Има ли други хора? И къде са?
Така. Не знам точно наименование на нещото, което ще обясна затова започвам от където намеря.

Преди години работех в друг град, като шефа ми разбра, че съм си намерил квартира в града, в който работя, започна да се държи с мен като в кърпа вързан и започна да се държи с мен както си иска и както му е кеф. Явно е имал притеснения, че пътувам от друг град всеки ден. В крайна сметка, това му отношение беше една от главните причини да напусна тази работа.
В къщи още като живеех с родителите си, в къщата там където прекарвах времето си най-често си сложих, бюро хубаво струваше пари, това което искам да кажа е, че бюро такова, че е ясно че скоро няма да се сменя щом е такова, сложих фото тапет и други работи, които майка ми разбираше, че пак, все едно съм commit-нал да съм там където съм и че съм в кърпа вързан да съм до нея, и отношението пак се заформаше да е не в мой интерес дори и не близо, и пак беше причина да се махна и да не живея там, не че не съм искал и не съм си мислил да живея сам разбира се още преди това. Схващате какво имам предвид. Хората търсят да ме направят цвете в саксия и това супер много ме отблъсква.
Хора които дават свобода и не правят така?
Всякаш от гледна точка на техното съществуване ПРИЕМАТ какво аз всъщност съм и започват да се държат по определен начин, с който ми казват: " аз може да се държа сега с тебе както не искаш, но така аз искам и ми е добре, а ти щом вече си направил 'взел квартира', 'обзавеждаш за повече време' значи си решил да си тука и няма къде да ми бегаш дори и да не ти харесва начина по който те третирам".

Търся друг вид хора.

Коментари

2.   Има ги, но са рядкост. Аз смея да кажа, че давам свобода, но също като теб съм ги изпитала тези неща. Махнах се от родителите и се виждаме рядко, защото това отношение се връща ако се заседя при тях. До сега съм срещнала само един човек, който ми дава свобода и се омъжих за него. Иначе съм без работа, ето тук до момента не ми провървя. Изключителна рядкост е това, което търсиш, защото хората са егоисти и мислят главно за себе си. Трябва да си самоосъзнат, за да умееш да даваш свобода, но такива хора търсят себеподобни. На прав път си. Дано ти се получи. Успех!