Такъв особняк ли съм чак?
През 21-годишния си живот съм имал и добри случки и лоши. Лошите понякога бяха повече. През това време в последствие от приятели и роднини разбирах, че за мен се говори като за "темерут, необичаен и дори "лош". Защо хората реагират така, сякаш съм чудовище? Използвам сарказъм, не поздравявам никого и не съм имал приятелка, а която се е опитала да се обвърже с мен-много бързо й секвам ентусиазма. Какво? Не съм човек ли? Не съм перфектен де, но сякаш другите хора са нещо повече. Кое ми е толкова чудатото? - че не понасям особено хората, че отблъсквам всички с поведение или, че съм почти винаги единак? Знам какво представлявам, имам реална самооценка, но не съм пък някакъв фрапиращ случай, нали така? Благодаря.

Коментари

1.   Както ти се отнасяш с другите, така са се отнесли и те с теб. Неприятен си им, кофти човек си и не те искат покрай себе си. Какво има за разбиране?

2.   Аз съм до голяма степен темерут и асоциал. Не по мое желание, понякога ми тежи, но вече го приех като част от характера си. Май не искам да се променям, а и не знам как. В същото време знам, че както аз имам право да се държа дръпнато и грубо, така и другите имат пълното право да не ме харесват. Ти какво искаш точно? Да се държиш като гад, ама отстрани всички да ти се възхищават и да имат добро мнение за теб? Няма как да стане. Харесват се усмихнати, ведри, общителни хора, а не начумерени киселяци, това е положението. Никой не е длъжен да те намира за приятен още повече като от тебе вижда кофти отношение. Ако не искаш да е така, работи да оправиш проблема. Ако си ок с поведението си, какво те интересува чуждото мнение? Хем не понасяш хора, хем защо приказват еди-какво-си... Последно?

3.   Ако имаше реална самооценка нямаше да ти пука.

4.   А не ти ли се иска да си имаш приятелка, че ги прогонваш всички?

5.   И аз нямам добро мнение за теб, съдейки по историята ти.

Не е човешко да си груб с хората, още по-малко пък с тези, които таят красиви чувства към теб (визирам момичетата). Те не са виновни, че си с кофти минало. Знаеш ли, може пък да са искали да бъдат с теб и да сте щастливи, ама птичките рядко кацат на рамото и изпуснеш ли момента, лошо за теб.

Да не поздравяваш също е тъпо, но донякъде ще се съглася с теб - не си длъжен, не го искаш и не го правиш. Поне не си лицемер, но и това не те оправдава да си груб с момичета, които имат интерес към теб. Има много начини за цивилизован, човешки отказ, но щом нямаш желание, каквото и да ти говоря, все тая. Навярно след време ще съжаляваш.

Ж,23

6.   Не си фрапиращ случай, така е, но явно си по-груб от нужното.
Аз подкрепям хората, които се намират за единаци и си харесват живота такъв. Няма лошо. Не искаш връзка, не започваш такава. Не ти допадат определени хора, не общуваш с тях. Просто и ясно, напълно подкрепям. Но няма нужда да обиждаш останалите, да не ги поздравяваш, да нараняваш влюбените в теб... Именно защото си човек би следвало да си способен да изпитваш емпатия и да не се държиш по начин, по който не би ти допаднало да се държат с теб. Ето сега заставаш и казваш колко е лошо, че те наричат темерут и не одобряват поведението ти, но ти самия си груб към другите. Каквото почукало, такова се обадило. Защо се изненадваш? Не може да си студен и да срещаш топло отношение на крачка и метър.

7.   Имаш проблем с егото. Човек сам решава какъв да бъде, но не може да иска другите да живеят според неговите представи. Или всеки живее както му е кеф, или всеки прави компромис понякога. Иначе не е справедливо.

8.   Защото хората искат да им се усмихваш, да си вежлив, да им направиш комплименти няколко пъти и вече ще говорят колко си печен и куп суперлативи. Независимо колко лицемерен е един човек, ако се усмихне и поздрави, другите придобиват добро мнение за него. С годините съм се чудила на такива хора - виждат даден човек отдалеч, обидят го стабилно, а когато този човек ги приближи най-лицемерно му се усмихват и го закачат, защото повечето хора са такива - лицемери :) Никой няма да оцени това, че не го поздравяваш, защото не го харесваш или че му казваш истината в очите. Всеки обича да бъде хвален и харесван от другите, затова всеки лицемерничи и се държи сякаш му е много приятно с дадени хора, а всъщност може да е точно обратното. И докато си дете те възпитават да не бъдеш лицемерен, а честен и открит, като пораснеш вече виждаш, че с това няма да спечелиш приятели, по-скоро врагове. Така, че учи се от рано на лицемерие и подмазвачество. В днешния ужасен свят само това се цени, в днешните "модерни" времена царят низките ценности и страсти, ниският морал, пошлото поведение и нелоялността, лъжата и интригата. Добре дошъл в него!

9.   Ами неприятен си за общуване. За да се впишеш в обществото, трябва да спазваш някои норми - да поздравяваш хората, да водиш някакъв нормален разговор, а не да използваш сарказъм и да секваш ентусиазма на момичетата. Замислял ли си се защо всъщност го правиш? Наистина ли не ги харесваш или ги режеш защото не искаш обвързване? Страх те е да не бъдеш наранен? Не е нужно да ми отговаряш, просто за себе си бъди честен.
Да ползваш сарказъм за неприятен за теб човек го разбирам, но за всички? Да не поздравяваш пък е мега тъпо, не ти струва нищо, а се оценява добре. Както виждаш, хората се отнасят с теб така, както и ти с тях.

11.   "Защото хората искат да им се усмихваш, да си вежлив, да им направиш комплименти няколко пъти и вече ще говорят колко си печен и куп суперлативи. "

Слабохарактерни snowflake-чета. Трябва ни една истинска епидемия, малко войни и глад, че да се стегнат. АМАН ОТ ЖЕНЧОВЦИ ВЕЧЕ!

13.   Е, ясно че се мъчиш да се правиш на интересен. Проблемът е, че когато някоя все пак се лепне (ако има наистина такива) ти я гониш без да осъзнаваш, защо изобщо се правиш на интересен. Така че лъскай си спокойно.

15.   До автора на темата.

Изобщо да нети пука пич.
Общо взето повечето хора са кретени.
И не нямаш проблем с егото.
Относно поздравяването наи голямата глупост ебал сам ви "добрите дни и добрите утрота и вечери да ги еба в тапите копелета с техните поздрави.
Ти незнаеш да ли на мен ми е добро утрото.
Бих ти казал работи си искарвай си кинти развивай се и си
прави каквото искаш и да нети пука от другите.
Парата прай играта запомни го като напраиш пачката може
да правиш каквото си искаш да се държиш както си искаш
и всеки ще вика "ауу ма вижте го той много добър той много готин и никога ти няма да си виновен за нищо.

16.   Добре де, сам се описваш като темерут. Какво не ти харесва тогава? Това си е твоята норма за поведение.
Някога имах една съученичка, която се ебеше на поразия с всеки, който й поиска. На ухо ми е казвала, че "курва" не й звучи обидно. Но винаги, когато публично стигнеше това определение за нея до ушите й, скачаше като ужилена...