Приятеля ми е контролиран от родителите си
. Здравейте! Моя проблем е следния: с приятеля ми живеем в съседство с родителите му. Те винаги го викат за нещо, винаги им се дава отчет за това къде ходим и какво правим. Едва ли не съобщава все едно сме малки деца. Ако не спази нещо му се сърдят. Всяка седмица си намират оправдание да се съберем по някакъв измислен повод, но на мен не ми е приятно толкова често. Ако откажа съм черната овца. Дори сутринта като стане за работа бърза да се оправи и я прекарва цялата с тях. Не взима никакви решение, дори елементарни, без тяхното съгласие. За мен това е странно. Вие как мислите?

Коментари

1.   Нормално е. Грижат се за него и си го пазят. Все пак им е син. Щеше да е странно, ако не го правеха

2.   Зарежи го

3.   Кошмар! Това не е нормално и ако не се промени, не ви очаква пълноценна връзка в бъдеще.
Позната ми е тази ситуация и има два варианта, да се разделите или той да предприеме мерки за промяна в това отношение.

4.   Отговоряте на разходка и не се обяснявате повече.
Така се решава този проблем.

5.   Не е добре да му се бъркат в живота. Преместете се някъде надалеч от тях. Или помисли дали искаш да живееш с такъв мъж.

6.   Не е странно, такива путьовци под път и над път.
Единствените, които са по-обичани са насилниците, така че си на прав път.

Братан.

7.   Тотално мамино синче. С такъв живот няма да видиш. Не се оставяй да бъдеш боксова круша на родителите му, а бягай.

8.   Много смешно в 21-ви век да си зависим от някого, от който вече отдаван не трябва да си ;)

9.   На мен веднъж седмично ми се вижда нормално, родители са му все пак, не са чужди хора. Трябва да се радваш, че е така- един ден ако имате деца ще си имат баба и дядо.

Не е нормално да му се сърдят или да взимат решения вместо него. Но щом той се допитва до тях може би има някаква причина?

Не знам дали си черната овца, но малко ми е злобно всичко написано по-горе. От това което виждам пише "приятеля ми" т. е вие не сте женени.
За мен семейството остава завинаги, приятелката/ приятеля може и да останат с години, но може и да си тръгнат.
Ако не искат от теб нищо повече от това да вечеряте заедно или да изпиете едно кафе - какво ти пречи да се опиташ с уважение към тях са се отнасяш добре? Предполагам, че от теб не очакват да им вършиш някакви задължения...

Ако искаш да имаш тежест- докажи, че си повече от някаква глезла там, която се опитва да отдалечи сина им от тях. Бъди сигурна, че те го усещат, дори ти нищо да не ти казват.

10.   Не е нормално. Голям мъж е, във връзка, живеещ с жена. Крайно време е родителите му да разберат това. Пълен кошмар, а още нямате деца.

11.   От автора
Къщата, в която живеем е стара и се правят ремонти. Баба ми ми даде пари да си купим мебели за спалня.Баща ми помага с ремонта.Родителите му не помагат от сърце да си закупим нещо важно за нас, а вземат нещо, което според тях е необходимо и искат или замяна за услуга или пари. Карат ни все да се чувстваме длъжни и вързани за тях.
Вече просто не знам как да подходя към него. Много често се караме заради тях и съм му казвала точно и ясно че не мога така и ще се стигне до раздяла. Но той е много добър и като човек, и като партньор. Не искам да го загубя заради тях

12.   Моят беше така, 25-годишен мъж, всеки божи ден се обаждаше на техните, при това те не го караха. Всичко им се обясняваше, къде сме ходили, в кой хостел сме нощували, какво сме яли. Проведох доста голяма превъзпитателна работа. Трудно е да се проеменят. Добрата новина е, че можеш да пренасочиш тази зависимост от тях към себе си. Ако го искаш де. В началото е лепкав, но после се научава на граници и безумно го е страх да не го оставиш, а сам никога и не помисля да кривне.