърде къси рокли/блузи. Обичам да си показвам раменете, имам и две рокли с по-изрязани гърбове. Съобразявам дрехите с повода. Обикновено показвам само по едно нещо, а не всичко наведнъж. Досега никой не ми е казвал, че съм гола, но съм чувала, че съм се издокарала, когато просто съм облякла пола. Такива коментари са ме изкарвали от равновесие, сякаш полите са само за официални поводи.
Ако трябва да сме напълно честни, лятото има страшно много жени и момичета, които излизат с много къси панталони и много къси блузи (crop top). Няма лошо, всеки носи това, което му харесва, но не мисля, че изрязаните гърбове по рокли са причина за чак такъв смут в обществото.

5.   Много зависи от това къде и как се обличаш. По принцип няма лошо в рокля с гол гръб на плажа или на разходка в парка, на работа обаче не е ок. В офиса не е ок да носиш тънки презрамки, гол гръб или къси панталонки например.
А и зависи кой ти го казва, ако е съседката - баба, която си няма друга работа, можеш спокойно да я игнорираш. Ако обаче е шефът, ще се съобразиш с мнението му.

6.   Ето ти едно златно правило за момичета със стил: когато си разголила краката си, раменете и деколтето трябва да са поприбрани. Когато си разголила деколтето, или раменете, краката трябва да са облечени - иначе ако всичко е на показ, изглежда вулгарно, безвкусно и евтино. Не забравяй също да подбираш цветовете правилно.

Ж, 23