За грозните и дебели жени
Привет, групичка. Там е, че ми се иска да съм от онези красивите мацки, които сещате се: качват си селфита с пози пред огледалото и гледайки тялото им първата мисъл ти е "уауууууууу баси яката мацка" и просто имат вид на модел от списание, сещате се. С убийствени за очите тънки крачета, страшно сексапилно тяло, коса и прочие. Болното ми място е, че аз не съм като тях. Аз съм така да се каже "обикновено момиче". Имам хормонални проблеми заради които ми се налага прием на лекарства и по тези причини не мога да бъда фина и слаба като тях. Другото е наследствено, майка ми е дебела и ниска и моята структура на тялото точно на нейната се метна (баща ми е много слаб, ей това е да си карък). Повярвайте ми пробвала съм диети и фитнеси, но така и така не мога да стана толкова финичка и нежна като онези модели в Инстаграм, във фейсбук. Винаги ми личи, че съм едра. И вече се сещате какво е слабото ми място - когато си харесвам някого изпитвам страшно силен страх той как ще ме възприеме каквато съм грозна и дебела. Аз се определям с тези думи, може и да не съм баш така, но просто обикновена жена. Но това ме тормози душевно когато си харесвам някого! Втора причина така да се притеснявам: не умея да общувам с хората. Не знам защо. Гледам разни приятелки и приятели с часове могат да си говорят, а с мен не се получава, нещо отблъсква хората от мен, в никоя компания не мога да се впиша. А пък с момчета въобще не мога да общувам. Никога не ми се е получавало. Примерно докато всички съученици и колеги от една група/или работно място се познават и са си говорили, с моите едва едва 2 думи на кръст си казваме и то само когато се наложи по работа. Не си общуваме колегиално. Само с момичетата горе долу. Не знам защо така.

Винаги си мислех че това е дето съм грозна но ми направи впечатление, че мои роднини, братовчедки, колежки и приятелки, които също са дебели и така да се каже обикновени спокойно си общуват с момчета. Странно. Къде ми е проблема тогава?
Преди 2 години( тогава си падах по друго момче) го добавих в скайп уж "случайно" по грешка. Тогава си качих скандална снимка като аватар ( открадната от една приятелка, която е толкова сексапилна и фотогенична като модел от списание с нейно разрешение защото и тя искаше да ми помогне) и се заговорихме с момчето, пописахме си, успях да завържа някой разговор и се стигна до тема домашни любимци и му изпратих селфи на огледалото с мен и котката (уж котката да му покажа, но до котката е приятелката която уж съм аз пред него). Той повярва, че това съм аз ( не познава приятелката ми), но си пролича, че момчето не прояви интерес към мен. Тогава приятелката ми каза, че не се е получило, защото не всичко опира до външен вид. Но не ми се вярва.
При мен зависи. Гледам външния вид на момчетата, но не само това, трябва да има и нещо в характера им, което да ме привлече. Мен много ме привличат такива емоционални, нервни и стриктни мъже, които е много трудно да ги впечатлиш. Но дали такива мъже може да харесват грозни дебелани или просто обикновени жени, които не са като модели от списание ако съответните жени са ги впечатлили с нещо от характера? Някой такъв ако чете тук, нека ми пише.

Много ме боли хора, затова имам нужда и мъжете да си кажат гледната точка - съществуват ли такива мъже на Земята чийто вкус не е точно фини, слаби, дългокраки, горещи моделки, които биха се влюбили и в по обикновено изглеждащи жени? Моята красива приятелка редовно ме пита защо толкова упорито съм си втълпила, че вкусът на всички мъже е един и същ и защо съм си внушила, че ако качвам нейни снимки и се представям с нейния външен вид пред момчетата те на всяка цена ще се влюбят. Ами защото наистина така мисля. Иска ми се и обикновените да сме харесвани, но не знам дали е възможно това. Поне си купих доста скъпи маркови дрехи (500 лв ми хвръкнаха за един такъв шопинг от HM), които като ги облека дават поне една минимална илюзия, че съм красива и си слагам доста грим. Но не знам доколко ми се е получила тази "изкуствена красота", все още не са ме заговаряли момчета.

Коментари

51-71 от 71

55.   Не съм от отбора, нито на дебелите, нито на грозните жени, а точно обратното, обаче една голяма част от коментарите не е мотивираща, а откровено хейтърска история.
53 къде точно прочете, че авторът на публикацията търси и иска ателтичен и слаб мъж? ! Ами аз тежа 53 кг и се счупвам да ям, а вече не съм на 25. В смисъл че не се ограничавам, ям по три пъти на ден- нормално. Не всичко е до спорт и режим. Стига сте се изказвали неподготвени! Някои хора просто имат такъв ген- вечно на диети и спорт, но не постигат визията от списнаията, свалят но до определена степен и това е! Не може всички да сме като от един калъп. Ако отвътре не се приемаш, както и да изглеждаш е все тая - винаги ще имаш пробем с общуването с другите. Приеманато на себе си е ключово.

56.   55, а ти къде видя да пиша, че авторът на темата търси слаб и атлетичен мъж? Никъде. В коментарите се обсъждат точно пълните жени, които искат атлетичен мъж и аз се включих към тях с лични наблюдения. Няма общо с автора. Май ти се изказваш неподготвена. Аман от раздразнени индивиди, дето те нападат,без да знаят защо.
И никъде не съм казвала, че всички трябва да са като по калъп и като извадени от корица на списание. Пак се изказваш неподготвено и тъпо. Въпросът е да се поддържат що - годе здравословни килограми, поне доколкото на човек му е възможно, защото наднорменото тегло може да доведе до редица проблеми. И също че е глупаво дебела жена да иска красив и атлетичен мъж на всяка цена, без да погледне себе си.
Апропо, аз тренирам и като цяло се храня здравословно. Диета не значи непременно да се ограничаваш, а храненето е ключово.

От 53.

57.   От авторката: Точно както попита номер 55, така задавам въпрос и аз, насочен както към номер 53, така и към всички останали, които изписаха философии как можело дебелите да имат претенции да са с атлетични мъже: много ви моля, цитирайте ми КЪДЕ НАПИСАХ, че искам слаб , атлетичен хубавец с плочки?Че ми е много интересно от къде я извъдихте тази мисъл изобщо.
При положение, че моя вкус към мъжете го написах както в поста, така и поне още 4 пъти под коментарите.Ще го напиша и тук за пореден път:
Слабост са ми мъже, които са със силен и особен характер.Строги ,взискателни от хората, стриктни,такива,които държат на изискванията си и доста често са нервни.И доста често заядливи и непоносими от околните.БЕЗ значение как изглеждат.Такива хора са ми слабост и винаги съм искала да впечатля един такъв мъж , така ще почувствам , че съм постигнала нещо и, че наистина аз съм "някой". Защото топли и отворени хора и баба може да впечатли.Но труден характер...я се опитай.За да някой такъв да те харесва значи е видял нещо в теб.Не съм сигурна това ли е причината дори, но така го анализирам, защото по абсолютна неволя винаги харесвам такива ( независимо дали са дебели или слаби) и дори и едни приятелски отношения да завържа с такива ми е напълно достатъчно, просто са ми слабост и имам нужда да пообщувам с такива.
Но има една подробност: такъв тип хора е почти невъзможно да ме харесват защото виждайки ме с 30 килограма над нормата със сигурност подсъзнателно ме определят за лакома, безотговорна и мързелива.И още повече факта, че са трудни за впечатление и силни характери.

Така че: започнах да ходя на фитнес, поговорих си с треньора там и той ми изготви хранителен режим и програма за тренировки и започвам много стриктно да ги спазвам и дано постигна тялото, за което мечтая,силно се моля да стане и да не стигна до застой след което да е невъзможно повече да свалям.Иккам да стана максимално красива.За жалост в някои случаи наистина трябва да си перфектен за да останеш забелязан, а пък още повече - от моя тип мъже...

И за последен път: не държа на атлетичен красавец.На скоро попаднах в много неловка ситуация.Един слабичък, добре изглеждащ и оформен мъж ме харесваше ама по много обсебващ начин Аз го отблъснах.Ще ми се чудите, ами да, може да е бил красив на външен вид, но по характер, качества и останалите черти не отговаря на моите изисквания това има някакво мозъчно заболяване, поради което не може да се общува с него като с възрастен, така да го кажа.И което му пречи да осъзнае колко е обсебващ, непрекъснато ми звънеше и ми навлизаше в личното пространство...не е мой тип това.

58.   Авторке, аз пак казвам, че коментарите ми не са насочени към теб, а към дискусията, която се заформи, понеже познавам такива жени - не се поддържат, а с големите претенции за поддържани мъже. Дори не поглеждат нормалните мъже с някое друго килце, иначе със съвсем нормално телосложение, лице и пр.
Иначе, се радвам, че си се заела с килограмите си! Всъщност, не е задължително да си перфектна! Моят приятел ме взе с тези няколко килограма, които ме тормозиха и ме харесваше! Пожелавам ти да постигнеш визията, за която мечтаеш!

От 53 и 56.

59.   53, моля ти се прочети си коментара пак, да не го цитирам. Коментираш тема на автора, не водиш дискусия с потребителите, по принцип.
В случая, много неща са ключови - хранене, спорт, движение, но психологическият фактор е от първостепенно значение. Имам приятелка която тежеше 105 кг. при ръст около 172- 173 см, не можеше да се понася, започна с хранителен режим тотално изключи сладкото и въглехидратите от менюто си, започна да тренира вкъщи и сега е около 70- 75 кг, ако не се лъжа. Чувства се много по -добре в момента, търси си приятел, но не изглежда като красавица от кориците в никакъв случай. А това изобщо не е нужо.

60.   59, аз това и написах в предните си коментари - че не е нужно една жена да изглежда като от корица на списание. Не аз, а ти трябва да прочетеш отново какво съм написала.
И това, че не съм се обърнала лично към определен коментар тук, не значи че не се включвам в дискусията на коментиращите, но не съм се обърнала лично и към авторката, както (уж) виждаш. Прочетох коментарите на 45 и 47 и това ме накара да напиша първия си коментар в темата. Сега, много добре знам какво съм искала да напиша и кого съм описала, и това не е авторката, а личните ми наблюдения с НЯКОИ пълни и крайно неподдържани жени. Опитваш се да ме изкараш, че съм направила нещо, което не съм и то защото ти не си схванала как стоят нещата.

61.   60, бвече те разбрах. Спорът е излишен. Коментираш тема, в коята се тъсрсят съвети и взаимопомощ, не дискусии с другите коментиращи потребители. Поне така, го разбирам аз...., а 45 47 и 54 не са в помощ на автора, а си пишат ей, така да засягат хората, да водят спорове, щото им е скучнно, явно. Не го приемем това.
Светтът е шарен и всеки има право да харесва различни неща,да се облича, както му харесва и да бъде такъв, какъвто иска да бъде. За мен авторката трябва да подобри самочувстивето си. Вече е започнала, но самочувствието на един човек не идва само от външността. Важна е, не го оспорвам, но е много важно, как се примемаме самите ние.

62.   61, да 45 и 47 не коментират по темата, но незнайно защо ти реши точно и само с мен да спориш. Много сте ми интересни с тази избирателност. А 54 е мой коментар, в който се обръщам към "веселата" дебеланка, която обижда нас жените с нормално тегло.

63.   62 ти по- важна и смислена работа, нямаш ли? Спрях спора, казах ти че те разбрах- ти продължаваш да се обясняваш. Не знам какъв всъщност ти проблемът и честно да ти кажа, не ме интересува!

64.   63, а ти по- важна работа от това изобщо да започваш спора, нямаше ли? И ако не те интересувах, изобщо нямаше и да ми пишеш. Просто вашата избирателност ми е меко казано нелогична.

65.   Добре аз съм 45 / Мъж на 30, София/

Реално няма как да кажете че коментара ми не е на място или не е по темата.

Цитираме : "Много ме боли хора, затова имам нужда и мъжете да си кажат гледната точка - съществуват ли такива мъже на Земята чийто вкус не е точно фини, слаби, дългокраки, горещи моделки, които биха се влюбили и в по обикновено изглеждащи жени? "

Във моят коментар какво казвам ? Че познавам такъв човек който не само предпочита, а даже търси и се пробва при жени който са дебели.

Цитат 2 : Гледам външния вид на момчетата, но не само това, трябва да има и нещо в характера им, което да ме привлече.

Добре и ще ми обесниш сега че няма 1 дебел мъж който да е с характер който ти търсиш ? Казвам дебел , тъй като знам че дебелите мъже не само няма да им е проблем че си дебела, но някой го и предпочитат.

Ти не си съгласна с мен за това че имаш предпочитания за килограмите макър че самата казваш "" такъв тип хора е почти невъзможно да ме харесват защото виждайки ме с 30 килограма над нормата "" Ако те са около твоите килограми/височина няма да имат проблем да се хванат с теб.

Ти реално не искаш дебел мъж. Дори си готова да отслабнеш с 30 килограма но не е и да се хванеш с такъв.

Виж много разпространено е че жените си търсят мъж като баща им.
Цитираме : " майка ми е дебела и ниска и моята структура на тялото точно на нейната се метна (баща ми е много слаб) "

Аз съм сигурен че дебелите мъже даже няма да те привличат физически защото си свикнала да гледаш дебела жена със слаб мъж цял живот.

Аз ще ти задам един въпрос. Хубаво почнала си да тренираш,отслабваш и тн. Супер ! А какво правиме като осъзнаеш че примерите който даваш за мъже който ти харесват- Цитираме отново "асистенти или управители някъде" Са хора с позиция и реално са ти над нивото. Всички жени харесват управители- защото минават за АЛФИ в днешното общество и имат избор от жени.

Другото което ти описваш - са реално доминантни мъже- което отново е най търсеното. Дори това което ти казваш- че ти харесват за да им спечелиш отношението - е доста разпространето отново. Други жени просто го наричат опитомяване ... просто използват друга дума.

Виж ти си мислиш че си супер различна от другите жени, защото имаш нуждата да мислиш че виждаш света по друг начин, но реално не си . Не харесваш мъже без ръководна позиция или пък дебели.... Класика в жанра....

66.   2, 21, интересно ми е коя е тази твоя приятелка Дара. Казваш, че е известна радиоводеща. Любопитно ми е, наистина. Апропо, аз също познавам такива хора. Току - виж имаме общ познат.

67.   45, аз съм авторката. Да, точно нервни, трудно общителни мъже, които много лесно се дразнят и са студени и вдигат скандал от най - малкото, но в същото време са с добро сърце и чувство за хумор, което околните не виждат са моята ахилесова пета. Не знам какво визираш под това, че са ми над нивото. Дай ми съвет как да им го достигна? Готова съм да чуя. Обаче не е нужно да са асистенти или управители, това го изброих като пример, защото най често такива се показват, че са по моите критерии, тъй като са отговорни за цяла група хора, която контролират и ако си държат на изискванията най - лесно си показват тези изброени черти дето ме привличат. Всичко бих направила да им достигна нивото, като за начало работя над това да оправя външния си вид, останалото вече е психология...
Просто винаги съм се запитвала как толкова такива мъже са си намерили жени в крайна сметка? Как такива трудни характери са допуснали някого до себе си? Никога през живота си не съм изпитала това чувство. Искам веднъж да разбера какво е. Да впечатля някой труден характер, някой доминантен, заядлив, който изключително трудно допуска хора и приятели до себе си, но в същото време е добър човек, просто затворен. Това е моя мечта, моя цел. Защото когато си представя че съм спечелила такъв човек дори и само като приятел... Първо - в организмът ми започва да се произвежда огромна доза допамин. Четох в интернет доста за хормоните при влюбването и това го установих. И второ- така ще се почувствам специална... просто имам нужда, наистина. Не знам дали всички такива са ми над нивото, но един такъв вече се разпозна тук в коментарите по горе и ми писа много мили неща и ми стана много драго. Първият и единствен такъв, който някога се е обръщал към мен за нещо, та макар и анонимен. Понякога не може да ми излезе от главата :) Още ми е драго от това. И съм готова тук да чуя и всякакви съвети как да им достигна нивото. Анонимни сме тук всички така или иначе ако някой такъв труден характер, студен към хората и света, строг, който е определян като заядлив от всички тук чете и се разпознае - нека пише. Как лично него може да го спечели някое момиче дори и като приятелка само. И какво го дразни в хората? Много ми е интересно и да разбера начина по който възприемат света тези хора. Аз никога не бих им залепила етикети, че са гадняри, че са дребнави и прочие. Винаги проявявам респект към такива. Много добре знам, че такива мъже имат много силни чувства отвътре, които не показват :)
Знам колко много хора ще ми кажат, че съм мазохистка като прочетат това. И май си има нещо вярно. Дори и на мен да си изкарват ядовете няма да ме обиди, просто много ме привличат, карат ме да се чувствам щастлива и имам нужда да се запозная и да си пообщувам с такива. Щом много такива въпреки студения им характер са женени и имат приятели(макар и малко) значи не е невъзможно!

И осъзнах, че трябва да отслабна, не да мрънкам и да се оплаквам. Точно такъв тип мъже виждат подсъзнателно в дебелите жени табела "Аз съм лакома, мързелива и безотговорна". А за тях такива хора са вън и аут от живота им. Нормално. Държат си на изискванията. Не бива да им оставям такова впечатление.

68.   Авторке, поздравявам те за решението да отслабнеш, макар и не точно с тези мотиви, които би трябвало според мен. Човек трябва да се грижи за себе си заради себе си и собственото си здраве, а не заради някой имагинерен мъж с труден характер, дето я се появи, я не.
Не те познавам, за да ти изградя психологически портрет по някой и друг пост. Обаче за да си избереш точно такъв тип мъже, има причина и ми стана интересно каква е.
Едно възможно обяснение е наистина мазохизъм, както ти сама писа. Т.е. подсъзнателно знаеш, че няма да се получи с такъв мъж и затова го избираш.
Друг вариант е да искаш да се изживяваш като спасителка на такива мъже от самите тях, което директно е изгубена кауза. Първо изобщо не значи, че те непременно имат фина и деликатна същност, която само чака правилната жена, за да разцъфти :-) Това е клише от филми и романи. Не че е невъзможно, но някои хора са си просто темерути и така си им е добре. Не всички имат нужда да бъдат променяни и да излизат извън черупката си, да допускат някого в нея, да имат силни чувства и т.н.:-)

69.   Я стига с тия хормонални глупости. Ген било, това било, онова било. Проблема ви е, че не можете да пуснете лъжицата. Такива ми ги дай за 2-3 месеца да тренират и ядат с мен да видиш няма ли как. Разбирането и толерантността към мързела в днешно време е безобразно. Искаме разбиране за всичко, а иначе няма проблем да зяпаш сериали на дивана докато се тъпчеш с нутела? Има 2 варианта - почваш да следиш какво ядеш и тренираш както подобава, за да постигнеш желаната фигура без да се оплакваш или си оставаш дебела и спираш да мрънкаш. Нека да подчертая ,че няма нищо лошо в това да се харесваш как изглеждаш, независимо дали си по-пълен или не, въпроса е обаче да не мърмориш, че искаш нещо друго ама видиш ли не става. Става и то много лесно, просто желанието за тортички надделява над това да се побираш в нормален размер дрехи.

И преди да скочите на някакви безумни диети се образовайте по темата, достатъчно материали има. И свикнете с мисълта, че тези неща не стават от днес за утре. Ще трябва не просто да спазвате някаква диета за определен период, а да си промените начина на хранене за постоянно, това е положението. Неприятно е да се чуе, но това истината. И никакви хапчета и добавки няма да ви помогнат не положите ли вие усилията.

70.   Бихте ли ми казали само, защо ми давате негативни отзиви на мнението и какво толкова странно има в мъжете, които харесвам...

71.   Авторке, струва ми се, че малко се превъзнасяш по някакъв измислен образ на мъж. Ти имала ли си до себе си студен, нервен човек, с който трудно се общува, и защо реши, че всички мъже, които отговарят на тези характеристики, крият "памук" и го показват само пред любимата? Не можах да разбера на колко си години, но звучиш на не повече от 21-22. Чудесно е, че си решила да подобриш външния си вид и здравословно състояние чрез хранене и спорт, но това не ти дава 100% гаранция, че ще намериш такъв или какъвто е да партньор, защото сама казваш, че не общуваш добре с момчета, а това няма да се подобри от себе си, ако олекнеш с 30 кг или колкото са там. Да, може да имаш повече кандидати, но те ще са привлечени от външния ти вид и отблъснати от неумението ти да задържиш интереса, който, няма какво да се лъжем, в дългосрочен план не зависи само от едно хубаво дупе. На твое място бих пренаредила приоритетите си и бих махнала тази безумна рамка, в която вкарваш идеалния за теб мъж, да не се окаже накрая, че подходящият е бил дълго време околото теб, но ти не си го забелязвала. А по повод дискусията по-горе, че тези мъже ти били над нивото, че нямало как да си дебела и да имаш претенции едновременно - защо пък да не може, външният ти вид не е причина да се задоволяваш с по-малко, хората се събират при далеч по-големи различия от това кой слаб, кой не.

72.   Авторката: отговор на 71: - защо си мисля, че крият памук и го показват само на любимата? Елементарно, защото много бурсуци са женени :) Което ще рече, че една жена в техния живот е специална и по незнайно каква причина са я допуснали по-навътре до сърцето им.Имах такъв учител, когато бях ученичка.Беше си бурсук,но женен с две деца.

Отговор за 68: Всъщност благодаря ,че се интересуваш каква е причината.Отново искам да благодаря сега и на създателите на Spodeli net и на всички отговорници за сайта сега.Наистина имах огромна нужда да си поговоря с хора относно това, но знам, че ако го споделя на приятелките си ще ми се изчудят и изсмеят.А и предпочитам да не ги занимавам.Наистина такива неща ми е по - лесно да споделям анонимно и имам нужда, тежи ми.Така, относно причините, 68 и двата варианта, които си предположила са грешни.Относно мазохизъм когато казах- нямах предвид, че подсъзнателно знам, че няма да ми се получи с такъв.Напротив, това предпочитам да не си го и помислям, защото много се разстройвам така.Нека вярваме, че поне някакви процентчета шанс има.Свят голям, мъже много.Когато казах мазохизъм имах предвид, че аз много добре знам, че такъв тип мъж независимо колко ме харесва външно ,както е с другите, така и с мен може да бъде груб доста често, защото както ти каза - темерут си е по природа.Аз нямам против да ми се дразни и на мен понякога, важното е по някакъв начин да съм го впечатлила и да ме е допуснал по-навътре, в сравнение с околните, които са му напълно безразлични и с които е студен.И за второто не позна.Не, не искам да променям такива мъже в никакъв случай!!!!Не искам да им бъда спасителка, то аз не се изразих много правилно по горе.Нямам предвид мъже, които имат фина и деликатна същност, която не е разцъфтяла, а такива, които просто са си бурсуци,но не е като изобщо да не могат да заобичат никого.

Сега относно това каква тогава е причината - аз самата все още търся отговора.Не мога да намеря логична причина.И аз не мога да си го обясня.Единственото, което знам е, че винаги когато се запозная, засека или чуя от някъде за такива, а особено ако и пушат,то просто аз просто започвам да ги харесвам...от тийнейджърски години винаги съм харесвала особени хора , но тогава не го бях осъзнала.Пример: имахме един учител, който много ни се заяждаше за щяло и нещяло.Харесвах го ,обичах да го гледам от прозореца на класната стая когато излезе в двора да пуши.Заради него учех по неговия предмет както по никой друг и се стремях само към 6 :Д И когато ме хвалеше след всеки тест или изпит пред класа и ме даваше за пример и ме хвалеше на моята майка, просто ви казвам-чувствах , че летя сред облаци в розово небе.Подобно беше и с един асистент, който имахме когато бях втори курс.

Друг пример : лятото работех в една сладкарница, но за много кратко време.Управителя беше един филмиран от коронавируса и ни задължаваше да не казвам какви работи да носим и как да пръскаме през 2 мин заради заразата (това беше непосилно за нас особено когато има много клиенти) и с тези, които се опитваха да обяснят,че маските ги задушават се заяждаше,а пък ако някой си дръпне маската от носа като почваше да вика,От едната колежка разбрах, че бил разведен и, че имал 5-годишна дъщеря и с бившата му се държал лошо и, че пушел като комин по 3 кутии.Което ме изненада, защото си е доста добре изглеждащ мъж.Млад, с хубава кожа,поддържан, много хубав стил на обличане.Пропуснах да кажа, че и пушачите много ме привличат.Когато един мъж е особен и студен, а в същото време и пуши - тогава най ми харесват.И него харесвах.И всичко послушно си изпълнявах, така че аз не му дадох повод да се заяде с мен.

Но за повече от седмица не работех там и по - добре, че така се получи преди и аз да съм се изложила пред него,а и постоянно да ме гледа дебела, много срам щеше да ме е.Предпочитам да не ме е запомнил, не и в този вид.Искам да му изпратя покана, знам му Фейсбука, но не смея да действам.Не и докато съм още грозна и неподдържана.Въпреки, че все още настръхвам само като му чуя или напиша името - Крис :)

Та всичко мога да обясня само с примери, но защо, не знам и си имам чувството, че няма логична причина.Просто всеки такъв ме привлича, от където и да се запозная с него.Вероятно трябва да ми мине мерака, да го изпитам.

И да, и над общуването трябва да поработя.Това вече е психология, просто при общуването постоянно ме е страх да не кажа нещо тъпо и да не се изложа.Чувствам се много тъпа и неориентирана.И по - зле от другите момичета в това отношение.А всъщност имам много какво да кажа, но на писане си го изливам много по-лесно.Бих искала да чуя и всякакви съвети как да достигна нивото на такива мъже.Няма начин да не мога.Искам да успея.

73.   Пиш отново в темата, защото се пдосах вече! Така, първо слаба съм, около 53 - 54 кг при ръст 170 см. Преди тежах около 50 кг и колегите само ми се подограваха, че съм твърде слаба - и мъжете и жените. Казваха ми:"Отслабни още малко и съвсем ще ти падат панталоните. " Не спазвам диети и никога не съм спазвала. Ям, нормално, като изключим сладкото вечер, което започна да ми става навик. Мисля, да го премахна, но сигурно ще стана 50- 51 кг. Просто на някои хора не им се лепи. Набийте си го в главите. Не е нужно да се злобее, кой бил мързелив, кой бил слаб и кокалест. Това са глупости. За всеки влак си има пътници. Не обичам дискриминацията - тоя е дебел защото е мързелив или тоя е слаб, щото не яде и бяга в парка по цял ден.. Не винаги, това е вярно.

74.   До 73 - От това да не ти се лепи до това да си дебел ,защото си мързелив разликата е от земята до небето. По себе ли съдиш за това как работят организмите на всички? Ти си го набий в главата, че личния опит е за единствено число, не множествено. Хората които могат да ядат много и да им се разминава се броят на пръсти и факторите са безброй. Твоето "не спазвам диети" и моето "не спазвам диети" може да изглеждат по коренно различен начин. Живота който живеем също играе голяма роля в това как изглеждаме. Тези ,които ядат като разпрани и са с наднормено тегло са епидемия в световен мащаб не само в България. Толкова е лесно в днешно време да се прекали с калориите ,които са ти необходими благодарение на пълните със захар и мазнини преработени боклуци плюс незнанието на хората, че не ми се говори. Престанете да говорите общи приказки и да ги представяте като факти по теми по които не сте компетентни.

75.   От 73: 74, едно е да ядеш като разпран и да се оправдаваш, съвсем друго е наистина да имаш хормонален или генетичен фактор, които предразполагат. Недейде и вие да слагате всички пълни хора под общ знаменател. За това съм съгласна че, цитирам те: "Тези, които ядат като разпрани и са с наднормено тегло са епидемия в световен мащаб не само в България. " Не при всички е така обаче. Аз също не одобрявам безконтролното тъпчене и оправданията. Има затлъстяване сред децата, за което голяма вина имат родителите им. И личният пример и опит не са общи прикази, а именно опит. Не се храня особено здравословно, но не се тъпча безкотнролно и внимавам в количесвата. Всеки сам за себе си трябва да намери решението и баланса.

51-71 от 71