Още се сещам за него след толкова време
Във връзка съм от 2 години, но през няколко месеца още се сещам за човек от миналото. Не сме имали голяма любов, дори каквото и да е.... аз бях луда по него а той не ме харесваше така. Нещата бяха на приливи и отливи и никога не е бил мой. Излизахме, спахме, били сме в обща компания. Много държах на него и много сълзи изплаках за това момче. Тогава бях малка и глупава, но сега си давам сметка и за моите грешки. Той не се е променил, още си е същият и се занимава с глупости. Сегашният ми приятел е страхотен и се държи с мен като с принцеса. Мъж за семейство е, докато онзи... той просто си остана на 22. Караше ме да се чувствам малка и свита, дори понякога грозна и недостатъчна. Знам, че няма какво да търся от такъв човек, нямаме бъдеще, нито някога ще се промени. Но още ми трепва когато гледам стари снимки. Вечер късно мисля за него. Интересно ми е какво е станало с него, защото нямаме контакт. Една вечер много късно ме добави в Instagram, аз приех, но не го последвах обратно. Не искам да го гледам, защото ми липсва и все мисля за това как може би ще съжалява някой ден за това, което изпусна с мен. Колкото и детски да бяха нещата тогава наистина държах на него и правих всичко да е добре. Той се занимаваше с наркотици и хазарт, женкар е, има само 12 клас. Знам, че не е човек за мен, но ми е огромна тръпка и просто като го видя дори на снимка нещо в мен се свива. Не искам никога да го срещам и да се засичам с него.

Имате ли си и вие такъв човек? Нещо неизживяно, което да ви остави такъв спомен, дори и да не е било голяма любов?

Коментари

1.   Сигурно почти всеки си има по един такъв спомен, но важното е да не го оставяме да ни съсипе настоящето и бъдещето.
И аз имам една такава неизживяна любов, но не бих се занимавала с този човек сега, когато имам мъж и дете. Всъщност въпросният ми писа миналата година, че съжалява, че тогава ме е изпуснал и иска да има семейство с мен, но тотално го отрязах, въпреки че част от мен искаше да избяга от всичко и да започне нов живот с него. Преди чаках години наред да чуя тези думи от него, но към този момент беше прекалено късно. Сега имам добър мъж, от когото смятам да родя няколко деца и не бих изоставила всичко това заради някакви романтични спомени.
То сама казваш, че твоя не е бил стока. Такъв човек само ще те дърпа назад и любовта бързо ще се изпари.

2.   Остави добрия си приятел и заживей отново с голямата си тръпка. Лека полека и ти ще станеш наркоманка и зависима от хазарт. Той ще ти изневерява редовно, а ти ще се друсаш всеки път, когато го разбереш. Ти ще пишеш тук отчаяни постове-как да се измъкна. Мисли с главата си и не се поддавай на измислената си тръпка към измислен образ на човек. Защото той е слабохарактерен и зависим в реалността.

3.   Е, как е неизживяно, като сте излизали и сте имали някакви интимни отношения (едва ли е било връзка, но сте правили секс)? За него това е сигурно е било повече, отколкото се е надявал, ако въобще се е надявал, че ще стигне толкова далеч. Неизживяно е, когато си влюбен в някого, а той или тя не ти обръща внимание или дори не знае за това.
Приеми го, като нещо което се е случило и завършило (един вид минало свършено време), забрави го и се отдай на настоящата си връзка, за да не стане и тя в минало време.

4.   „... все мисля за това как може би ще съжалява някой ден за това, което изпусна с мен...“

Ей по тази причина се сещаш за него! Искаш отмъщение, че не те е оценил. Няма значение, че не го искаш вече, искаш да видиш, че той съжалявал...
Не мисля, че ще дочакаш. Той има друга гледна точка за миналото. Дай си време да пораснеш и осъзнаеш, че е много глупаво да се надяваш на нещо със задна дата.

6.   Ще ти мине по принцип, като ти дойде акъла, а той все още не е дошъл.
Или когато се появи друг човек, когото да обикнеш. Най-вероятно той ще е точно обратното на този буклук с който си ходила...ще е като теб. Ще те обича, ще те глези, ще плаче, когато си болна или нещо не е наред и ти ще го зарежеш, защото всичко с него е толкова хубаво и ще се забиеш с някой като онзи буклук за който ще се ожениш и ще имаш дете от него, след някоя друга година ще те остави...ти сама с дете и след още няколко години ще си намериш нормален мъж от него още 2-3 деца и накрая като станеш на 50-60 ще си кажеш ; баси живота...какво направих и защо не останах с онова святсно момче. След това ще даваш акъли на младите заблудени като теб...ама и те няма да стигнат далеч.

7.   Благодаря на всички за коментарите! Малко ми олекна като ги прочетох, особено от номер 4!