Не мога да си намеря нормален мъж, в мен ли е проблема ?
На 24 години съм от София и не мога да си намеря нормален мъж. Аз реално нямам никакви претенции относно мъжа, само да си паснем като личности, изглеждам добре и не съм притеснителна даже напротив излизам забавлявам и съм доста социална. Просто познавам всичките приятели на моите приятели и буквално не се срещам с нови хора никога. Дайте ми съвети къде мога да открия нормален и свестен мъж. Опитах с разни занимания, ходих на народн танци, на фитнес, но нищо. По барове, клубове и дискотеки не ходя... просто вече имам чувство, че се отчайвам.

Коментари

1.   Явно, трябва да разшириш ловните полета. Казвам го шеговито и без ирония. Може би, да посещаваш места, където има по-вече мъже. Това не означава, че някоя жена не може да те запознае с подходящ мъж. Само не си стой в къщи.

3.   Нормалните мъже живеят сами, ти затова немпжеш да си намериш нормален мъж, ако само живее с жена е ненормален, но в това няма нищо лошо, но ако иска и деца значи вече е луд... пази се от мъже които искат деца:)-още повече от такива които искат сами да си ги направят, и не се примиряват с това което има в наличност.

5.   Това е генерален и световен проблем. Нормалните готини мъже не ходят никъде, освен по улиците, в колите, в офисите/ работните места и евентуално фитнеса. Това е. Въпрос на късмет - някой съсед, колега...който да опознаеш. Не знам кое е мястото, но знам кое не е: сайтове за запознанства и тиндър. Това е антимясто за нормални хора изобщо.

6.   Причините може да са много, не е задължително да са в теб, но може и да са. Нека разгледаме ситуацията. Можеш ли да изслушваш момчетата, да проявяваш разбиране, без да натрапваш позиция? Питам принципно. Дали си даваш вид на отчаяна за връзка/мъжко внимание ? Това е много важно. Аз като момче не бих се хванал с някоя, колкото и да ме привлича, ако си дава вид на такава. Обаче не бих се хванал и с някоя, която пък е в другата крайност - голямо самочувствие, парадиране и липса на възможност за нормален "моабет". Тука държа да кажа, че за визия много не говорим. Да, добре е младо момиче малко или много да се поддържа във форма и да не се е разляла, но всеки харесва различни. Аз харесвам момичета с по-стегнати задни части, да речем. Имам приятели "цицомани", които не се заглеждат в това, което аз. И в двата случая, това само ще ме привлече сексуално първоначално, но друго може да ме отблъсне впоследствие.
Зависи и каква ти е компанията - ако са разни безделници, които нищо не работят по цял ден и скитат улиците, пак не е много добре. Като те поканят на кафе/излизане, приемай, не се знае какво може да стане. Никой не ти казва да си лягаш на първа среща, ама излез и виж.
Такова нещо като нормален и свестен мъж/жена няма. За едни критериите са едни, за други - други. Навсякъде може да се срещне. Дори и по бар, дискотека. Не подценявай и тези места, въпрос на привличане и напасване е. Много читави хора си ходят на дискотека, за да се отърсят от целия стрес покрай работа, проблеми и т.н.
Аз примерно съм излизал със сервитьорка от ресторант. Много читаво и свястно момиче, аз също съм работил като сервитьор, така че е въпрос и на шанс. Идеята е да се пробва, да не се надува човек излишно. Като те канят, излизаш, не слагаш много високи критерии, защото времето минава. Никой не ти казва и да се даваш на първия срещнат, ама давай шансове, не знаеш даден човек дали в една ситуация се е показал в най-добра светлина. Ама пък ако няма грам привличане и тръпка, не се занимавай. Не ме разбирай погрешно. В тия сайтове само общи приказки могат да се кажат, никой не се разкрива напълно.
Не е нужно да чакаш да те заприказват, понякога ще направиш и ти първата крачка. Всичко се е променя, не е като едно време. Мен също са ме заприказвали първи момичета, ако съм бил на друга вълна, но са ме забелязали поради нещо. Не е срамно.

Друго, не е задължително да имаш връзка. Постоянно се натрапва с разни лиготии как всеки ще е по-щастлив като е във връзка, но не е така. Аз примерно сам се чувствам по-добре - никой не ми държи сметка къде съм ходил, с кого съм бил, ама какво съм пил, танцувал и т.н. Дори и свестен да си, пак се съмняват в теб. Никога не можеш да си сигурен какво прави другият.

Момче, 28, София.

7.   Мъже има, просто не ги Виждаш, защото нещо ти пречи. Открий проблема, разшири връзките си, учи нещо, включи се в нещо благотворително, където се събират добре хора.

8.   Какво разбираш под "нормален свестен мъж"?

9.   На 26 съм карам камион из европа, и аз си търся приятелка как да я намеря, фейс, запознанства ? Искам да си намер янещо и вече деца трябва да се правят... Обясними и ти :) май 2мата имаме еднакъв проблем

10.   Номер 6 ти каза всичко нужно! :)

11.   Готините и нормалните вече са заети от качествени жени. И да има някой свободен, дълго не остава сам.

12.   В Интернет, винаги има някой нормален, особено в голям град ще намериш, може би трябва да спреш да търсиш..

13.   За всяко нещо в живота си има ред и точен момент. Понякога ние си мислим, че искаме нещо сега, но с времето разбираш, че сега не е било точния момент и много често дори сме благодарни, че не станало. Давам ти пример от моя живот. На 18г. бях жестоко влюбена в мъж 11 години по голям от мен, мислех си наистина, че той ще е мъжът ми и ще имам едва ли не деца от него. Стана така, че аз отидох в чужбина да уча, и с него се разделихме много нещастно. Сега съм на 24 като теб, имам супер работа, образование, купих си кола и съм една млада независима жена. Ако бях останала с него сега щях да съм сигурно женена с 2 деца и кой знае дали щях да съм щастлива и как щеше да ми се развие животът. Искам да ти кажа само, че този горе има някакъв план за всеки и малко или много е предначертано. Изкуството на живота се състои в това да можеш да се радваш на себе си и на всеки ден който си тук. Иначе ще срещаш и изпращаш много хора от живота си, но това нищо не означава, защото не в това се крие смисъла на живота. :)

14.   На 25 съм, само че момче. В момента временно без работа, зареди кризата с коронавируса, но си излизам всеки ден контактувам с хора, карам колело, ходя на фитнес, на дискотеки по-рядко вече, но и аз съм самотна душа, просто си мисля или поне се успокоявам с това, че рано или късно всеки ще си намери своя човек в живота.

15.   Аз моя мъж го намерих на работа :).

16.   Не е толкова трудно, но нормалните мъже и тези, които стават за нещо като цяло вече са заети. На 24 и 25 не е като да си 18 и да се тълпят всякакви. Може и в миналото да си пропуснала добър вариант. Случва се. Но вече шанса на тази възраст си намалява и при мъжете и при жените. Който квото и да говори, че сме били млади и бла бла. Млади сме ама много мой познати се изпожениха и родиха на по 23-25-25г. Но си е време вече.

18.   Колкото и да се плюе по сайтовете за запознанства, аз съм намирала почти всичките си гаджета от такива, а за последното дори се омъжих. Смея да твърдя, че ако човек знае как да търси и умее да преценява хората, може да срещне и доста свестни и нормални мъже. Да, има и доста отрепки, но понякога сред боклука се намират диаманти.

19.   Странни изявления в текста на поста ти! Уж нямаш претенции към мъжете, но не можеш да намериш нормален мъж. Искаш само да си паснете като личности. Според теб какво е нормален мъж? За да искаш нормален и свестен мъж ти трябва да изтънеш някои качества, които го правят нормален и свестен. Ако въпроса е само да си паснете като личности ами, има много мъже с които това пасване е възможно, но ти май искаш много повече от едно пасване. Кажи какви са ти критериите. Не правиш пълни признания. Защо? Нали имаш много приятели и приятелите на твоите приятели, така и те ли не можаха да те запознаят с нормален мъж. А мъжете на твоите приятелки нормални ли са. Питай приятелките си къде те намериха техните нормални и свестни мъже. Те могат да ти помогнат повече отколкото да питаш нас. Какво работиш, каква ти е професията. На работното място най-лесно можеш да си намериш мъж с който да си пасвате. Сподели повече за себе си.

20.   Чисто математически не е лесно да намериш читав партньор, особено ако си от малкото свестни хора днес. Само се замисли - дори да живееш в София, където поне статистически изборът е по-голям, там има около 600-700 хил. мъже. От тях обаче вероятно само около 30 000 са близки до твоята възраст. Ако от тях махнем обвързаните, ще останат сигурно 10 000. От тези ако махнем и тези, които не биха ти допаднали чисто визуално, я останат 2-3 000, я не. Айде махни и несвестните, които са 90% днешно време, останаха 200. Махни и тези, с които не бихте си паснали като характер и приоритети и какво остана на края? Я има 50 мъже в цяла София, я не, с които би имала наистина удовлетворяваща връзка. Айде сега ми кажи, какъв е шансът да се срещнеш с някой от тези 50 души в цяла София дори на улицата, камо ли да се случи така, че да завържете разговор, да се престрашите да се поканите на среща и да започнете връзка?

И това говорим за София. Ами ако живееш в някой 50-хиляден град примерно? Тогава ще са сигурно 1-2 такива. Не ми се сърдете, завършил съм МГ, но като се замисли човек, може и да има истина. Освен ако не си такъв масов тип като повечето хора.

Всички тези сметки си ги правих аз преди 15 г. и наистина разбрах колко е трудно всъщност да срещнеш сродна душа. Обаче в живота няма сметки, може би всичко е писано. Ако е писано да срещнеш правилния, ще го срещнеш, ако ще да живее и на северния полюс. Аз имах щастието да го срещна след доста години на отчаяние и вече 15 г. ставам и лягам с благодарност към онзи отгоре. Аз не съм от хората, които почват връзка просто ей така или за едното чукане. Аз искам да усетя, че това е моя човек и не правя компромис, само за да не съм сам. Просто съм си такъв - особен. Но пък интуицията ми не ме подведе. В момента, в който видях Нея, усетих, че е Тя, а дори не си знаехме имената още. Не знам как да го обясня - просто живот, не е математика. Но ей го 15 г. вече се разбираме, имаме и деца, и всичко.

Ако е писано да го срещнеш, няма за какво да се притесняваш, защото е въпрос на време. Ако е писано да си сама, няма за какво да се притесняваш, защото така или иначе няма да го срещнеш. Свободната воля е само илюзия.

21.   Номер 20 изчерпа темата, супер отговор. Всичко наистина е късмет и съдба. Понякога обаче ние ги насочваме несъзнателно с постъпките си...Но общо взето, от съдбата можеш да бягаш, но не можеш да избягаш. Разбира се, говоря от собствен опит. А лично мен интуицията също не ме е лъгала, но не съм я слушала и правих доста грешки с мъжете. Сега обаче съм сама и щастлива, защото се освободих от всякакви очаквания (но съм на 2х24). Успокой се, много си млада да си предизвикваш бръчки с такива тревожни мисли.

22.   Номер 20, напълно съм съгласен със теб. Адмирации за хубавият коментар!

23.   За съжаление номер 16 е прав. Жена съм, твой набор и съм напълно съгласна, че на 24 не е като на 18. На 18 си постоянно сред хора на или около твоите години, с лека ръка отхвърляш предложения за срещи и връзки, защото си мислиш, че животът е пред теб и ще има още много възможности. Да, но на 24 животът ти става от вкъщи - на работа и обратно, тук-там някое излизане с отдавна заета приятелка и така.. Разбирам те напълно. Но това не означава, че няма да срещнеш никого, просто е малко по-трудно. Просто трябва да се излиза повече. Човекът за теб може да е навсякъде, дори в кварталния магазин може да се срещнете

24.   Забравих да допълня,че след като сте навършили 18 години, моля, спрете да се наричате "момичета" и "момчета".

25.   От Автора на коментар №6.
Искам да отбележа, че №20 много ясно и точно е казал верни неща. Математически звучи издържано, на мен също ми вървеше математиката, но допускам, че може и хората да са по-малко от посочените от него, хаха. Към малкия брой, към които изпитваш привличане, съответно и те към теб, се притурва и фактът, че срещаш вървулици от хора всекидневно. Стресът, работата, малкото свободно време правят забелязването им още по-трудно. Даже в големия град е по-трудно да се хванете, отколкото в малкия. Понеже съм роден и съм израстнал в малък град, а после заминах да работя и уча в София, ще кажа, че в малкия град нещата се забелязват и по-лесно. В голямата маса от хора се изгубваш и разпиляваш. Манталитетът на хора, които са събрани от цяла България, е и твърде различен - първоначалното привличане може много бързо да изгасне поради коренно различния начин на живот, който сте водели двамата до този момент. Да, върви Ви моабетът, разбирате се, ама сте израснали в различни социални среди, имате различно всекидневие. Според мен шансът за нацелване с дълготрайна перспектива в големия град е малко като геометрична прогресия. Забелязвам тенденция на хора, които са имали 1-2-3 връзки и са на възраст 25-35 да са бая необвързани - излиза се по Витошка, пият се вина и се приказва с приятели, и това е, общо взето.
И пак, всичко е възможно и никога не се знае. В по-ранните години, когато пътувах с влак - нямах още кола, съм се качвал във влака, някакви момичета са ме заприказвали и се е виждало, че може да стане нещо, но на мен примерно не ми се е занимавало грам тогава.
И аз смятам, че Бог малко или много насочва нещата, дори и на млада възраст пак си движен в определен коловоз.

26.   Какво разбираш под "нормален"? Това което се счита за "нормално" е по-големият процент от обществото, така че не виждам какви проблеми срещаш. Това са тип чалгарчета, wonnabe батки които киснат из клубове и фитнеса (които и ти посещаваш). От тях можеш да очакваш "нормалното" - секс и евентуално неангажираща връзка, докато се появи по-добра партия. Според мен просто имаш височки очаквания. Имаш явно широк социален кръг, запознала си се с всички, но не се е появил тоя да ти завърти главата. Не каза един конкретен проблем който виждаш в тия твои познати, което значи само едно - просто не те привличат, не са ти достатъчно красиви и интересни.

Иначе ако го търсиш "ненормален", т.е. нещо извън "нормалното" за това общество днес, трудна работа да го откриеш. Обикновено такива хора не искат и да бъдат открити. Те бягат от "нормалното", абсурд из баровете и широките социални кръгове да ги срещнеш... Най-вероятно хептен няма да са ти интересни.

27.   Много зависи какво разбираш под "нормални и свестни". Всяка жена казва че иска точно това но винаги свършва с някой смотан наркоман/мутра/wannabe-мутра/мухльо.

С нормални и свестни мъже е пълно, но те често не са толкова отворени защото знаят, че не са търсени.

Изясни си добре в главата какво точно търсиш и много лесно ще го намериш.

28.   от 20 до 25, да, прав си. Аз даже не съм сметнал и условия като и той да я хареса и въобще да иска връзка в момента. Така че даже бройката вероятно е още по-малка :)

30.   Както са казали по-горе, запиши се на нещо доброволческо. В моя Фейсбук има една група Гората.бг Събират се млади хора и залесяват обезлисени места през уикенда. Изглеждат ми свестни. Или се включи в някоя група планинари....

31.   Проблем с географската локация. Ти го търсиш в голяма София, а аз съм по-нагоре на картата.

Това с намирането на нормалния/нормалната си е тенденция. Не си сама - много други си задават същия въпрос. Защо, аджеба?

33.   Сега наистина е трудно да имаш перспективна и сериозна връзка. Първо, трябва ти свободен човек, който да ти харесва физически, да си подхождате емоционално, социално и като визия за бъдещето. Ако едното е ок /качествата/, а я няма химията - не става. И обратното. Второ, хората са много отчуждени, наплашени, просто ставаме като в Западна Европа. В Дания всяко второ домакинство е от един човек. Това за мен е човешка трагедия. Трето, няма никакъв социален живот. Хората ходят на работа, в магазина, в някой парк, на фитнес, на танци, на курс и дотук. Последните две не са вариант за теб - има само жени. Но съм чувала, че ако имаш куче, създаваш много запознанства, защото има повод. Не е директно, от което се плашат хорат днес. Също добър вариант е фитнеса - питай нещо някого, когото си харесала. Ще се виждате случайно /тоест няма да я има директната цел гадже/, ще си говорите, ще се отпуснете и така.

34.   Мисля, че каквото й да ти кажем като съвет ще е безсмислено. И аз смятам себе си за свестен и нормален човек с хубава работа, нормални доходи, кола и апартамент. На същата възраст съм като теб и не намирам нито едно свястно момиче. Също си мислех, че проблема е в мен, но от скоро съм напълно на противоположно мнение. Жените не знаят какво искат и са напълно изгубени. Не забелязват скромните и земни мъже, които са кавалери и се държат добре с тях. Предпочитат да се държат като боклуци с тях и да им се подиграват. Не мога да разбера какво намира една жена в такъв мъж. За това казвам, че жените са напълно изгубени и идея си нямат какво искат и какво търсят. Успех ти желая!

36.   Ном11, много си далече от истината.
Тия жени са се заблудили, не са до свестни. Само играещите роли и вписващи се в стереотип, само те са се уредили. Ела да ти покажа читави момчета, веднага ще ги прецениш И ще осъзнаеш, че обществото ни е твърде болно. Толкова готини пичове да нямат приятелки, а разни аутисти да имат. Всичко читаво се отличава, няма как да не е намерила. И преди някой да ме репликира, не, свестните мъже не са относителна теория, те се познават. :)

37.   Проблемът не е в теб, а в днешните скапани мъже! Мъже, нищо лично, ама си е тъй! Горе главата, сладка! За какво ти е мъжо? Да те поробва.... ужас! Недей! Бъди свободна и независима! Мъжът днес е дяволско творение!

39.   Аз всички гаджета съм си намирала в интернет. Единствения мъж с който ме е срещнал живота не в интернет се оказа най голямата откачалка.

40.   От №6 и №20
До №34
Съмнявам се да е точно така. Ако си такъв пич, какъвто се изкарваш, нямаше да си сам. Нещо ти куца и на тебе и е много вероятно да е лоша визия/самочувствие или външен вид. Това е природа, няма какво толкова да се разбира. Ти я сваляш и доминираш, тя те следва. Мани ги всеобщите глупости за пълно равенство и т. н. Такова животно няма. На Бат ти Бойко що не му се сърди леля ти Цвета, че й каза, че е проста кърджалийска *****, защото си ги командори и си му се кефят. С Беновска е същата работа. И с колко други, няма да изброявам. Никой не те кара да ги обиждаш, ама да си мъжкар - като кажеш нещо, да ти се чува гласът - ТИ ДА ТРОПНЕШ С КРАК.
А сега по темата.
Не само жените, и ние сме също толкова зле в други отношения. Има друго, което никой не го казва - всеки търси проекция на спътник в живота малко или много на родител. Жената търси образ на мъжа си, който да е подобие на баща й - стига баща й да не е бил алкохолик и да ги е биел или нещо от сорта. Мъжът търси образ, подобен на майка му - майката на 55 в момента, която може да готви, шие, пере, чисти, глади и т. н. Дори и за земеделска работа се ползва. Излиза да я търси подобна такава на улицата, ама чувай - вижда момиченца с кучета, за които кучетата са по-важни от хората. А то от тия малките кучета, дето и една котка ще ги сдави. Под куче аз разбирам голям помияр - да лае и да пази двора - ама да си го гледаш на село, дето няма да ми цапа и омирисва.
Обратният вариант - мацката е стабилна, бачка си, изкарва си пари - търси си мъж - вижда обаче на улицата коренно различно от бащиния й образ - вижда мамини синчета, дето една прахосмукачка не са пускали, не могат да си изперат долните гащи, не могат да се изкъпят - мърлячи тотални, не могат да си вкарат ред за елементарни неща.
Срещат се някъде сериозната мацка и готиният пич и нищо не става обаче. Или тя ще му каже, че го чувства като приятел, или иска да е сама сега, или той ще я бодне и ще й каже, че я цени, ама е зает от работа и т. н., за да се впуска във връзки.
Вече кое е нормално и кое не, никой не може да ти каже.
За едни е да си джендър, за други джедай. Всякакви образи, направо да се чудиш.
Колкото са зле жените, толкова са зле и мъжете. То разпадът на традиционното е всеобщ. Бъдете готини и гледайте обективно. Не можеш да кажеш, че те били материалистки примерно, а ти си светец. Колкото жени има изцяло меркантилни, толкова и мъже комплексари и алкохолици.
Пак по темата и до авторката - ако тя търси нормален в смисъл на образ, близък до образа на баща й, който вероятно е над 50 години вече човекът, е много вероятно да не го намери точно такъв. Най-малкото отдавна няма казарма вече, хаха.

41.   От №6 и №25*****
До №34
Съмнявам се да е точно така. Ако си такъв пич, какъвто се изкарваш, нямаше да си сам. Нещо ти куца и на тебе и е много вероятно да е лоша визия/самочувствие или външен вид. Това е природа, няма какво толкова да се разбира. Ти я сваляш и доминираш, тя те следва. Мани ги всеобщите глупости за пълно равенство и т. н. Такова животно няма. На Бат ти Бойко що не му се сърди леля ти Цвета, че й каза, че е проста кърджалийска *****, защото си ги командори и си му се кефят. С Беновска е същата работа. И с колко други, няма да изброявам. Никой не те кара да ги обиждаш, ама да си мъжкар - като кажеш нещо, да ти се чува гласът - ТИ ДА ТРОПНЕШ С КРАК.
А сега по темата.
Не само жените, и ние сме също толкова зле в други отношения. Има друго, което никой не го казва - всеки търси проекция на спътник в живота малко или много на родител. Жената търси образ на мъжа си, който да е подобие на баща й - стига баща й да не е бил алкохолик и да ги е биел или нещо от сорта. Мъжът търси образ, подобен на майка му - майката на 55 в момента, която може да готви, шие, пере, чисти, глади и т. н. Дори и за земеделска работа се ползва. Излиза да я търси подобна такава на улицата, ама чувай - вижда момиченца с кучета, за които кучетата са по-важни от хората. А то от тия малките кучета, дето и една котка ще ги сдави. Под куче аз разбирам голям помияр - да лае и да пази двора - ама да си го гледаш на село, дето няма да ми цапа и омирисва.
Обратният вариант - мацката е стабилна, бачка си, изкарва си пари - търси си мъж - вижда обаче на улицата коренно различно от бащиния й образ - вижда мамини синчета, дето една прахосмукачка не са пускали, не могат да си изперат долните гащи, не могат да се изкъпят - мърлячи тотални, не могат да си вкарат ред за елементарни неща.
Срещат се някъде сериозната мацка и готиният пич и нищо не става обаче. Или тя ще му каже, че го чувства като приятел, или иска да е сама сега, или той ще я бодне и ще й каже, че я цени, ама е зает от работа и т. н., за да се впуска във връзки.
Вече кое е нормално и кое не, никой не може да ти каже.
За едни е да си джендър, за други джедай. Всякакви образи, направо да се чудиш.
Колкото са зле жените, толкова са зле и мъжете. То разпадът на традиционното е всеобщ. Бъдете готини и гледайте обективно. Не можеш да кажеш, че те били материалистки примерно, а ти си светец. Колкото жени има изцяло меркантилни, толкова и мъже комплексари и алкохолици.
Пак по темата и до авторката - ако тя търси нормален в смисъл на образ, близък до образа на баща й, който вероятно е над 50 години вече човекът, е много вероятно да не го намери точно такъв. Най-малкото отдавна няма казарма вече, хаха.

42.   Само в теб е проблема, защото вие жените сте дяволско творение. Мислите си, че с една вагина ще превземете света. Да, ама не. Има много по-важни неща в този свят от вашата вагина.