Имате ли трепети към бившите след години?
Нямам предвид такива, с които сте имали грозни раздели и сте спрели да си говорите. Но тъй като много хора се събират и разделят, продължават да спят заедно и прочие. Ето моят случай. Това ми е много болна тема.
Мъж на 28 съм. До 2019 имах 3-годишна връзка и годеж включително с едно момиче. Вече на 100% сериозен аз виждах само нея като бъдеща съпруга и майка на децата ми. Никога нищо не ни е липсвало - забавления, страхотен секс, романтика. Но тя ми изневери с първата си любов на банкет с преспиване, на който аз не можах да отида, а и смятах, че ще е редно тя да е с класа си (бившият е бил от гимназията й, от същия клас даже, ама бяха минали 8 години). Тя сама си призна и каза, че не било от любов, липса или превъзходство, а тръпка към бивш, щото нали "старата любов ръжда не хваща" само че страст, не любов. След него е имала други гаджета 2-3, ама не са й били тръпка. Ами аз не простих. Не толерирам изневяра, беше ми много тежко, макар че тя плака и се моли. Познавам много такива, дори тук някои споделят, че спят с бивши или се връщат при такива.
Сега ме е страх да започна нова връзка, а искам много вече семейство даже. Но най-голям страх ми е да не ме зарежат или да ми хойкат с бивш. По-добре ако нещо куца, да ме зарежат за нов, понеже ще знам, че е ново начало. Аз лично съм имал 4 гаджета преди моята, не че броя, но те не са много, че да забравя броя. Една само ми е от гимназиалните години и към ден днешен няма да ми трепне нищо към нея, там също бях сериозен, а тя ме предаде заради родителите си. Ще я уважавам, но никога няма да спя с нея. С другите 3 беше на бързи обороти, нещо не бяхме на една вълна и с всички имам далечни приятелски отношения, но с никоя не си влизаме в личното пространство, имаме се само в социалните мрежи с други думи и за секс или повторна връзка, абсурд. Не се връщам при бивши за нищо. Но ще ви питам така.
Бихте ли правили секс/имали връзка с гимназиална, младежка, студентска любов години след края й? Ако вече имате нова връзка? Какво толкова ви влече към бивши и след толкова години тръпката угасва ли? А към кой бивш имате такива чувства и към кой не, тоест какво определя това дали още имате трепети?

Коментари

1.   По скоро не, но в секса беше добър...

2.   не

3.   И аз съм на 28. Имах три годишна вр
Ъзка, виждаш го като баща на децата ми но.... той ми изневери. И аз като теб не прости и аз като теб загубих довери във всичко и всички. Давай да се запознаваме.

4.   Не!
Но на такива събирания винаги има провокации.Дали от алкохола или спомените.
Но твърдо не, не си заслужава.

5.   Правилно си постъпил.
С нещо ново и непознато човек може да разбере, но с бивш ..... направо да си ходи при него...
Всяки , която вкара разни бивши в общото настояще автоматично и аз сам ставам бивш , навремето не разбирах много от взаимоотношения и съм допускал разни писаници и контакти с бивши, но сега с този акъл - НЕ
Ще се повторя , ако е нещо ново има обяснения хиляди.

6.   Като чета тази история все едно е моя! С тази разлика, че аз съм момиче. Както казваш ти, от всички любови си остана една. И аз съм имала около 4-5 връзки преди него, но не толкова сериозни. Бяхме три години заедно, сгодени. И...накратко, той ми изневери. Аз също не одобрявам полигамията. Достатъчно ми беше унизението, че ме е заменил и че някъде там съществува някоя друга, дори и за веднъж, дори и под действието на алкохол. Загубих доверие в този човек. Но да ти кажа, отначало бях толкова шокирана, че не ми го побираше главата.. всичко беше толкова истинско, усещах как наистина беше истинско! И въпреки принципите и унизението ми, от човешка гледна точка, от моята си женска гледна точка, реших да простя. Реших, но не направих. Дали имаше месец в който бяха постоянно скандали от моя страна, постоянно обяснение и обещания от негова. Не можех да заспя нощем, гледах него как спи и не проумявах как може да ми причини такова нещо след тези неща, които преминахме заедно, зад всичката опора от моя страна и от негова също. Болеше ме и от лъжите. Всъщност не знам от кое ми беше най-зле, от самата изневяра или лъжите около нея. Не, че знам какви щяха да бъдат събитията ако ми беше казал веднага, че ми е изневерил в началото на връзката ни. Не, че и има значение, защото разбрах по изключително нелеп начин. Сега няма да навлизам в подробности, защото ми е ясно, че ще прочетеш, но на теб мисълта в главата ти ще е друга. Та на въпросите ти... Да, има си едни такива връзки, едни такива моменти, които не се забравят. Сама приключих тази връзка преди 5 години. Беше ми болно, беше ми кофти, буквално ми беше лошо, буквално не знаех къде се намирам и губех ориентация в бащините улици (на село, защото първата седмица реших да се откъсна от града и отидох при баба, както спря автобуса, така и забравих къде съм, едва намерих къщата, в която съм отрастнала). Всъщност усещах и как губех себе си, една част от мен вече я нямаше. Ежедневието ми не беше същото, дори и аз не бях същата. С този човек планувах семейство, в този човек виждах бъдещия баща на детето ми (правехме планове за това). Аз съм на 24 години. Когато се разделихме бях на 19, но не исках купони, излизания, почивки и т.н. като врастничките си, исках семейство, исках любов и спокойствие, в което ще бъдем искрени и отговорни. Та..пак се отклоних, но дори и сега като си спомням ми става болно. След него около 2 години бях сама, опитах една връзка, имах няколко не задълбочени отношения, но просто не намирах този който търсех, а сега като се замисля...знам какво съм търсила. И не, не съжалявам. Знам, че така трябваше, знам, че така съм по-щастлива, знам, че така е било писано. Преди 3 години обаче срещнах друг човек, така де, аз го познавах и от преди това, бяхме общи приятели, но нашите отношения започнаха преди 3 години. Имахме ужасно много скандали в началото, че сега се чудя как този човек е още с мен. Във всяка негова постъпка търсех тази на бившия си приятел. Не само я търсех, но я очаквах, а съответно, когато не я намирах се сърдех. Голям смях нали? Добре и че не я виждах същата постъпка! (Поне така си мисля, може и да не знам, вече нищо не може да ме учуди). Не си позволих да го допусна до себе си първите 8 месеца. Да нямахме лични отношения, нито повдигахме разговор за тях. Всъщност не бях спала с никого след бившия ми приятел. С времето обаче свикнах, този човек е различен, виждах обичта му и се превърнат ужасно много, също толкова го и обичам. Той е живота ми. Може да се продължи, но не се забравя. И до ден днешен си връщам спомените, въпреки че имам всичко. Не мога да забравя, това са 3 години от живота ми и съвместни моменти и планове. И всъщност, май това е ключа, времето и привързването, очакването и плановете. Определено не изпитвам нищо към него, не го и мразя дори. С този човек израстнах в тези години които сега като се замисля са твърде важни за мен. Но има неща, които просто знаеш, че са така и ги усещаш в и със себе си. С бившия ми приятел завърших училище, едвам, едвам. Не ме вълнуваха уроците, всъщност нищо друго освен него не ме вълнуваше. Със сегашния ми приятел искам да се развивам като личност, да се развиваме двамата заедно като личности. И каква ирония. Едвам завърших гимназия с общ успех 4. След това предадох всички емоции (за да го забравя и да се откъсна) в ученето. Ето, днес, аз самата съм преподавател. Завърших с отличен успех бакалавър, веднага намерих работа, макар и по заместване и сега дистанционно, заради измисленото ни положение, продължавам и магистър от септември. Не съм същия човек! И не трябва, не бива. Има неща, които не се забравят, но трябва да съумеем да ги оставим в миналото. Да стоят там, да им се радваме и да тъжим за тях от време на време. Любовта я няма, тръпката я няма, но спомените остават и най-вече споделеното време. Ще ти дам един съвет, не се мъчи! Излизай си каквото те мъчи, пред когото трябва, дори и пред този който не! Работи здраво, учи здраво, чети здраво. Ще разбереш много какво всъщност си пропуснал. Не оставяй миналото да те дърпа на зад, заедно с човека, който го е правил умишлено. Не се хвърляй във връзка, ако не си готов, не е ок да те залъгват нали?! Всичко си идва с времето, но не минава с него, запомни го! Желая ти здраве ( аз пропуснах мпого от здравословните си проблеми, които с ината си си създадох сама), желая ти любов, защото ще намериш някого когото ще обичаш безумно много и тези неща, който си мислил, че никога няма да преживееш и почувстваш отново, ще дойдат пак с по-голяма сила! И най-вече бъди себе си и бъди откровен!

7.   Не.

8.   Не, всеки да си живее живота. Ако имаш трепет към бивш, значи в сегашната ти връзка не върви.

9.   Аз лично не бих се занимавала с бивши. Щом са такива, трябва да си останат в миналото. А и честно казано прочетената книга вече не ми е интересна.

10.   Трепети към първия нямам, нито към студентската ми любов. В гимназията имах платонична такава. И там не ме брой. Сега съм малко над 30, тогава бях по-млада. С тоя акъл сега да мисля или да спя с някого от тия няма как да стане. Дори не са ми интересни, камо ли тръпка. Имали сме хубави моменти, била съм влюбена, било е приятно, връзките са се развили и се е стигало до раздяла. Единственият, към когото имам тръпка срещнах в по-осъзнатите си години. Зощо ми е тръпка ли? Чисто и просто нещата не се развиха, дори не сме правили секс, а имах силни чувства към него. И двамата имахме. Тогава бях във връзка и нямаше как взаимоотношенията ни да се развият, както той искаше. Не изневерих на човека, с когото бях във връзка. Понякога пише и не пропуска да пита във връзка ли съм.
Той от своя страна има такава бивша, когато е бил на 19-20, и дори след 10 години продължава да харесва всяка негова снимка, да го нарича с галени имена и не може да продължи. Явно има още тръпка момичето, от липса на обожатели предполагам.

12.   Не съжалявай, абсолютно правилно си постъпил. Още не сте се оженили и тя изневерява. Ами ако беше забременяла както го е направила на пияна глава? Чуждо дете ли да гледаш? А имай предвид, че има жени, които никога не са изневерявали, но няма такава, която е изневерила само веднъж. Глупаво се е оправдала-тръпка към бивш, старата любов ръжда не хващала.... глупости. Преди съпруга си съм имала 2-3 връзки. Тия мъже са ми абсолютно, ама абсолютно безразлични. Нямам желание нито да ги виждам, нито да ги чувам, какво остава пък да спя с тях. Така че съвсем правилно си постъпил, в такава ситуация късаш, хвърляш и край.

13.   Правилно си постъпил. На нея не е могло да се разчита. Сега търси др уга, ще срещнеш по-умна жена. Иначе а не бих се върнала към бившите. Даже от висотата на годините нерабирам какво съм намирала в тях. А да са бивши значи има причина.

16.   Аз не бих се занимавала с бивши.
Но ако не съм щастлива в настоящата си връзка бих изневерила с някой нов човек.

17.   Нищо за никой бивш не ми трепва. Намерила съм моят човек, имаме деца, с него съм от години, за какво са ми? Не ги мисля, само такава теми ми напомнят. Въобще не съм и любопитна как им се е развил живота. Особено пък някакви от ученическите години, какви тръпки, какви 5 лв?