Омъжена и самотна
Не съм предполагала, че някога ще пуша тук, но прпсто нямам с кой да споделя какво ме тормози, за щото чувството за срам, неудобство и страх ме разкъсват.
Накратко. На 29 г съм. Омъжена, реализирана, имам прекрасно момченце на 3г. С мъжа ми сме заедно от 10 години. Той е добър, образован и държи на мен. Работата му обаче е свързана с безброй отсъствия. И така е от няколко години. Все чувам някой ден ще спра.. Няма го половината от годината. При едно от отсъствията му обаче, не можах да издържа и се сгреших.
Имах отношенията с мъж, с който никога не не съм предполагала, че ще имам. Кратки, но много емоционални. Не съм изпитвала танкова нещо, никога.. Страст, която не мога да да спра като влюбена ученичка.. Толкова нередно, точкова неправилно, не можех да повярвам. Реших да приключа, тъй като въпросния мъж нямаше славата на добър и надежден партньор. А и не исках да се разделя с човекът, когато обичам, въпреки, че вниамнието, което получавах спри през времето, което желе тук, беше нищожно. Все едно на моменти безразлично, все едно съм даденост. Приключих с другият. Забременях и се омъжих.. Ноооо аз не спирам да мисля за другият, в моментите, в които съм сама едвам се сдържам. И ме е срам и чувството за вина ме мъчи и какво ли не.. Нямам идея как да постъпя, дори няма да питам кое е правилното, защото знам кое е - знам, че трябва да останат вярна на съпруга си и че всичко това е ужасно.. Но все пак Волфганг моля за съвет..

Коментари

1.   Не разбирам изневярата, но ще се абстрахирам от тази част в историята ти и няма да те съдя.
Връзките са двупосочен процес, без комуникация сте за никъде. Изчакай съпруга ти да се прибере и му кажи, че не можеш да продължаваш да живееш по този начин като самотна кукувица. Обсъдете какви варианти имате пред себе си и вземете решението, което ви се струва най-балансирано. Не да го молиш или да го заплашваш, а директно да му кажеш, че ти няма да търпиш повече дълги командировки. Дали ще си с мъж, който вечно отсъства или ще си самотна майка, разлика почти няма. Бащата на детето и в двата случая не е в дома ти. Очевидно си на ръба, явно вече е време да се говори и да се действа за разрешаване на проблема.

2.   Авторке, все едно чета себе си. Само че съм от 16 год. така. Ами аз хич нямам и намерение да приключвам с другия, отначало имах угризения, но пък един живот живеем. На мен поне ми омръзна от самота, липса на мъжко внимание, секс и какво ли още не. Така че се радвам на връзката си с женен любовник и грабя от живота с пълни шепи.

4.   Е, защо се залъгваш. Ти не обичаш съпруга си, просто ти е удобно да живееш с него. Няма да спреш да му изневеряваш и за в бъдеще, докато те хване. После ти си знаеш.... По-добре го напусни още сега, за да си спести разправиите после. Някои жени ще те съветват да си вземеш своето, но знай, че всяко нещо си има край, цена и последици.
На младини направих твоята грешка. Платих жестока цена. Едното дете остана при съпруга ми, другото при мен и той отиде в родния си град. Разводът е травма за децата, но при всеки е различно. Имай волята първо да мислиш като майка, а после другото..
Сега съм стара и самотна, бившият ми съпруг почина, а деца поеха по пътя си далече от мен.