Не разбирам...
Здравейте, аз съм жена и ще помоля мъжете, които четат тук да ми отговорят на един въпрос.
Ще разкажа историята ми с един мъж на кратко. И двамата сме на възраст между 30 и 35 г. и двамата сме необвързани, без деца. С него живеем доста близо един до друг. След като аз приключих една дълга и драматична връзка, той се появи. В началото само се поздравявахме, но лека полека той започна да ме спира, за по няколко минути си приказвахме и всеки по пътя си, а и аз тогава не исках да виждам мъж. Но той все повече искаше да контактува с мен, разпитваше ме и се интересуваше от мен и така я караме няколко години. Преди няколко месеца той започна да ми пише. От дума на дума започнахме да излизаме заедно, но по приятелски. И двамата не искаме да се обвързваме и ни беше много приятно един с друг. Естествено се стигна до секс и беше много хубаво всеки път, между нас винаги е имало много силно сексуално привличане. Започна да ми казва колко му е хубаво с мен и всеки ден се виждахме и чувахме. Когато се разхождахме, той не можеше да спре да ме докосва, винаги се закачаше и ме прегръщаше. Тогава се появи една съседка, десетина години по-голяма от нас, омъжена и с дете, явно се върна да живее при родителите си. Ще вметна, че нейното семейство цял живот е тормозило моето, и до ден днешен е така. Един ден го видях да се разхожда с нея, а ми беше казал, че излиза с приятел. На мен ми стана гадно, че точно с нея се вижда, защото те са най- нечистоплътните, миризливи и невъзпитани хора, които съм виждала, а той ми е споделял че такива хора го отблъскват. А и ми стана още по-грозно, когато я видях и с трети мъж и в същото време смешно, защото се крие като мишка от баща си, когато излиза с някой от любовниците си, когато мъжа и го няма. Както и да е... Скарахме се. Още докато беше на вън с нея и ми каза, че го дразня и да го забравя, аз съм била прекалено добра и той не бил мой тип. Сърдита съм му, въпреки че ми липсват разговорите ни, но ясно му показах, че не нямам намерение повече да контактува с него.
Но може ли някой мъж да ми обясни това негово поведение. Хем ме наблюдава, хем бяга... Вече месеци не контактуваме, но съм го хващала да гледа към нас, ако някъде се разминем ме наблюдава и то не с някакъв призрителен и сърдит поглед, а се взира в мен все едно иска да ми каже нещо, а в същото време се е случвало буквално да избяга като ме види, веднъж даже обиколи 3 пъти паркинга на един магазин докато разбере дали ще влизам да пазарувам. Може ли някой да ми обясни това поведение, защото за мен е нелогично и понякога смешно... Мрази ли ме, страх ли го е от мен... Малко ме тормози това нещо, защото се опитвам да го забравя, но когато го видя да ме гледа по онзи начин и ми става мъчно...
Благодаря за вниманието и за отговорите...

Коментари

1.   Ами поговерете, няма да те изяде. Седнете на кафе, изяснете си нещата. Ние ли да ти кажем за някой, когото ти познаваш? Моля ти се, има стереотипи на поведение, но все пак всеки е индивид, личност. Ние тук сме публика и нищо повече, и то индиректна.

3.   Щом на тази възраст се държи по този хлапашки начин - зарежи и не го мисли. Няма смисъл. Само си извади изводите какви мъже да НЕ допускаш в живота си. Успех!
(жена)

4.   А твоето поведение не е ли същото като неговото? Как разбираш, че той те гледа, ако не го гледаш ти? И защо го дебнеш къде обикаля, като веднъж си казала край? Това е също толкова смешно и нелогично. Явно акълът и на двама ви не отговаря на възрастта ви.

5.   Към номер 3: не го дебна. Първо града и квартала са ни малки и второ, виждала съм да гледа към нас, защото преди да излизам, проверявам дали не е долу (не искам да се срещаме и да ме оглежда, а и ме обижда грозни начин по който бяга от мен).
Към номер 2: съгласна съм с теб, той ми показа, че е лъжец и страхливец.
Към номер 1: знам, че всички сме различни, но ми беше интересна мъжката гледан точка, а и не мисля, че има какво да изяснявам в тази ситуация, нито пък ми се занимава.