Въпросът е дали човек може да се промени за десет дни
Здравейте,
Никога не съм писала в сайтово. Но отскоро ми се случи нещо, което много ме изненада. Нека накратко да Ви разкажа за моята история.
Преди години имах една ужасна пет годишна връзка, която ме върна много назад наложи се да се разделя с човека до мен, защото беще хазартна личност и ме набута с 30 хил. лв. кредит, който се наложи аз да го изплащам. Някак си когато останах сама успях да се съвзема и да изплатя задължението. Мислих, че неискам да съм с някого бях решила да си почина от него, но съвсем случайно се запознах с едно момче, което е 4 годино по-малко от мен и беше доста различен още не беше много пораснал, но имаше качества в него които ме накараха да го заобичам и така пет години заедно. Той порасна с мен. Всичките му приятели казват, че от както е с мен се е променил в добро. Не е избухлив, вече е пестелив, мисли за бъдещето си.
Също така има общи цели правиме опити за деца мислим за общо жилище. Наскоро купихме голяма семейна кола, общ лаптоп, сменихме вратата на апартамента в който живеем, доста неща променихме. Връзката ни мина през доста изпитания даже и живяхме в чужбина. Когато бяхме в чужбина връзката ни беше доста силна. И в един момент решихме да се приберем в България и да създаваме семейство в нашия град. След търсене на работа той започна работа, която ни раздели. Налага се да отсъства 20 дни месечно, което е много за мен и на мен страшно много ми липсва. Искам да вметна, че неговите родители доста гледат да го контролират и той по-всяко време да се отзовава, не зависимо дали е пет сутринка, което на мен не ми харесва. И когато си изразя мнението е проблем. Отделно не е спирал комуникациите си с бившите. Аз моя страна избягвам коментари на тази тема. Също така доста често излизаме отделно той по-мъжки, а аз по женски. Гледам да не града от личното му пространство. И при всички общи планове и проби за деца. Ми сервира, че иска да се разделим, защото се чувствал празен. Искал тръпка, бил привързан към мен, но я нямало тръпката и по-добре че не станали нещата за дете. И искал да се разделим, защото не съм заслужавала да ми изневерява и искал навреме да ми го каже.
И сега съм сама зарязана с общи закупени неща и празно легло.
Чувствам се предадена.
Въпросът ми е имали шанс да се съберем и дали е уплашен от факта за апартамент или дете?
Извинявам се ако има правописни грешки и ще се радвам да прочета мнението ВИ.

Коментари

1.   О, не, той не се е променил изведнъж. Вероятно от много време има нужда да му отпусне края и се е чувствал притиснат от обстоятелства. Не говорим за страх от обвързване, а от недоволство към начина на живот. Той се е хванал за теб и е излязъл от себе си. Ти казваш, че е пораснал, но истината е, че това не е било растеж, а бягство от собствените си мисли и действия. Искал е да бъде достоен за теб, да се пригоди и нещата да потръгнат. Пет години по-късно вече не е можел да издържа, започнал е да се оглежда наоколо и вместо да те мами, е имал смелостта да застане и да ти го каже в очите. Нямаш никаква вина за случилото се, но и той не е много виновен.
Има хора, които дават вид на незрели, но това са те и такава им е зрелостта. Някои са по-импулсивни, искат да грабят повече преживявания и имат нужда от разнообразие, а не от отговорности. Стига им един апартамент и една кола, за да си ходят където поискат, да се смеят с познати и непознати. Такива хора имат нужда от свободата да знаят, че утре решават и напускат работа, а половинката не ги стреля със сложни въпроси за живота. Други са по-отговорни, те обсъждат и мислят за последствия. Около теб той е мислил повече за последствията, но не се е чувствал жив. Били сте различни в самото начало, просто сте успели цели пет години да потиснете тези разлики.

3.   Няма шанс. Не е необходим изобщо. Нищо няма да се промени. Бил е откровен с теб, нека си продължи по пътя.
Ти май все си избирала неподходящи партньори. По-скоро ти трябва да осъзнаеш миналото и да промениш нещо за в бъдеще. И не става за 10 дни, естествено. Успех!

4.   Приеми, че това ти е вторият неуспешен опит, обаче без драми. Дай си време, почини си, разведри се. Този мъж е на друго ниво на играта и няма как да има връщане назад. Ти си си най-важна в този живот, погрижи се сама за себе си, без да очакваш подкрепа, особено от мъже. Не е редно да допуслаш трета пропаднала инвестиция,

5.   Щеше ли да ти е по-добре, ако живее с теб, а зад гърба ти се чука с друга? Поне е бил честен и ти е казал, че не иска повече да е с теб. Любовта както всичко друго има край. Винаги единият обича повече и по-дълго, такъв е животът. Човекът е пораснал наистина и може би е осъзнал, че не иска да се заробва с жилища, кредити, деца, семейна рутина, а да поживее като свободен мъж. Крив, прав, това е неговия живот и неговото решение. Приеми факта, че връзката е приключила.

6.   Радвай се, че ти е оставил общите неща и не те е навътрил с пари. Аз си мисля, че той просто е пораснал, променил се е и вече не е този човек, с когото си започнала връзка. Просто се е променил. Успокой се и си търси друг, който вече е формиран като личност.

9.   Благодаря Ви, за коментарите, както и за отделеното време. На коментар номер 6 мога само да кажа, че си ме е увътил през годините. Защото е имало моменти, в които само аз съм работила, а той си е седял вкъщи и по цял ден нищо не е правил освен да играе игри. И когато се прибереш вкъщи нито е изчистено, нито е сготвено. И какво аз ходех на работа, гоотвех, чистех, пазарувах, а той нищо. Явно нямам късмет с любовния ми живот, жалкото е че вече съм в една възраст за жена, в която се очаква вече да съм създала семейство. Но нищо ще си остана да живея сама.