В търсене на чуждото..докато сте във връзка
Нека да не се обиждаме, всички знаем, че някои токсични връзки нямат край. Някои са с другия, защото са свикнали, други имат капка надежда, че връзката може да се подобри, а трети все още обичат своята половинка. Идва ли този момент във който започвате да търсите нещо по - добро (когато го правите защото заслужавате)? Оставате ли си така наречените "вратички"? Давате ли някакви надежди на друг човек? Без изневяра (без секс, целувки, натискания и т. н ). Казвате ли си, този човек няма да се промени, но не мога да се разделя с него/нея за момента, защото еди какво си и междувременно започвате да търсите? Къде, как, какво правите в такива моменти? Пишете в коментар :) И годините си :)

Коментари

1.   Човек търси чуждото само и единствено, когато не получава това, което иска от сегашното.

Повярвай! Колкото и да ти говорят за вярност и да ти правят мили очички...всичко е лъжа!

Независимо дали си мъж или жена.
Ако обичаш човека до себе си истински и го обичаш, никога няма да търсиш друг. Можеш да заглеждаш тоя/ония...или на оная дупето, но до там. Сърцето ти ще е пленено.
Даже и да преспиш с някой/някоя...ще усетиш, че нещо не е наред. Говоря за хората, които са пробвали даже да изневерят на половинката си.
Просто вътрешно знаеш, че НЕ е редно и няма кой/коя да те накара да се почувстваш по-добре.

Любов маму де.... :)
Красиво и рядко нещо!

2.   На 20 години, момиче.

Да - когато с приятеля ми сме се сбили, напил се е и сме се скарали, игнорира ме заради приятелите си (вечно), пие бира по цял ден, обкръжил се е от плакати на голи жени и се държи 70% от времето с мен всякаш съм му слугиня или съм нещо по-низше от него - ДА, търся други. Имах много възможности да се хвана с други, но уви - старомодно мислене, нежелание да изневеря, невъзможност да лъжа защото просто не мога да лъжа.

Това с вратичките не е така - не можеш вечно да си имаш вратичка. Хората продължават напред, никой няма да те чака вечно...

Дали имам желание да изневеря? ДА. Когато една от тези вратички показва силен интерес към мен и е страшно изкушаващ - вярвай ми просто искам да се хвърля "по течението" с него. Но... съвестта не ми позволява.

3.   Никога не съм търсила по-добър вариант от този, който съм си намерила. Съвсем друга е темата, че осъзнавам как винаги има нещо по-добро някъде по света.
Имах една четиригодишна връзка, накрая беше много токсична. Обичах въпросния мъж, но не се чувствах добре. Оставих го, а преди това започнах да проявявам особена любов към себе си, сама си давах по-доброто. Започнах да се съобразявам повече със себе си, да си угаждам, да си отделям време за моите неща. От цялата тази история най-много ме нарани това, че дълго време пренебрегвах себе си заради човек, който също ме пренебрегваше. Счупих порочния кръг като промених собственото си отношение. След няколко месеца не исках да съм с него, бях започнала да се уважавам една идея повече. Казах си "Ма*ната му" и станах необвързана. Имаше хора около мен, които непрестанно ми вдъхваха увереност. Някои от тях бяха мъже, но никой не беше вариант Б, изпълнен с надежди за връзка.
Тогава бях на 22 години, сега не бих чакала цели две години да дойда на себе си.

4.   Има хора, които имат така наречената СЪВЕСТ! Не всички искат да наебат една отрепка, само щото си намирате оправдания под всякакъв предтекст, а най-често срещаният е: “Еми когато секса липсва” или някакви подобни. Има хора с голяма съвест и чувство за ценност! Нещо, което 90% от другите нямат и съответно почват да търсят оправдания как да наебат друг/а! Но си има и хубави моменти, като например да ви хванат на калъп и да ви теглят такъв бой, че да не знаете къде се намирате после. Щом си курва, остани такава, но не прокурвявай момичетата, които знаят какво искат.

Гаро

5.   Привличането е разковничето, общите интереси и милите думички с приятелки, мъжете и жените се опознават чрез секс и взаимна химия. Някои се опитват да убедят в обратното, защото или са неграмотни хлапетии, или просто са прекалено прости и не им изнася тази подробност за взаимоотношенията.
И живеят в удобен материален, но еднообразен свят.

6.   До Гаро номер 4 от авторката - пич явно не ме разбра.Нито карам някой да прави каквото и да било,нито нищо.Бил ли си с човек дълго време на когото да си се отдал напълно ? Опитвал ли си се да промениш този човек ,потъпквайки своята същност ?Наранявайки себе си ?Мислейки че нещата ще потръгнат?Написах без "секс" и тем подобни неща !Защо да съм к*рва ?Аз не смятам така !Много хора ,които страдат ,но не могат да се разделят с половинките си ,поради най - различни причини , търсят по - добрият вариянт някъде там.Но не го допускат докато не приключат нещата с човека с когото са :) Не мисля че един разговор , едно писане и опознаване на другия човек без всякакви задни мисли е грешно :)